Logopedo pamokos žmonių darbas pavasarį. Logopedės pasakojimas apie žmonių darbą pavasarį

Galutinis GCD tema „Žmonių darbas pavasarį“. Pedagogai Pavlova L.I., Khamidullina G.R.

: pažinimo, kalbos, meninio ir estetinio, fizinio, socialinio ir komunikacinio.

Tikslas: Patikslinti vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode.

Programos užduotys:

1. Išplėskite supratimą apie darbo įrankius.

2. Susisteminti žinias apie sodinimo procesą.

3. Ugdyti praktinius sodinimo įgūdžius.

4. Ugdyti protinę veiklą dėl užduočių atlikimo, mįslių sprendimo.

5. Koreguoti produktyvios veiklos įgūdžius.

6. Ugdyti teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbais.

Medžiaga: įrankiai, naudojami dirbant sode ir kitoje veikloje (žaidimas „Kas yra perteklinis?“); iliustracijos, vaizduojančios darbo įrankius, skaičiavimo lazdas; paveikslas su kontūriniais darbo įrankių vaizdais; siužeto iliustracijos „Kas pirma, kas paskui“; dėžės žemių, svogūnų sėklų (svogūnų rinkiniai), prijuostės kiekvienam vaikui, pagaliukai, maži laistytuvai.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Tema : "Žmonių darbas pavasarį"

Integracija edukacinės sritys : pažinimo, kalbos, meninio ir estetinio, fizinio, socialinio ir komunikacinio.

Tikslas : Patikslinti vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode.

Programos užduotys:

1. Išplėskite supratimą apie darbo įrankius.

2. Susisteminti žinias apie sodinimo procesą.

3. Ugdyti praktinius sodinimo įgūdžius.

4. Ugdyti protinę veiklą dėl užduočių atlikimo, mįslių sprendimo.

5. Koreguoti produktyvios veiklos įgūdžius.

6. Ugdyti teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbais.

Medžiaga : įrankiai, naudojami dirbant sode ir kitoje veikloje (žaidimas „Kas yra perteklinis?“); iliustracijos, vaizduojančios darbo įrankius, skaičiavimo lazdas; paveikslėlis su uždėtais įrankių kontūriniais vaizdais; siužeto iliustracijos „Kas pirma, kas paskui“; dėžės žemių, svogūnų sėklų (svogūnų rinkiniai), prijuostės kiekvienam vaikui, pagaliukai, maži laistytuvai.

Veiklos eiga:

Sveikinimai:

Mes patraukėme rankas į saulę,

Paėmėme spindulį ir prispaudėme prie savo širdies,

Nusišypsojome, padovanojome svečiams spindulį,

Sveiki, svečiai, laukiame jūsų visų!

V.: - Atėjo pavasaris. Prisiminkime, kas pasikeitė gamtoje? (vaikų atsakymai) Šiuo metų laiku žmonės turi daug darbo. Prašau atspėti mįslę, apie ką ji?

Yra morkų, yra kopūstų, skaniai kvepia braškėmis.

Ir mes negalime ožkos ten eiti, draugai. (vaikų atsakymai)

Teisingai, tai yra daržovių sodas. Kas vaikinai turi daržovių sodą? Kiek iš jūsų mėgstate dirbti sode? Kokius darbus dirbate sodo sklype, kad augtumėte geras derlius? (vaikų atsakymai)

"Paaiškink patarles"

  1. Kas nemeluoja pavasarį, visus metus bus pilnas.
  2. Pavasario diena maitina metus.

V.: -Gyvename rajone, kur gana ilgas ir Šalta žiema ir šilta vasara... Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas statoma daržuose, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Pas mano močiutę yra namas, iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena, tame name auga pomidorai.

Kad ir koks būtų pavasario oras, namas uždengs ir šaltyje, ir karštyje.

(Šiltnamis, šiltnamis) Iliustracijos demonstravimas.

O kokius ištikimus pagalbininkus žmogus turi sode, išskyrus židinius ir šiltnamius, sužinosite mįsdami mįsles.

„Atspėk mįsles“(su iliustracijų demonstravimu).

Į kiemą įslinko juoda ir ilga gyvatė,

Laisčiau mūsų sodą, darbe nežiovavau. (žarna)

Pagaminta iš lentų ir užsegta diržu,

Ir šie indai saugo vasarą surinktą iš sodo. (statinė)

Du broliai nuėjo maudytis į upę.

Vienas plaukia, kitas laukia krante.

Jie eina prie upės - šoka, o iš upės eina - verkia. (kibirai)

Aštrūs nagai stovi vienoje eilėje.

Jomis patogu sukrauti krūvas šiukšlių. (grėblys)

Debesis pagamintas iš geležies, o debesis turi rankeną.

Šis debesis tvarkingai vaikščiojo aplink sodo lysvę. (laistytuvas)

Kasiau žemę, išlyginau lysves,

Brooksas prasiveržė ir nepavargo. (kastuvas)

V.: – O dabar siūlau iš skaičiavimo pagaliukų išdėlioti įrankius, su kuriais dažniausiai tenka darbuotis sode.

„Ištrauk įrankius iš pagaliukų“

Iš pagaliukų išskleiskite kastuvo, grėblio kontūrus.

V.: - Vaikinai, šiandien į mūsų grupę atėjo laiškas nuo Zabavuškos močiutės. Ji prašo mūsų jai padėti. Rašo, kad paseno, nusilpo, pati negali dirbti sode, o padėti nėra. Ji turi anūką Antošką, bet jis yra šiek tiek tingus. Ar mes tau padėsime? Tada kelkis, eime į sodą.

Fizinė minutė.

