Žemės dienos konspektas parengiamojoje grupėje. „Žemės diena“ pamokos apie aplinkinį pasaulį metmenys (parengiamoji grupė) šia tema

vyresnioji grupė Nr. 6 "Perlas"

MDOU d / s Nr. 12 "Saulė" Anapa 2016 m

globėjas

Bulygina Valentina Nikolaevna

Tikslas: suteikti vaikams idėją, kad Žemės planeta yra didžiulis rutulys (dauguma gaublys padengtas vandeniu ir vandenynais. Be vandens, yra žemynai – kieta žemė – sausa žemė, kurioje gyvena žmonės).

Užduotys:

Suformuoti vaikams sąvoką „kosmosas“. Įtvirtinti vaikų žinias apie planetą – kaip apie bendrus augalų, gyvūnų ir žmonių namus.

Ugdykite meilę ir atsargus požiūrisžemei ir žemės gyventojams

Medžiaga ir įranga: gaublys, diagramos - modeliai "sezonai" , aplinkosaugos ženklai, video filmas „Žemė pavojuje“, pristatymas „Elgesio miške taisyklės“

Pamokos eiga:

Pedagogas:

Mūsų namai, mūsų bendri namai- Žemė, kurioje mes gyvename!

Tik apsidairykite: čia upė, žalia pieva,

Miško tankmėje nepravažiuosi. Dykumoje vandens nerasite!

Ir kai kur yra kalnas sniego, o kai kur karšta žiemą.

Negalime suskaičiuoti visų stebuklų, jie turi vieną pavadinimą:

Miškai, kalnai ir jūros – viskas vadinama – Žeme!

O jei kylate į kosmosą, esate iš raketos lango

Pamatysite mūsų mėlyną kamuolį! Mėgstamiausia planeta!

Vaikinai, kaip vadinasi mūsų planeta? (Žemė)

Mūsų planeta yra didžiulis kamuolys. Kas iš to gyvena (augalai, gyvūnai, žmonės).

žiūrėdamas į Žemės rutulį

Ar žinai, ką laikau rankose? Kas yra gaublys?

Tiesa, gaublys yra žemės pavyzdys.

Kokias spalvas matote pasaulyje? (mėlyna, žalia, balta, geltona).

Kokios spalvos daugiau?

Teisingai, dauguma (2/3) žemė padengta vandeniu. Būtent ji suteikė šią spalvą planetai.

Kaip manote, ką tai reiškia žalia spalva? (augmenija, miškai)

Kas pažymėta geltona? (žemė)

Fizik. minutė "Pakeltos rankos"

Žemės rutulio sukimasis (žemės sukimasis aplink saulę)

Vaikinai, mūsų planeta Žemė sukasi aplink saulę, todėl vyksta metų laikų kaita. Dabar prisiminkime, kokius sezonus žinome. (žiema, ruduo, svoriai, vasara)

Didaktinis žaidimas "Metų laikai"

Vaikinai, dabar skambės ištrauka iš muzikos kūrinio, o jūs bandote nustatyti, koks metų laikas.

Vaikinai, mūsų planeta sukasi aplink save ir todėl keičiasi dienos dalys (diena naktis).

Didaktinis žaidimas "Diena naktis" .

(vaikai sukasi aplinkui).

O mūsų Žemę supa didžiulė erdvė, kuri vadinama kosmosas. Ši erdvė nėra tuščia, ji užpildyta kosminiais kūnais: žvaigždėmis, planetomis, kometomis ir meteoritais.

Kai pirmasis kosmonautas Jurijus Aleksejevičius Gagarinas, būdamas kosmodrome, kaip tik ruošėsi skrydžiui. Žemė jam atrodė didžiulė, didžiulė.
Tačiau pažvelgęs į ją iš kosmoso, jis pamatė, kad ji nėra tokia puiki. Erdvėlaiviu jį galite apskristi per 1,5 valandos! Ir todėl mes, žemiečiai, turime mylėti ir saugoti savo planetą. Tai unikalu, tik žemėje yra gyvybė.
-Vaikinai, ko reikia augalams, gyvūnams, žmonėms gyvybei?

(vanduo, šviesa, oras, šiluma)

Visa tai sukuria palankias sąlygas gyvenimui. Norėdami gyventi planetoje, MES privalome ją saugoti ir kodėl?

Taip, nes

Medis, žolė ir paukštis

Ne visada gali apsiginti

Jei jie sunaikinami

Mes būsime vieni planetoje!

Baisu žiūrėti į mūsų Žemę.

Vanduo kasdien drumsčiasi.

Ir oras! Kiek jame yra purvo?

Kai švarus, mėlynas.

Dabar jis nešvarus ir serga.

Visi gyvi dalykai gali mirti

Žeme, ką jie tau padarė?

Mūsų planetai Žemei gresia pavojus. Jame yra daug skausmingų vietų. Taip atsitiko todėl, kad žmonės pastatė daug gamyklų, gamyklų, elektrinių, stočių. Iš šių įmonių teršiamas oras – jis bus užterštas iš vamzdžių į dangų sklindančiais dūmais, automobilių dujomis. Gamyklų atliekos pilamos į upes ir jūras ir jas teršia, nafta iš tanklaivių per avarijas išsilieja į jūrų ir vandenynų vandenį. Taip užteršta mūsų Žemė. Nuo šios taršos miršta gyvūnai, augalai, serga žmonės (taip teršiama mūsų Žemė). Gamta miršta. Mūsų planetai gresia pavojus. Jai reikia pagalbos.

Vaizdo įrašas „Žemė pavojuje“

O dabar parodysiu dvi mūsų šalies vietas, kurias reikia gelbėti.

Toli Sibire yra Baikalo ežeras. Tai labai gražus gilus ežeras. Dabar jis užterštas. Žmonės ne tik mūsų šalyje galvoja, kaip jį išgelbėti. Mūsų šalies pietuose yra Aralo jūra. Jis turi kitą problemą. Kasmet jame vis mažiau vandens, jis išdžiūsta. Dabar žmonės galvoja, kaip jį išgelbėti.

Namuose pasikalbėkite su tėvais apie mūsų miestą. Paklauskite, ar mūsų miestui gresia pavojus, ar ne? Kas jam gresia?

Kaip galime padėti savo planetai?

Norint jai padėti, reikia išmokti mylėti gamtą, mylėti ją nuo vaikystės, išmokti suprasti, kaip gyvena visos gyvos būtybės. Taip daro aplinkosaugininkai. Ar norite tapti jaunais ekologais?

