Pamokos metmenys tema: „Stebuklingasis akvariumas. Pamokos tema "akvariumo žuvys" santrauka Pamokos santrauka akvariumas

Mokyklos parengiamoji grupė

Tikslas: Paaiškinti ir plėsti vaikų žinias apie povandeninį pasaulį, apie jo gyventojų įvairovę.

Tikslai: Turtinti vaikų žodyną; ugdyti vaikų kūrybiškumą visos pamokos metu; toliau mokyti vaikus atidžiai klausytis, suprasti ir emociškai reaguoti į poetinę kalbą; ugdyti kompozicijos jausmą; disciplinos, užsispyrimo, dėmesingumo ugdymas.

Integracija edukacinės sritys: socialinis ir komunikacinis, pažinimo, kalbos, meninis, estetinis ir fizinis vystymasis.

Vaikų veiklos rūšys: žaidimas, pažintinis tyrimas, bendravimas, suvokimas grožinė literatūra, darbo vizualinis, judesinis.

Aktyvus žodynas: akvariumas, žuvys, žvynai, pelekai, žiaunos, gupijos, šamai, auksinės žuvelės, sraigė, dumbliai, koralai.

Programinės įrangos turinys:

Atskirkite vaikų idėjas apie rezervuarą kaip buveinę akvariumo žuvys (akvariumas užpildytas vandeniu, auga augalai, gyvena smulkūs gyvūnai - sraigės);

Patikslinkite mintį, kad akvariume viskas daroma taip, kad jame galėtų gyventi žuvys, kaip ir natūraliame vandens telkinyje;

Išmokite sukurti išraiškingą ir įdomią istoriją naudodami netradicinė technika darbo atlikimas - piešimas su aplikacija;

Tobulinti techninius ir vizualinius įgūdžius, gebėjimus. Darbe naudoti įvairias technikas ir medžiagas;

Ugdykite vaikų kūrybiškumą.

Parengiamasis darbas: Iliustracijų nagrinėjimas jūrų augalija ir gyvūnija, peržiūrėti nuotraukas iš įvairios žuvys, pokalbis šia tema "Kuo žuvys skiriasi nuo gyvūnų" vatos diskelių dažymas guašu skirtingos spalvos, staigmenos akimirkos paruošimas - vaškine žvake piešiu burbulus ant baltų lakštų.

Įranga ir medžiagos: nuotraukos jūros žuvis, akvariumo iliustracija, vatos diskeliai, guašas, popieriaus lapai, vaško kreidelės, PVA klijai, akvarelės, vandens indeliai, šepetėliai Nr. 2, 6, šluostė.

Metodai ir metodai:

  • Svarstymas;
  • Pokalbis;
  • Meninis žodis;
  • Darbo technikos paaiškinimas;
  • Staigmenos akimirka;
  • Pirštų gimnastika "Penkios žuvytės" ;
  • Vaikų darbas;
  • Apibendrinant.

Pamokos planas:

  1. Mini ekskursija;
  2. Jūros gyvybės iliustracijų ir fotografijų tyrimas;
  3. Mįslių spėjimas;
  4. Darbas su vaško kreidelėmis;
  5. Darbas su akvarele;
  6. Staigmenos akimirka – ant lapo atsirandantys oro burbuliukai;
  7. Kūno kultūros pertrauka;
  8. Taikymas;
  9. Galutinis darbo dizainas.

Pamokos eiga.

Vaikai su mokytoju įeina į salę ir sėdi puslankiu aplink akvariumą. Suteikiame vaikams laiko pamąstyti, kas yra akvariume, padedame atsakyti į klausimus:

Ką matai prieš save?

Kas yra akvariume? (vanduo, smėlis, akmenys, žuvis, dumbliai, koralai ...)

Kokios yra žuvys ir kiek jų yra?

Kaip manote, kaip jaučiasi žuvys?

