Edukacinių užsiėmimų jaunesnėje grupėje santrauka „Lietus, lietus, dar, duosiu tau storų. Edukacinių užsiėmimų suvestinė jaunesnėje grupėje „Lietus, lietus, dar, duosiu storiau Lietus, daugiau, duosiu storesnį žanrą

Lietus, lietus
Daugiau užpilkite!
Kad būtų smagiau!

Lietus, lietus, lei, lei
Ant manęs ir ant žmonių!

Lietus, lietus, dar daugiau!
Aš tau duosiu storiausią
Duonos kepalas,
Laistykite visą dieną!

Lietus, lietus dar daugiau!
Išimsiu storą
Kryushku duonos,
Pyrago pluta.

Lietus, lietus ir dar daugiau
Išimsiu storą
Duonos kraštas,
Pyrago pluta.

Lietus, lietus ir dar daugiau
Aš tau duosiu storio.
Išeisiu į verandą
Aš tau duosiu agurką.
Ponios ir duonos kepalas -
Laistykite tiek, kiek norite!

Lietus, lei, lei, lei
Ant manęs ir ant žmonių!
Ant žmonių ant šaukšto,
Truputis ant manęs
Ir „Babu Yaga“.
Supilkite visą kibirą!

Lietus, lietus, lei, lei, lei
Niekam negaila -
Jokių beržų, jokių tuopų!
Lietus, lietus stipresnis
Kad žolė būtų žalesnė!
Gėlės augs
Ir žali lapai!

Lietus, lietus, sunkiau
Varyk mano kiaules!
Mano kiaulės namuose -
Atsigulk ant šiaudų!

Lietus, lietus, paleisk
Kad užaugtų gyvenimas,
Atsigerti ant žolės
Gėlės atsivers.

Vandenis, lei, lei,
Varyk mano žąsis!
Mano žąsys namuose
Jie bijo griaustinio!

Lietus, lietus
Išvirsiu tau barščiuką
Uždėsiu ant ąžuolo
Žaliame puode.
Nejudink ąžuolo,
Neišpilk, puodai!

Jau lietus kaip lietus
Jau seniai jūsų laukėme:
Su švariu vandeniu
Su šilkine žole
Su žydra spalva,
Gražios šiltos vasaros!

Lietus, lietus, dar daugiau!
Duok duonai tirštesnę!

Lietus, lietus, sunkiau
Varyk arklius į kiemą!
Mano arkliai juodi
Jie turi auksinius karčius
Jie bėga per lauką
Nešamas vaivorykštės lankas.

Lietus, lietus
Lietus, gulėk -
Tu ir aš
Linksmiau.
Mes nebijome
Drėgmė,
Tik geriau
Užaugsim.

Lietus, lietus, paleisk
Bėgsime už krūmų
Atsistokime po drebule,
Apsidengkime krepšeliu.

Lietus, lietus, dar daugiau!
Aš tau duosiu storio
Duonos kraštas,
Kramtykite kaukolę,
Aš tau duosiu šaukštą -
Valgyk šiek tiek!

Lietus, lietus, dar daugiau!
Kad kviečiai augtų storesni
Kad augtų avižos ir miežiai -
Vanduo visą dieną!
Ir ant sorų, ant rugių
Laistykite tiek, kiek norite!

Lietus, lietus, paleisk
Bėgsime už krūmų!
Storai už krūmų,
O tu, lietus, daugiau!

Lietus, lietus, taškas,
Nupirksiu tau tris arklius!
Lietus, lietus, sustabdyk
Nusipirk tau erminą
Su raktu, su spyna,
Su šilkine nosine!

Seki, seki, lietus,
Ant mūsų rugių,
Babino kviečiai
Dėl sorų, lęšių,
Seneliams miežiai -
Vanduo visą dieną!

Seki, seki, lietus,
Babino rugiai,
Ant senelio sėklos -
Kad laikui bėgant pakiltų.

Jau lietus kaip lietus
Vanduo su kibiru:
Apie Ivanovą, apie Alainą,
Visus linus pasėti.

Lietus, lietus, vanduo -
Bus kepalas duonos.
Lietus, lietus, paleisk -
Tegul žirniai auga.
Lietus, lietus, vanduo -
Bus šlovingas derlius:
Bus balti kviečiai
Bus rugių ir lęšių,
Sode svogūnai, pupelės,
Miške uogauja, grybauja,
O sode žali apyniai,
Lei, lietus visą dieną!

