Neeilinės asmenybės dramatiško likimo problema pagal N. Gorlanovo tekstą (rus. USE). Kūrinio tikslas – supažindinti skaitytoją su dramatišku rašytojo likimu Požiūrio į poetus ir jų kūrybą problema.

Technologinis pamokos žemėlapis.

Pamokos tema: „Pasiruošimas rašyti esė – samprotavimas egzamino forma.

Tekstas. Teksto problemos. Autoriaus pozicija“.

Pamokos numeris 97. 2016-03-14

Elena B. Bessonova

Tema: rusų kalba

Klasė: 11b

Pamokos tipas: kalbos raidos pamoka.

Pamokos tikslai:

Švietimas:

parengti mokinius parašyti samprotavimo rašinį apie originalų tekstą irvisapusiškos teksto analizės metu pakartoti ir apibendrinti teorines žinias apie teksto samprotavimo kūrimą;

Kuriama:

ugdyti mokinių bendravimo įgūdžius, kalbos kultūrą, pažintinius ir kūrybinius gebėjimus.

Švietimas:

ugdyti pagarbų požiūrį į kitų nuomonę, filosofinį požiūrį į savo veiksmus ir savo sprendimų pasekmių suvokimą

Pamokos tikslai:

atkreipkite dėmesį į esė kalbos dizainą

parengti darbo su tekstu metodą ir esė-samprotavimo rašymo algoritmą

Įranga:

individualūs mokinio aplankai su įterpta medžiaga, kiekvieno rašinio darbo etapo algoritmai;

originalus tekstas (pagal S.I. Sivokon) (žr. priedą);

lentelė (dėl nuoseklaus rašinio dalių įvedimo teksto analizės metu).

Rašinio – samprotavimo – struktūros kartojimas.

Sudaromos sąlygos lavinti gebėjimą analizuoti tekstą, daugiausia dėmesio skiriant esė kalbos dizainui, laipsniško teksto analizės principu, darbo su tekstu metodo kūrimu, teiginių kūrimu remiantis esė. tekstą.

Padėti mokiniams suprasti socialinę ir dorovinę mokomosios medžiagos reikšmę, ugdyti analitinį mąstymą.

Monologinės ir dialoginės kalbos raida.

Susiformavo UUD

Asmeninis: ugdomoji ir pažintinė motyvacija, adekvatus ugdomosios veiklos sėkmės ar nesėkmės priežasčių supratimas, bendradarbiavimo su mokytoju ir bendraamžiais įgūdžiai.

Reguliavimo: kontrolė, koregavimas, savikontrolė pagal veiklos rezultatą ir metodą, planuojant ugdymo bendradarbiavimą, pamokoje su mokytojo pagalba nustatant veiklos tikslą, priimant sprendimus probleminėje situacijoje, analizuojant savo darbą.

Kognityvinis: Jūsų požiūrio analizė, sintezė, palyginimas, argumentavimas; apibendrinimas, analogija, žinių struktūrizavimas, loginės samprotavimo grandinės kūrimas, problemos iškėlimas ir formulavimas, kalbinių teiginių kūrimas, bendrųjų problemų sprendimo metodų naudojimas, veiksmų metodų ir sąlygų apmąstymas, veiklos proceso ir rezultatų stebėjimas ir vertinimas.

Komunikacinis: gana išsamus ir tikslus savo minčių reiškimas pagal bendravimo užduotis ir sąlygas, formuluojant ir argumentuojant savo nuomonę ir poziciją bendraujant, atsižvelgiant į skirtingas nuomones, derinant skirtingas pozicijas bendradarbiaujant.

Pagrindinės sąvokos

Rašymo – samprotavimo etapai, esė rašymo algoritmas – samprotavimas pagal perskaitytą tekstą.

Ištekliai

Kompiuteris, pristatymas, tekstas darbo organizavimui rašant esė; darbalapis (juodraštis), grožinė literatūra.

Erdvės organizavimas

Savarankiškas, frontalus, grupinis, savarankiškas darbas.

Pamokos etapai, etapo tikslas, laikas

Mokytojo veikla

Mokinių veikla

Užduotys mokiniams, kurias įgyvendinus bus pasiekti numatyti rezultatai

UUD

    Organizacinis.

    Motyvuojantis

Tikslas: sudaryti sąlygas sąmoningam mokinių įsitraukimui į pamokos veiklos erdvę

Motyvavimo technika: mokytojo įžanga

(3 min.)

Aš patikrinu pasirengimą pamokai,sveikina studentus. Linkiu visiems geros nuotaikos

Kreipiuosi į studentus:

Pamokos tema dar visiškai nežinoma. Jis yra užšifruotas, pabandykime tai išsiaiškinti.

