Projektas „Gimtasis miestas (kaimas). Technologinis pamokos apie pasaulį žemėlapis „Miestas ir kaimas

Pamokos apie pasaulį aplink 2 klasę santrauka.

Tema: Miestas ir kaimas.

Projektas „Gimtasis kaimas“.

PILNAS VARDAS. mokytojai: Andreeva Natalija Jurievna.

Darbo vieta: MBOU "Repinskaya vidurinės mokyklos" Saverovskio filialas.

Tikslai: suteikti idėją apie miesto ir kaimo gyvenimą

Išsiaiškinkite gyvenimo mieste ir kaime panašumus ir skirtumus

Puoselėti meilę gimtajam kraštui, savo kaimui.

Paruoškite mokinius projektui.

4.Suformuotas UUD:

Kognityvinis:

Miesto ir kaimo gyvenvietėms būdingų bruožų išmanymas

Gebėjimas apibūdinti objektus pagal siūlomą planą

Reguliavimo:

Gebėjimas rinkti informaciją apie gyvenimą mieste ir kaime

Komunikacinis:

Gebėjimas dirbti poromis

Asmeninis:

Gebėjimas reikšti jausmus apie gimtąjį kraštą, pasididžiavimą maža tėvyne.

Pamokos tipas: išmokti naujų dalykų.

Darbo formos: grupė, individuali, poromis.

Įranga: nuotraukos ir paveikslėliai, vaizduojantys miestą ir kaimą.

Pamokos eiga (Technologinis žemėlapis).

Pamokos etapai

Susiformavo UUD

Planuojami rezultatai

Laiko organizavimas.

Mokinio dėmesio mobilizavimas, paruošimas suvokimui.

Reguliavimo:

Gebėjimas klausytis mokytojo, valdyti jo elgesį.

Besimokantieji yra pasirengę suvokti nauja.

Žinių atnaujinimas.

Atsakymai į klausimus:

Kokioje šalyje gyvename?

Pavadinkite valstybės simbolius.

Ką reiškia žodis „federacija“?

Kokios tautos gyvena mūsų šalyje?

Kognityvinis:

Gebėjimas atsakyti į klausimus

Mokiniai atsako į mokytojo klausimus. Apimtos medžiagos kartojimas ir konsolidavimas. Pasiruošimas išmokti ko nors naujo.

Apsisprendimas veiklai

Žiūrint nuotrauką iš pav. miestai ir kaimai

Apie ką šiandien kalbėsime klasėje?

Perskaitykite pamokos temą mokymo puslapyje. (Miestas ir kaimas)

Reguliavimo:

Gebėjimas suformuluoti pamokos temą, kelti užduotis.

Gebėjimas kontroliuoti savo atsakymus

Mokiniai geba nustatyti pamokos temą, išsikelti užduotis

Darbas pamokos tema

Vaikų pasakojimai apie savo kaimą, vietą, kurioje jie gyvena.

Žiūrint į nuotraukas ir paveikslus. Miesto ir kaimo palyginimas. Išskirtiniai miesto ir kaimo bruožai.

Skirtingų miesto ir kaimo bruožų įrašymas lentoje (lentelė)

Išvados: miestas – didelė gyvenvietė, o kaimas – mažas.

Miesto ir kaimo gyventojo gyvenimo būdas skiriasi.

Užduoties vadovėlyje skaitymas. Dirbti porose.

Darbas su vadovėliu. Žmonių gyvenimo sąlygų mieste ir kaime palyginimas.(Atkreipkite dėmesį į miesto ir kaimo gyvenimo „pliusus“ ir „minusus“.

Skaityti poeziją. – Kur kieno namas? mokytojas

Kognityvinis:

Gebėjimas atpažinti išskirtinius miesto ir kaimo bruožus, gebėjimas lyginti

Komunikacinis:

Gebėjimas pagrįsti savo atsakymą, įrodyti savo požiūrį.