Lietus, lietus, nyksta
Bus šlovingas derlius:
Lauke linai ir pupos,
Miške uogauja, grybauja,
Aguonos ir alyvinė sode
Sode yra žalių apynių!

Lietus, lietus, sustabdyk
Nupirksiu tau sarafaną!
Liks pinigų -
Nusipirksiu sau auskarus
Liks nikelio -
Nupirksiu tau batus!

Lietus, lietus, sustok!
važiuosiu į Riazanę
Su raktu, su spyna,
Su raudona gėle!
O tu, vaivorykštės lankas,
Atidarykite vartus
raktas, spyna,
Raudona gėlė!

Neik, neik, lietingieji,
Aš išvirsiu tau barščius!
Paduosiu tai po jausmais,
Uždengiu rankšluosčiais
Barščikas atvės
Lietus nurims.

Elena Ivaschenko
Jaunesniosios grupės edukacinių užsiėmimų santrauka „Lietus, lietus, dar, duosiu storo“

Lietus, lietus, daugiau, duok Aš stora tau.

Tikslai: išmokite ritmiškai taikyti potėpius, išdėliodami juos per visą lapą; supažindinti su gamtos reiškiniu (lietus) ; išmokti rasti potėpių panašumą su lašeliais lietus; ugdyti gebėjimą piešti pieštuku.

Įranga: flanelegrafas, figūrėlės flanelegrafui; molbertas piešimui rodyti; metalofonas, pieštukai, popierius.

Preliminarus pasiruošimas: laiku lietaus piešimas vaikų dėmesys krintančių lašų ritmui ir garsui; ant stiklo palikto jų pėdsako.

Pamokos eiga.

1. Naujos medžiagos paaiškinimas.

Auklėtojas. Šiandien į mūsų klasę vėl atėjo mūsų draugas Pieštukas. Bet kodėl Pieštukas jo rankose ne pieštukai, o koks gražus įvairiaspalvis daiktas? Žinai kaip tai vadinasi (Vaikų atsakymai.)

Teisingai, tai skėtis. Kam mums reikalingas skėtis? (Vaikų atsakymai.)

Žinoma, kai kada pasiimame skėtį lietus, jis mus saugo. Pieštukas, eina gatve lietus?

Pieštukas. susirinkau, vaikinai, norėdamas jus aplankyti, išėjau į gatvę ir tada...

Saulė pasislėpė už debesies

Staiga pasidarė visiškai tamsu.

Vėjas ūžė ir garsiai

Lietus pasibeldė į langą.

Auklėtojas. Pieštukas, ar žinai, kaip jis beldžiasi lietus pro langą? Čia, klausyk. Parodykite vaikams, kaip laša lietus.

Vaikai ritmingai baksnoja pirštais į delną, kartoja "Keptelis, lašas, lašas..."

Ir taip pat Pencil, vaikinai žino dainą apie lietus.

Mokytoja su vaikais dainuoja dainelę « Lietus» , muzika. V. Ferrė, žodžiai. liaudies, akomponuojant grojant metalofonu.

Lietus, lietus, Linksmiau,

Lašinkite, lašinkite, nesigailėkite!

Purslai lauke daugiau!

Žolė taps storesnė!

Tik nesušlapinkite mūsų!

Neveltui belskite į langą!

II. Praktinė dalis.

Auklėtojas. Dabar pažiūrėkite į popieriaus lapą. Dar nelyja, bet dabar danguje pasirodys debesis (piešia debesį) ir būk stiprus lietus.

Mokytojas ritmiškai braukia pieštuku, tardamas: "Cap, drop, drop", tada pagreitina tempą, tada sulėtina tempą: « Lietus viskas tyliau ir visiškai pasibaigė, o ant žemės yra balos “.

Dabar jūs piešiate lietus.

Vaikai dažo lašelius lietus palyda žodžiuose: "Keptelis, lašas, lašas...".

III. Pamokos rezultatas.

Darbo pabaigoje piešiniai išdėliojami ant molberto, o mokytoja kartu su vaikais randa piešinius su vaizduojantis stiprų(„O, kokia liūtis Mašos ir Petito piešiniuose. Sušlapinkite visus!") ir silpnas lietus("Ir čia lietus tyliau... Greitai pasirodys saulė").

Susijusios publikacijos:

Siūlau įdomų variantą, kaip vaikus užimti vakare. Darbui reikės: skėčio šablono, lipnaus popieriaus.

Autorius yra jaunesniosios MBDOU 10 grupės auklėtoja Petrova Oksana Vladimirovna Sritys: Meninis - estetinis vystymasis, kalba.