Eime į sodą, pradėsime šokį... (Eidamas ratu susikibęs rankomis)

Paimsime ridikėlį apvaliame šokyje, su juo sėdėsime žemai ir žemai.(Pritūpęs)

Imame morką apvaliame šokyje, o su morka mikliai šokame.(Šokio judesiai)

Ištempkite į viršų su svogūnu(Ištiesimas ant pirštų galiukų)

Bėgame cukinijos(Bėk ratais vienas po kito)

Ir važiuokime taku kaip žali žirneliai.(Jie važiuoja ratu vienas po kito)

Knarkimo garsai. Antoška miega kampe, laikydamas didžiulį šaukštą.

V.: - Kas čia? Taip, tai Antoshka! Jis rankose laiko šaukštą, tai ką daryti, kaip jį pažadinti? Pabandykime su daina.

Antoška, ​​Antoška, ​​einam bulvių kasti! / 2p.

Hmm, nesikelia. Gal šiek tiek pakeisti dainą?

Antoshka, Antoshka, paruošk šaukštą vakarienei! / 2 p.

Antoshka pašoka, apsidairo ir šaukia: „Kur vakarienė, kur maistas? Aš noriu valgyti! Ir mano šaukštas visada paruoštas!

V.: - Mums gaila tavęs, Antoška, ​​kad tu truputį tingi.

Geriau atsikelk anksčiau, negailėk jėgų darbe!

Antoška verkšlena.

V.: - Antoshka, kas atsitiko? Pasakyk man, kodėl tu verki?

A.: - Na... noriu valgyti. O močiutė nemaitina. Sako pirma pasodinti svogūnus. Net patarlę pasakiau. Kas nedirba, tas... Eee, aš neatsimenu... (Vaikai man sako - jis nevalgo)

V.: - Tavo močiutė kalba teisingai. Kas trukdo sodinti svogūnus?

A.: -Taigi visos priemonės sujauktos, net nesuprantu kaip ir ką ištraukti.

„Surask įrankį“

Atidžiai pažiūrėkite į šį paveikslėlį ir įvardykite, kokie įrankiai čia paslėpti. (Vaikų atsakymai)

„Apskritimas ir šešėlis“

Dabar atlikite užduotį ant savo popieriaus lapų. Sujunkite taškus su linijomis ir šešėliais. Kokius įrankius gavai? (Vaikų atsakymai)

A.: – Taip, tai lengva užduotis, aš pats galėčiau. Gerai, dabar atnešiu įrankius. O, pažiūrėk, kiek atnešei!

V.: - Kažkas daug įrankių. Vaikinai, pažiūrėkite, ar yra kokių nors perteklinių?

"Kas yra perteklinis"

V.: – Kas yra perteklinė, kodėl? (Vaikų atsakymai)

A .: -Ačiū, vaikinai, jie man padėjo išsirinkti priemones, kitaip aš šiek tiek sutrikau. Dėl to ir nuotaika dingo, aš visai nesu toks tinginys. Beje, čia močiutė man paliko nuotraukas, kad būtų aiškiau, kaip sodinti. Aš pats viską žinau, tik noriu jus išbandyti, ar mokate sodinti augalus. Apsvarstykite šias nuotraukas ir išdėstykite jas eilės tvarka: kas atsitiko pirmiausia ir kas vėliau.

"Kas pirma, kas tada"

Vaikai išdėsto paveikslėlius eilės tvarka ir pasakoja, kas ant jų pavaizduota.

A .: -Aš jums parodysiu sėklas. Apsvarstykite juos. Pasakyk man, kas jie? (Vaikų atsakymai)

Ar mokate sėti, sodinti? Na, o ko reikia daržovėms auginti? (paruošti lysvę, padaryti griovelius, pasodinti sėklas į žemę, palaistyti).

V.: -Taigi kam augalams reikia geras augimas? (Dirvožemis, vanduo, šiluma, šviesa)

Ką darysime? (pirmiausia nubrėžiame griovelius, delno kraštu sutankiname griovelių apačią, pilame vandenį, nes sėklos turi būti pasėtos šlapia žemė, sėklos bus išdėliotos grioveliuose po vieną nedideliu atstumu)

A .: -Na, dabar galiu jums, vaikinai, patikėti šį svarbų darbą!

V.: -O kad nesuteptų rūbų, užsidėsime prijuostes. (Vaikai užsideda prijuostes ir kimba į darbą).

V.: -Na, pasodinome lanką. Kokius darbus reikia nuveikti, kad svogūnas užaugtų stiprus ir aukštas? (Laistyti lysves, purenti dirvą, ravėti nuo piktžolių).

A .: - Kokie jūs geri bičiuliai! Kaip šlovingai jie dirbo. Ačiū vaikinai! Bėgsiu greičiau, pasakysiu močiutei. Viso gero! (Jis mojuoja rankomis ir pabėga).

Atspindys.

V.: -Tuomet mūsų pamoka baigėsi. Apie ką mes šiandien kalbėjome? Ką veikėme pamokoje, kokias užduotis atlikome? kas tau patiko labiausiai? ir kt.

Pedagogai Pavlova L.I., Khamidullina G.R.


Pažintinės veiklos suvestinė

vyresniems vaikams ikimokyklinio amžiaus„Žmonių darbas pavasarį“

(Susipažinimas su išoriniu pasauliu)

Tikslas:

1. Temos žodyno aktyvinimas, praplėtimas, patikslinimas.

2.Išnaudoti daiktavardžių deminutyvinių-meilestinių priesagų vartojimą.

3. Daiktavardžių ir būdvardžių derinimo su skaitvardžiais pratimas.

4.Forma loginis mąstymas, ugdyti nuoseklią kalbą.