- Probleminis klausimas:

Kaip manai, kodėl į šią pamoką užduodu tokius klausimus? Kaip galima suformuluoti pamokos temą?

Pasiruošimas darbui pamokoje.

Atsakykite į klausimus, susiekite jų atsakymus su pamokos tema

Pasirengimo pamokai savikontrolė

Asmeninis:

mokinio vidinės pozicijos formavimas teigiamo požiūrio į mokymąsi lygmeniu;

teigiamas požiūris į mokyklą ir mokymosi veiklą

II . Pamokos tikslo ir uždavinių, etapų ir darbo formų nustatymas. Pamokos temos formulavimas stažuotojų

(2 minutės.)

Taigi, vaikinai, šiandien pamoka ruošiantis rašyti esė – samprotavimas remiantis šaltinio tekstu. Būtent šiame žanre suformuluojama rusų kalbos egzamino 2 dalies užduotis vieningo valstybinio egzamino forma. Pamokos sudėtis numato priekinį pradinių darbo su šaltinio tekstu momentų pakartojimą, tiesioginę teksto analizę ir praktinę dalį, kuri bus atliekama pagal juodraščius. Stengsimės pereiti pagrindinius etapus ruošiantis rašyti esė-samprotavimą (25 užduotis). Taigi, pakartokime kai kurias teorines sąvokas, kurių mums reikia darbo procese.

Mokinių įtraukimas į veiklą asmeniškai reikšmingu lygiu.

Suformuluota pamokos tema „Rašymo talento atsiradimo ir ugdymo problemos“.

Reguliavimo : gebėjimas suprasti darbo eigą, apibrėžti tikslus, kelti uždavinius, ugdyti motyvus ir interesus.

Kognityvinis: noras išmokti atlikti tokio pobūdžio darbus.

Komunikabilus : švietimo bendradarbiavimo planavimas.

Asmeninis : pamokoje įgytų žinių ir įgūdžių reikšmės suvokimas, apsisprendimas

2. Žinių atnaujinimas.

Tikslas: mąstymo paruošimas naujam veiklos būdui, studijuotos medžiagos kartojimas, būtinas „naujų žinių“ atradimui.

(3 min.)

Leksinis darbas.

1) talentas - tai išskirtinės įgimtos savybės, ypatingi prigimtiniai gebėjimai;

2) atsidavimas - jis kupinas meilės ir ištikimybės kažkam kitam;

3) pasiaukojimas yra savo asmeninių interesų aukojimas vardan kitų;

4) drama - tai didžiulė įtampa, situacijos rimtumas, aplinkybės.

Individuali užduotis .

Mokiniai atrinko galimų pamokos epigrafų pavyzdžius:

„Talentas yra didžiausias žmogaus turtas, geriausia laimė“. A. Ostrovskis.

« Talentas vystosi iš meilės darbui jausmo, netgi gali būti, kad talentas – iš esmės tai yra meilė darbui, darbo procesui.

M. Gorkis

„Talentas – tai tikėjimas savimi, savo jėgomis“ M. Gorkis

Kognityvinis: noras išmokti atlikti tokio pobūdžio darbus, suprasti užduotą klausimą ir sukurti žinutę žodžiu; apibendrinti

Asmeninis: vidinės studento pozicijos formavimas teigiamo požiūrio į mokymąsi lygmeniu.

Komunikacinis:

formuojant savo nuomonę

3. Individualių sunkumų fiksavimas atliekant teismo procesą. Parengiamasis darbas su tekstu.

Tikslas: mokinių motyvavimo atlikti bandomąjį edukacinį veiksmą organizavimas.

(5 minutės.)

Darbą organizuoju grupėse, siekiant nustatyti teksto problemas

Padedu teisingai suformuluoti nustatytas problemas.

Sergejus Ivanovičius Sivokonas (gentis. , ) – rusų literatūros kritikas ir literatūros kritikas, vaikų literatūros specialistas. Baigęs studijas Žurnalistikos fakultetas , daug metų (nuo 1961 m.) dirba žurnale “ “. Knygų, straipsnių ir esė apie kūrybiškumą autorius , , , , , , , , , , ir kiti žymūs XX amžiaus Rusijos vaikų rašytojai.

Mokiniai skaito, analizuoja tekstą, atsako į klausimus:

Informacija apie užduoties vykdymą.

1 grupė apibrėžia problemą.

- Pagrindinė problema , tapęs autoriaus minčių objektu, yradramatiško rašytojo likimo problema .

