GCD „Pasivaikščiojimas miške“ (vyresnė grupė) santrauka. Pamoka vyresniųjų grupėje „Pasivaikščiojimas miške Abstraktus mazgų pasivaikščiojimas miško vyresniųjų grupėje

GALINA LOGINOVA
GCD visame pasaulyje senjorų grupėje „Walking in rudens miškas

GCD santrauka vyresniųjų grupėje Nr.11"Vaivorykštė"

tema: « Pasivaikščiokite rudens miškeįjungta aplinkinis pasaulis

globėjas: Loginova Galina Anatolyevna

Tikslas: Vaikų idėjų apie medžius plėtimas.

Užduotys:

Švietimo: Formuoti idėjas apie mišką, apie jame augančių medžių veisles miškas.

Švietimo: Lavinti atmintį, vaizduotę, vaizduotę, gebėjimą atsakyti į klausimus.

Švietimo: Auklėk atsargus požiūrisį gamtą.

Vaikų veiklos rūšys: žaismingas, komunikabilus, produktyvus.

Metodai: Žodinis, vaizdinis, žaidimas, praktinis.

gudrybės: Pokalbis, mįslių spėjimas, poezijos skaitymas, piešimas, aplikacijos.

Žodyno aktyvinimas: Kamienas, ąžuolas, beržo žievė, spygliai.

parengiamieji darbai:

Prezentacijų apie augalus peržiūra, plakato apie medžius peržiūra, vaizdinės kortelės "Iš kokio medžio yra lapas?", pagal schemą sudaryti pasakojimą apie medžius.

Didaktiniai žaidimai : „Parodyk man medį, kurį pavadinsiu“, "Iš kokio medžio yra lapas?", „Pavadink penkis medžius“, "Medžio struktūra"- padalintos nuotraukos.

mobilusis žaidimas: Žaidimas – estafetės "Rinkti pavadintus lapus?", « rudens lapai » .

Įranga: projektorius, nešiojamas kompiuteris, atmintinė su muzika.

Medžiaga: Pristatymas: « Pasivaikščiokite rudens miške, lapai įvairiaspalvis: klevas, beržas, ąžuolas, šermukšnis, kaštonas. vatmano popierius, džiovinti lapai, guašas, kempinės, vienkartinės lėkštės, drėgnos servetėlės.

GCD santrauka« Pasivaikščiokite rudens miškeįjungta aplinkinis pasaulis vyresniųjų grupėje №11"Vaivorykštė".

Vaikai eina pagal muziką, stovi puslankiu.

globėjas: Vaikinai, štai mes su jumis ir atėjome pasivaikščioti rudens miške. Pažiūrėkime, koks jis gražus miškas(žiūrėti 1-15 skaidres!

Vaikai: Taip, gražuole! Aplink Daug medžių ir spalvingų lapų!

globėjas: Jūs ir aš matėme, kad medžiai skiriasi. Koks skirtumas?

Vaikai: Medžiai skiriasi vienas nuo kito kamienu, lapais, žiedais, vaisiais ir dydžiu.

globėjas: Kokie medžiai auga miškas?

Vaikai: AT miškas auga skirtingai medžiai: klevas, beržas, kaštonas, ąžuolas, eglė.

globėjas Kl .: Kodėl mums reikia medžių?

Prisiminkite medžių naudą, apie kurią jums pasakojau.

Vaikai: medžiai duoda deguonies, malkos išgaunamos iš medienos.

globėjas: Medžiai yra labai svarbūs gamta: jie valo orą, maitina mus, gydo, gelbsti nuo karščio, vėjo, lietaus. Baldai pagaminti iš medžio. Žinodami apie medžių naudą, jūs ir aš turime juos branginti, mylėti ir padėti sodinti. Medis yra mūsų puikus draugas, kuris mums padės tinkamu metu.

globėjas: Taip, lapų yra daug ir jie visi skirtingi! Ir pažaiskime su tavimi, patikrinkime tavo dėmesingumą, o kaip gerai pažįstate medžius?

Vaikai: Taip!

globėjas: Mano rankose yra stebuklinga skrynia, ir tai nėra paprasta. Lesovichokas man padovanojo šią skrynią (16 skaidrė! Siūlau pakaitomis gauti įdomių užduočių iš skrynios!)