Žodynas:

Daiktavardžiai:

Kastuvas, grėblys, šiltnamis, sodo lysvė, sodinukai, sodinimas, laistytuvas, šiltnamis, sodas, gėlynas.

Veiksmažodžiai:

Sodinti, sėti, laistyti, balinti, pjauti, kasti, kasti.

Judėti.

1. Organizacinis momentas.

Eilėraščio skaitymas:

Pavasaris raudonas! Tu atėjai pas mus

Su šiltais spinduliais, su greitomis srovėmis.

Kovas buvo pirmas baltas sniegas išlipo,

Po jo April atidarė langą ir duris.

O kai ateis gegužė – viskas aplink žydės.

Vaikai, koks dabar metų laikas?

Po kurio metų laiko atėjo pavasaris?

Koks metų laikas ateis po pavasario?

Kiek pavasario mėnesių žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

Kuris pavasario mėnuošalčiausias (šilčiausias) ir kodėl?

Koks mėnuo atėjo?

Kaip manote, ką žmonės veikia pavasarį sode ir darže?

2. „Gėblys“ – mankšta pirštais.

Rankos kaip grėblis

Grėbliu grėbiame šiukšles nuo žemės,

Kad daigai prasiskverbtų į šviesą.

(nykštis prispaustas prie delno, o likusieji šiek tiek atskirti ir sulenkti, pirštų pagalvėlėmis ant kirčiuotų skiemenų subraižyti grubų paviršių)

3. Žiūrėkite paveikslėlį „Žmonių darbas pavasarį“

Klausimai:

Ką matote paveikslėlyje?

ka veikia mama?

Kodėl žmonės pavasarį plauna langus, šluoja gatves, taiso suoliukus, dažo tvoras?

Ką veikia tėtis?

Ką brolis sodina?

4. Pratimas „Ir aš padarysiu“(dėl pasiūlymo derėtis iki galo pagal pavyzdį)

Mama plauna, o aš plausiu.

Brolis kasa, o aš kassiu.

Tėtis pjauna, o aš pjausiu.

Galya vandenys ir aš

Vitya išsivalo, o aš...

Nadia irkluoja, o aš...

Vova pjauna, o aš...

Močiutė sodina, o aš...

Tanya sėja, o aš...

Vanya balina, o aš ...

Paulius apipjausto, o aš...

5. Tęskite sakinį:

Pavasarį žmonės kasa daržuose (sėja, sodina, laisto, purena, sėja,...)

6. Paaiškinkite patarles:

Pavasarį nedirbsi – žiemą nevalgysi.

Kas nemeluoja pavasarį, bus sotus ištisus metus.

7. Paaiškinkite žodį:

Daržas, sodinukai, persodinimas.

8. Pavadinkite tai meiliai:

Sodas -

Daržovių sodas -

Sodo lova -

Šiltnamis-

Obuolių medis -

Geliu lova -

9. Sudarykite sakinius su žodžių poromis:

Kasimas – lova; Laistymas yra šiltnamis; Sodinimas – sodinukai.

10. Suskaičiuokite iki penkių:

Viena iškasta sodo lova

Viena eilė ravėjo...

Dvi iškastos lovos ... Penkios iškastos lovos.

11. Įvardykite ir paaiškinkite ketvirtąjį žodį:

Diena - naktis, vasara - žiema.

Paukštis – kiaušinis, augalas – (sėkla.)

Obelis - sodas, svogūnėlis - (daržas)

Gėlių lova - gėlės, sodo lova - (daržovės)

Kastuvas - kasti, laistytuvas - (vanduo)

Žmogus – juda, augalas – (persodinti)

12. Skaitymas, atsakymas į klausimus, atpasakojimas grandine.

PAVASARIO PRIEŽIŪRA. (pagal T. Šoryginą)

Pavasarį žmonės turi daug rūpesčių. Reikia daiginti sėklas, paruošti lysves, sodinti bulves, svogūnus, sėti krapus, petražoles, morkas, burokėlius. Sode - kasti medžius, nupjauti sausas šakeles, o gėlynuose pasodinti gražių gėlių.

Tada vasara bus graži, o ruduo – su derliumi, o žiema – su atsargomis.

Klausimai:
– Ką žmonės veikia sode?

Ką žmonės veikia sode?

Kodėl jie visa tai daro?


Pamoka vidurinės grupės vaikams apie socialinę ir komunikacinę raidą. Skersai skirtingi žaidimai vaikai sužinojo, kokius darbus žmonės daro pavasarį sode, kad išaugtų geras derlius Vaikai mįslių pagalba sužinojo, kokių įrankių reikia darbui sode.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Integruoto GCD santrauka vidurinė grupė„Žmonių darbas pavasarį“

Tikslas : Patikslinti vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode, lauke

Programos užduotys:

1. Išplėskite supratimą apie darbo įrankius.

2. Susisteminti žinias apie sodinimo procesą.

3. 4. Ugdyti protinę veiklą dėl užduočių atlikimo, mįslių sprendimo.

5. Koreguoti produktyvios veiklos įgūdžius.

6. Ugdyti teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbais.

Medžiaga : iliustracijos „Žmonių darbas pavasarį sode, sode, lauke“, iliustracijos su darbui sode reikalingų įrankių, skaičiavimo pagaliukų atvaizdu;

GCD judėjimas:

Sveikinimai:

Mes patraukėme rankas į saulę,

Paėmėme spindulį ir prispaudėme prie savo širdies,

Nusišypsojome, padovanojome svečiams spindulį,

Sveiki, svečiai, laukiame jūsų visų!