Reguliavimo:

Gebėjimas daryti išvadas

Gebėjimas lyginti pamokoje atliekamus darbus pagal pamokos tikslus ir uždavinius.

Komunikacinis:

Gebėjimas dirbti poromis, tikrinti ir vertinti vienas kito darbą.

Mokiniai mokosi gyvenimo mieste ir kaime ypatybių, daro išvadas pamokos tema.

Fizminutka

Vykdymas buv. pagal grafą.

Asmeninis:

Sveikos gyvensenos siekimas, savo sveikatos saugojimas.

Moksleivių sveikatos apsauga

Darbas su vadovėliu. Pasiruošimas projektui.

Kognityvinis:

Gebėjimas parengti projektą tam tikra tema.

Pasiruošimas projektui „Mūsų kaimas“.

Užduotys bloknote (albume)

Savarankiškai. Darbas. (nupieškite miestą, kaimą).

Projekto aptarimas.

Reguliavimo:

Gebėjimas dirbti savarankiškai, paskirstyti darbo laiką klasėje

Mokinio užduočių atlikimas.

Atspindys.

Atsakymai į vadovėlio klausimus.

Įvertinkite savo pasiekimus klasėje.

Komunikacinis:

Gebėjimas vertinti darbą klasėje

Mokiniai atsako į klausimus ir komentuoja vieni kitų atsakymus.

Apibendrinant pamoką.

Ar atlikome visas užduotis?

Ką naujo įdomaus sužinojote?

Reguliavimo:

Gebėjimas palyginti pamokos rezultatus su pamokos tikslais ir uždaviniais

Mokiniai apibendrina pamoką, nustato tolesnes užduotis.

Namas. pratimas

C8-11, nupieškite savo namą, pradėkite dirbti su projektu.

Reguliavimo:

Gebėjimas planuoti būsimą darbą šia tema

Namų darbų įrašymas

kitų pristatymų santrauka

„Žvaigždynų pavadinimai“ – Žvaigždynas. Svarstyklės. Žvaigždės. Mirgančių žvaigždžių miestas. Gulbė. Dvyniai. Zodiakas. Kasiopėja. Giedras vakaras. Švytintis kamuolys. Orionas. Saulė. Persėjas. Avino žvaigždynas.

„Pavasario sezonas“ – kovo mėn. Mįslės apie pavasarį. Pavasaris. Sode pasimatė baltą, lakštingala dainuoja sonetą. Pavasaris yra sezono aprašymas. Balandis. Pavasario liaudies ženklai. Mįslės apie pavasario gėles. Pavasaris ateina. Gegužė. Ant miško atšildyto lopinėlio išaugo maža gėlė.

„Pavojai miške“ – pirmoji pagalba. Tankus miškas. Išbandyk save. Valgomos uogos. Rinkitės tik tas uogas, kurias žinote. Valgomieji grybai. Miško pavojai. Kaip apsisaugoti nuo geliančio vabzdžio įkandimo. Kas yra vasara. Rūpinkitės šia Žeme. Kuris iš grybų yra nuodingas. Gelgiantys vabzdžiai. gyvatės. Vaistinės žolelės. Naudingi patarimai.

„Kristaus Prisikėlimo bažnyčia“ - Baigė: 2b klasės mokinė Vladlena Khristenko Mokytoja: Žanna Vladimirovna Khapsirokova. 1960 metais įvyko stebuklas. Kristaus Prisikėlimo (Gelbėtojo ant kraujo) bažnyčia. Karo metais čia buvo morgas, vėliau – sandėlis. Tema: „Žymūs Rusijos miestai. Kristaus Prisikėlimo bažnyčia (išgelbėta ant kraujo). Pamatai pusiau vandenyje, teko užpilti pylimą. Šiandien šventykla yra apšviesta naktį. Bomba buvo išminuota ir prasidėjo šventyklos restauravimas.