1. Žaidimas – estafetės "Rinkti pavadintus lapus?" (17 skaidrė)

Mokytojas ant grindų išbarsto skirtingus popieriaus lapus, suskirsto vaikus į 5 komandas (2 asmenims) ir kiekvienai komandai duoda po krepšį. Pagal muziką, mokytojo nurodymu, vaikai turi rinkti lankstinukai: (18 skaidrė)

1 komanda - klevo lapai;

2 komanda - beržo lapai;

3 komanda - kaštonų lapai;

4 komanda - ąžuolo lapai;

5 komanda – šermukšnio lapai.

globėjas: Pažiūrėkime, kaip komandos susidorojo su užduotimi? (mokytoja prašo vaikų parodyti, kokius lapus surinko ir pasakyti pavadinimą). Pasakyk man, jei įeisiu miškas medžiai su tik lapais, tai šis miškas ... (lapuočių, o jei tik su spygliais, tai šis miškas ... (spygliuočiai, o jei ir lapai, ir spygliai ... (mišrus) miškas. Kaip gerai pažįstate medžius?

globėjas: Vaikinai, apsimeskime, kad esame lapai, ir šokime "Lapų šokis" (vaikai sukasi pagal muziką).

globėjas: Tęskime, atidarykite skrynią, kad sužinotumėte kitą užduotį.

2. Didaktinis žaidimas "Koks oras ruduo» (19.20 skaidrė)

Kai pučia vėjas - Vėjuotas;

Šaltas – Šaltas;

Debesuota – Debesuota;

Drėgnas – žalias;

Kada lyja– Lietingas;

Niūrus – niūrus;

Aišku - Aišku.

3. Turėkite kūno kultūros užsiėmimą « rudens lapai» (21 skaidrė)

Mes esame lapai ruduo,

Mes sėdime ant šakų.

(Atsisėskite)

Vėjas pūtė – skrido

Mes skridome, skridome

(lengva bėgioti)

Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės.

(Atsisėskite)

Vėl pakilo vėjas

Ir pakėlė visus lapus.

(lengva bėgioti)

Sukiojosi, skrido

Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės.

(Atsisėskite).

Pakvieskite vaikus užimti savo vietas

4. Žaidimas — Sakyk teisingai! (22,23 skaidrė)

Ar ąžuolas turi lapus? - ąžuolas;

Prie drebulės? - ... drebulės;

Prie beržo? - ... beržas;

Prie šermukšnio? - ... šermukšnis;

Prie klevo? - ... klevas;

Prie tuopos? - ... tuopa.

5. Žaidimas "Surinkite medį" (24 skaidrė)

Vaikinai, prieš jus yra suskaidytos nuotraukos, mano įsakymu jums reikia surinkti medį, kurį aš pavadinsiu! Turite pasiskirstyti į dvi komandas po 5 žmones. Pakaitomis pribėgate prie stalo su paveikslėliais, renkate medį, pasiimate jį su savimi ir perduodate estafetę kitam. Ant pradėti, Dėmesio, Kovas:

globėjas: Pažiūrėkime, kaip sekėsi komandoms?

6. Žaidimas „Lesovichkos paslaptys“ (25–45 skaidrė)

1) Namas atviras iš visų pusių,

Jis dengtas raižytu stogu.

Ateik į žalią namą -

Jame pamatysite stebuklus!

(miškas)

2) Ir ant kalvos, ir po kalnu,

Po beržu, taip po medžiu,

Apvalūs šokiai ir iš eilės

Puikiai padaryta su skrybėlėmis.

(grybai)

3) Ji nevaikšto žeme,

Kaip paukštis neskraido.

Mėgsta gyventi įduboje

Sandėliuoja riešutus.

(voverė)

4) Esu gudrus ir gudrus,

Jie mane vadina aferistu.

Ir man tai labiau patinka

Kai vadinamas grožiu.

(lapė)

5) Čia yra adatos ir smeigtukai

Jie iššliaužia iš po suolo.

Jie žiūri į mane

Jie nori pieno.

(ežiukas)

6) Yra daug įvairių medžių,

Žolelės, kerpės, krūmai,

Paukščiai, gyvūnai, grybai ir uogos,

Ir, žinoma, uodai.

Visada pilna stebuklų -

myliu vaikšto. (miškas!

7) Aš gyvenu atokioje trobelėje,

Aš žinau kiekvieną kraštą

Kiekvienas piliakalnis ir duobė

Juk dirbu miške. (Miškininkas)

8) Galima girdėti prie krašto knarkti:

Potapo lokys miega žiemą.

Kur jis miega, pasakyk man

Pavadinkite namą. (Ant)

9) Jis mėgsta valgyti avietes

Ir visą žiemą miegok duobėje.