2-oji grupė įvardija problemą, apie kurią galvoja autorius. Tairašymo talento atsiradimo ir ugdymo problema.

3 grupė daro išvadą, kad autorius atkreipia dėmesį įnesavanaudiško pasiaukojimo problema .

Išsiaiškinkite autoriaus iškeltas problemas.

Pataisykite vienas kito atsakymus.

Reguliavimo : gebėjimas priimti savarankišką sprendimą ir veikti pagal užduotį,efektyvių tikslo siekimo būdų ir priemonių parinkimas ir įgyvendinimas.

Komunikabilus : ugdyti gebėjimą klausytis, būti pasiruošus koreguoti savo požiūrį,praktinis bendravimo technikų įsisavinimas, kalbos priemonių naudojimas protinei veiklai reguliuoti.

Kognityvinis: gebėjimas išryškinti nuostatas, jas suformuluoti ir išryškinti pagrindinį dalyką, dirbti su informacija.

4. Problemos formulavimas.

Tikslas: problemos apibrėžimo mokymas. (3 min.)

Atkreipiu jūsų dėmesį į problemos formuluotę

(pagal I. P. Tsybulko):pateikti (pateikti, siūlyti sprendimui, įgyvendinimui, aptarimui), o ne liesti ar paminėti

Suformuluota viena iš pirminių teksto problemų. Į sąsiuvinį įrašykite:„Rašymo talento atsiradimo ir vystymosi problema“.

Suformuluokite savo šaltinio teksto problemos versiją.

Reguliavimo: reikalingos informacijos apdorojimas ir naudojimas; gebėjimas dirbti grupėje ir išreikšti savo požiūrį.

Kognityvinis: problemos išdėstymas ir sprendimas, analizė, informacijos struktūrizavimas, savarankiškas problemos sprendimo būdų kūrimas; apibendrinimas, analizė su tikslu identifikuoti požymius, algoritmo taikymas.

Komunikabilus : gebėjimas reikšti mintis

5. Sunkumo priežasčių nustatymas. Komentuodamas problemą.

Tikslas: ugdymo veiklos tikslų nustatymas ir jų įgyvendinimo būdo bei priemonių parinkimas.

(3 min.)

Organizuoju studentų darbą komentuoti tekste iškeltą problemą.

Atkreipiu jūsų dėmesį į galimybę tekstinis komentavimas (nuo teksto į tikrovę – sekti autorių, užmegzti ryšį tarp autoriaus minties ir gyvenimo) ir konceptualus komentavimas (iš tikrovės į tekstą – problemos skubumo požymis)

Sudarykite planą, kaip pasiekti tikslą, sudarykite algoritmą; dirbti su tekstu. Pakomentuokite teksto problemą.

Analizuoti, apibendrinti, komentuoti autoriaus iškeltą problemą.

Reguliavimo : planavimas, prognozavimas.

Komunikacinis: bendradarbiavimas ieškant ir atrenkant informaciją, gebėjimas visapusiškai ir aiškiai reikšti savo mintis, monologinių ir dialoginių kalbos formų turėjimas, kontrolė. Kognityvinis: problemų sprendimas, analizė, apibendrinimas.

Savo nuomonės išreiškimas.

Tikslas: mokymas nustatyti autoriaus poziciją. (3 min.)

Organizuokite mokinių darbą su tekstu pagal apibrėžimą autoriaus pozicija. Skatinkite mokinius priimti savo sprendimus; tai paaiškina galite sutikti arba nesutikti su autoriaus pozicija:

Atlikite darbą su pavyzdžiais, kurie leidžia sukurti esė logiką

Nustatyti tezę, argumentus, išvadą rašinyje.

Reguliavimo: dirbti grupėje ir išreikšti savo požiūrį, sunkumų atsiradimo suvokimas ir jų įveikimo būdai.

Kognityvinis:

uždavinio išdėstymas ir sprendimas, analizė, informacijos struktūrizavimas, naudojant algoritmą.

Komunikacinis: gebėjimas visapusiškai ir aiškiai reikšti savo mintis, turėti monologines ir dialogines kalbos formas.

7. Problemos argumentavimas.

Tikslas: ugdymo veiklos tikslų nustatymas ir įgyvendinimo būdo pasirinkimas.

(3 min.)

Organizuoju argumentų paieškos darbą.

Įspėju apie nepakankamas kūrinio ir autoriaus nurodymas argumentacijai iš skaitymo patirties (atsakymas turėtų būti išplėstas).

Atkreipiu jūsų dėmesį į argumentų padalijimą į dvi pastraipas.

Pavadinkite ir suderinkite argumentus.

Jie prisimena atvejus iš gyvenimo ir grožinės literatūros, užrašo juos kaip argumentus.