„Bendras aplink pasaulį“ 2 klasė“ – kuriame atsakyme teisinga tvarka surašyti pavasario mėnesiai. Kuriame atsakyme teisingai paženklintos Sankt Peterburgo lankytinos vietos? Sankt Peterburgo miestas. Atpažinkite šalis pagal nuotraukas. Kompasas. Ko NĖRA Raudonojoje aikštėje. Kuriame žemėlapyje teisingai pavaizduotos horizonto pusės? Žemėlapiai su skirtingomis šalimis. Kurioje diagramoje teisingai nurodytos tarpinės horizonto pusės.

Pamoka „Aplink pasaulį“ 2 klasėje tema „Miestas ir kaimas“

Pamokos tikslas: suteikti studentams supratimą apie gyvenimą mieste ir kaime.

Pamokos tikslai:

    Švietimas:
    „miesto“, „kaimo“ sąvokų įsisavinimas;
    įgūdžių formavimas lyginti, rasti pagrindinius šių gyvenviečių bruožus.

    Kuriama:
    mąstymo funkcijų ugdymas (analizė, palyginimas, apibendrinimas, išvadų formulavimas);
    dėmesio ugdymas.

    Pedagogai:
    kelti susidomėjimą šia tema
    meilė savo miestui, pagarba jo istorijai ir tradicijoms;
    žadinti norą, išsaugoti savo kultūrą ir grožį.

Įranga: multimedijos projektorius, kompiuteris, pristatymas, miesto ir kaimo, paminklų, muziejų, įvairių pramonės šakų, prekybos įmonių, transporto, žemės ūkio fotografijos, kortelės su užrašais „miestas“, „kaimas“, „piliečiai“, „kaimo gyventojas“.

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas. Klasėje mums nenuobodu
Rašome, galvojame, mes
Atėjo eilė žaisti.
Parinksime atsakymus.

II. Tikslų nustatymas ir motyvacija. -Žiūrėkite nuotraukas, kas parodyta? (1 skaidrė) – Palyginkite juos. Koks skirtumas? Pavadinkite raktinius žodžius. (miestas, kaimas) - Suformuluokite pamokos temą. („Miestas ir kaimas“) (iškabintos kortelės su žodžiais ir miesto bei kaimo nuotraukomis) – Kaip manote, ko turėtume išmokti pamokoje? (mokinys atsako) – toks yra mūsų pamokos tikslas.

III. Naujos medžiagos mokymasis.1. Darbas grupėmis prie kortelių su miesto ir kaimo nuotraukomis (6 grupės). -Čia yra įvairių nuotraukų. (2 skaidrė)

Užduotis (lentoje). Padalinkite nuotraukas į dvi grupes. Viename pasirinkite tik tuos, kuriuose vaizduojamas miestas, ir atkreipkite dėmesį į išskirtinius miesto bruožus. Kitoje, vaizduojančioje kaimą, pastebimi išskirtiniai kaimo bruožai.

- Mes tikriname. Kokius išskirtinius miesto gyvenimo bruožus pastebėjote? O kaimo gyvenimas?

Išvada (pristatymas).

- Sulenkite korteles ir įdėkite jas į voką.

2. Savarankiškas darbas su vadovėliu. – Taigi miestas yra didelė gyvenvietė, administracinis, prekybos, pramonės ir kultūros centras. Šiuolaikinio miesto gyventojų skaičius gali svyruoti nuo 50 000 iki 1 milijono ar daugiau. Kaimas yra mažas miestelis. Yra ir kita sąvoka – kaimas. Kuo tai skiriasi nuo kaimo sampratos? Kaimas – tai gyvenvietė su bažnyčia, kaimas – be bažnyčios. – Kaip manote, miestiečio ir kaimo darbininko gyvenimo būdas yra vienodas ar kitoks? (Žinoma, kitaip) – Kas vadinamas miesto gyventoju? (iškabinta atvirutė su užrašu) - Šiandien nekalbėsime apie tai, kur mieste ar kaime gera. Nes nėra aiškaus atsakymo. Kaimo gyventojai visada ieškojo miesto, juos traukė augalai ir gamyklos.