Baisu, kad jis gali riaumoti,

Ir jo vardas yra. (turėti)

10) Koks tai miško gyvūnas?

Žiemą dėvi baltą chalatą.

Visi bijo bailaus žvėries.

Koks jo vardas? (zuikis).

globėjas: Ar jums patiko? pasivaikščioti rudens miške?

Vaikai: Taip labai! AT miškas labai gražus, daug skirtingi medžiai, grynas oras, paukščiai gieda. Nuo medžių ant žemės gražiai krenta lapai, gaunamas lapų kilimas. (46 skaidrė)

globėjas: Pakalbėkime apie viską, ką šiandien matėme su jumis rudens miškas, pabandykime perkelti ant šio piešimo popieriaus. Ateikite, vaikinai, prie stalo, minutei visi užmerkite akis, kad prisimintume viską, ką matėme miškas! O dabar dėl reikalo (vaikai ima lapus, pamerkia į įvairiaspalvius dažus ir tepa ant vatmano popieriaus, išlygina, o kempinių pagalba piešia debesis, žemę, žolę, paukščius, gyvūnus! Parodykime, ką turime padaryta!

Pamokos santrauka. Šiandien keliavome pro rudens miškas ir kalbėjo apie medžius. Ko mes išmokome? Vaikai: Kad medžiai skiriasi savo struktūra. Medžiai yra labai naudingi visoms gyvoms būtybėms mūsų žemėje. Saugosime gamtą, saugosime ir prižiūrėsime savo aikštelėje esančius augalus.

Vaikai: Taip! (47 skaidrė)

GCD santrauka vyresniųjų grupėje tema: „Pasivaikščiojimas rudens miške“

Ši medžiaga bus naudinga pedagogams, vedant užsiėmimus vyresnėje grupėje. Ji buvo vykdoma su mokiniais per m teminė savaitė"Auksinis ruduo"

Tiesiogiai edukacinio užsiėmimo „Pasivaikščiojimas rudens miške“ vyresniųjų grupėje konspektas

Sudarė ir priglobė: Aksenova Tatjana Anatolyevna, savivaldybės biudžetinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos I kvalifikacinės kategorijos mokytoja švietimo įstaiga Darželis bendra besivystanti rūšis Nr. 95 „Rostoček“ Volžskio mieste, Volgogrado srityje
Programos turinys: Plėsti vaikų supratimą apie įvairovę flora. Formuoti idėjas apie tai, kas yra draugiška aplinkai žmogui Aplinka yra sveikatos veiksnys. Suteikite žinių apie rūšių įvairovė miškai: lapuočių, spygliuočių, mišrūs. Išmok įvardyti skiriamieji bruožai medžiai ir krūmai. Ugdykite pagarbą gamtai. Susisteminti žinias apie miško naudą žmonių ir gyvūnų gyvenime, apie teisingą elgesį miške.
Preliminarus darbas. pokalbis, skaitymas meno kūriniai apie gamtą. Didaktiniai žaidimai. Mįslių sprendimas. Pokalbis apie elgesio miške taisykles. Mokymosi kūno kultūros minutės „Mūsų miškas toks geras!“.
Medžiaga ir įranga: nešiojamasis kompiuteris; žiniasklaidos projektorius; skaidres, kuriose vaizduojami miškai, lapuočių ir spygliuočių medžiai, krūmai, grybai, uogos ir žoliniai augalai; kelio planas

GCD pažanga:
Miško garsų garso įrašas. Mokytojas užmeta mįslę:
Namas atviras iš visų pusių.
Jis dengtas raižytu stogu.
Ateik į žalią namą -
Jame pamatysite stebuklus. (Vaikai: Miškas)

globėjas: Taip, šiandien prisiminsime viską, ką žinome apie miško karalystę. Kam žmogui reikalingas miškas? (vaikų atsakymai)
Mokytojas atkreipia dėmesį į medijos projektoriaus ekraną, kuriame vaizduojamas miškas. Apibendrina.: „Su tavimi atėjome į mišką. Draugiškas ir meilus miškas priima visus savo srityje: saugo nuo kaitrių saulės spindulių, atskleidžia daugybę paslapčių, vaišina miško dovanomis. Miškas yra daugelio miško gyvūnų ir paukščių buveinė. Tai yra jų namai, kur jie veisiasi, randa maisto ir apsaugos. Miškas -Tikras draugas asmuo. Vaikščiojimas miške labai svarbus žmonių sveikatai. Miškas yra gyvūnų ir augalų namai. Miškas – ūkininko draugas. Miškas yra planetos puošmena!