Pristatymas „Elgesio miške taisyklės“

Vaikinai, pagalvokime, ko gamtoje nepadarysi (vaikų atsakymai)

Turiu stebuklingų ženklų, kurie primins elgesio gamtoje taisykles.

  1. Medžių šakos – nelūžti
  2. Nerink gėlių veltui
  3. Drugeliai leidžia jiems skristi, na, kam jie trukdo
  4. Neišmeskite šiukšlių

- Rūpinkitės savo planeta

Juk kito tokio nėra!

Sustokime ratu ir padovanokime vieni kitiems gerą nuotaiką

Etiudas "Gera nuotaika"

Pirmiausia plosime

Ir tada mes trypsime

Ir tada mes apsisuksime

Ir mes šypsomės vienas kitam.

Oksana Novikova
Kompleksinė pamoka „Žemės diena“ paruošiamojoje mokyklai grupėje

GBOU Mokykla Nr. 1861"Zagorye"

Ikimokyklinio ugdymo skyrius Nr.4

Sudėtinga pamoka

« Žemės diena»

in parengiamosios mokyklos grupė

globėjas: Novikova O. V.

Maskva 2015 m

Tikslai:

Sužadinti susidomėjimą aplinkiniu pasauliu; išplėsti savo supratimą apie augalus (medžiai, krūmai, gėlės)

Įvaldykite grafinio klasifikavimo ryšių modelio kūrimo ir naudojimo veiksmus

Sukurkite susietą kalbą vaikai: toliau mokyti pateikti išsamius atsakymus į auklėtojos klausimus

Įtvirtinti vaikų žinias apie elgesio gamtoje taisykles; ugdyti rūpestingą, malonų ir rūpestingą požiūrį į gamtą

plėtoti vaizdinius ir loginis mąstymas, atmintis, vaizdinis dėmesys;

Ugdyti dialoginę ir monologinę kalbą,

Gebėjimas nustatyti priežastinius ryšius;

parengiamieji darbai:

Piešti migruojančius paukščius ir rašyti aprašomąsias istorijas.

Istorijų rinkimas pagal serijas siužetinės nuotraukos. — Starkiai atvyko!

Skaito T. A. Šorygina — Kokie jie paukščiai?

Mokymasis eilėraščių, eilėraščių, mįslių.

Kūrinių skaitymas.

Paukščių stebėjimas pasivaikščiojimo metu.

Pristatymo ruošimas klasei.

Medžiaga:

Garso įrašų kolekcija – paukščių giesmės (mp3ostrov.com).

Klasifikacijos medžio formos modelis, pavaizduotas lentoje; atvirutės su klevo, beržo, ąžuolo, alyvinės, avietės, rožės, tulpės, ramunėlės, mėlynojo varpelio, rugiagėlės atvaizdu.

Pamokos eiga:

Mieli vaikai ir svečiai!

Daug kartų šventėme šioje salėje,

Bet mes to dar nematėme.

Šiandien švenčiame « Žemės diena» .

Mes kalbame apie

Kas yra viskas Žemė yra mūsų bendri namai.

Mūsų geri namai

Erdvus namas -

Mes visi su mes jame gyvename.

Be to, mes kalbame apie

Kad turime išsaugoti savo namus.

Įrodykime, kad tai ne veltui

Viltys mums Žemė!

globėjas: Noriu papasakoti apie šios reikšmingos šventės kilmę.

Dienos istorija Žemė prasidėjo 1840 m kai J. Sterlingas Mortonas su šeima persikėlė į Nebraską. Begalinės prerijos su vienišais medžiais, saule ir vėju, nuo kurių nebuvo kur slėptis, ir išdžiūvusiu Žemė atvedė Mortoną į kraštovaizdžio sutvarkymo idėją. Jis pasiūlė įrengti dieną skirta kraštovaizdžiui kurti ir įsteigti prizus tiems, kurie žemę didžiausias skaičius medžiai. Taigi pasirodė Nebraskoje Medžių diena. 1882 metais Diena Medis paskelbtas oficiali šventė valstijoje ir pradėta švęsti balandžio 22 d Mortono gimtadienis.

Nuo 1970 metų šventės idėja pasikeitė. 1969 metais buvo baisus ekologinė katastrofašalia Amerikos miestas Santa Barbara. Tada milijonai tonų naftos, išsiliejusios iš šulinių, nužudė daugybę pelikanų, gervių, ančių, jūrų liūtai, kiti gyvūnai, žuvo hektarai augmenijos, apsinuodijo vanduo.

Nuo tada aplinkos apsauga vaidina pagrindinį vaidmenį šventėje. Taip pat yra naujas pavadinimas - Žemės diena. Po kelerių metų šventė tapo pasauline. Nuo 1990 metų prie šventės prisijungia ir Rusijos organizacijos.

Rusijoje tradiciškai tarptautinis Žemės diena skaičiuojama kaip diena visuomenines organizacijas kurie tai išleidžia dienąįvairių aplinkosaugos veikla ir akcijų. Tuo dieną kiekvienas gali dalyvauti savo kiemų ir gatvių sutvarkyme ir daržininkuose.

globėjas: Vaikinai, pagalvokite, kaip švęstumėte šią šventę?

Vaikai: (vaikų atsakymai)

globėjas K: Ar kas nors iš jūsų žino ką Žemė?

Vaikai: (vaikų atsakymai)

globėjas: Tai ne tik sauja dirvožemio, ant kurio sodiname augalus, tai yra didžioji planeta (rodo rankomis) teisę Žemė, ir šis (rodo gaublį)

Vaikai: pasaulis.

globėjas: planetos išdėstymas Žemė. Kur galima pamatyti tokį išdėstymą?

Vaikai: Astronautai matė iš kosmoso, žemėlapyje ...

globėjas: Aukščiau žemė visada šviečia ryški saulė (šviečia žibintuvėlis). Žemė tokia didelė kad jei kur nors sninga, tai tuo metu kitur šviečia saulė ir žmonės maudosi upėje ar jūroje; kažkas eina miegoti, nes jiems jau naktis, o šiuo metu kažkas jau keliasi ir eina miegoti. mokykla arba Darželis nes jau rytas. Kaip jau žinote, žemė sukasi?

Vaikai: (verpimo) (rodo).

Ji pati apsisuks – to nebėra dieną. Vienam dieną vaikinai, daug kas vyksta įvykius: žmonės skuba į darbą, ilsėtis, sėja laukus, nuima derlių, žaidžia futbolą, plaukioja baseine, piešia paveikslus, groja instrumentais, paukščiai skraido savo reikalais, vabzdžiai įskrenda į jų audines. Visi užsiėmę savo verslu. Žemė yra didelis namas , kur gyvename tu ir aš, ir daug, daug žmonių, kiekvienas savo valstybėje. Mūsų valstybė vadinasi?