Tačiau stebimas ir kitas procesas – miesto gyventojai grįžta į kaimą, kur sveikesnis oras, ramesnis gyvenimas.

Kūno kultūros minutė

Ar tu pavargęs? Taip?
Ir taip visi atsistojo.
Ištiesę kaklus,
Ir kaip žąsys šnypštė.
Shi-shi-shi!
Jie šnypštė, tylėjo,
Ir kaip šokinėjo kiškiai.
Jie šokinėjo, jie šokinėjo
Ir dingo už krūmo.
Ir vėl visi kartu atsistojo,
Mes visai nebuvome pavargę.

IV. To, kas išmokta, įtvirtinimas. Vietos istorija. (pristatymas)

    Kokioje vietovėje mes gyvename? Kokiame rajone yra mūsų miestas? – Kodėl mūsų gyvenvietė turi miesto statusą? Įrodyk. (aukšti mūriniai namai, asfaltuoti keliai, augalai ir gamyklos, muziejai, viešasis transportas)

    Kiekvieną dieną Kuznechanas laukia MTC „Rodina“, „Jaunimo“, kino teatro „Komsomolets“. Plačiai išvystytas parduotuvių tinklas. Čia yra bibliotekos, mokymo įstaigos, ligoninės, miesto parkas su nuostabiais atrakcionais. Čia miesto gyventojai gali atsipalaiduoti, žiūrėti spektaklius, koncertus, pagerinti sveikatą, pakvėpuoti grynu oru.

    Leiskitės į ekskursiją po mūsų miestą. Pristatymas.

    Ar mūsų miestas visada buvo toks, koks yra dabar? N. Chramcovas supažindins su mūsų miesto istorija.

    Kaip anksčiau vadinosi mūsų kaimas? (Naryshkino kaimas)

    Kodėl kaimas tapo miestu? (plėtotas amatas, statomos gamyklos, fabrikai, kultūros įstaigos).

    Daugelio miestų, taip pat ir mūsų, istorija kilusi iš kaimų ir kaimų.

    Mylėti ir saugoti KAIMĄ, MIESTĄ, TĖVYNĘ.

    Saugokite gamtą, didinkite jos turtus.

    Saugoti architektūros paminklus, saugoti juos nuo sunaikinimo.

    Kiekvienas pilietis ir kaimo žmogus turėtų saugoti savo gyvenvietės grožį, didinti jos vertybes.

V. Apibendrinant. Atspindys.

Koks buvo tikslas pamokos pradžioje? Kaip manote, ar pasiekėme šį tikslą?

Dabar įvardinsiu gyvenvietės ženklus. Jei tai miestas, parodykite raudoną kortelę, o jei kaimas – žalią.

Namų darbai: kartoti vadovėlio medžiagą. 96-99, atlikite užduotį sąsiuvinyje p. 36 (užsirašykite pagrindinę informaciją apie mūsų miestą) ir nupieškite namą, kuriame gyvenate.

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga Kokmos miesto rajono 7 vidurinė mokykla

SANTRAUKA

pamoka tema „Pasaulis aplink“

tema: "Miestas ir kaimas"

Pradinės mokyklos mokytoja

Tema: Miestas ir kaimas.

Klasė: 2.

Pamokos forma: kolektyvinis kūrybinis projektas.

Pamokos tikslai:

edukacinis- sisteminti mokinių idėjas apie miesto ir kaimo gyvenimą;

Švietimo- ugdyti pažintinę veiklą, stebėjimą, kalbą, mąstymą, gebėjimą samprotauti, daryti išvadas;

Švietimo- ugdyti pagarbą kitų nuomonei, gebėjimą išklausyti, reikšti savo požiūrį, meilę savo gimtajam miestui.