Jis atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad ant kelmo guli jiems skirtas seno žmogaus Lesovičkos laiškas.
Garsiai skaitant laišką:
„Mieli senjorai! Senasis Lesovičokas rašo tau. Aš gyvenu miške ir labai apsidžiaugsiu, jei atvyksite manęs aplankyti. Labai myliu mišką ir visada džiaugiuosi matydamas svečius! Pagarbiai, senolis Lesovičok.
Kviečia vaikus prisiminti elgesio miške taisykles ir išeiti pasivaikščioti.Pedagogas: Turiu specialius personažus. Aš parodysiu korteles su ženklais, o jūs man pasakysite, kaip elgtis miške.
– Miške negalima triukšmauti.
– Miške šiukšlinti negalima.
- Tu negali kurstyti ugnies.
- Nesunaikinkite paukščių lizdų.
- Neraukite augalų.
- Nelaužykite medžių šakų.
– Miške reikia eiti takais, žiūrėti po kojomis.

1 vaikas:
Jei atėjai į mišką pasivaikščioti, grynas oras kvėpuoti,
Bėkite, šokinėkite ir žaiskite, nepamirškite, nepamirškite
kad miške negalima triukšmauti. net dainuoti labai garsiai!
žvėreliai išsigąs, pabėgs iš miško pakraščio.
nelaužyti eglių šakų. ir dažniau prisimink:
2 vaikas:
Išvalykite šiukšles nuo žolės! nereikia skinti gėlių!
nešaudyk iš timpa, ne žudyti atėjai!
tegul drugeliai skraido, Na, kam jie trukdo?
nereikia visų gaudyti, Stumti, ploti, mušti lazda.
Tu esi tik svečias miške. Čia šeimininkas – eglė ir briedis.
Rūpinkitės jų ramybe, Juk jie ne mūsų priešai!

Pedagogas: Vaikinai, šiandien siūlau eiti pasivaikščioti į mišką. - Dėvėkite pūkines striukes, kepures su auskarais. - Ką? (Pūkinių striukių, šiltų kepurių neturime.). - Kodėl? (šiltai). - Ką turėtume dėvėti? (Švarkai, megztos kepurės). - Kokie drabužiai? (Ruduo). - Iš batų? (Guminiai batai, sportbačiai). – O batai, kokiam sezonui? (Žiemai). Na, ką tu dėvi? (Taip). Koks yra geriausias būdas patekti į mišką? (Vyksta problemos aptarimas. Prieiname prie išvados, kad dviratis yra geriausias transportas pasivaikščiojimui, nes jis tylus, neteršia oro, lengvai apvažiuoja kliūtis.) Sėdame ant dviračių. . (Vaikai imituoja dviračio judesius). Ekrane projektuojamas miško paveikslas. Mokytojas skaito:
Mūsų miškas toks geras!
Geresnio miško nerasite!
Turime ką veikti miške,
Mes niekur be miško.
Saugosime mišką ir padėsime visiems kartu,
Pagalbos reikės ir gyvūnams, ir paukščiams.
Jūs augate žmonių džiaugsmui
Mes su tavimi draugausime
Geras miškas, galingas miškas,
Pilna pasakų ir stebuklų!

Pedagogas: Atkreipkite dėmesį, koks gražus ir tylus miškas. Pasivaikščiokime takais. Pirmiausia eikime akimis mėlynu taku, paskui raudonuoju, pasukime ir eikime žaliuoju.


Klausia, kaip vadinasi miškas, kuriame auga beržai, klevai, ąžuolai, šermukšniai? Apibendrina vaikų atsakymus:„Toks miškas lapuočių vadinamas, nes auga lapuočių medžių ir krūmai“.
Lapuočiai ant medijos projektoriaus ekrano.
Mokytojas klausia, kokių dar rūšių medžių vaikai žino. Apibendrina vaikų atsakymus:
„Spygliuočiai yra pušis, kedras, eglė, eglė ir kt. Toks miškas vadinamas spygliuočių.
Media projektoriaus ekrane spygliuočių medžių.
Mokytojas klausia:
„Kaip vadinasi miškas, kuriame auga lapuočių ir spygliuočių medžiai? Kokiame miške vaikštome? Auga lapuočių ir spygliuočių medžiai mišrus miškas, vaikštome mišriu mišku. Mokytojas veda vaikus suprasti, kad palaikydami švarą ir tvarką miške taip padedame augalams ir gyvūnams.
Ekrane projektuojamas mišraus miško paveikslas.
Pedagogas:
Vaikščiojimas miške yra labai naudingas sveikatai. Pasivaikščiokime lauke.