Kodėl taip manai? (vandenyje vanduo yra švarus, skaidrus)

Ką jie daro?

Kas padeda žuviai plaukti? (pelekai, uodega)

Kur pelekai?

Kiek pelekų?

Kuri pati gražiausia?

Koks yra žuvies kūnas? (kūnas pailgas, supaprastintas, be kaklo)

Kuo padengtas žuvies kūnas? Kokios svarstyklės?

Kokios yra žuvies akys ir kur jos yra?

Kokia burna? Kuo žuvis kvėpuoja?

Kodėl akvariume nėra plėšrių žuvų?

Vaikai keičiasi įspūdžiais, pasakoja apie savo namų akvariumus. Po to – grįžti į grupę.

Grupėje paruoštos darbo vietos, stende iškabintos nuotraukos akvariumo gyventojai ir akvariumo nuotrauka.

Mokytojas užmeta mįsles:

Žiūrėk, namas stovi
Užpilta vandeniu iki kraštų
Be langų, bet ne niūrus,
Skaidrus iš keturių pusių,
Šiame name gyventojai
Visi įgudę plaukikai.

  1. Ir gerai įsivaizduokime, kad esame didelis akvariumas. Čia mes turime vietą nardymui ... narui!
  2. Ir ten yra didžiulis mėlynas ... banginis miega, knarkia!
  3. Reaguodamas į knarkimą, krabas bėga į šoną!
  4. O apačioje smėlyje su čiuptuvais gulėjo aštuonkojis.
  5. Elektrinis brolis ... rampa mielai palaidojasi prie jos.
  6. Neužsikabinęs čia gyvena jūros ... gobis.
  7. Ieškoti geriausios vietos penkiasparnė ... žvaigždė.
  8. Netoliese plaukė tik plokščiakūnis ... plekšnė.
  9. O paskui ją kaip našta veržiasi deganti... medūza.
  10. Kiaute be baimės plaukioja tarp žuvų... vėžlys.
  11. Kažkur blykstelėjo Juodosios jūros... ryklio žandikaulis.
  12. Štai apačioje, na, kaip žaislas, guli nuostabus... kiautas.
  13. Netoliese akmuo, kaip kelmas, O už jo jūra... arklys.
  14. Ne vienas protingas, meilus... delfinas čia šėlsta!
  15. Ilgauodegė ... undinė žaidžia su juo, kaip tag.

Kažkas purto galvą... Ką? Ar nėra undinių?

Bet mano draugai, aš svajojau... Ir žaidimas baigėsi.

Ko tu dėmesingesnis, nesugebėjau tavęs suklaidinti! Šiandien piešiame akvariumą su žuvimis.

Piešsime vaškinėmis kreidelėmis. Parodykite, kaip teisingai laikyti kreidą.

Ar akvariume reikia augalų? Kam skirti augalai akvariume? Kas dar yra akvariume? (dumbliai, akmenukai).

Dabar turime užpildyti akvariumą vandeniu. Koks turėtų būti vanduo akvariume? (paimame didelį teptuką ir dažome akvarelėmis - atsiranda burbuliukai, nupiešti iš anksto).

O dabar pailsėsime ir vėl pradėsime piešti!

FIZMINUTKA - Pirštų gimnastika "Penkios žuvytės" .

Penkios mažos žuvelės nardė upėje (žuvies judesių imitacija).

Didelis rąstas gulėjo smėlyje (išskleiskite rankas į šonus).

Pirmoji žuvis pasakė: – Čia lengva nardyti! (imitacinis nardymas).

Antrasis pasakė: – Čia giliai! (kratymas rodomuoju pirštu).

Trečias pasakė: "Aš noriu miegoti" (rankos valtyje po ausimi).

Ketvirtasis pradėjo po truputį stingti (trinkite pečius šepečiais).

Penktasis šaukė: „Štai krokodilas, (rankos imituoja krokodilo nasrus).

Plauk greitai, kad neprarytum“ (pabėgti).