Pamokos tikslai:

    sisteminti mokinių idėjas apie miesto ir kaimo gyvenimą, plėsti mokinių „miesto“, „kaimo“, „miestiečių“, „kaimo“ sąvokas;

    ugdyti gebėjimą palyginti šias sąvokas ir įvardyti kiekvienos iš jų skiriamuosius bruožus, išryškinti pagrindinius požymius, daryti išvadas;

    ugdyti meilės gimtajam miestui jausmą, pagarbą jo istorijai ir tradicijoms, žadinti norą išsaugoti jo kultūrą ir grožį. Padidinkite norą gerai prižiūrėti savo namus.

Tikėtini rezultatai (PLE):

Reguliavimo: suprasti pamokos mokymosi tikslą ir stengtis jį pasiekti.

    suprasti pamokos ugdomąją užduotį ir stengtis ją atlikti;

    panaudoti siūlomą planą žodiniam pasakojimui apie supančio pasaulio objektą;

    išmokti reikšti savo požiūrį, vykdyti savo veiksmų savireguliaciją;

    atlikti ugdomąsias užduotis bendrauti grupėje, atlikti tarpusavio patikrinimus;

nustatyti teiginių teisingumą (klaidingumą).

Kognityvinis: ieškoti, lyginti ir analizuoti informaciją apie miestą ir kaimą.

    orientuotis savo žinių sistemoje, mokėti dirbti su informacija;

    plėtoti mąstymo operacijas: analizuoti iliustracijas, siekiant nustatyti esminius objektų požymius, klasifikuoti supančio pasaulio objektus remiantis iliustracijų analize ir palyginimu;

    sudaryti išvadas iš studijuotos medžiagos.

Komunikacinis: dirbti poromis: rasti miesto ir kaimo vaizdų, apibūdinti miesto buto ir kaimo namo interjerą.

    perteikti savo poziciją, išklausyti ir išgirsti partnerius;

    išsakyti savo požiūrį ir jį analizuoti, atsakyti į paskutinius klausimus;

    kompetentingai kurti kalbos teiginius.

Asmeniniai rezultatai: demonstruoti savarankiškumą ir asmeninę atsakomybę už savo darbą

    savarankiškai nustatyti ir remtis bendromis visiems žmonėms darbo taisyklėmis;

    suprasti poreikį įgyti naujų žinių;

    pateikti pozityvaus žmogaus elgesio modelį, vertinantį kaimo, kaip tiesioginio žmogaus ryšio su gamta sergėtojo, žemės maitintojo, vaidmenį;

    parodyti pasididžiavimą savo tėvyne

Dalyko rezultatai:

    turėti supratimą apie sąvokas „miestas“, „kaimas“, „miestiečiai“, „kaimas“; įvardykite jų skiriamuosius požymius;

    palyginti miestus ir kaimus nuotraukų ir asmeninių stebėjimų pagalba;

    kalbėti apie savo miestą (kaimą) pagal planą;

    palyginti miesto ir kaimo namus;

    kalbėkite apie savo namą pagal planą.

Žinios: susipažinti su miestui ir kaimui būdingais bruožais.

Įgūdžiai: išmokti palyginti Kokmos kaimo miesto objektus; miesto ir kaimo namų ypatybes, rinkti informaciją projektui.

Įgūdžiai: rasti miesto ir kaimo vaizdus; daryti išvadas

Pamokos tipas: naujų žinių gavimas.

Įranga: multimedijos projektorius, kompiuteris, prezentacija, miesto ir kaimo nuotraukos.