Fizkultminutka.
Mes paimsime krepšius
Eime į mišką uogauti. (Vaikai vienas po kito vaikšto ratu.)
Vienas du trys keturi Penki,
Paieškokime uogų. (Jie sustoja, atlieka „spyruoklę“, ploja rankomis.)
Bėgime taku (Bėkite ratais.)
Peršokime per balas. (Šoka ant dviejų kojų.)
Mes žiūrime po lapais (Jie atsisėda.)
Surinkite uogas vakarienei: (Imituokite uogų rinkimą.)
Gervuogės ir avietės,
Mėlynės ir viburnum. (Jie vaikšto vietoje.)
Prinokusių bruknių kekės
Ir šiek tiek braškių. (Atlikite „pavasarį“, suplokite rankomis.)

Krūmai medijos projektoriaus ekrane.
Mokytojas klausia:
Kuo medžiai skiriasi nuo krūmų? Tiesa, medis turi vieną kamieną nuo šaknies, o krūmas turi keletą gana plonų stiebų – stiebų. Kokius krūmus žinai? Papasakokite apie krūmus – gudobelę, gervuogę, šaltalankį, alyvą, laukinę rožę ir kitus. (Vaikų atsakymai.) Avietės ir serbentai taip pat yra krūmai. Jie auga ir miške, ir užmiestyje. Šių krūmų vaisiai (uogos) yra labai skanūs ir sveiki. Kokios dar uogos auga miške? (Braškės, mėlynės, mėlynės, bruknės.)

Mokytojas klausia: Kokių dar augalų yra miške? Teisingai, grybai. Grybai yra valgomi ir nevalgomi. Grybų rinkėjai juos atsargiai supjaustykite peiliu, kad nepažeistumėte šaknų (grybienos). Tada šioje vietoje augs grybai. Grybai minta žmonėmis ir miško gyventojais. Ypač mėgsta voveraites grybus. Ji net išdžiovina juos žiemai ir deda į tuščiavidurį.
Media projektoriaus ekrane yra uogų ir grybų.
Mokytojas klausia:
Kokių dar augalų yra miške? (Vaikų atsakymai.) Žoliniuose augaluose, kiaulpienėse, gysločiose, mėlynžiedžiuose, stiebai minkšti, sultingi. Miške daug gražių žolinių augalų, kurie labai gražiai žydi!“
Žoliniai augalai medijos projektoriaus ekrane.
Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį, kad ant kelmo vėl yra seno žmogaus Lesovichoko laiškas, ir perskaito:
„Vaikinai! Kaip tu man patikai – laikėsi visų elgesio miške taisyklių. Noriu jums padovanoti miško augalų nuotraukas. Siūlau nuspalvinti visus augalus ir kartu su suaugusiaisiais parengti knygą „Miško augalai“. Ši knyga padės jums pažinti nuostabus pasaulis gamta. Ir visada laukiu jūsų apsilankymo. Pasivaikščiojimas miške labai naudingas vaikams ir suaugusiems! Viskas kas geriausia! Pagarbiai, senolis Lesovičok.
Mokytoja siūlo vaikams Laisvalaikis nuspalvinkite paveikslėlius su augalų atvaizdu ir pasidarykite koliažą „Rudens miškas“.

Organizavo edukacinius užsiėmimus su vyresniais vaikais

/atvira pamoka/

„Pasivaikščiojimas miške“

Edukacinė sritis „Pažinimas“.

Švietimo sričių integracija:

Pažinimas

Bendravimas

Grožinė literatūra

Meninė kūryba

Užduotys:

Žinių apie gimtosios gamtos įvairovę įtvirtinimas, formavimas pilnas vaizdas pasaulį, plečiant akiratį

Darnios emocinės kalbos ugdymas

Skatinti vaikus išreikšti savo požiūrį

Naudojant anksčiau išmoktus eilėraščius

Rusų liaudies pasakų žinių įtvirtinimas

Vaikų kūrybiškumo ugdymas; gebėjimo braižyti medžius įtvirtinimas, sklypo braižymo įgūdžių formavimas

1. Vaikai gauti laišką nuo seno Lesovičkos su kvietimu į pasakų mišką.

2. Mokytojas pasiūlo užmerkti akis ir klausytis miško garsų/fonograma/. Ką tu girdėjai? / paukščiai, pelėda, gegutė, genys, vilkas, upelis, varlė /

K. Atmerkkime akis ir apsidairykime. Atsidūrėme miško pakraštyje. Ką mes matome?

Medžiai /kas?/

Paukščiai /ką?/vaikų atsakymai

Grybai, uogos / ką?/

V. Kviečia vaikus prisiminti Pogorelovskio eilėraštį apie mišką.

Sveiki, miškai, tankus miškas, pilna pasakų ir stebuklai!