Išsakyti savo mintis, įrodyti savo nuomonę. Jie randa argumentų: vienas iš savo gyvenimo patirties, kitas iš fantastikos.

Kognityvinis: loginio samprotavimo, įrodymo, hipotezės, pagrindimo grandinės kūrimas.

Reguliavimo: apdoroti ir naudoti reikiamą informaciją; savarankiškas veiksmų planavimas, sunkumų atsiradimo suvokimas ir jų įveikimo būdai.

Komunikacinis: gebėjimas visiškai ir aiškiai reikšti savo mintis,

8. Pirminis konsolidavimas su tarimu išorinėje kalboje. Dirbkite su išvada.

Tikslas: studentų įsisavinimas baigiamojo darbo apibrėžimo.

(4 min.)

Organizuoju naujo vaikų veikimo būdo įsisavinimą, apibendrinu bendrą analizę.

Atkreipiu jūsų dėmesį į tai, kad išvados gali būti skirtingos.

Jie dirba poromis. Analizuokite, palyginkite aptiktus argumentus.

Naudokite rašybos algoritmą.

Pirmiausia apibendrinkite medžiagą. Parašykite išvadą naudodami

skirtingos formos:

Išvada-apibendrinimas;

Atsakymas į klausimą;

Raginimas veikti;

Baigdamas citata.

Kognityvinis: veiksmas pagal analogiją, pasirenkant efektyviausius sprendimus

Reguliavimo: kontrolė, vertinimas, taisymas.

9. Savarankiškas darbas su kūrinių fragmentų pavyzdžiais, leidžiančiais kurti kompozicijos logiką.

Tikslas: savo veiklos rezultatų įsivertinimas.

(10 min.)

Organizuoju veiklas įgytoms žinioms pritaikyti.

Suteikiu pagalbą studentams rašant darbus.

Analizuojama raštu. Jie keičiasi raštu, skaito korektūrą ir tikrina vienas kito darbus.

Dar kartą perskaitykite problemą ar probleminį klausimą. Palyginkite autoriaus poziciją su savo. Suformuluokite (per) jų poziciją kitomis frazėmis.

Reguliavimo: kontrolė, taisymas, apsisprendimas, valingas reguliavimas sudėtingoje situacijoje.

10. Įtraukimas į žinių sistemą ir kartojimas. Atsakymų kontrolė ir taisymas

Mokinių rašinio dalių klausymas.

Darbas su kompozicija.

Tikslas: įgytų žinių įtvirtinimas ir koregavimas.

(4 min.)

Atskleidžiu naujų žinių taikymo ribas.

Taisau ir komentuoju visus mokinių pasisakymus.

Pataisykite darbą.

Ištaisyti darbo trūkumus.

Komunikacinis:

gebėjimas būti pasiruošus koreguoti savo požiūrį

11. Veiklos atspindys

Tikslas: savo edukacinės veiklos suvokimas, veiklos rezultatų įsivertinimas.

(1 minutę.)

Organizuoju refleksiją, mokinių rezultatų įsivertinimą.

Mokytojo žodis.

Pamoką noriu užbaigti žodžiais: « Talentas vystosi iš meilės darbui jausmo, netgi gali būti, kad talentas – iš esmės tai yra meilė darbui, darbo procesui. M. Gorkis

Sakykite, ar darbas, kurį atlikome per pamoką, padėjo jums pasiruošti rašiniui? Kaip vertinate savo darbą pamokoje? Kas tau patiko pamokoje? Ką reikia dirbti?

Atlikti pamokos vertinimą ir įsivertinimą, susieti tikslą ir rezultatus.

Atsako į klausimus.

Komunikabilus : gebėjimas reikšti savo mintis.

Kognityvinis: veiklos proceso ir rezultatų refleksija, kontrolė ir vertinimas.

Reguliavimo: adekvatus ugdomosios veiklos sėkmės ar nesėkmės priežasčių supratimas.

VIII . Namų darbai. (1 minutę.)

Siūlau parašyti švarų esė samprotavimo variantą pagal S. I. Sivokono tekstą pagal egzamino darbui keliamus reikalavimus

Užsirašykite užduotį, užduokite klausimus

Komunikabilus esė-samprotavimo apie šį tekstą kūrimas

Priedas. Originalus tekstas

(1) Išleidus Marko Geyserio knygą apie Marshaką serijoje „Įstabių žmonių gyvenimas“, bendras skaitytojo suvokimas apie garsųjį poetą turėtų pasikeisti. (2) Ir ne tik tarp masių. (A) Netgi toks garbingas kritikas kaip Benediktas Sarnoffas manė, kad „originaliu menininku, mūsų pažįstamu Maršaku, jis tapo tik sovietmečiu“.