Akvariumas paruoštas, dabar reikia ten įkurdinti žuvis. Norėdami tai padaryti, mes paimsime anksčiau paruoštus diskus, kuriuos nudažėte, ir įklijuosime juos į akvariumą.

Prisiminkime žuvies sandarą. Ką turi žuvys? (Plonu teptuku nudažykite akis, pelekus ir uodegą).

Vaikinai, kokius nuostabius akvariumus turime!

Yra skaidrus stebuklų namas,
Dieną naktį jame yra žuvų.
Vietoj oro – vanduo
Žuvys negali gyventi be jo.
Yra kriauklių ir sraigių
O augalai kaip siūlai
Iš smėlio jie auga
Jie vadinami dumbliais.
Žuvys plaukia ratu
Jie šypsosi vienas kitam.
Žuvys žiūri pro stiklą
Jie yra patogūs ir šilti.
Juk akvariumas yra jūrinis
Žuvims – į namus.

Žiūrėkite, kiekviename akvariume gyvena linksmos draugiškos žuvys! Pakabinkime savo darbelius ant intarpo, kad jais galėtų grožėtis ir tėvai.

Profesijos palydovai padeda nuvalyti stalus.

Tema: "Žuvų stebėjimas akvariume."

Tikslas: supažindinti su žuvų sandaros ypatumais; susidaryti idėją apie akvariumo žuvų maitinimą ir priežiūrą, jų ypatybes išvaizda ir elgesys; lavinti stebėjimą žiūrint į žuvį; auklėti pagarbaį gyvus objektus.

Pamokos eiga

Mokytoja primena vaikams A.S. Puškinas ir sako, kad vaikai šiandien pamatys auksinė žuvelė... Tik ši žuvis ne pasakiška, o tikra ir todėl negalinti išpildyti niekieno norų. Priešingai, kadangi ji gyvens su mumis, turime išmokti suprasti jos norus ir daryti taip, kad žuviai būtų gera.

Mokytojas parodo vaikams auksinę žuvelę, iš anksto pasodintą iš bendras akvariumas vandens dubenyje, kad vaikai gerai matytų.

Mokytoja vaikams pasakoja, kad auksinės žuvelės tėvynė yra tolima Kinija. Seniai, maždaug prieš 250 metų, Europos keliautojai atkreipė dėmesį į žuvies grožį ir atsivežė ją į Europą veisti akvariumuose.

Mokytojas kviečia vaikus atidžiai apžiūrėti žuvies kūną.

Kas žino, kuo padengtas žuvies kūnas? (Svarsčiai.)

O kokios žuvies kūno formos?

Patiems vaikams pagalvojus ir paaiškinus, kaip gali, mokytoja sako, kad žuvies kūnas yra aptakus, suspaustas iš šonų, nukreiptas į priekį ir susiaurėjęs gale. Ši savita kūno forma leidžia žuvims gerai plaukti.

Mokytoja kviečia vaikus pažiūrėti, kaip plaukia žuvis.

Kas padeda žuvims plaukti? (Uodega, pelekai.)

Kai žuvis plaukia, jos uodega juda iš vienos pusės į kitą.

Mokytojas rodo žuvies judėjimą ranka ir kviečia vaikus tai pakartoti rankomis.

Kūno gale auksinė žuvelė, kaip ir visos kitos žuvys, turi uodegos peleką. Be to, žuvys turi pelekus ant nugaros, pilvo ir krūtinės.

Ar manote, kad žuvis mus mato? Kodėl? (Žuvis turi dvi akis, vieną kairėje ir kitą dešinėje.)

Žuvys greitai pastebi judančius objektus. Pažiūrėkite, kaip mūsų žuvys mato ir gaudo maistą. Auksinės žuvelės labai mėgsta šiuos kirminus.

Mokytojas parodo kraujo kirmėles, įmeta į vandenį. Vaikai žiūri, kaip žuvys griebia maistą.