Apie ką tu kalbi lapijoje tamsią audringą naktį?

Ką tu šnabždi auštant, visas rasa, kaip sidabru?

Kas slepiasi tavo dykumoje? Koks gyvūnas? Koks paukštis?

Viską atidaryk, neslėpk, matai, mes savo!

Atspėk mįslę:

Herojus stovi turtingas, elgiasi su visais iš eilės:

Vanya - braškės,

Anya - kaulas,

Maša - riešutai,

Miša - russula.

Katya - avietės,

Vasya - su šakele. / atsako /

K. Tiek galite rasti miške. Kodėl mes sakome, kad miškas - mūsų turtas?/Vaikų atsakymai/

V. Siūlo priminti eilėraščius „Ąžuolas“ ir „Eglė“ Tokmakova.

Imame krepšelius, einame grybauti . D / ir „Surask valgomąjį grybą“

Keli grybai pasirodė stebuklingi. Po jais paslėpta užduotys iš seno žmogaus Lesovičkos

1 grybas

Kokius vidurinės juostos gyvūnus pažįstate?

/vaikų atsakymai/

Ar tu tai žinai:

Vilkai susirenka į gaują medžioti

Lapė medžioja viena

ežiai dažniausiai miega dieną, o naktį eina į medžioklę

Gegutė meta savo kiaušinį į svetimą lizdą

įsiminimas naujas raštas: gegutė gegutė nusipirko gobtuvą.

Kokiu garsu prasideda visi šios frazės žodžiai? K. Ar tai balsė ar priebalsė?

2 grybai

Atspėk, kas gyvena

Skylėje

įduboje

Vchatka

guolyje

vlogas

3 grybai

Mįslės apie gyvūnus

Dantyta, pilkšva

slankioja po lauką,

ieško veršelių, avių.

Atsakymas (Vilkas)

ilgą uodegą,

raudoni plaukai,

pats triukas.

Atsakymas (lapė)

Kam rudenį šalta

Vaikščioti niūrus ir alkanas?

Atsakymas (Vilkas)

Vasarą pelkėje rasi.

Žalia varlė. Kas tai?

Atsakymas (varlė)

Esame žali kaip žolė

Mūsų daina: "Kva-kva".

Atsakymas (varlė)

Jis nevaikšto, nebėga, o šokinėja.

Atsakymas (varlė)

Gyvena audinėje, graužia pluteles.

Trumpos kojos; bijo kačių.

Atsakymas (pelė)

Slepiasi po grindimis, bijo kačių.

Atsakymas (pelė)

4 grybai

Kokie gyvūnai dažnai sutinkami pasakose?

/vaikų atsakymai/

5 grybai

Užbaikite frazę:

Aš turėjau trobelę ...

Lapė mane neša...

Pagavo žuvį…

Ryškesnės, ryškesnės žvaigždės danguje...

atsisėdu...

6 grybai

B. Padalina grupę į 3 komandas. Kas greičiau užbaigs dėlionę?

Ėjo per mišką. Pintinė pilna grybų.Ar patiko pasivaikščiojimas? Turime padėkoti senajai Lesovičkai už kvietimą. Nupieškime miško proskyną, kad senolis Lesovichokas žinotų, kaip mes prisimename šį pasivaikščiojimą.

Tapyba. Miško laukymė. Akvarelė.

Rezultatas.

Demonstracinė medžiaga:

Miško nuotraukos / lapuočių, spygliuočių, mišrių /

Vidurinės juostos gyvūnai

Paukščiai

medžiai

Grybai

Uogos

Pasakų galvosūkiai

Pamoka vyresniųjų grupėje apie saugumą gamtoje.

Pedagogas: Sedina A.A.

"Įeik pavasario miškas»

Programos turinys: Prisiminkite kartu su vaikais, kokie pavojai jų laukia kartu su tėvais vykstant į mišką, įtvirtinkite pagrindines saugos taisykles miške. Ugdykite dėmesį, atmintį, savisaugos instinktą. Ugdykite komandinio darbo jausmą, ugdykite bendravimo įgūdžius.

Medžiaga: Iliustracijos rusų liaudies pasakai „Maša ir lokys“, pasakai „Maša ir lokys“, paveikslėliai apie ugnį, grybus.