(4) Bet dabar Markas Geyseris išsamiai pasakoja apie poeto atėjimą į literatūrą, ir mes sužinome, kad Maršakas pradėjo nuo eilėraščių, sulaukusių puikių Stasovo, kuris iš karto paėmė jaunąjį poetą po savo sparnu, taip pat Gorkio, Chaliapino ir kt. iškilių meistrų. (5) Pavyzdžiui, Achmatova vėliau prisipažino Samueliui Jakovlevičiui, kad be jo „Rūtos knygos“, išleistos 1909 m., nebūtų jos „Loto žmonos“ ir kai kurių kitų eilėraščių ...

(6) Maršako gyvenime atsitiko, kad jam iškilo tikras pavojus. (7) Čia yra bent Maršakovo leidimo Detizdat pralaimėjimo istorija, kai buvo areštuoti daugelis jos darbuotojų ir autorių. (8) Po daugelio metų vieno iš tuomet represuotų vaikų iš leidėjų atveju jie rado orderį paties Samuilo Jakovlevičiaus areštui. (9) Jį išgelbėjo tai, kad jis laiku išvyko iš Leningrado ...

(10) Iš kur atsirado vaikų klasikas Maršakas, kuris žavėjosi tokiais puikiais ir labai skirtingais rašytojais kaip M. Gorkis, V. Majakovskis, M. Cvetajeva, K. Čukovskis? (11) Tarptautiniu mastu pripažintas vertėjas, laimėjęs kūrybines „dvikovas“ prieš iškiliausius menininkus? (12) Nuostabi mokytoja, jaunųjų, o ne jaunųjų poetų auklėtoja?

(13) Svarbiausia, ko gero, buvo jo meilė - žmonėms, literatūrai ir, svarbiausia, vaikams. (14) Ir garsieji Maršakovo pokalbiai su jį dominusiais žmonėmis (dažniausiai su rašytojais) - Samuilo Jakovlevičiaus prisiminimai kupini entuziastingų atsakymų į juos? ..

(15) Vieną galingiausių Maršako kūrybinės biografijos puslapių atvertė Borisas Polevojus, tuo metu žurnalo „Jaunimas“ vyriausiasis redaktorius. (16) Jis jau girdėjo, kad Maršakas vos gyvas, kad gydytojai kovoja net ne dienas, o valandas iš jo gyvenimo... (17) Ir staiga skambutis iš jo kabineto: „Samuelis Jakovlevičius nori su tavimi pasikalbėti“ . (18) Polevojus tuo netikėjo. (19) Nusprendė, kad jis buvo žaidžiamas.

„(20) Ir tada išgirstu kažką, – prisimena jis, – kas mane iš karto įtikina, kad kalbu su tikru Maršaku, su mirštančiu poetu:

- (21) Mano brangusis, tikriausiai girdėjote, kad aš apako. (22) Aš nieko nematau. (23) Tačiau man buvo perskaityti įrodymai. (24) Patikėkite, čia yra rimtų trūkumų. (25) Ne, ne, ne tavo, o mano trūkumai... (26) Galerija priešais tave? (27) Raskite tokį ir tokį puslapį. (28) Radai? (29) Paimk pieštuką, aš tau padiktuosiu pataisą. (30) Aš vis išsigąstu.

- (31) Samuil Yakovlevich, aš ateisiu pas tave. (32) Žurnalas bus kantrus.

- (ZZ) Ne, ne, ne, mes galime tai toleruoti, bet žurnalas to nekenčia. (34) Turime milijoną skaitytojų, jiems reikia laiku pristatyti žurnalą. (35) Užsirašykite. - (36) Tai jau skamba kaip įsakymas.

(37) Polevojus nusprendė, kad blogiausia Maršakui baigėsi. (38) Asmuo negali tęsti korektūros mirties patale! (39) Bet Marshakas galėjo. (40) Ir praėjus vos dienai po šio pokalbio, Polevojus išgirdo, kad Samuilas Jakovlevičius nebėra gyvas ...

(Pagal S. Sivokon)

Yra žmonių, kurie skiriasi nuo juos supančios visuomenės savo mąstymu, pasaulėžiūra, jie turi ypatingą požiūrį į tam tikras situacijas. Tačiau dažniausiai tokie asmenys lieka nesuprasti kitų žmonių, todėl jų gyvenimas šioje aplinkoje tampa neįmanomas.

Originalaus teksto problema – dramatiško nepaprasto žmogaus likimo problema. Bet kokia jos drama, kai ji yra nesuprantamoje visuomenėje?