Viena auksinė žuvelė per dieną suėda 4-5 lervas.

Mokytojas kviečia vaikus šaukti žuvį ir lengvai belstis.

Vaikai stebi žuvies reakciją, ji reaguoja į beldimą.

Žuvis girdi mūsų beldimą, ji neturi ausų išorėje, bet turi vidinę ausį.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kaip žuvys kvėpuoja, burna ryja vandens srovę.

Vandenyje yra oro, žuvis jį įkvepia žiaunomis, o filtruotas vanduo išeina iš abiejų pusių.

Žuvys mėgsta gyventi vandenyje, čia jos namai. Dabar perkelsime į akvariumą kitoms žuvims. Žuvies negalima pagauti rankomis, ji labai gležna, trapi. Kad nepažeistumėte, yra specialus tinklelis.

Mokytoja kartu su vaikais pagauna žuvį, perkelia į akvariumą ir paaiškina, kad žuvis negali gyventi be vandens, todėl ją reikia labai greitai persodinti iš vieno indo į kitą.

Auksinės žuvelės mėgsta gyventi tam tikros temperatūros vandenyje, mėgsta sausą ir gyvą maistą.

Vaikinai, jūs visi jau žinote, kam skirtas rėmas akvariume. Teisingai, tai lesyklėlė. Viskas akvariumo žuvys jie gerai valgo sausą maistą – dafnijas ir ciklopus. Tai labai smulkūs vėžiagyviai, kurie specialiai sugaunami ir vėliau džiovinami. Maistas iš jų atrodo kaip milteliai. Kad maistas nesklistų vandenyje, jis dedamas tik į tiektuvą. Žuvims neduodama daugiau maisto, nei jos gali suvalgyti, kad jis nesugestų ir neužterštų akvariumo. Jie maitina žuvis tuo pačiu metu.

Vaikinai, supilkite maistą į lovelį ir lengvai pabelkite į akvariumą. Jei žuvys girdi mūsų beldimą ir tuo pačiu jas maitina, galite susikurti įprotį. Pabeldę jie priplauks prie lesyklos.

Vanduo akvariume visada turi būti švarus ir prisotintas deguonimi. Tam naudojamas specialus prietaisas, kuris aprūpina vandenį deguonimi.

Mokytojas įjungia prietaisą, vaikai stebi oro burbuliukus vandenyje.

Vaikinai, kodėl akvariumo augalai sodinami į akvariumą? (Kad būtų gražu, jauku, kad žuvytės galėtų pasislėpti, pailsėti tarp lapų, valgyti žalią maistą. Kad augalai prisotintų vandenį deguonimi.)

Mokytojas primena akvariumo gyventojų priežiūros taisykles, kartu su vaikais apžiūri akvariumo ir jo gyventojų priežiūros reikmenis.

Ateityje vaikai rūpinasi akvariumu, įgytas žinias įtvirtina praktikoje.

Pamokos „Akvariumas ir jo gyventojai“ santrauka. Antroji jaunimo grupė

Tikslas: Supažindinti ir praplėsti vaikų idėją, kad akvariume gyvena žuvys, sraigės, augalai;

Užduotys:
Įtvirtinti vaikų žinias apie žuvų funkcijas, paskirtį akvariumo augalai(plaukioja žuvys, šliaužioja sraigės, valo akvariumo sienas, auga augalai, puošia akvariumą, patiekia žuvis kaip maistą ar pastogę)
Ugdykite empatijos jausmą ir emocinį reagavimą į akvariumo gyventojus.
Plėsti vaikų žodyną.
Puoselėti domėjimąsi ir meilę gamtai, pagarbą jai.

Medžiaga ir įranga: akvariumas gamtos kampelyje, žuvies maketas, plastilinas, lipdymo lenta, rietuvės, "jūros garsų" muzikos įrašas, molbertas.