Parengiamasis darbas: Rusų kalbos skaitymas liaudies pasaka„Maša ir lokys“.

Darbas su tėvais: Rusų liaudies pasakos „Trys lokiai“ skaitymas vaikams.

Pamokos eiga:

Org. momentas: „Sakau visiems“ Sveiki!

Su Labas rytas, draugai!

Graži diena atėjo

Nes tai tu ir aš!"

Pedagogas: Vaikinai, šiandien gavau laišką iš Dunno: „Brangūs vaikinai, sveiki! Tau rašo nepažįstamas žmogus. Noriu paprašyti jūsų pagalbos. Gatvėje atėjo pavasaris, pasidarė šilta ir labai noriu aplankyti mišką, bet mano draugas Know-ka sako, kad miške žmogaus tyko pavojai. Eini į darželį ir daug ką žinai. Vaikinai, padėk man išsiaiškinti, kokie pavojai manęs gali laukti miške?

Pedagogas: Ar vaikinai padės Dunno?

Užsimerk. (Skamba muzika) Atsidūrėme miške. Kaip čia gražu! Kokie čia pavojai?

Kaip manote, koks yra šis pavojus?

Vaikai. Galite pasiklysti miške.

Pedagogas: Teisingai! Žygiuose ar tiesiog vaikštinėjant miške labai lengva pasiklysti. Pavojus Nr. 1 miške pasiklysta.

Auklėtojas. Vaikinai, prisiminkime, kokiose pasakose herojai pasiklydo miške ir kaip jie atsidūrė?

Vaikai. „Maša ir lokys“, „Trys lokiai“.

Auklėtojas. O dabar atsisėskite patogiau, dabar aš pateiksiu iliustracijas šioms pasakoms, o jūs papasakokite, kuo baigėsi pasakos. (Vaikai skirstomi į du pogrupius).

- Ką daryti, kad nepasiklystumėte miške?

Vaikai: Neik į mišką vieni, o su suaugusiais.

Pedagogas: Teisingai! Tai taisyklė numeris 1. Kad nepasiklystumėte, neikite į mišką vienas.

Pedagogas: vaikinai, bet Mašenka nebuvo viena su draugais, bet vis tiek pasiklydo. Kodėl?

Vaikai: Maša paliko savo merginas, rinkdama uogas.

Pedagogas: Tai kaip turėtum elgtis miške, jei atėjai su tėvais?

Vaikai: Turime laikytis kartu.

Pedagogas: Teisingai! Tai taisyklė numeris 2. Miške laikykitės kartu. Kai tik pametate tėvus, šaukkite garsiau, kad galėtumėte rasti vienas kitą balsu.

Kai pasiklysti tamsus miškas

Ir sutikti piktąją pelėdą

Tu šauki, tik garsiau: "O!"

Ir jūs atsakysite "AU!"

Mokytojas kviečia vaikus pabandyti paskambinti vieni kitiems.

Fizminutka.

Pedagogas: Nepaisant to, kad Maša pasiklydo, ji nebuvo nusivylusi, ėjo per mišką ir aptiko trobelę. Bet tai yra pasakoje, o iš tikrųjų, ką reikia padaryti? Pažiūrėkite, ar nuotraukos ir objektai gali jums padėti. (Vaikai pasirenka tinkamą paveikslėlį ir paaiškina savo pasirinkimą).

Pedagogas: Teisingai! pasiklydus miške nepanikuoti, nebėgti kur akys pažiūrės. Atsisėskite, atidžiai klausykitės garsų, gal iš kažkur girdisi mašinų, traukinių triukšmas, šunų loja, kalbėjimas šalia žmonių. Pabandykite suprasti, iš kur sklinda garsas, ir eikite ta kryptimi. Jei garsas tampa stipresnis, esate teisingame kelyje. Svarbiausia žinoti, kad būsi surastas!

Mokytojas siūlo vaikams žaidimą su apskritimais (žalias - tu gali, raudonas - tu negali) „Tu gali - tu negali“. Vaikai tampa ratu.

Siūlomos situacijos vaikams:

- Vaikščiokite vienas miške grybauti, bet uogauti.

- Pasivaikščiokite su draugėmis ir draugėmis

- Važinėti su tėvais miške.

- Bėk nuo tėvų miško tankmėje pamatęs gražią proskyną

- Visą laiką būk su tėvais.

Koks dar pavojus mūsų laukia miške?

Vaikai: miškų gaisrai.

K: Kaip manote, kas gali sukelti gaisrą?