Pedagogas: - Atėjo pavasaris. Prisiminkime, kas pasikeitė gamtoje? (vaikų atsakymai) Šiuo metų laiku žmonės turi daug darbo. Prašau atspėti mįslę, apie ką ji?

Yra morkų, yra kopūstų,

ten skaniai kvepia.

O ožka ten, draugai,

negalime to paleisti.

(vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai, tai yra daržovių sodas. Kas vaikinai turi daržovių sodą? Kiek iš jūsų mėgstate dirbti sode? Kokius darbus žmonės dirba sode pavasarį, kad išaugtų geras derlius? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: -Gyvename vietovėje, kur gana ilgos ir šaltos žiemos bei šiltos vasaros. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas statoma daržuose, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Močiutės name yra namas,

Iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena,

Namuose auga pomidorai.

Kad ir kas atsitiktų su oru pavasarį,

namas pasislėps tiek šaltyje, tiek karštyje.

(šiltnamis, šiltnamis)

Iliustracijos demonstravimas.

Pedagogas: O kokius ištikimus pagalbininkus žmogus turi sode, išskyrus židinius ir šiltnamius, sužinosite mįsdami mįsles.

„Atspėk mįsles“(su iliustracijų demonstravimu).

1. Į kiemą įslinko juoda ir ilga gyvatė,

Laisčiau mūsų sodą, darbe nežiovavau. (žarna)

2. Pagaminta iš lentų ir užsegta diržu,

Ir šie indai saugo vasarą surinktą iš sodo. (statinė)

3. Du broliai nuėjo maudytis į upę.

Vienas plaukia, kitas laukia krante.

Jie eina prie upės - šoka, o iš upės eina - verkia. (kibirai)

4. Aštrūs įbrėžimai stovi vienoje eilėje.

Jomis patogu sukrauti krūvas šiukšlių. (grėblys)

5. Debesis pagamintas iš geležies, o debesis turi rankeną.

Šis debesis tvarkingai vaikščiojo aplink sodo lysvę. (laistytuvas)

6. Kasiau žemę, išlyginau lysves,

Brooksas prasiveržė ir nepavargo. (kastuvas)

Pedagogas: – O dabar siūlau iš skaičiavimo pagaliukų išdėti tą įrankį, kuris dažniausiai turi dirbti sode (KASTIMAS)

„Ištrauk įrankius iš pagaliukų“

Iš pagaliukų išskleiskite kastuvo kontūrus.

V .: Vaikinai, šiek tiek pailsėkime ir pažaiskime apvalų šokių žaidimą „Sodas“. Užsidėkite kaukes ir stovėkite ratu.

(Vyksta apvalių šokių žaidimas - GARDEN CHEROVODNAYA)

Pedagogas: Vaikinai, mes kalbėjome apie sodą ir sakėme, kad sode auga daržovės. Pasakyk man, kaip vadinasi vieta, kur jie auga vaisių medžiai ir uogakrūmiai.(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai, tai yra sodas. O ką, jūsų nuomone, žmonės veikia sode pavasarį?(Kartu su vaikais iš paveikslėlių jie sukuria istoriją apie darbą sode)

Pedagogas: Prisiminėme, kad sode auga vaisiai ir uogos. Siūlau pažaisti žaidimą„Surink paveikslėlį iš dalių“

Pedagogas: Vaikinai, sėskite ant kėdžių ir klausykitės toliau. Be daržo, žmonės turi daug darbo lauke.(rodo iliustraciją).Ten dideli laukai, kuriuose žmonės augina kviečius ir rugius. Kai tik sniegas nutirpsta nuo laukų, prasideda ir jie pavasario darbai... Kaip iškasti tokį lauką? Dabar aš jums pasakysiu:

Plieninis arklys joja, riaumoja,

Plūgai velkasi iš paskos.

(Traktorius)

Pedagogas: Žmonės turi turėti laiko pasėti grūdinių ir daržovių sėklas, kol dirva neišdžiūvo.

Pedagogas: Vaikinai, pagaminkime traktorių iš geometrinių formų.

Vaikinai eina prie stalų, kiekvienas turi geometrines figūras

Pedagogas: Pasakykite man, kokias geometrines figūras turite (kvadratą, stačiakampį, apskritimą).

Vaikai daro aplikacijos raštą.

Pedagogas: Kokie jūs kolegos, jūs turite tokius gražius traktorius.

Pedagogas: Vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome?

Ka tu atsimeni?

Ar gera dirbti?

Ar padėsite suaugusiems sode ir sode pavasarį?

Pedagogas: Šiandien pamokoje atlikote labai gerą darbą, todėl noriu jums įteikti tokius medalius „Už sunkų darbą“ kaip atminimą mūsų pamokoje.