Pamokos eiga:

(vaikai sėdi puslankiu priešais stalą, ant kurio yra akvariumas uždengtas skarele, pas mus akvariumas prisukamas prie sienos ir šalia molbertas su magnetukais žuvų fotografijoms rodyti)


Auklėtojas: - Vaikinai, pabandykite atspėti mano mįslę:
- Žiūrėk, namas stovi,
Užpilta vandeniu iki kraštų.
Be langų, bet ne niūrus,
Permatomas iš keturių pusių.
Šiame name gyventojai
Visi įgudę plaukikai (Akvariumas)
(vaikų atsakymai)
Auklėtojas
: - Teisingai, akvariumas ir kurie gyventojai gyvena akvariume (žuvys, sraigės)
- Susipažinkime su žuvimi ir pažiūrėkime, ką jos turi.
Žaidimas „Akvariumas ir jo gyventojai“
(mokytoja skaito eilėraštį apie žuvis ir atkreipia vaikų dėmesį į šias žuvis)
1. Ji atėjo pas mus iš pasakos,
Ten buvo karalienė
Ši žuvis nėra paprasta -
Ši žuvis yra auksinė
Dėvi ilgas smailas arklio uodega
Ir jis vadinamas (kardo nešėjas)

2. Plėšri žuvis su ūsais
Mes skambiname ... (gurami)

3. Kas turi namą po akmeniu?
Jis yra ūsuotas, margas (šamas)

4. Kaip mėnuo sidabrinis ir liūdnas,
Paslaptingos žuvys akvariume sėdi (skaliarinis)

5. Gražu stikliniame name,
Visos žuvys kaip ekrane
Bet žuvis vardu (Guppy)
Svajonės apie vandenyną!
G. Maksimova



Pedagogas:– Žuvimi grožėjomės, o dabar pažiūrėkime ir įvardinkime, ką žuvys turi ir kam to reikia:
(atkreipia vaikų dėmesį į žuvies modelį)
– Žuvies kūnas ovalus
- Pelekai ant nugaros ir pilvo (padeda žuvims plaukti vandenyje)
- Uodega (padeda plaukti, vairuoti ir suktis)
- Akys (žuvys miega atmerktomis akimis, nes nėra vokų)
- Burna (valgyti)
- Žiaunos (žuvų pagalba kvėpuoja po vandeniu)
– Kūnas padengtas žvynais.
Pedagogas:- Pažiūrėsim, vaikinai, o kas dar gyvena su žuvytėmis akvariume, rodome sraigių ir augalų nuotraukas ir kriaukles, galite ir vaizdžiai parodyti kiautus (vaikų atsakymai)

Teisingai – tai sraigės, kriauklės, akvariumo augalai.
Pedagogas: Manote, kad tai žuvys, sraigės ar ne? (vaikų atsakymai)
Pedagogas:– Taip, žuvys ir sraigės yra gyva būtybė.
– Kokiame vandenyje jie norėtų gyventi? (vaikų atsakymai)
Pedagogas: B svarus vanduo... Žinote, vaikinai, akvariumo augalai irgi reikalingi akvariumui, dėl grožio, dėl deguonies išsiskyrimo, o kai kurios žuvys ten pasislėps ir gali vaišintis žolės ašmenimis. Žuvys valgo specialų maistą, kuris parduodamas naminių gyvūnėlių parduotuvėse. Ar vaikinai pavargę? Eikime toliau.
Fizikos minutė „Penkios žuvytės“
Penkios mažos žuvelės nardė upėje
(žuvies imitacija).
Didelis rąstas gulėjo smėlyje
(išskleiskite rankas į šonus).
Pirmoji žuvis pasakė: – čia lengva nardyti
(nardymo imitacija).
Antrasis pasakė: – čia gilu
(purtydamas rodomąjį pirštą).
Trečias pasakė: - Aš noriu miego
(rankos valtyje po ausimi).
Ketvirtasis pradėjo po truputį stingti
(pečius patrinkite šepečiais).
Penktas sušuko: – štai krokodilas
(rankos imituoja krokodilo burną).
Greitai plaukite, kad nenurytumėte
(pabėgti).
Auklėtojas: - Žiūrėkite, vaikinai, mes turime žuvų, bet jos kažkodėl be žvynų. Papuoškime juos.
(Ant stalo yra žuvytės, o šalia plastilinas. Susukame nedidelius rutuliukus ir pirštu spaudžiame ant žuvies kūno) (lipdymo metu įjungiame jūros ošimą pagal muziką)