Vadovėlis Plešakovas A.A. Pasaulis. 2 klasė

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU

1. Org. momentas

Džiaugiuosi vėl matydamas jūsų veidus, šypsenas ir manau, kad pamoka mums visiems suteiks bendravimo džiaugsmo vieniems su kitais. Nusišypsokime vieni kitiems savo svečiams! Ir tegul gera nuotaika neapleidžia mūsų visą dieną. Jūs daug išmoksite ir daug išmoksite. Linkime vieni kitiems sėkmės mokantis.

Mes protingi!

Mes draugiški!

Esame dėmesingi!

Esame darbštūs!

Mes einame antroje klasėje!

Viskas mums pavyks!

2. Tikslų išsikėlimas ir motyvacija.

Norėdami sužinoti mūsų pamokos temą, atidžiai pažiūrėkite į nuotrauką. Kas parodyta nuotraukoje? 1 SKAIDRĖ

Taigi apie ką šiandien kalbėsime klasėje?

Suformuluokite mūsų pamokos temą, tikslą.

MIESTAS ir KAIMAS (žodžiai lentoje)

Dabar užsimerksite ir labai atidžiai klausysitės visų jus supančių garsų, šių garsų dėka keliausime su jumis į įvairias vietas. Jūsų užduotis – atspėti, kur esate, kas jus supa, kur galite išgirsti tokius garsus. Norėdami tai padaryti, klasėje turime laikytis visiškos tylos, o jūs turite būti labai dėmesingi! Jei atspėjote, tada nereikia šaukti, reikia tyliai pakelti ranką, ir aš būtinai paprašysiu. Tu esi pasiruošęs?

(Garso įrašai„Miesto triukšmas“, „Rytas kaime“, „Gaidžio giedojimas“, „Žingsniai šaligatviu“, „Karvės maukimas“)

- Puiku, vaikinai, buvote labai dėmesingi ir susidorojote su visomis mano užduotimis.

3. Naujų dalykų mokymasis.

Čia yra įvairių nuotraukų. (nuotraukų rinkinys kiekvienai grupei). Aš tvirtinu, kad visos šios skaidrės vaizduoja miestą. Kas sutinka su manimi?

Matau, kad nori su manimi ginčytis.

Padalinkite nuotraukas į grupes.

– Pabandykime išryškinti išskirtinius miesto ir kaimo bruožus. Norėdami tai padaryti, mums padės atmintinė, kuri guli ant jūsų stalų.

2 SKAIDRĖ.

Miestas

Kaimas

Kelių aukštų pastatai, kuriuose gyvena daug žmonių.

Privatūs namai, kuriuose gyvena viena šeima.

Keliai padengti asfaltu.

Keliai gali būti asfaltuoti, gali būti užmiesčio keliai.

Žmonės dirba gamyklose, gamyklose, įmonėse.

Žmonės užsiima augalų auginimu ir gyvulių auginimu.

Daug transporto.

Pagrindinė transporto priemonė yra autobusas, bet jie gali jodinėti arkliais.

Žalumos mažai, oras užterštas.

Aplink daug miško, oras gaivus.

Yra daug paminklų, muziejų, kino teatrų ir teatrų.

Dabar kiekvienas išsirinksite tik tas iliustracijas, kuriose vaizduojamas miestas.

Kas yra miestas?

MIESTAS – didelė gyvenvietė, kurioje daug gatvių ir aukštų pastatų, gamyklų ir gamyklų, muziejų ir teatrų, daug parduotuvių ir transporto priemonių.

Kas yra kaimas?

Kaimas (VILLAGE) – nedidelė gyvenvietė, kurios gyventojai verčiasi kultūrinių augalų auginimu ir naminių gyvūnų veisimu. Yra ir kita sąvoka – kaimas. Kuo tai skiriasi nuo kaimo sampratos? Kaimas – tai gyvenvietė su bažnyčia, kaimas – be bažnyčios.

Ekrano apibrėžimai.

– Kaip manote, kur geriau gyventi mieste ar kaime?

Nes nėra aiškaus atsakymo. Kaimo gyventojai visada ieškojo miesto, juos traukė augalai ir gamyklos.