Taisomoji santrauka švietėjiška veikla apie kalbos raidą ieškojimo žaidimo forma vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams su bendras neišsivystymas pasisakymai tema: „Žmonių darbas pavasarį“ („Sėklos kaliausei“) Korekcinės ir edukacinės užduotys: idėjų apie žmogaus darbo reikalingumą ir svarbą plėtojimas; idėjų apie darbą sode formavimas pavasarį; žodyno plėtimas ir aktyvinimas tema „Pavasario žemės ūkio darbai“; vienašaknių žodžių žodžių darybos įgūdžių formavimas; raiškios kalbos praturtinimas naujais žodžiais; kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (daiktavardžių derinimas su skaitvardžiais, žodžių keitimas mažybinėmis priesagomis); foneminių vaizdų kūrimas (panašių garsų kompozicijos žodžių atskyrimas); sintaksinės kalbos pusės tobulinimas (sakinių taisymas ir kūrimas). Korekcinės ir lavinimo užduotys: dialoginės kalbos, klausos ir regos suvokimo bei dėmesio, smulkiosios ir bendrosios motorikos ugdymas, kalbos derinimas su judesiu. Įranga: Žaislas kaliausė, maišelis su sėklomis, kambarinis žydintis augalas, žiedlapių modeliai (atspindintys būtinus augalų augimo sąlygų komponentus sode); formos su kiekvienos priemonės paveikslėliu; kompiuteris. Parengiamieji darbai: animacinio filmo žiūrėjimas arba jų pasakos „Vedlys“ ištraukų skaitymas Smaragdinis miestas"(A. M. Volkova); svarstyti iliustracijas apie žmonių darbus pavasarį gamtoje; žemės ūkio įrankių išmanymas; dirbti gamtos kampelyje, prižiūrėti kambarinius augalus. GCD judėjimas – Sveiki, vaikinai. Šiandien turime neįprastą svečią. Tai buvo kaliausė, o jo vardas yra Kaliausė. Ar jūs kada nors apie tai girdėjote? Taip, žinoma, tu padarei. Yra toks pasakos herojus iš pasakos „Smaragdo miesto burtininkas“. Tačiau šiandien mūsų kaliausei nutiko visiškai kitokia istorija. Faktas yra tas, kad kaliausė gyvena sode. Pasakyk man, kam tau reikia kaliausės sode? Ką jis ten veikia, ko vertas? (vaikų atsakymai - gąsdinti, saugoti derlių, išvaryti paukščius) Iš kokio žodžio kilo "kaliausė"? Koks yra žodžio „kaliausė“ giminaitis? (atsako – gąsdina). Taip, tai kaliausė ir stovi sode gąsdinti, atbaidyti sodo želdinių kenkėjus, kultūrinius augalus, kuriuos augina žmogus. Ir mūsų kaliausė atsidūrė be darbo – atėjo pavasaris, laikas sėti sėklas sode, o sėklų nebeliko... Ką mūsų kaliausė saugos? Čia buvo Kaliausės sėklos ir staiga... jos dingo. Tikrai piktoji burtininkė Gingema iš pasakos „Smaragdinio miesto burtininkas“ nusprendė pakenkti ir paslėpė sėklas! Padėkime kaliausei juos surasti. Tačiau norint rasti sėklas, reikia išnarplioti simbolinius paveikslėlius, kurie padės rasti vietą, kur buvo paslėptos sėklos. Visi simboliai-paveikslėliai turėtų būti sujungti į užuominą, kuri parodys mums vietą su paslėptomis sėklomis. Taigi, eime!
- Kiekvienas simbolis yra užuomina, nurodanti būtinas sąlygas sėklų daigumui sode. Dėmesio, pirmoji mįslė, kuri slepiasi šioje kortoje. -Žiūrėk, kas tai per ženklas, ką tai reiškia? Ko dar reikia augalams? (logopedas parodo kortelę-simbolį su dirvožemio atvaizdu). Taip, tai žemė, dirva, ji reikalinga augalams augti. Sode žmonės iškasa žemę ir iš kasamos žemės formuoja lysves. Suskaičiuokime sode „atkastas lysves“ (logopedas rodo korteles su skaičiais nuo vieno iki dešimties, vaikai skaičiuoja): viena atkasta lova, dvi iškastos lysvės, trys... Gerai atlikta, užduotis atlikta, gauk. kortelė su ženklu. Judėjimas toliau. Žiūrėk, o šis ženklas gali reikšti ką (logopedas rodo kortelę su simboliu - vanduo - lašelis (vaikų atsakymai). Taip, tai vanduo, jis būtinas augalų augimui, be drėgmės ir laistymo sėklos negali sudygti ir augalai negali augti toliau ir duoti derliaus. Teisingai juos iššifravote, dabar turite atlikti užduotis, kad gautumėte šį simbolį. Užduotis vadinasi "Surask papildomą žodį", atidžiai klausykite manęs: 1 - vanduo-vanduo- matomas - povandeninis 2 - laistymas - pilimas - perpildymas - laistytuvas 3 - jūra - morkos - jūra - navigatorius 4 - varva - lašas - lašai - kasimas 5 - ežeras - ežeras - išdykęs - paežerė 6 - upė - upė - upelis - upė Gerai, jūs ir aš gauname dar vieną simbolinę kortelę ir judame toliau. Kaip manote, ką reiškia šis ženklas-simbolis, ko reikia augalams augti? (logopedas parodo žiedlapį su saulės atvaizdu; atsakymai – saulė, šviesa).
FM: Saulė miega, o dangus miega
Saulė miega ir dangus miega, (Sulenkus delnus į kairį skruostą, į dešinį skruostą.) Net vėjas netriukšmauja. (Sūpuojame iškėlę rankas.) Anksti ryte saulė pakilo, (Pakėlėme rankas aukštyn, ištiesėme.) Visi jos spinduliai siuntė. (Sūpuojame rankas iškėlę aukštyn.) Staiga papūtė vėjelis, (Sūpuojame rankas išskėstomis į šalis.) Dangus debesų debesis, (Rankomis veidą užsidengėme.) Ir medžiai siūbavo. (Liemens siūbavimas į kairę ir į dešinę.) Lietus barbeno į stogus, (Šokinėja į vietą.) Lietus būgnuoja ant stogų, (Plojame rankomis.) Saulė leidžiasi vis žemiau. (Pasilenkęs į priekį.) Taip pasislėpė už debesų, (Mes pritūpėm.) Nematyti nei vieno spindulio. (Jie atsistojo ir paslėpė rankas už nugarų.)