Pamokos santrauka skirta Aukštesnysis mokslas

Tema: "Akvariumas"

Programinės įrangos turinys:

1. Išmokykite vaikus gaminti žuvis naudojant įvairias medžiagas (plastilinas, popierius, blizgučiai) ir technologinę lentelę.

2. Įtvirtinti žinias apie žuvų priežiūrą, Skirtingi keliai lipdymas (valcavimas, lyginimas, sukimas).

3. Toliau lavinti akis, vaizduotę, meninius ir kūrybinius gebėjimus, smulkiosios motorikos įgūdžius rankas, regimąjį suvokimą.

4. Ugdyti tikslumą darbe, norą prižiūrėti augintinius – akvariumo žuvytes.

Preliminarus darbas: Gyvų žuvų apžiūra akvariume, nuotraukos, kūrinių apie žuvis skaitymas.

Medžiaga, įranga : Tuščias akvariumas, plastilinas, ruošiniai žuvų kūno dalims, iškirpti iš popieriaus, blizgučiai, technologiniai žemėlapiai, akvariumo žuvų iliustracija.

Pamokos eiga.

Vaikinai, šiandien išmoksite pamokos temą, jei atspėsite mįslę. Atidžiai jos klausykite.

Žiūrėk, namas vertas

Užpilta vandeniu iki kraštų

Be langų, bet ne niūrus,

Permatomas iš keturių pusių.

Šiame name gyventojai

Visi įgudę plaukikai.

(Atsakymas: Akvariumas)

Kas turi namuose akvariumą?

Kas yra akvariumas vyrui? (stebėkite žuvis, jų įpročius)

Pažvelk į akvariumą, kurį tau šiandien atnešiau.

(rodomas akvariumo paruošimas)

Kas yra akvariume?

(smėlis, akmenukai, dumbliai)

Kam jie reikalingi?

Kieno trūksta akvariume? (žuvis)

Pripildykime savo akvariumą įvairiomis žuvimis.

Kas žino, kokios žuvys gyvena akvariume? (skambina vaikai)

Pažiūrėk, kokią žuvį šiandien atnešiau.

(rodomos akvariumo žuvų iliustracijos)

Tai yra kardo nešiotojas, jis yra raudonos spalvos. Tai gupė, ji pilka, nepretenzinga žuvis... Šamai mėgsta glaustis apačioje. Pažiūrėkite, kas jie yra.

O pati gražiausia žuvis yra auksinė! Ji ryški, gražia uodega ir pelekais.

Vaikinai, pasakykite man, kas padeda žuvims judėti vandenyje? (uodega, pelekai)

Kuo padengtas žuvies kūnas? (svarstyklės)

Ar žuvys akvariume galės gyventi pačios? Kodėl?

Žinoma, jiems reikia priežiūros. Kas žino, kaip prižiūrėti akvariumo žuvis? (maitinti, išvalyti akvariumą, pakeisti vandenį)

Kasdieninė akvariumo priežiūra daugiausia susijusi su žuvų maitinimu.

Be to, reikia pasirūpinti, kad visos žuvys būtų savo vietose, elgtųsi normaliai ir sveikai. Būtina įsitikinti, kad visa įranga – šildymo, filtravimo, apšvietimo prietaisai veikia gerai.

Vykdymo seka:

O dabar aš jums parodysiu ir pasakysiu, kaip pasigaminti žuvį.