Pedagogas: Samodin Anastasija Nikolaevna Tema: "Profesoriaus eksperimentai Žinant: iš kur ateina lietus". Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimus.

GCD santrauka piešimui netradicine technika antroje jaunimo grupėje "Lietus, lietus, gulėk!" Tikslas: sudaryti sąlygas vystytis kūrybiniams gebėjimams, prisidėti prie vaikų pažintinės veiklos formavimo. Užduotys: Švietimo :.

GCD santrauka piešimui pirmoje jaunių grupėje „Rudens lietus“ Ugdomoji užduotis: -išmokyti vaikus tinkamai laikyti pieštuką rankoje; -išmok brėžti pagaliukus, tiesias vertikalias linijas; - mokyti vaikus.

Organizuotų edukacinių užsiėmimų „Lyja“ konspektas Antroje ankstyvojo amžiaus grupėje organizuojamos edukacinės veiklos meninei ir estetinei raidai konspektas tema:

Atviros pamokos pirmoje jaunių grupėje „Saulė ir lietus“ santrauka Pirmosios kategorijos mokytojos Paleeva Tatjana Nikolaevna MBDOU atviros pamokos santrauka pirmoje jaunesniųjų grupėje „Saulė ir lietus“.

Lietus, lietus, dar, duosiu tirštesnio.

Tikslai: išmokite ritmiškai taikyti potėpius, išdėliodami juos per visą lapą; supažindinti su gamtos reiškiniu (lietus); išmokti rasti potėpių panašumą su lietaus lašais; ugdyti gebėjimą piešti pieštuku.

Įranga: flanelegrafas, flanelegrafo figūrėlės; molbertas piešimui rodyti; metalofonas, pieštukai, popierius.

Preliminarus pasiruošimas: lyjant atkreipkite vaikų dėmesį į krintančių lašų ritmą ir garsą; ant stiklo palikto jų pėdsako.

Pamokos eiga.

1.Naujos medžiagos paaiškinimas.

Auklėtojas. Šiandien į mūsų klasę vėl atėjo mūsų draugas Pieštukas. Bet kodėl Pieštukas jo rankose ne pieštukai, o koks gražus įvairiaspalvis daiktas? Ar žinote, kaip tai vadinasi? (Vaikų atsakymai.)

Teisingai, tai skėtis. Kam mums reikalingas skėtis? (Vaikų atsakymai.)

Žinoma, lauke lyjant pasiimame skėtį, jis mus saugo. Pieštukas, ar lauke lyja?

Pieštukas. Susiruošiau, vaikinai, jus aplankyti, išėjau į gatvę ir tada...

Saulė pasislėpė už debesies

Staiga pasidarė visiškai tamsu.

Vėjas ūžė ir garsiai

Lietus trenkė į langą.

Auklėtojas. Pieštukas, ar žinai, kaip lietus beldžiasi į langą? Čia, klausyk. Parodykite, vaikai, kaip lyja lietus.

Vaikai ritmingai baksnoja pirštais į delną, kartodami „Kepurėlė, kepurė, kepurėlė ...“

Ir taip pat Pieštukas, vaikinai žino dainą apie lietų.

Mokytoja su vaikais dainuoja dainelę „Lietus“, susimąsto. V. Ferrė, žodžiai. liaudies, akomponuojant grojant metalofonu.

Lietus, lietus, smagiau,

Lašinkite, lašinkite, nesigailėkite!

Pasitaškyk lauke daugiau!

Žolė taps storesnė!

Tik nesušlapinkite mūsų!

Neveltui belskite į langą!

II... Praktinė dalis.

Auklėtojas. Dabar pažiūrėkite į popieriaus lapą. Lietus dar nelyja, bet dabar danguje pasirodys debesis (traukia debesį) ir smarkus lietus.

Mokytojas ritmiškai taiko potėpius pieštuku, sakydamas: „Kepur, lašin, lašin“, paskui pagreitina tempą, tada sulėtina: „Lietus tyliau ir visiškai pasibaigė, o ant žemės yra balos“.

Dabar jūs piešiate lietų.

Vaikai piešia lietaus lašus, palydėdami juos žodžiais: „dangtelis, lašinamas, lašinamas ...“.

III... Pamokos rezultatas.

Darbo pabaigoje piešiniai išdėliojami ant molberto, o mokytojas su vaikais randa piešinius, vaizduojančius stiprų („O, kokia liūtis Mašos ir Pečios piešiniuose. Visus sušlapino!“) Ir lengvą lietų (“ Ir lietus čia tylesnis. Greitai pasirodys saulė“).