N. V. Gorlanova savo tekstu nori perteikti skaitytojams, pirma, mintį, kad žmonės retai supranta nepaprastą, kūrybingą ir neįprastą asmenybę, o ši problema ypač aktuali stagnacijos laikais, kai visuomenė atmeta bet kokią iniciatyvą: valdžia ją išgyveno nuo Elitinė mokykla: tada jos nemylėjo, kad žmogus išsiskyrė sumanumu ir nuoširdumu – oi, kaip nemylėjo! Ir, antra, kad tokius žmones reikia vertinti ir visada atsiminti, nes nepaprastos asmenybės gali daug ko išmokyti: „Ir visi prisimena jos pamokas, mintis, gerumą ir pažiūrų platumą“.

Autorės pozicija – reikia visokeriopai palaikyti asmenis, išsiskiriančius iš kitų nuoširdumu, reagavimu, gebėjimu kurti, o ne būti iš tų, kurie stengiasi išnaikinti tokias teigiamas ir savitas žmonių savybes.

Visiškai sutinku su autoriaus pozicija, nes, mano nuomone, ypatingas ir nepaprastas asmenybes reikia vertinti, įsiklausyti į jų nuomonę, kitaip jos, siekdamos laisvės ir tiesos, negalės išgyventi tarp nesuprantančios visuomenės. juos. Daugelis puikių rašytojų nagrinėjo šią problemą savo raštuose.

Pavyzdžiui, A. N. Ostrovskis dramoje „Perkūnas“ supažindina mus su Katerina – asmenybe, kuri skiriasi nuo „tamsiosios karalystės“, kurioje jai teko likti. Pagrindinis veikėjas veda Tikhoną, veikėją, globojamą savo despotiškos motinos Kabanovos.

Katerinos gyvenimas tampa tiesiog nepakeliamas, nes ji visada gyveno meilėje, buvo visiškai laisva, užsiėmė kūryba, o Kabanikha ribojo ją viskuo, kas jai buvo gyvybiškai svarbu. Nesaugumas, jokios paramos trūkumas ir nesusipratimas pastūmėjo heroję į savižudybę – vienintelę teigiamą jos išeitis iš šios situacijos.

Nepaprastos asmenybės daro mūsų pasaulį nuoširdesnį, malonesnį, nes jos ieško tiesos, yra sąžiningos. Tačiau likę be paramos tokie žmonės neranda geresnės išeities už mirtį ir amžiną ramybę. O visuomenė be jų taps monotoniška, nuobodu ir apgaulinga.

Aš užsiimu „Penki su pliusu“ Gulnur Gataullovna biologijos ir chemijos grupėje. Džiaugiuosi, mokytojas moka domėtis dalyku, rasti požiūrį į mokinį. Tinkamai paaiškina savo reikalavimų esmę ir pateikia realistišką namų darbų apimtį (ir ne kaip dauguma mokytojų egzamino metais dešimt pastraipų namuose, o po vieną klasėje). ... Mes mokomės griežtai vieningam valstybiniam egzaminui ir tai labai vertinga! Gulnur Gataullovna nuoširdžiai domisi dėstomais dalykais, ji visada suteikia reikiamą, laiku ir aktualią informaciją. Labai rekomenduojama!

Kamilė

Ruošiuosi į „Penketuką su pliusu“ matematikai (su Daniilu Leonidovičiumi) ir rusų kalbai (su Zarema Kurbanovna). Aš labai laimingas! Užsiėmimų kokybė aukšta, dabar mokykloje yra tik A ir A šio dalyko. Bandomuosius egzaminus rašiau 5, esu tikras, kad OGE išlaikysiu puikiai. Ačiū!

Ayrat

Pasiruošimas istorijos ir socialinių mokslų egzaminui su Vitalijumi Sergejevičiumi. Jis yra labai atsakingas mokytojas savo darbuose. Punktualus, mandagus, malonus bendravimas. Matyti, kad žmogus gyvena savo darbu. Jis puikiai išmano paauglių psichologiją, turi aiškią treniruočių metodiką. Ačiū „Penki plius“ už darbą!

Leysanas

Rusų kalbos egzaminą išlaikiau 92 balais, matematikos – 83, socialinių mokslų – 85, manau, tai puikus rezultatas, įstojau į universitetą turėdamas biudžetą! Ačiū Five Plus! Jūsų dėstytojai tikri profesionalai, pas juos aukštas rezultatas garantuotas, labai džiaugiuosi, kad kreipiausi į Jus!