Vaikai: RUSIJA.

globėjas: O kas gyvena planetoje Žemė?

Vaikai: Žmonės, gyvūnai, vabzdžiai, paukščiai...

kamuolio žaidimas „Išvardink gyvūnus, vabzdžius, paukščius“

Eilėraščiai apie žemė

1 vaikas: Mūsų planeta - Žemė labai dosnus ir turtingas:

Kalnai, miškai ir laukai – mūsų brangūs namai, vaikinai!

2 vaikas: Išsaugokime planetą

Nėra kito tokio pasaulyje!

Išsklaidykime debesis ir rūkykime virš jų,

Mes neleisime niekam jos skaudinti!

3 vaikas: Pasirūpinsime paukščiais, vabzdžiais ir gyvūnais.

Tai padarys mus tik geresnius.

Papuoškime viską Sodų žemė, gėlės,

Mums visiems reikia tokios planetos.

Mįslės apie paukščius, gėles, vabzdžius.

globėjas: Kviečiu jus už apvalus stalas ir pažiūrėk nuotraukas.

Vaikai žiūri į augalų nuotraukas ir suteikia jiems bendrą pavadinimą - "augalai".

globėjas: Išdėstykite nuotraukas sugrupuoti ir suteikti vardą -"medžiai", "krūmai", "gėlės".

Titulų suteikimas grupėse, vaikai turėtų įvardyti ženklus, kuriais jie vienijasi.

Pakvieskite vaikus savarankiškai, naudojant dalomąją medžiagą, sukurti modelį klasifikavimo medžio pavidalu.

Kūno kultūros minutė „Vėjas pučia mums į veidą“

Vėjas pučia mums į veidus.

Medis siūbavo.

Vėjas tyla, tyla, tyla

Medis vis aukščiau ir aukščiau.

globėjas: Žemė- labiausiai graži planeta in saulės sistema. Bet kuriuo metų laiku ji mums suteikia savo grožį. Ant Žemė tiek daug įdomus: gyvūnai, augalai, paukščiai, vabzdžiai, upės, kalnai, miškai ir laukai, jūros ir vandenynai. Visur gyvenimas!

Klausa "Paukščių giesmė" atsipalaidavimas

Žaidimas „Tęsti pasiūlymą“

Patter Cuckoo gegutė nusipirko gobtuvą. Gegutė uždėjo gobtuvą, gobte gegutė juokinga.

Patarlės

globėjas: Kaip galime išsaugoti savo gamtą?

Vaikai: rinkti schema:

globėjas: Viską pasakei teisingai, bet ką gali veikti miške?

Vaikai: (vaikų atsakymai)

globėjas: O dabar patikrinsime, kaip išmanote elgesio miške taisykles. Norėdami tai padaryti, pažaisime žaidimą su jumis "Jei aš ateisiu į mišką" Aš jums pasakysiu savo veiksmus, o jūs man, ar jie teisingi. Jei veiksmai geri, sakyk taip, o jei blogi – ne!

Jei ateisiu į mišką

Ir išsirinkti ramunėlę? (Ne.)

Jei valgau pyragą

Ir išmesti popierių? (Ne.)

Jei duonos gabalėlis

Ar paliksiu ant kelmo? (Taip.)

Jei pririšu šaką,

Ar man uždėti kaištį? (Taip.)

Jei kursiu ugnį,

Ar aš nekepsiu? (Ne.)

Jei labai susipainiosiu

Ir aš pamiršau jį pašalinti. (Ne.)

Jei išnešiu šiukšles

Ar man kasti banką? (Taip.)

Aš myliu savo prigimtį

Aš jai padedu! (Taip.)

globėjas: Ir baigiant mūsų pamokos Kviečiu papuošti mūsų Įvairių spalvų žemė, medžiai, vabzdžiai, gyvūnai, kad būtų dar gražesni.

Vaikai klijuoja iš anksto paruoštus gėlių maketus...

Susijusios publikacijos:

Vasario 23-iosios išvakarėse mūsų grupėje vyko sportinė ir muzikinė pramoga, į kurią buvo pakviesti tėčiai. Tačiau kai kurios mamos nepasiliko.

Baigiamoji kompleksinė pamoka antroje jaunių grupėje „Viščiukų gimtadienis“ Galutinis kompleksinė pamoka antrajame jaunesnioji grupė„Viščiukų gimtadienis“ (matematika + susipažinimas su kitais + kalbos ugdymas) Tikslas:.

„Žinių diena“ Pamoka iki rugsėjo 1 dienos parengiamojoje mokyklai grupėje Pamokos santrauką bendrai parengė parengiamosios mokyklai grupės auklėtojos: Khlebnikova Elena Albertovna ir Ginolova Anna.

Integruota pamoka parengiamosios mokyklos grupėje „Kursko bulgaras – žemės atmintis, žmonių atmintis“ Integruota pamoka grupėje ruošiantis į mokyklą “ Kursko išsipūtimas- žemės atmintis, žmonių atmintis. Parengė: mokytoja Dityatkova.

Tatjana Burlakova
Integruotos pamokos „Žemės diena“ santrauka

Integruotos pamokos santrauka ant tema:

« Žemės diena» .

Programos užduotys:

1. Išplėskite vaikų supratimą apie planetą Žemė.

Sukurti vaikams džiugią, pavasarišką nuotaiką.

Formuoti aplinkai kompetentingą elgesį, pagarbą gamtai, norą papuošti savąjį konkrečiais darbais ir veiksmais. žemė.

Plėsti vaikų supratimą apie gamtosaugą.

Įtvirtinti žinias apie elgesio gamtoje taisykles.

2. Aktyvinti vaikų žodyną žodžius: gaublys, planeta.

Stiprinti gebėjimą naudoti išraiškingus atsakymus atsakymuose įrenginius: eilėraščiai, patarlės, posakiai.

3. Įskiepyti vaikams pasididžiavimo savo planeta jausmą.

Skatinkite norą padaryti ką nors malonaus Žemė- pasakyti geri žodžiai. Toliau mokyti vaikus vartoti bendrą atsakymo formą, papildyti bendražygių teiginius.

parengiamieji darbai:

1. Eilėraščių, patarlių, priežodžių mokymasis apie Žemė.

2. Pokalbis šia tema: « Žemė yra mūsų bendri namai» , „Elgesio gamtoje taisyklės“.

3. Piešimas pagal temą: "Mūsų planeta - Žemė» .

4. Žemės rutulio, pasaulio atlaso, pasaulio žemėlapio tyrimas.