Žuvies kūną įvairiais būdais gaminsime iš plastilino. Prisiminkime juos. Tai riedėjimas, lyginimas, sukimas.

Tada jį papildome dalimis iš skirtingos medžiagos... Mes pagaminsime pelekus ir uodegą iš ruošinių, kurie yra ant jūsų padėklų. Blizgučiai, kad jūsų žuvis būtų graži ir ryški!

Ar norėtumėte namuose turėti savo povandeninio pasaulio dalelę – savo akvariumą?

Fizinė minutė.

Siūlau pavirsti žuvimi ir žaisti.

Žuvys

Žuvys plaukia, neria

Ramią saulėtą dieną.

Jis sulenks, išsilenks,

Jie palaidos save smėlyje.

Inkaravimas:

Ant savo stalų turite technologines korteles – asistentus. Jie padės žuvį gaminti nuosekliai ir teisingai.

Atidžiai apsvarstykite juos. (vaikai žiūri į korteles)

Vanya, kaip tu padarysi liemenį? Kas tu, Alena?

Iš ko pasidarysi pelekus ir uodegą? O svarstyklės?

Savarankiškas darbas vaikai:

Darbo eigoje atkreipiu dėmesį į tuos. kortelę, siūlau pagalbą tiems, kuriems sunku.

Rezultatas:

Kokio tipo graži žuvis pasirodė! Atėjo laikas perkelti nuomininkus į mūsų akvariumą.

Iš ko buvo pagamintas liemuo? Kokios yra svarstyklės? Kokia yra didžiausia žuvis?

O kas turi mažiausią? Pats judriausias? Juokinga? Snooty? Šauniai padirbėta!

Pažiūrėkime, kaip plaukia žuvys.

Akių gimnastika : "Žuvis"

Atsipalaidavimas:

Vaikinai, atsiminkite, ką turite padaryti, kad žuvis būtų patogiai?

Dabar klasėje turime savo mažą povandeninį akvariumą! Pasigrožėkime savo žuvimi. Ir tie vaikinai, kurie turi namuose žuvies, nepamiršta jų prižiūrėti.

Pamokos „Akvariumas ir jo gyventojai“ santrauka

Tikslas:

  • sužadinti norą sukurti akvariumą
  • tobulinti darbo su plastilinu įgūdžius
  • lavinti smulkiąją rankų raumenų motoriką, spalvų pojūtį, domėjimąsi vaizduojamaisiais menais

Asmeninis:

  • sukurti grožio jausmą
  • ugdyti kūrybiškumą

Reguliavimo:

  • įtvirtinti gebėjimą planuoti savo veiklą ir veikti pagal pasirinktą planą

Kognityvinis:

  • savarankiškas kūrybinio pobūdžio problemų sprendimo būdų kūrimas

PAMOKOS PROCESAS

Vaikinai, atspėk mįslę:

Platus platus
Giliai giliai
Diena ir naktis plaka krante.
Tu negersi iš jo vandens,
Nes neskanu -
Ir kartaus ir sūraus.
Aplink vanduo
Ir bėda su gėrimu.
(Jūra)

Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime? Tai va, pakalbėsime apie jūrą ir jos gyventojus.

Ar mėgsti keliauti? Ar norite leistis į kelionę jūra?

Tuomet kaip draugiška komanda vyksime į jūros dugną ir geriau pažinsime povandeninio pasaulio gyventojus. Prieš pamatydami pirmuosius jūros gyventojus, turime užimti vietas batiskafe. (vaikai sėdi ant kėdžių)

Kas yra batiskafas?


Pasiruoškite nardyti. Užsimerkėme. Atliekame atvirkštinę ataskaitą 5,4,3,2,1.

Taigi, mes esame batiskafe. Pažiūrėkime pro iliuminatorių. Kas yra iliuminatorius?

Filmo povandeninis pasaulis peržiūra.