Dmitrijus

Davidas Borisovičius yra nuostabus mokytojas! Ruošdamasis savo grupėje matematikos USE, profilio lygis, jį išlaikė 85 balais! nors žinios metų pradžioje nebuvo labai geros. Deividas Borisovičius išmano savo dalyką, žino egzamino reikalavimus, pats yra egzamino darbų tikrinimo komisijos narys. Labai džiaugiuosi, kad galėjau patekti į jo grupę. Ačiū „Penki plius“ už šią galimybę!

Violetinė

Five Plus yra puikus pasiruošimo egzaminams centras. Čia dirba profesionalai, jauki atmosfera, draugiškas personalas. Mokiausi anglų kalbos ir socialinių mokslų pas Valentiną Viktorovną, abu dalykus išlaikiau geru balu, esu patenkinta rezultatu, ačiū!

Olesja

Centre „Penki su pliusu“ iš karto mokiausi dviejų dalykų: matematikos pas Artemą Maratovičių ir literatūrą pas Elvirą Ravilievną. Labai patiko užsiėmimai, aiški metodika, prieinama forma, patogi aplinka. Esu labai patenkintas rezultatu: matematika - 88 balai, literatūra - 83! Ačiū! Rekomenduosiu visiems Jūsų ugdymo centrą!

Artem

Kai rinkausi korepetitorius, į centrą „Penki plius“ traukė geri mokytojai, patogus pamokų grafikas, nemokami bandomieji egzaminai, o tėvai – priimtinos kainos už aukštą kokybę. Dėl to visa šeima buvo labai laiminga. Studijavau iš karto tris dalykus: matematiką, socialines mokslus, anglų kalbą. Dabar esu KFU studentas biudžetiniu pagrindu ir visa tai dėka gero pasiruošimo - egzaminą išlaikiau gerais balais. Dėkoju!

Dima

Labai kruopščiai rinkausi socialinių mokslų korepetitorių, egzaminą norėjau išlaikyti maksimaliu balu. „Penki plius“ man padėjo šiuo klausimu, buvau Vitalijaus Sergejevičiaus grupėje, užsiėmimai buvo super, viskas aišku, viskas aišku, tuo pačiu smagu ir lengva. Vitalijus Sergejevičius pateikė medžiagą taip, kad ji pati įsimintų. Esu labai patenkinta pasiruošimu!

Pavyzdys:

1 pastraipa (įvadas): 2 retoriniai klausimai (atsakymus į juos pateikia teksto autorius), tada "Šiuos klausimus apmąsto siūlomo analizuoti teksto autorius." Pilnas vardas

2 pastraipa (problemos išdėstymas + komentaras): „Ši problema tikrai skubi“. ... (Paaiškink kodėl). "Autorius nagrinėja šią problemą pavyzdžiu ..." ir dar 3-4 sakiniai apie tai, kaip problema atskleidžiama tekste.

4 pastraipa ( savo poziciją): "Visiškai sutinku su autoriaus nuomone. Iš tikrųjų..." (asmeninė nuomonė, 2-3 sakiniai) – Savo požiūrį galiu patvirtinti pavyzdžiu iš literatūros.

5 pastraipa (pirmas argumentas): literatūrinis argumentas, nurodantis rašytojo vardą ir kūrinio pavadinimą.

6 pastraipa (antras argumentas): "Be to, aš pateiksiu jums pavyzdį ..." (antras argumentas)

7 pastraipa (išvada): "Šiuo būdu, ..." (išvestis 1–2 sakiniai)

Rašinio pavyzdys (8 variantas):

Kaip teisingai elgtis visuomenėje? Kas gali būti laikomas gero būdo žmogumi? Šiuos klausimus svarsto analizei siūlomo teksto autorius A. Dorokhovas, keldamas švietimo problemą.

Ši problema aktuali visada. Bet kurioje visuomenėje svarbu rasti tinkamą požiūrį į žmones, stengtis savo elgesiu nesukelti jiems nepatogumų. Šią problemą A. Dorokhovas atskleidžia herojaus, atsidūrusio jam visiškai neįprastoje aplinkoje, pavyzdžiu. Herojus laikė save „gerai išaugintu“ žmogumi. Mokėjo mandagiai pasisveikinti, atidžiai klausytis pašnekovo, nevartoti šiurkščių žodžių... Tačiau kulinarė, su kuria gyveno per studentišką praktiką, pavadino jį „pilku“. Šis įvykis privertė herojų susimąstyti, „kas yra gero būdo žmogus“?