5. N. Sladkovo knygos skaitymas "Spalvota Žemė» .

Kurso eiga.

Laiko organizavimas.

Vaikai prie muzikos "Ačiū, mano žemė» . Atsistokite puslankiu.

Pirmaujantis. Tegul mano eilėraštis

Viskas privers susimąstyti

Ir visuotinis atšilimas

Jausmai, termometras nukris nuo skalės.

Žemė laimės ir meilės planeta!

Turime visi kartu tai branginti ir branginti.

Viskas su tavimi mes žemiečiai,

Gyvenkime taikiai, nebūkime priešiški,

Linkiu sveikatos, laimės, ramybės

Kurkime, o ne griaukime.

Neseniai visas pasaulis šventė nuostabią šventę - Žemės diena. Ją švenčia visi žmonės, kurie myli savo planetą – namus, gimtoji gamta, jo tėvo žemė.

Žiūrėk, prašau, čia. Kas čia parodyta? Teisingai Žemė. Ką tu žinai apie Žemė? Kas ant jo yra? (ne žemė turi dangų, saulė, mėnulis, žvaigždės, debesys, vėjas, oras, upės, jūros, žolė, medžiai, paukščiai, gyvūnai ir, žinoma, mes esame žmonės. Žemė yra mūsų namai.)

Daugelis poetų rašė apie žemė gražūs eilėraščiai.

Ar žinote eilėraščius apie Žemė. Papasakok jiems.

1 vaikas. Šiandien vaikai skuba pasveikinti

Mūsų mylima planeta.

Linkime sveikatos, viso ko geriausio ir gerumo, Sasha K.

Tai geriau mūsų žemė nėra.

2 vaikas. mūsų planeta Žemė

Labai dosnus ir turtingas.

Kalnai, miškai ir laukai - Vanya T.

Namai yra mūsų brangūs vaikinai.

3 vaikas. Išsaugokime planetą

Pasaulyje nėra kito panašaus.

Išsklaidykime debesis ir rūkykime virš jos, Daša Ya.

Mes neleisime niekam jos skaudinti!

4 vaikas. Pasirūpinsime paukščiais, vabzdžiais, gyvūnais,

Tai padarys mus tik geresnius.

Papuoškime viską žemės sodai, spalvos Lesha G.

Mums reikia tokios planetos.

Psichogimnastika. Puiku vaikinai. Ir žinote, aš kviečiu jus į nedidelę kelionę su manimi. Įsivaizduokime, kad lipame į erdvėlaivį. Ir taip jie ruošėsi. Dėmesio. Pasiruoškite kilimui. 5, 4, 3, 2, 1 – Pradėkite! Mūsų laivas skuba aukštyn, namai, medžiai ir mūsų miestas tampa vis mažesnis. Taigi mes praradome tai iš akių ir staiga, būkite atsargūs, kas tai yra?

Muzikos garsai. « Žemė matosi lange".

Nėra pradžios, nėra pabaigos

Nei galvos, nei veido

Visi žino, seni ir jauni,

Ji yra didelis kamuolys.

Kas tai yra kamuolys, kurį matėme iliuminatoriuje? Teisingai. Tai yra Žemė, toks plokščias, net apačioje. Viršuje, erdvėje, jis atrodo kaip mažas rutulys. Žemės rutulys padeda pristatyti mūsų planetą tokią, kokia ji yra erdvėje. Globe yra miniatiūrinis modelis žemė. Kas žino, ką jie reiškia skirtingos spalvos ant rutulio? Šauniai padirbėta!

Dabar grįžkime prie žemė. Štai ir mes nusileido. Ir dar kartą pakartokime, kas vyksta žemė(mes išvardijame).

O, vaikinai, atėjome miško taku į miško proskyną. Ir kažkas ant jo sėdi. Ir kas tai yra?

Lesovichok. Aš pažįstu mišką ir myliu mišką

Kviečiu užsukti pas mane

Man viskas miške įdomus.

Kiekvienas krūmas ir kiekvienas kelmas.

Esu linksmas Senis – Lesovičok.

Pirmaujantis. Kodėl tu toks liūdnas Lesovichok?

Lesovichok. Pažiūrėk į mano pievą. Ji visa šiukšlė. Ar galiu čia sulaukti svečių? Ir kodėl? (visur šiukšlės).

Padėkite man išvalyti pievelę.

Žaidimas „Pakelk šiukšles“.

Surinkite šiukšles į dėžę. Šiukšlių neišmetame, bet ką su jomis daryti?

Jūs, vaikinai, surinkote visas šiukšles.

Žaiskime kitą žaidimą. Aš kalbėsiu, o tu man tik atsakysi "taip" jei gerai, tiesiog "Ne" jei tai blogai.

Žaidimas "Jei aš ateisiu į mišką"

Jei ateisiu į mišką

Ir išsirinkite ramunę (Ne).

Jei valgysiu saldainius

Ir aš išmesiu popierių (Ne)

Jei duonos gabalėlis

Paliksiu ant kelmo (Taip).

Jei pririšu šaką,

Aš pakeisiu kaištį (Taip).

Jei labai susipainiosiu

Ir pamiršk pašalinti (Ne).

Aš myliu savo prigimtį

aš jai padedu (Taip).

Puiku, visi atsakė teisingai. Taigi, ką mes kartojome?

Elgesio miške taisyklės.

Paskambinkime jiems dar kartą:

1. Pirma taisyklė – nešiukšlinkite!

2. Antra taisyklė – netriukšmaukite!

3. Trečioji taisyklė – nesugadink!

Viskas, ką gali ir žinai. Jie padėjo išvalyti netvarką ir atsakė į mano klausimus. Ar pažįsti mano miško gyventojus? Kas gyvena miške? (gyvūnai ir paukščiai).

Atspėk mano mįsles:

1. Visi migruojantys paukščiai juodesni,

švarus žemė nuo kirminų

šuolis pirmyn ir atgal ant ariamos žemės,

Ir paukštis vadinamas (rokas).

2. Kas ant medžio ant kalės

Sąskaita išlaiko ku-ku-ku? (gegutė)

3. Jis dainavo solo tarp šakų

Dainininkas buvo pavadintas (lakštingala).

4. Yra rūmai ant stulpo, rūmuose dainininkė,

Ir dainininko vardas (varnėnas).