Tačiau stebimas ir kitas procesas – miesto gyventojai grįžta į kaimą, kur sveikesnis oras, ramesnis gyvenimas.

Kūno kultūros žaidimas
- Puiku, puikiai padirbėjai, o dabar pailsėkime. Aš prašau jūsų atsistoti nuo savo stalų, dabar mes pažaisime su jumis žaidimą.

Žaidimo taisyklės: Vadinsiu jus skirtingais žodžiais – kaimo ir miesto ženklai. Jei kalbame apie miestą, tuomet reikės atsistoti ant kojų pirštų ir ištiesti aukštyn (nes mieste namai aukšti, parodyk, kurie). O jei mano paminėtas žodis reiškia kaimą, tuomet reikės atsisėsti. Pavyzdžiui, žodis „viščiukas“, kur mieste ar kaime galima rasti vištą? Kaime – taigi reikia prisėsti.

Taigi pradėkime: Daugiaaukštis pastatas; tramvajus; karvė; gamykla; traktorius; troleibusas; šulinys; kinas; kirvis; antis; cirkas; namų ūkio sklypas; daug automobilių.

4. To, kas išmokta, įtvirtinimas. Vietos istorija.

Rusijoje yra daug didelių ir mažų miestų, kaimų, kaimų... visi jie savaip gražūs.

Kokioje vietovėje mes gyvename?

Kokiame rajone yra mūsų miestas?

Papasakok, ką žinai apie jį? (Kohma yra gražus senovinis miestas su turtinga istorija ir unikalia architektūra.)

Šlovinga Kokmos miesto istorija turi daugiau nei penkis šimtmečius. Apie mūsų miesto pavadinimą sklando kelios legendos:

    — Koh-maa! - "Čia yra žemė!".

    Pasak kitos legendos, senovėje valdė princas, vardu Kochas, iš čia ir kilo Kocho žemės pavadinimas.

Mūsų miestas nuėjo ilgą kelią nuo mažo Rozhdestvenskoye-Kokhma kaimelio iki Kokhmos miestelio.

Kokie mūsų miesto gyventojų vardai?

Kokia upė teka mūsų mieste? (Pasitrauk)

– Ar mūsų mieste yra gamyklų ir gamyklų? Ką žinote?

Ką dar žinote apie mūsų miestą?

Kuo mūsų miestas skiriasi nuo kaimų, kaimų?

DARBAS GRUPĖSE.

Prisiminkime darbo grupėse taisykles.

1 GRUPĖ. Kiekvienas miestas turi savo herbą. Atkurkite mūsų miesto herbą.

Herbas

Centrinė herbo figūra – augantis arklys, bylojantis apie Kohomitų, ne kartą atmušusių svetimšalių užpuolikų išpuolius, drąsą.

Pagrindinis Kokhmos gyventojų amatas buvo rankų darbo lino audimas. Tai atsispindi herbe su simboliniu miesto raktu:

    kryžiaus formos šaudyklės raktų laikiklyje nurodo tekstilės pramonę (didžiausia įmonė mieste yra UAB „Kokhma – tekstilė“);

    rakto barzda iš dviejų susipynusių gegnių įkūnija UAB „Strommašina“ – antrą pagal dydį miestą formuojančią įmonę.

2 GRUPĖ. Atkurkite mūsų miesto įžymybes.

3 GRUPĖ. Nubraižykite kelių aukštų pastatą.Miesto butuose raskite tris pliusus ir tris minusus.

4 GRUPĖ.Nupieškite kaimo namą.Rasti tris pliusus ir tris minusus kaimo namuose.

Kai tik jie bus paruošti, rezultatai skelbiami lentoje.

Pažiūrėk, ką mes turime. Lentoje – dalelė mūsų miesto.

Eilėraštis apie KOHME. VI. Apibendrinant.