Klausimas: Tiesa, miškų gaisrų priežastis pirmiausia yra žmonių aplaidumas ir neapdairumas arba vaikų išdaigos dėl degančio degtuko mėtymo.

Bet toks objektyvas gali sukelti ir gaisrą (rodau).

Jis vienu metu gali surinkti saulės spindulius ir tapti gaisro priežastimi. Šį objektyvą naudoja vyresni vaikai, kurie lanko mokyklą. Pirmiausia rūko ploni sausi žolės stiebeliai, o paskui – šakos. Gaisras tampa vis didesnis ir didesnis. Atminkite, vaikai, su tokiu objektyvu žaisti negalima. Maža liepsna gesinant sukelia didelį miško gaisrą miško gaisrai gali tik suaugusieji – ugniagesiai gelbėtojai. Naudojant speciali įranga, lėktuvai, malūnsparniai.

Vaikinai, ar norite išgirsti, kas nutiko vieną dieną miške?

Karštą dieną viena šeima ilsėjosi miške, o sūnus Miša žaidė su objektyvu. Tėtis pakvietė jį žaisti kamuolį! Pakankamai žaidusi šeima išvyko namo, o Miša skubėdamas pamiršo objektyvą. saulės spinduliai susirinko viename taške prie objektyvo ir nuo jų karščio išdžiūvusi žolė ėmė smilkti. Kaip manote, kas nutiko toliau?

Vaikinai prisimena patarlę

Vienoje dėžėje yra šimtas gaisrų. Kodėl taip sakoma?

Nes vienoje dėžėje yra daug degtukų ir kiekvienas gali sukelti gaisrą.

Vaikinai, pagalvokime ir prisiminkime, kokias taisykles reikia žinoti, kad neįvyktų bėda – gaisras:

1. Ugnis kurstoma tik su suaugusiais.

2. Niekada nedeginkite sausos žolės ir lapų.

3. Nepalikite drabužių prie ugnies.

4. Nekurkite labai didelių laužų ir stiprus vėjas, nes kibirkštys gali uždegti šalia esančius medžius.

5. Išvykstant reikia pasirūpinti, kad gaisras užgesintas. Nepalikite smilkstančių anglių – pučiantis vėjas iš jų gali išpūsti liepsną.

6. Geriausia ugnį užpilti vandeniu arba užberti žemėmis.

7. Pavojinga būti prie ugnies palaidais plaukais.

Vaikai, kas žino, kas tai per ženklas? kodel raudona spalva? (pavojaus spalva)

Plyne yra daug įvairių vabzdžių. Vėl suskirstykime į dvi komandas, kas su kuo buvo.

Viena grupė atrenka žmogui pavojingus vabzdžius, kita – nepavojingus žmogui. Ir papasakokite, kodėl pasirinkote būtent šiuos vabzdžius.

Kokias taisykles reikia žinoti!

1. Pasivaikščiojimui miške reikėtų mūvėti ilgas kelnes, megztinį ilgomis rankovėmis.

2. Atviras kūno vietas būtina apdoroti tepalu nuo uodų.

3. Jokiu būdu nelieskite širšių lizdo, kitaip vapsvos išskris ir skausmingai įgels.

4. Stenkitės būti ramūs, jei šalia jūsų atskrenda bitė, nemojuokite rankomis, turite persikelti į kitą vietą.

5. Netrukdyk skruzdėlėms, jos tavęs neįkąs.

Atspėk mįslę:

Po pušimi palei taką

Kas stovi tarp žolių!

Yra koja, bet nėra batų,

Yra kepurė - be galvos (grybų)

Ne visi grybai yra mūsų draugai. Taip pat yra pikčiausi priešai, nuodingų grybų. Jei žmogus juos valgys, jis apsinuodys, o kartais ir mirtis.

O, pažiūrėk, kiek grybų miške!

Prisiminkime, kokius grybus rinksime, o kokius paliksime ir nesiimsime.

Vaikai kolekcionuoja valgomieji grybai. Tada patikriname.

Ar nuodingus grybus galima skinti ir trypti? Kodėl?

Dar kartą prisiminkime, kokie pavojai mūsų laukia miške, ir pagaminkime Dunno plakatą „Pavojai miške“.

Ant stalo yra nuotraukos, reikia atrinkti ir įklijuoti plakate visus pavojus.

Ačiū, vaikinai, padarėte gerą darbą ir padėjote Dunno.

Manau, jis dabar su malonumu eis į mišką ir laikysis visų saugos taisyklių.

O dabar mums laikas grįžti į darželį.