- Povandeninis pasaulis labai gražus ir įvairus. Ką pamatėte povandeniniame pasaulyje?

Teisingai, vaikinai, yra po vandeniu nuostabus pasaulis ne toks, koks yra paviršiuje. Čia yra taisyklės ir sąlygos išgyvenimui.

Povandeninis pasaulis – tai ne tik žuvys, bet ir įvairūs kiti gyventojai: jūrų ežiai, jūrų arkliukai, taip pat dumbliai, akmenys, koralai.

Grįžtame į paviršių. Pasiruoškite dengimui. Atgalinis skaičiavimas: 5, 4, 3, 2, 1

Ar jums patiko mūsų kelionė? Pamatėme daug jūros gyvybės.

Fizinės minutės „Auksinė žuvelė“Pažiūrėk į mano žuvį. Žaiskime su ja. Aš patikrinsiu, koks tu dėmesingas. Žuvis plauks. Kai ji iššoka iš vandens, ploji rankomis.

Jau seniai keliautojai atkreipė dėmesį į mažų žuvelių grožį jūros gelmės... Jie labai norėjo juos turėti namuose. Taip atsirado akvariumas.

Filmas

Žiūrėk, upė yra prie mano lango.

Ten gelmėse plaukia mėlynos žuvys.

Yra raudonos žuvys, kurių uodegos išskleistos

Apšiurusią žolę stumdo krūmai.

Ir jie atrodo tarsi ant siūlų,

Sraigės šliaužioja žolės ašmenimis,

Žingsnis po žingsnio juda į priekį.

Bet mano upė niekur neteka.

Ji apsitaškytų, tekėtų

Bet jie laikosi stiklo krantų.

N. Niščeva

Apie ką šis eilėraštis? Kas turi namuose akvariumą? Pasakyk mums, kas jame gyvena? Kokias akvariumo žuvis žinai?

Ar norite pasidaryti savo akvariumą?

Atsisėskite prie stalų.

Rodyti akvariumo žuvis, akvariumus skaidrėje

Pagalvokite, o iš ko galime padaryti akvariumą? (ant kartono, dėžutėje, iš plastilino).

Ir aš siūlau jums padaryti akvariumą stiklainyje.

Dabar paimsime įprastą plastiliną ir pradėsime kurti neįprastiausią akvariumą.

Pagalvokime, kas gyvens mūsų akvariume? (žuvis, dumbliai, sraigės ir kt.)

žuvų dumblių sraigės, žvaigždės, kriauklės

Jūs turite tas pačias korteles ant savo stalų. Sudėkite juos tokia tvarka, kokia atliksite darbą. Tai bus jūsų darbo planas.

Papasakokite apie savo darbo planą.

Kad jums būtų lengviau susidoroti su užduotimi, naudosime korteles – užuominas.

Rodyti skaidrėje.

Kai formuojate jūros dumblius, galite naudoti šią užuominą.

Jeigu

Ar galiu

Ir mes pastatysime akvariumo gyventojus lauke bankai.

VAIKAI PRADEDA DARBĄ

Vaikai, kurie greitai atlieka darbą, atlieka dumblius akvariume.

Užpildome akvariumo dugną.

Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus.

Mokytojas parodo savo darbą – Aštuonkojis akvariume.

Pažiūrėkite, ko trūksta jūsų akvariume?

AKVARIUMŲ UŽPILDYMAS VANDENIU

KŪRINIŲ PARODA

Aštuonkojui patiko tavo darbas. Jis atnešė tau dovanų. Tai yra žuvys.

Savianalizė (refleksija).

Jei veikla jums patiko ir atlikote gerą darbą, imkite „auksinę“ žuvelę. Jei manote, kad ne visai susidorojote su užduotimi, galite pasiimti mėlyną žuvį. Priklijuokite juos prie akvariumo.

Šiandien jūs visi puikiai padirbėjote. Mūsų kelionė į jūros dugną baigėsi.