Vienodai gera gyventi ir mieste, ir kaime. Visur turi savo pliusų ir minusų. Svarbiausia išsaugoti miesto ir kaimo grožį ir turtus.

    Mylėti ir saugoti KAIMĄ, MIESTĄ, TĖVYNĘ.

    Saugokite gamtą, didinkite jos turtus.

    Saugoti architektūros paminklus, saugoti juos nuo sunaikinimo.

– Kiekvienas pilietis ir kaimo žmogus turėtų saugoti savo gyvenvietės grožį, didinti jos vertybes. Papuoškime savo miestą.

Išimk iš vokų savo žinių daleles – gėles.

Jei išmokote daug įdomių dalykų ir jums patiko pamoka, rinkitės raudoną gėlę.

Sunkumai yra mėlyni.

Nepatiko pamoka – žalia.

- Kuo mes baigėsi? (Mūsų miestas.)

Ar pasiekėme visus pamokos pradžioje užsibrėžtus tikslus.

Kokių sąvokų išmokote klasėje? Pabandykite suformuluoti sąvokas „miestas“, „kaimas“.

Namų darbai: Nupieškite namą, kuriame gyvenate. Pamoka baigta.

Miestas ir kaimas.

Pasaulis

2 klasė

Nojabrsko MAOU 2 vidurinė mokykla

Pradinės mokyklos mokytoja

Stepanova Galina Vladimirovna


Iššifruoti žodžius


Kokios nuotraukos rodo miestą?


Darbas poromis.

Aptarkite, kuo skiriasi miestas ir kaimas?


Namai.

Daugiaaukštis

mūriniai namai.

Medinis

privatūs namai.


Dengtas asfaltu.

Užmiesčio namai.



Darbas.

Kaime žmonės daro

kultivuojamų

augalai ir veisimas

augintiniai.

Mieste jų daug

gamyklos ir gamyklos.


Transportas.

Mieste išplėtotas viešasis transportas:

autobusai, troleibusai, tramvajai.

Kaimuose jie naudojasi

autobusai, dviračiai, arkliai.


Mieste daug paminklų, muziejų,

kino teatruose ir teatruose.

Pagalvokite apie tai, kas yra mieste

o kokie kaimai apsupti?

Kaimus supa miškas, kuriame gausu

grybai, uogos, žolelės.


Grynas oras,

draugiškas aplinkai

Maistas.

maža žaluma,

dujinis oras.

Ką galite pasakyti apie orą ir žalumą

mieste ir kaime?


Miestas

MIESTAS- didelė gyvenvietė, kurioje daug gatvių ir aukštų pastatų, gamyklų ir gamyklų, muziejų ir teatrų, daug parduotuvių ir transporto priemonių.


Kaimas

VILLAGE (VILLAGE)- nedidelė gyvenvietė, kurios gyventojai verčiasi kultūrinių augalų auginimu ir naminių gyvūnų veisimu.


Vadovėlio darbas.

  • Atidarykite savo vadovėlį iki 10–11 puslapių.

2. Namuose pažiūrėkite į piešinius.

3. Kokie yra panašumai ir skirtumai

miesto ir kaimo namai?

4. Kas juose daroma dėl patogumo

gyventojai?


Miesto namas.

Miesto name viskas daroma žmogaus patogumui:

  • parduotuvė pirmame aukšte;
  • balkonas;
  • centrinis šildymas;
  • atskiri kambariai virtuvei ir miegamajam ir kt.

Kaimo namas.

Sodyboje yra:

  • rūsys daržovėms ir atsargoms žiemai laikyti
  • palėpėje – kur taip pat galite dalykiškai įrengti vietą rūbams džiovinti ir vaisiams laikyti.

Darbas poromis.

Raskite tris pliusus ir minusus miesto butuose ir kaimo namuose.


  • Puslapis 11, atsakykite į klausimus.
  • Atlikite 1 ir 2 užduotis darbo knygelėje.