Arba FM Sun
Saulė žiūrėjo pro langą: Vienas, du, trys, keturi, penki. Visi darome pratimus, reikia atsisėsti ir keltis. Ištiesk rankas plačiau, Pasilenk, tris – keturis Ir šokink vietoje – penkis. O dabar "saulėtas" uždavinys "Surinkite pasiūlymą": 1- saulė, auga, šviečia, augalai, 2- tapo, saulė, šviesa, pakilo 3- slepiasi, debesys, už, saulė. 4- sėklos, auga, šilta, kai 5- saulė, debesys, pasislėpė, lietus, 6- deginosi, vaikai, saulė, kepė Gerai padaryta, gauname užuominą. Tęsiame kelionę (vaikai eina į kitą zoną, sėdi ant aukštų kėdžių). Matai, kas tai per ženklas? Ką tai gali reikšti? (logopedas parodo kortelę su „termometro“ simboliu). Taip, tai galima vadinti termometru arba, teisingai, termometru, bet tai reiškia, kad augalams augti reikalinga šiluma, šiltas oras... Šiltas oras švelniai sušildo ir saugo augalus, todėl atliksime užduotį šiai kortelei gauti „Pavadink meiliai“: Lova – ... lova; sėkla - ... sėkla; žemė - ... mažai žemės; gėlė - ... gėlė; daigai -... daigai; medis… medis. Gerai padaryta, gauname dar vieną kortelę (žiedlapį su "termometro" modeliu). Judėjimas toliau. – Dabar pažiūrėkime į šį ženklą, simbolį? Kas jame užšifruota? (logopedas rodo žiedlapį, kuriame schematiškai pavaizduoti sodo įrankiai - grėblys, kastuvas). Vaikų atsakymai. – Visai teisingai, norint prižiūrėti sodo augalus, reikalingos specialios priemonės. Bet kaip gerai juos pažįstate, dabar patikrinsime. Sėskite prie stalų, pasiimkite užduočių blankus ir paprastą pieštuką. Jums tereikia apvesti įrankius, kurių reikia darbui savo sode. Taigi, galite pradėti (vaikai atlieka užduotį).
– Ačiū už jūsų darbą, matau, kad tai padarėte. Pabandykime įvardyti įrankius, kuriuos atpažinote (jungtinė patikra, įrankių pavadinimo taisymas: kastuvas, grėblys, laistytuvas, kaplys). Gaukite uždirbtą kortelę. Pažvelkite į paskutinę mįslę. Ką gali reikšti šis ženklas? Ko dar reikia sėkloms sudygti? (logopedas parodo žiedlapių kortelę su žmogaus rankų paveikslu). Taip, tai yra žmogaus priežiūra, rūpinimasis augalais sode. Be žmogaus nei gamta, nei patys instrumentai nieko negali. Žmogus ruošia žemę, kontroliuoja temperatūrą ir šviesą, laisto sodinukus. O ką dar žmogus gali veikti sode? Įvardinkime kuo daugiau veiksmo žodžių. Tai bus paskutinė mūsų užduotis. Taigi, tęskite pasiūlymą Pavasarį sode žmogus gali ... kasti, purenti, tręšti, sodinti, prižiūrėti, auginti, laistyti, grėbti, persodinti, sodinti, sodinti, sodinti, sėti, genėti ir kt. Dabar pažvelkime į mūsų kortelių ženklus. Ką mes gauname? Kaip atrodo kortos, kokios jos formos, kas iš jų gali būti? Tai, kad galime juos sujungti ir nurodys vietą, kur Gingema paslėpė kaliausės sodui skirtų augalų sėklas. (vaikai daro prielaidas, prieina prie bendros išvados, kad tai yra žiedlapiai, sulenkus juos ratu, gaunama gėlė, vadinasi, reikia ieškoti paslėptų sėklų po kokia nors gėle). Kartu su logopedu apžiūri patalpą, apžiūri kelis kambarinius žydinčius augalus, apžiūri šią vietą, maišeliuose po padėklais randa kultūrinių augalų sėklų). -Vaikinai, mes padėjome kaliausei, radome sodo augalų sėklas, dabar jis turės ką saugoti, bet tik jei duosime jam sėklų, tai kas jas pasodins. Sužinojome, kad mums reikia žmogaus rankų, priežiūros, o kam tik saugoti sėklas? Ką mes darome? (išklausomi vaikiški variantai). Siūlau pasikviesti kaliausę gyventi mūsų sode, o jūs su auklėtojomis šias sėklas pasodinsite darželio kiemelyje esančiame sode, jūs jomis prižiūrėsite, o Kaliausė saugos sodinukus nuo kenkėjų. Nuspręsta, imk šias sėklas, tu jų nusipelnei. Nepamirškite į grupę pasiimti ženklų-simbolių gėlės pavidalu, šie patarimai primins jūsų sodinukų priežiūros taisykles. Iki pasimatymo, vaikinai.

Oksana Kardash
GCD santrauka parengiamojoje mokyklai grupėje. Tema: „Žmonių darbas pavasarį. Žemės ūkio transportas"

Tęstinės edukacinės veiklos parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka.

Kognityvinė raida. Pažintis su gamta.

Tema: „Žmonių darbas pavasarį. Žemės ūkio transportas"

Programos užduotys: Plėsti ir praturtinti vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį, apie žemės ūkio profesijas. Toliau kaupkite žinias apie rūšis Transporto priemonė... Išmokite atskirti naudojamų transporto priemonių tipus Žemdirbystė paskyrimu, išvaizda, sudedamosios dalys, veiksmai. Ugdyti pagarbų požiūrį į žemės ūkio profesijų žmonių darbą.