5. Po stogu iškaliau lizdą iš molio luitų,

Viščiukams ant dugno paguldau pūkuotą plunksnų guolį (Martinas)

6. Staliaus aštrus kaltas

Namo su vienu langu statyba. (mednis).

Puikūs vaikinai, kurie įminė mįsles. Ir eikime aplankyti mano paukščių, pamokslaukite juos. Oi kas jiems negerai. Jie visi sutrikę. Kaip galiu juos atskirti? Dalis jų žiemoja, o dalis migruoja. Ar galite man padėti tai išsiaiškinti?

Žaidimas „Migruojantys ir žiemojantys paukščiai“.

Pirmaujantis. Ar jums patinka lankytis Lesovičkoje? Jis žaidė su mumis ir minė mįsles. Klausyk, Lesovichok, mes pašalinome tavo proskyną nuo šiukšlių. Ir ant jo niekas neauga. Kas auga ant žemė? Ar žinai eilėraščius apie gėles?

1 vaikas. tegul papuošti žemę,

Sodinkite sodus, sodinkite gėles visur

Padarykime tai kartu gerbk žemę

Ir elkitės švelniai, kaip su stebuklu! Lisa B.

Pamirštame, kad turime tik vieną

Unikalus, pažeidžiamas, gyvas,

graži: net vasara, net ziema...

Turime vieną, nepakartojamą. (E. Smirnova).

2 vaikas. Jei nuskinsiu gėlę

Jei nuskinsi gėlę

Jei viskas, aš ir tu -

Jei skinsime gėles

Tada jie bus tušti Zlata B.

Ir medžiai ir krūmai

Ir grožio nebus

Ir nebus gerumo.

Jei tai tik aš ir tu

Jei skinsime gėles.

Lesovichok. Vaikai, aš turiu gėlių sėklų, noriu jas jums padovanoti.

Pirmaujantis. Labai ačiū, Lesovichok, už dovaną. Tačiau šią dovaną norime palikti jums. Pasodinsi juos ir turėsi gėlių.

Lesovichok. Kokie jūs geri vaikinai, bet čia yra problema. Esu senas žmogus, blogai matau. Sėklos mažos ir pati negaliu jų pasėti. Turiu stebuklingą lovą, pasėkite jas vaikinai.

Pirmaujantis. Padėkime vaikinams Senis - Lesovička. Bet prieš pradėdami, paruošime pirštus.

Pirštų gimnastika. "gėlė"

Proskynoje augo aukšta gėlė

Atskleidė žiedlapius pavasario rytą.

Visų žiedlapių grožis ir mityba

Jie kartu suteikia šaknis.

Praktiška klasė.

O dabar pradėsime sėti sėklas. Dėvime prijuostes ir pirštines.

Priešais jus ant stalų – sodinimui būtini įrankiai. Paimkite šaukštą, supilkite žemėį mūsų stebuklingus puodus – kriaukles. Ką reikėtų daryti toliau? Vaikai kalba savo veiksmai: (darome įdubimą žemė, laistyti, įdėti sėklą, pabarstyti žemė, laistymas). Gerai padaryta, vaikinai tai padarė. Pasodintos sėklos. Iš jų augs gėlės.

Pristatome jums šį stebuklingą sodą. Tada savo proskyne pasodinsite gėlių.

Vaikinai, proskyna ties Lesovichka tuščia. Papuoškime. Ar žinote, ką galima atsiskaityti proskynoje. Žinote, kad Lesovičkai nebūtų nuobodu, pagaminsime jam popierinius drugelius.

Popierinių drugelių gamyba.

Popierių sulenkiame akordeonu, per vidurį perrišame siūlu, išskleidžiame sparnelius. Mes žiūrime į amatus.

Geri vaikinai tai padarė. Tu laimingas, medkirtis. Ačiū visiems vaikinams.

KOMPLEKTINĖS PAMOKOS PARUOŠIAMOJOJE GRUPĖJE SANTRAUKA

"APSAUGOK, ŽEMĖ, SAUGOK!" (KMO)

Programos turinys:

1. Ugdyti vaikus rūpestingu ir humanišku požiūriu į gamtą, ugdyti supratimą, kad žmonės turi taupiai leisti tai, kas joje yra, saugoti ir saugoti gamtą.

2. Ugdyti aplinkosaugos raštingumą, reakcijos greitį, išradingumą, loginį mąstymą.

3. Įsivaizduokite, kad mūsų planetai Žemei dabar gresia pavojus: daug kur užterštas vanduo, dirvožemis, oras. Toliau mokyti atskirti gyvą ir negyvoji gamta. Sukurkite sąlygas apibendrinti vaikų mintis apie tai, kaip žmogus naudoja veiksnius natūrali aplinka(žemė, augalai, gyvūnai, vanduo, oras).

Medžiaga: gaublys, 6 spalvoti drugeliai, 6 vokai, aplinkosaugininkų emblemos pagal vaikų skaičių, žaidimas „Sulenk raštą“, žaidimas „Sulenk žodį“, Vietnamo žaidimas, paveikslėliai-schemos vandens, žemės, augalų , gyvūnai.

Kurso eiga.

Pedagogas: Vaikinai, mes visi turime gimtadienį. Taip žmonės sutiko ir nusprendė, kad ir mūsų planeta turi turėti gimtadienį. Ta diena buvo balandžio 22 d. Tai mūsų miškų, upių, ežerų, gyvūnų, paukščių, vabzdžių gimimo ir apsaugos diena – tai mūsų gamtos apsaugos diena.

Vaikinai, pakalbėkime apie mūsų planetą. Kaip vadinasi mūsų planeta? (Žemė). Pažvelkime į mūsų planetos modelį kartu. Mūsų planeta yra didžiulis – didžiulis kamuolys. Toks didelis, kad apvažiuoti reikia daug dienų, net mėnesių.

Kodėl mūsų planeta vadinama mėlynąja planeta? (Kadangi didžioji dalis Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu). Žemė yra ne tik vanduo, bet ir žemė. Tai yra didžiuliai žemynai kur gyvena gyvūnai ir paukščiai, kur auga medžiai ir gėlės, kur kyla kalnai ir alsuoja dykumos šiluma. ( Ištirkite Žemės rutulį.)

Dabar mūsų planetai gresia pavojus. Žmonės pastatė daug gamyklų, gamyklų, elektrinių. Jie teršia orą – jį teršia vamzdžių dūmai, automobilių dujos. Gamyklų atliekos pilamos į upes, jūras ir jas teršia. Dėl šios taršos žūva gyvūnai, augalai, žmonės suserga. Gamta miršta.