Per herojaus mintis atskleidžiama autoriaus pozicija. A. Dorokhovas mano, kad elgesio taisyklės egzistuoja bet kurioje visuomenėje, tačiau jos yra skirtingos, priklausomai nuo to, kokiomis sąlygomis žmogus gyvena. „Bet kad ir kokias elgesio taisykles liestum, iš esmės jos visada vienodos: gerbk aplinkinius, atsiskaityk su jais“.

Visiškai sutinku su autoriaus nuomone. Iš tiesų skirtingose ​​visuomenėse galioja skirtingos elgesio normos. Tačiau kur bebūtumėte, svarbu gerbti aplinkinius, stenkitės jų neapkrauti. Tada būsite tikrai gero būdo žmogus. Savo požiūrį galiu patvirtinti pavyzdžiu iš literatūros.

Petras Grinevas Aleksandro Puškino kūrinyje „Kapitono dukra“ gali būti laikomas išauklėto, kilnaus žmogaus pavyzdžiu. Bet kurioje gyvenimo situacijoje jis elgėsi sąžiningai, rodė pagarbą aplinkiniams. Jo kilnumą vertino net idėjinis Pugačiovos priešas.

Be to, kaip pavyzdį pateiksiu netvarkingą, šiurkštų Mitrofaną iš D. Fonvizino kūrinio „Mažasis“. Šis herojus, priešingai, nebuvo susipažinęs su elgesio normomis visuomenėje. Laikydamas save geriausiu, įžeidinėjo ir žemino aplinkinius, todėl buvo nemalonus visiems, išskyrus beprotiškai mylinčią mamą.

Taigi „išsilavinusio žmogaus“ sąvoka yra reliatyvi, skirtingi žmonės turi savo nuomonę apie tai, ką tokiu laikyti. Tačiau visi sutiks, kad pagrindinis gero veisimo kriterijus yra mandagumas ir pagarba aplinkiniams.

Kokia buvo talentingo rašytojo likimo drama sovietmečiu? Kas yra rašymo ir mokymo talento šaltinis? Kur ryškiausiai pasireiškia nesavanaudiškas atsidavimas savo reikalui? Šiuos ir kitus klausimus savo tekste apmąsto SI Sivokonas. Bet išsamiau, mano nuomone, autorė nagrinėja rašymo talento atsiradimo ir ugdymo problemą.

Norėdamas atkreipti skaitytojo dėmesį į šią problemą, autorius pasakoja apie vaikų rašytoją S. Ya. Marshak, kuris buvo labai atsidavęs savo kūrybai. Ir tada S. I. Sivokonas klausia, iš kur tokia nuostabi vaikų rašytoja? Juo žavėjosi tokie puikūs meistrai kaip Anna Achmatova, Vladimiras Majakovskis ir daugelis kitų. S. Ya. Marshak rašė vaikams, tačiau jo kūriniai išugdė ne tik jaunus poetus. Autorius tikrai galvoja apie S. Ya. Marshak rašymo talento kilmę, apie jo įkvėpimo šaltinius. Ši problema aktuali ir šiandien. Daugelis trokštančių poetų ir rašytojų bando rasti objektus ar reiškinius, kurie įkvėptų juos sukurti literatūros kūrinį. Tačiau mažai kam pavyksta, nes įkvėpimo šaltinį gali rasti tik tikrai talentingi žmonės.

Sutinku su SI Sivokon ir taip pat manau, kad rašymo talento šaltinis gali būti meilė, bet ne tik žmonėms, bet ir gamtai, Tėvynei ir kitiems objektams bei reiškiniams. Toks įkvėpimo šaltinis tikrai gali suteikti daug jėgų sukurti puikius literatūros kūrinius.

Šio požiūrio įrodymui kreipsiuosi į rusų poetų kūrybą. Taigi savo eilėraštyje „Ne tai, ką tu galvoji, gamta...“ FI Tyutchev giria gamtą, sakydamas, kad „joje yra siela, joje yra laisvė, joje meilė, joje yra kalba. “ Tokias eilutes galima rašyti tik apie tai, ką tikrai myli. Taigi gamta F.I.Tyutchev buvo tikras įkvėpimo šaltinis.

Pateiksiu dar vieną pavyzdį iš poezijos. Taigi, savo eilėraštyje "Tėvynei, šita taurė, draugai!" V. A. Žukovskis savo Tėvynę šlovina žodžiais: „Šventoji tėvyne, kokia širdis nedreba tave laimindama? Taigi V. A. Žukovskio įkvėpimo šaltinis buvo beribė meilė gimtajai Tėvynei.

Taigi įkvėpimo šaltiniai yra labai reikšmingas dalykas ugdant bet kurio rašytojo kūrybiškumą. Ir tik tikrai talentingas žmogus gali rasti tokius šaltinius.