Medžiagos ir įranga: pristatymas, nešiojamas kompiuteris, projektorius.

Metodai ir metodai: laida, klausimai, paaiškinimas, meninis žodis, priminimas.

Ankstesnis darbas: nagrinėjant iliustracijas, skaitant grožinę ir mokomąją literatūrą, stebint žmonių darbą, susipažįstant su profesijomis.

GCD judėjimas:

Vaikinai, pasakykite man, koks yra metų laikas?

Teisingai, pavasaris. Žmonės sako: „Pavasarį diena pamaitina metus“. Kaip manote, ką tai reiškia? (vaikiškos prielaidos)

Atėjo pavasaris. Tai karštas metas, didelių rūpesčių metas. Kai tik sniegas nutirpsta nuo laukų, juose prasideda pavasariniai darbai (2 skaidrė). Reikia pasivyti trumpam laikui kol dirva išdžius, sėti grūdinių ir daržovių augalų sėklas, sodinti bulves. Jei praleisi laiką, gero derliaus neužauginsi, nebus ką valgyti.

Pavasario kančios yra sunkus darbas pavasaris apie pasirengimą sėjos operacijoms (3 skaidrė). Žmonės supranta, kad pavasaris maitina metus. Jie stengiasi nepraleisti daugiau nei vienos dienos: daigina sėklas, paruošia dirvą sėjai, sėja sėklas į žemę.

Ankstyvą pavasarį pagrindinė veikla – žemės arimas. Žemės ūkio transportas labai padeda kaimo darbuotojams sunkiame darbe.

Kiekvienas automobilis

Poelgiai ir rūpesčiai.

Mašinos išvažiuoja

Ryte į darbą.

Traktoristai išvažiuoja į lauką ir aria žemę, ką manote už ką? (4 skaidrė)

Tiesa, žemė minkšta, puri, kad sėklos geriau dygtų.

Šie traktoriai aria žemę, taip ir anksčiau (5 skaidrė). Prie jo pritvirtintas plūgas su aštrūs peiliai... Jomis plūgas pjauna žemę sluoksniais ir apverčia (6 skaidrė). Bet grūdų į tokią žemę mesti negalima.

Kodėl manote?

Tiesa, grūdų žemė nedengia – paukščiai gali juos ėsti, nesudygs ir nebus derliaus.

Todėl šis traktorius žemę akėčioja, tai yra purena. (7 skaidrė) Akėčios – žemės ūkio įrankis, panašus į grėblį aštriais plieniniais dantimis, išlygina žemės sluoksnius, daro dirvą minkštą.

Dabar žemė paruošta sėjai, į ją galima įberti sėklų. Anksčiau tai buvo daroma rankomis: vyras ėjo per lauką, iš maišo paėmė grūdus ir juos išbarstė (8 skaidrė). Dabar grūdus sėja mašinos. Šis traktorius sėja grūdus (9–10 skaidrė). Sėjamosios pagalba grūdai krenta į žemę.

Ko reikia, kad sėklos sudygtų?

Teisingai, šviesa, oras ir vanduo. Šviesos ir oro visada yra, bet ką daryti, jei lyja retai, o augalams neužtenka drėgmės?

Teisingai, palaistykite. Žmonės ateina į pagalbą augalams. Jie įrengia laukuose laistymo mašinas, laisto žemę. (11–12 skaidrė)

Laistyti reiškia laistyti, pakartokime šį žodį, kad prisimintume laistyti.

Tinkamai prižiūrint mažas sėklas rudenį, žmonės gauna gausų derlių.

Vos išsiritusių daigų augimą stebi agronomas (13 skaidrė). Tai žmogus, kuris žino, kaip užsiauginti duoną, kokios ligos ir kenkėjai jam gali užkirsti kelią. Agronomas įdėmiai pažiūrės į nedidelį smaigalį ir pamatys: vabalai – kenkėjai – užpuolė javų lauką – juos reikia sunaikinti, kitaip visas derlius žus. Agronomas skambina pilotams ir prašo pagalbos. Pilotai kenkėjus naikinančius „vaistus“ pila į specialias talpyklas ir iš lėktuvo išpurškia į lauką. (14 skaidrė)

Šis traktorius tręšia trąšas, kad derlius būtų geras. (14 skaidrė)

Mokytojas skaito eilėraštį:

Rugiai užpilami grūdais

Sunkus, vaisingas,

Ir saulėtą, gražią dieną

Kombainai važiuoja į laukus... (15 skaidrė)

Kombainas vienu metu atlieka daugybę darbų: dideliais aštriais peiliais pjauna ausis; kombaino viduje yra kūlimo mašina, ji atlaisvina javus nuo briedžio ir dabar grūdai pilami į sunkvežimio galą. Tada vairuotojas nuneša grūdus į elevatorių. O šiaudai supakuojami į briketus ir lieka lauke (16 - 17 skaidrė). Tada jis bus pašalintas gyvulių pašarams ir krautuvams skirtų krautuvų pagalba. Šią sudėtingą mašiną valdo asmuo, vadinamas ... (kombinatorius). Ir prieš duonos nuėmimą rankomis (18 skaidrė)

Sunkvežimiai skuba, dūzgia -

Iš laukų atvežami kviečiai.

Kolūkio derlius gausus

Galime juo didžiuotis!

Tai dar ne duonos kelio pabaiga. Kaip jau žinome, tada grūdai iš elevatoriaus keliauja į malūną, tada į kepyklą ir į kepyklą, kad galėtume mėgautis skaniais kepiniais.