Kaip galime padėti savo planetai? Turime išmokti mylėti gamtą, suprasti, kaip gyvena visos gyvos būtybės. Taip daro aplinkosaugininkai. Ekologija yra mokslas, tiriantis dėsnius, pagal kuriuos turime gyventi savo bendruose namuose, tai yra Žemės planetoje.

Gamtos apsaugos įstatymų turi laikytis ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Ar jūs, vaikai, norite išsaugoti mūsų planetos grožį ir tapti jaunais aplinkosaugininkais, jaunais ekologais? (Taip.)

Pedagogas:Žinoma, tu dar mažas ir ne viskas gali. Bet yra ką padaryti. Prisiminkite elgesio gamtoje taisykles, kurių privalu laikytis.

Vaikai (sąrašas): neniokoti paukščių lizdų, skruzdėlynų, nesiartinti prie jų, nelaužyti šakų, netriukšmauti miške, nešaukti, nekurti laužo esant sausam orui, nepalikti jų. be priežiūros, nepalikite šiukšlių, neplėšykite gėlių jas sodindami. Galite gaminti lesyklas gyvūnams ir paukščiams, bet negalite gaminti spąstų ir timpatų ir pan.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Tačiau to neužtenka norint tapti gamtosaugininku. Būtina išlaikyti išbandymus, kuriuos mums paruošė šie gražūs drugeliai.

Kiekvienas drugelis atsinešė po voką su užduotimi. Čia turiu 6 vokus. Kiekvienas iš jų yra tokios pat spalvos kaip ir vienas iš drugelių. Atplėškime vokus ir atlikime užduotis. Pasiruošę?

Vokas 1. Kaip jūs suprantate žodį „gamta“? Pateikite pavyzdžių ( Saulė, oras, augalai, gyvūnai, tai yra tai, kas mus supa).

Jūs žinote, kad gamtos pasaulį galima suskirstyti į gyvąjį pasaulį ir negyvas pasaulis. Kuo jie skiriasi vienas nuo kito? ( Viskas, kas priklauso gyvajam pasauliui, auga, juda, valgo, dauginasi ir miršta). Pateikite gyvosios (negyvos) gamtos pavyzdžių.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Atlikta 1 užduotis.

Vokas 2. Žaidimas „Sulenk žodį“.

Vaikams pasiūloma paveikslo dalis, iš likusių dalių reikia surinkti paveikslėlį ir perskaityti gautą žodį.

Vokas 3. O dabar jūs turite padaryti gyvūnų pasaulio atstovus naudodami Nikitino kubus arba naudodami " magiškas ratas“. Pasirinkite patys, su kuo norėtumėte dirbti. Atlikdami užduotį vaikai pasakoja apie šiuos gyvūnus.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Atliko užduotį.

Vokas 4. Žaidimas „Nustatyti žiedynus pagal schemą“.

Vaikams siūlomas gėlės atvaizdas, augalas ir 4 schemos, pagal kurias jie turi nustatyti, kuri schema atitinka šio augalo žiedą. Tada vaikai išeina ir pagrindžia savo pasirinkimą.

5 vokas.

Žingsnis žaidimas

Vaikai stovi iš eilės. Mokytojas visiems užduoda klausimus, jei žaidėjas atsako teisingai, žengia žingsnį į priekį, jei ne – lieka vietoje.

1. Kaip vadinasi pas mus žiemojantys paukščiai? (žiemoti)

2. Koks vabzdys turi ausis ant kojų? (prie žiogo)

3. Kiek kojų turi voras? (aštuonios)

4. Kokie paukščiai pas mus atskrenda pirmieji? (Rooks)

5. Kaip vadinamas grybas miško plėšrūnas? (voveraitė)

6. Kaip vienu žodžiu vadinami gyvūnai, gyvenantys su žmogumi? (namai)

7. Musė, uodas, drugelis, laumžirgis, skruzdėlė – kas tai? (vabzdžiai)

8. Varna, starkis, straublys, žvirblis, kregždė – kas tai? (paukščiai)

9. Kuris medis turi baltą kamieną? (prie beržo)

10. Kaip vadinasi skruzdėlių namai? (skruzdėlynas)

11. Kas paukščiui baisiau – alkis ar šaltis? (alkis)

12. Kaip vadinasi žmogus, gydantis gyvūnus? (veterinaras)

13. Kas nešioja savo namus ant nugaros? (sraigė)

14. Ant kokio medžio auga gilės? (ant ąžuolo)

15. Karpiai, lydekos, šamai, ešeriai – kas tai? (žuvis)

16. Koks paukštis gydo medžius? (mednis)

17. Koks paukštis vadinamas "miško radiju"? (šarka)

18. Kaip vadinasi žmogus, kuris saugo mišką, palaiko tvarką? (miškininkas)

19. Ką valgo drugelis? (nektaras)

20. Kas miške supa tinklą? (voras)

21. Koks paukštis augina jauniklius žiemą? (sąskaita)

22. Kiek sparnų turi vabalas? (keturi)

23. Kas miega aukštyn kojom? (šikšnosparnis)

24. Kokios spalvos lapai ant medžių žiemą? (Jų čia nėra)

25. Kokie obuoliai auga ant beržo? (neaugti)

26. Koks vabzdys minta krauju? (uodas)

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Visi atsakė teisingai.

Vokas 6. Žaidimas „Kaip žmogus naudojasi žeme, vandeniu, augalais, gyvūnais?“.

Vaikai suskirstyti į 4 grupes, kiekvienai grupei mokytojas pateikia paveikslėlį-schemą, vaizduojančią vandenį, žemę, augalus ir gyvūnus. Kiekviena grupė pasirenka paveikslėlius pagal tai, kaip asmuo naudojasi tam tikra medžiaga gamtos objektas, tada įrodo savo pasirinkimą.

Pedagogas:Na, vaikai, jūs sėkmingai išlaikėte visus testus. Dabar galite būti drąsiai priimti į aplinkosaugininkų gretas. (Išdalinkite vaikams „Jaunojo gamtos gynėjo“ emblemas).

Kas jums patiko ir buvo įdomu pamokoje?

Kokia data yra Žemės gimtadienis?

Šauniai padirbėta! Pamoka baigta.

Atviros pamokos parengiamojoje grupėje konspektas.

Pažinimas (pažintinė-tyrinėjama ir gamybinė veikla).

ŽEMĖS DIENA.

Tikslai: Toliau pristatyti sąvoką „Žemė – mūsų bendri namai“, kalbėti apie tai, kad Žemėje yra daug šalių, kuriose gyvena skirtingų rasių ir tautybių žmonės; formuoti domėjimąsi ir pagarbą visiems mūsų planetos žmonėms.Įtvirtinti vaikų žinias apie gamtos dėsnius; ugdyti atsakomybę už įvairių veiksmų atlikimą aplinką, idėja, kad vanduo, žemė ir oras yra neatskiriama visų planetos gyvų organizmų dalis; mokyti piešiniu perteikti nuotaiką, jausmus, lavinti vaizduotę, kūrybiškumą. Sukurkite šventinę, džiaugsmingą nuotaiką.

Vaikų veiklos rūšys : žaismingas, komunikabilus, kognityviniai tyrimai, produktyvus.

Medžiaga : planetų piešiniai, miško koliažas, dažai, vatmano popierius, putplastis, servetėlės.

Visi čia žino, tu ir aš!

Gamtos įžeisti negalima!

Taigi sakykime kartu: vienas, du, trys

Atidarykime šventę – Žemės dieną!

Vedos. 1994 metų balandžio 22-oji buvo paskelbta Pasauline Žemės diena. Šią dieną visoje mūsų šalyje buvo gabenama daug gabalėlių su rusų parašais, ginant gamtą, iš kurių buvo suformuota Žemės vėliava – dramatiškas simbolis, raginantis pagarbiai elgtis su gamta. Tai didžiausia vėliava, jos plotas 660m. Žemės vėliava yra septyni balti susikertantys žiedai mėlyname fone. Susiformuoja septyni žiedai vėliavos centre gėlės simbolis gyvenimas žemėje. Žiedai yra sujungti vienas su kitu, o tai rodo, kad viskas mūsų planetoje yra tarpusavyje susiję. Mėlynas fonas žymi vandenį, kuris turi labai svarbą gyvybei.Išoriniai gėlės žiedai sudaro apskritimą,kuris gali būti laikomas Žemės kaip planetos simboliu,o mėlynas fonas vaizduoja Visatą.Mūsų planetoje Žemėje yra labai daug šalių ir žemynų,tai yra čia gyvena įvairių tautybių ir religijų žmonės.Ir jie visi nori gyventi taikoje,draugystėje ir harmonijoje. O šiandien švenčiame Žemės gimtadienį.

Vedos . Vaikinai, aar žinai kas yra gimtadienis?

Atsakymai vaikai (linksma nuotaika, šventė, gėlės, dovanos, balionai, saulė, tortas, visa šeima kartu, sveikinimai, svečiai, pokštai, juokas).

Vedos . Teisingai, gerai padaryta! Ar pastebėjote, kad iki šventės stengiamės, kad namai būtų jaukūs ir gražūs? (valome langus, grindis, puošiame kamuoliukais, gėlėmis ir pan.) Tačiau peržengę savo namų slenkstį pamirštame, kad už tai slenkstis taip pat yra mūsų namai. Astronautai sako, kad mūsų Žemė yra mėlyna iš kosmoso. Ir tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, kad iš iliuminatorių erdvėlaivių jie vis matydavo mėlynus ežerus vietoj purvo balų, miškus ir pievas vietoj šiukšlių kalnų. Labai svarbu rūpintis bendrais mūsų namais Žeme ir visais, kurie joje gyvena. Be mūsų ir mūsų artimųjų, žemėje gyvena daug žmonių. Kas dar gyvena šalia mūsų?

Vaikų atsakymai: drugeliai ir rupūžės, gėlės ir medžiai, žuvys ir paukščiai, gyvūnai ir vabzdžiai).

Vedos .Teisingai! Nei mes, nei jie nepasirinkome vietos, kur pasirodyti. Žemė yra mūsų bendri namai. Todėl mes – visi Žemės planetos gyventojai – esame labai priklausomi vieni nuo kitų.Žemė yra mūsų namai. Taigi mes turime jį apsaugoti.

Rūpinkitės Žeme. pasirūpink

Skylarkas mėlyname zenite

Drugelis ant dygliuotų lapų,

Saulės šviesa takuose.

Ant žaidžiančio krabo akmenų,

Virš dykumos baobabo šešėlis,

Vanagas sklando virš lauko

Giedras mėnulis virš upės ramus.

Kregždė, mirksi gyvenime,

Rūpinkitės Žeme! Pasirūpink.

BALDANTIS Į DURYS.

Lesovikas įeina: Sveiki mano draugai! Sveika gamta! Sveiki laukai, miškai, upės ir ežerai! Sveiki paukščiai, gyvūnai ir žuvys! Jei taip žmogus kasdien sveikintųsi ne tik su artimaisiais ir draugais, bet ir su visa jį supančia gyva būtybe, galbūt Žemėje vis tiek gyventų tie gyvūnai ir augalai, kurių daugiau nebepamatysime, nes žmonės juos sunaikino.

Vedos. Sveiki, Lesovičiai! Šiandien švenčiame Žemės gimtadienį! Ir mes kalbamės su vaikinais tik apie tai, kaip galime išsaugoti ir išsaugoti savo namus.

Lesovichok: Gera mintis, pritariu. Juk gamtos niokojimas tęsiasi ir dabar.Tuo pačiu metu žmonės siekia skirtingų tikslų: kažkas nori gauti Daugiau pinigų, pardavęs retą gyvūną ar jo kailį, kažkas medžioja savo malonumui, o kažkas negalvodamas išrauna gėles, lazda užmuša varlę, meta į paukštį akmenį, taip linksmindamasis.

Jei nuskinsiu gėlę

Jei nuskinsi gėlę

Jei viskas: aš ir tu

Jei skinsime gėles

Visos laukymės bus tuščios,

Ir grožio nebus.

Vedos. Turime išmokti rūpintis gyvūnais, augalais, ežerais, upėmis ir miškais – viskuo, kas mus supa. Turime stengtis suprasti gamtos paslaptis. Geriau pažinkime mus supantį pasaulį ir mokykimės iš tikro mylėkime tai, o jei mylėsime, tai branginsime. Žaiskime žaidimą „Jei aš ateisiu į mišką“. Aš tau pasakysiu savo veiksmus, o tu atsakysi. Jei man sekasi gerai, sakyk „taip“, jei blogai – „ne“.