Žemės ūkio mašinos padeda kaimo darbuotojams ne tik auginti ir nuimti javus, bet ir auginti daržoves, nuimti vaisių ir daržovių derlių. (19–21 skaidrė)

Susipažinome su žemės ūkio transportu ir įsitikinome, kad jis reikalingas ir svarbus žemės ūkiui.

Kartais sugenda žemės ūkio mašinos ir čia į pagalbą ateina inžinierius – mechanikas ar mašinistas. Jis pasirūpina, kad visos mašinos tinkamai veiktų, o gedimo atveju jas suremontuoja (22 skaidrė).

Dabar pailsėkime.

Fizminutka

Koks belstis, meistrai, (trankykite kumštelį ant kumštelio)

Sumanūs pirštai?

Taisome, taisome traktorių (kumštelis ant kumštelio, sukimo judesiai rankomis)

Plūgų galandimas, galandimas. (trys rankos ant vienos rankos)

Pas mus pavasaris, (pakelk rankas)

Agronomas pasakė: – Laikas! (mojuokite dešine ranka iš viršaus į apačią)

Užveskite traktorių! (rankos sulenktos per alkūnes priešais jus, sukimasis apskritimu)

Traktoriai išvažiuoja į lauką (rankos sulenktos per alkūnes į šonus, judesiai pirmyn ir atgal)

Plūgai tempiami ant priekabos. (lenkiasi į šonus, pagrobdamas rankas priešinga kryptimi)

Pjaustyti, plūgai, (delno kraštu dešinė ranka piešiame ant kairiojo delno)

Kaip peilis

Sultinga, riebi juoda žemė! (kairės rankos delno kraštu pieškite išilgai dešiniojo delno)

Dažnos šukos, akėčios, (pirštai sulenkti, šukavimo imitacija)

Nuvalykite žemę!

Ruoškimės grūdams

Minkšta lova. (rankos į priekį, delnai aukštyn, išskleisti)

Visą pavasarį laukuose dirbs traktoriai ir mašinos. Darbai pavasarį verda ne tik laukuose. Soduose, daržuose, miesto gatvėse žmonės taip pat turi daug rūpesčių.

Parkuose, soduose, skveruose ir daržuose, prie namų grėbliu šalinamos pernykštės lapijos, šakos, šiukšlės (23 skaidrė, balinami medžiai (24 skaidrė))

Ir kas žino, kodėl žmonės balina medžių kamienus?

Teisė juos išvalyti nuo kenkėjų. Tuo pačiu tikslu medžiai ir krūmai purškiami nuodingomis medžiagomis, kurios naikina kenkėjus (25 skaidrė).

Pavasarį sodai sodinami vaisių medžiai ir krūmai (26 - 28 skaidrė).

Miestų, miestelių ir kaimų gatvėse genimi medžiai (29 skaidrė), parkuose ir skveruose sodinamos naujos dekoratyvinės gėlės ir augalai (30 skaidrė).

Žmonių laukia darbai ir soduose. V šilta žemė prašoma daržovių sėklų: morkų, burokėlių, agurkų, ridikėlių, žirnių, pupelių (31 skaidrė). Labai svarbu tinkamai paruošti sėklas sėjai. Sėklai ramybės būsenoje gyvybės procesai joje vyksta vangiai ir juos pastebėti labai sunku, tačiau kai tik sėkla patenka į palankias sąlygas, jos suaktyvėja, o sėkla sudygsta ir suteikia gyvybę naujam augalui. . Vėlyvą pavasarį, šiltomis gegužės dienomis, sodinami agurkų, pomidorų, kopūstų daigai (32 - 34 skaidrė).

Žaisti su judesiais.

Jau seniai laukiau pavasario

Aš turiu savo verslą.

Turiu sklypą sode

Šiandien mama jį atėmė.

Aš paimsiu savo kastuvą

Eisiu kasti sodo

Lova turi būti minkšta

Sėklos tai mėgsta

Pasodinsiu ant jos morką

Ir ridikėliai, bet iš šonų,

Bus pupų krūmai.

Kartu reikalas ginčijasi, jei visi pradeda dirbti kartu, tai galima greičiau ir geriau susitvarkyti su reikalais, o tada, kaip sakoma, „verslas – laikas, linksmybės – valanda“.

Pratimas „Ir aš...“

Tėtis kasa, o aš kassiu.

Mama Waters ir aš

Sesuo irkluoja, o aš...

Mano brolis pjauna, o aš...

Močiutė sodina, o aš...

Teta sėja, o aš...

Dėdė balina, o aš...

Senelis pjauna, o aš...

Ten, kur žmonės taip gražiai dirbo, tampa mūsų miestų parkai, aikštės, gatvės (35 skaidrė).

Kur žmonės triūsė turtingi ir gausus derlius bus (36 skaidrė)

Jūs ir aš taip pat nesame dykinėtojai, todėl eisime į sodą ir ten šlovingai dirbsime.

Susijusios publikacijos:

Aplinkosauginio švietimo GCD santrauka parengiamojoje mokyklai grupėje Tema: „Oras“ Tiesioginės edukacinės veiklos su parengiamosios mokyklai grupės vaikais konspektas.Tema: "Oras" Programos turinys: patikslinti.

Tikslas: patriotinių jausmų formavimas, supažindinant vaikus su mūsų žmonių žygdarbiu Didžiojoje Tėvynės karas... Integracija.

MKDOU Darželis Nr. 19 - Rossosh CRD, Rossoshansk savivaldybės rajonas Voronežo sritis... Ugdymo sričių integracija: pažintinė.

Metų pabaigoje visuose darželiuose veda auklėtojos paskutinės pamokos... Ir mūsų grupėje taip pat vyko užsiėmimo pamoka - žaidimas „Ieškant.