Jei ateisiu į mišką ir išsirinksiu ramunėlę? (Ne)

Ką daryti, jei aš sukursiu ugnį ir jo neužgesinu? (Ne)

Jei suvalgysiu pyragą ir išmesčiau popieriaus lapą? (Ne)

Jei duonos gabalėlį paliksiu ant kelmo? (Taip)

Jei pririšiu šaką, ar pakeisiu kaištį? (Taip)

Jei labai susipainiosiu ir pamirštu jį išvalyti? (Ne)

Jei išnešiu šiukšles, ar užkasiu stiklainį? (Taip)

Aš myliu savo prigimtį, galiu jai padėti? (Taip)

Lesovichok: Ak, kokie geri bičiuliai! Jūs, vaikinai, visada turite atsiminti, kad žmogus yra ne naikintojas, o gamtos draugas, sodininkas ir gydytojas.

Vedos. Fizinis lavinimas:

Mus apėmė mieguistumas,

Nenori judėti.

Nagi, daryk tai su manimi

Pratimas yra toks:

Aukštyn, žemyn, pasitempti

Pagaliau pabusk.

Visi vaikinai atsistojo kartu

Ir jie ėjo vietoje.

Ištemptas ant kojų pirštų.

Kaip šaltiniai susėdome,

Ir tada jie tyliai atsisėdo.

Vedos. Gamta yra mūsų turtas, išsaugoti šį turtą ateities kartoms yra mūsų užduotis ir pareiga.

    Žuvims reikia švaraus vandens – ar apsaugosime vandens telkinius?

    Stepėse, miškuose, kalnuose gyvena įvairūs vertingi gyvūnai – ar saugosime savo miškus, stepes ir kalnus?

    Žuvis – vanduo, paukščiai - oras, žvėris yra miškas, stepė, kalnai. O žmogui reikia tėvynės. O saugoti gamtą reiškia saugoti Tėvynę.

Vedos. Gamta turi tris lobius: žemę, vandenį ir orą. Iš visų gamtos turtai Didžiausias mūsų planetos turtas yra žemė. Ji yra mūsų maitintoja. Turime saugoti žemę, rūpintis ja, didinti jos derlingumą. Ir žemė šiandien yra iškirsta, sutrypta. Jame užkasamos atliekos (pramoninės, radioaktyvios), išverčiamos Buitinės atliekos, sprogdinti sviediniais.

Vanduo! Jūs neturite skonio, spalvos, kvapo, tavęs negalima apibūdinti, mėgaujiesi savimi nesuprasdamas, kas esi. Tu esi reikalingas ne tik gyvenimui, bet ir gyvenimas. Vandens būklė kelia didelį susirūpinimą visiems mūsų planetos žmonėms. Daugelis upių ir upelių virto kanalizacija, nyksta žuvys, džiūsta požeminiai šaltiniai, teršia vandenį chemijos gamyklos ir gyvulininkystės ūkiai. Žmogus, vartodamas neapdorotą vandenį, kelia pavojų savo sveikatai.

Tegul upės nemiršta žemėje.

Tegul jų nelaimė apeina.

Ir išliks juose amžinai

Švarus ir skanus vanduo!

Vedos. Žmogus negali gyventi be švaraus, šviesaus oro.

Situacija: Miškas – miestas (oro palyginimas) ..

Ir oras! Kiek jame yra purvo!

Kartą skaidriai mėlynas

Dabar jis nešvarus ir serga!

Visi gyvi dalykai gali mirti!

Žeme, ką jie tau padarė?

Vedos. Vaikinai, ar žinote, kaip padėti Žemei, kurioje gyvename?

Vaikų atsakymai: nelaužyti medžių, nešiukšlinti upes, netrypi žolės, nenaikinti lizdų, nenaikinti vabzdžių, neskinti gėlių, nešiukšlinti ir pan.)

Vedos. Vaikinai, užmerkime akis ir įsivaizduokime, kad esame miške.

Aplinkosaugos mokymas:

Mano šaknys yra giliai įsišaknijusios žemėje.

Mano kamienas, šakos siekia saulę

Tai medžiai miške.

Alkūnės sulenktos, šepečiai suplakti -

Vėjas numuša rasą.

Švelniai pamojuokime rankomis -

Paukščiai skrenda link mūsų.

Kaip jie susės, parodysime...

Sparnus atlenkiame atgal.

Reb. Aš noriu gyventi šimtą metų.

Šios stepės, upės, miškai,

Kur pilna stebuklų.

Stebuklas-nuostabus miške: sutikau lapę.

Liska pakvietė apsilankyti

Ir patiekė avietes.

Sutikau kiškį įstrižą

Ir nepasivijo basų.

Volga, mėlynas kaspinas, tekantis per Rusiją

Jis nukeliauja į Kaspijos jūrą.

Čia toks grožis:

Stepės, žvaigždės, dangus, paukščiai, gyvūnai ir gėlės.

Aš myliu, myliu ir tave!

Saugokite savo gimtąją žemę ir neįsižeiskite!

Vedos. Kokius patarimus mums duoda Alena?

(turime saugoti Žemę, saugoti savo gimtąją žemę).

Vaikinai, šiandien švenčiame planetos gimtadienį. Dainuokim dainą.

DAINA: „Garvežys Bukashka“.

Vedos. Vaikai! Ką jie tau dovanoja gimtadienio proga? (vaikų atsakymai)

Ką norėtumėte padovanoti mūsų planetai jos gimtadienio proga? (ramybę, laimę, saulę, vaivorykštę, gėles, juoką)

Ir pieškime atvirukas. Ką pavaizduosime ant jo? (gėlės, vaivorykštė, saulė)

Vaikai piešia.

Dinaminė pauzė.

Lašai garsiai varvėjo (šokinėja vietoje)

Visi varvekliai verkė (kraipome galvas, spaudžiame rankas prie skruostų)

Saulė šviečia ryškiai (rankas aukštyn, ištiesk)

Mes, varvekliai, karšti (pučiame patys)

Vanduo jau teka iš mūsų (pakreipkite žemyn)

Mes ištirpsime amžinai (ištiesinkime)

Vedos. Pažvelkite į mūsų atviruką. Kokius jausmus tai sukelia? (džiaugsmas, grožis, laimė)

Padovanokime savo atviruką mūsų planetai ir sveikinkime ją su gimtadieniu!

Draugaukime vieni su kitais,

Kaip paukščiai su dangumi, kaip vėjas su pieva.

Kaip burė su jūra, žolė su lietumi,

Kokia draugiška mums visiems saulė.

Mylėkime žmones planetą.

Visoje visatoje nieko panašaus nėra.

Visoje visatoje vienas už visus,

Ką ji darys be mūsų?

Daina: Mes esame galaktikos vaikai.

Vedos. Čia mūsų kelionė baigėsi. Ačiū visiems!