Konspektas žiemos miško vyresniųjų grupėje. Pramogos vyresniųjų grupėje „Kelionė į žiemos mišką


Pamokos apie kalbos ugdymą 5-6 metų vaikams „KELIONĖ Į ŽIEMOS MIŠKĄ“ santrauka
Tikslas: nuoseklios kalbos ugdymas.
Užduotys:
- Remdamiesi diagrama, sukurkite trumpą nuoseklų pasakojimą apie paukščius.
- Pataisykite garso (-ių) tarimą.
- Lavinti mąstymą, atmintį, dėmesį, rišlią kalbą, smulkiąją pirštų motoriką.
- auklėti draugiškas požiūris prie paukščių; gebėjimas dirbti komandoje.
Įranga: magnetofonas, eglutės, paukščių siluetai, žieminės iliustracijos, seno medininko paveikslas, vokas su laišku, krepšeliai su užduotimis, suskaldytos žiemos nuotraukos.
Pamokos eiga:
Auklėtoja: Vaikinai, kai šiandien atėjau į darželį, ant stalo turėjau laišką. Bet be tavęs neatidariau. Ar norite sužinoti, kas ten parašyta? Tada atidarykime jį ir perskaitykime.
"Sveiki, vaikinai. Jums rašo vienas iš nuostabių miško gyventojų. Miške turiu daug įvairių paukščių. O tarp jų – baltašakė šarka. Ji man papasakojo daug įdomių dalykų apie tave. Ir, svarbiausia, ji man pasakė, kad esi protingas ir greitas. Todėl kviečiu apsilankyti pas mane žiemos miškas. O kas aš esu, sužinosite kelionės pabaigoje. Kiekvienoje proskynoje tavęs lauks vienas iš mano draugų. Už teisingai atliktą užduotį mano draugai padovanos dalį bendro vaizdo. Ar kelionės pabaigoje surinksite paveikslėlį iš dalių ir sužinosite, kas aš esu?
Na, o kaip būdas? Eikime visi kartu vienas po kito (skambant muzikai).
Atvykome į pirmą proskyną. Kaip vadinasi paukštis, kuris mūsų laukia.
Vaikai: zylė
Mokytojas: Žiūrėk! Ji saugo krepšį. Pažiūrėkime, kas yra krepšelyje. Taip, čia yra užduotis.
„Šį rytą netyčia išbarsčiau visas nuotraukas. Bet aš negaliu jų rinkti. Padėk man?"
Taigi, vaikinai, ar galime padėti?
Užduotis: Vaikai, zylė išsklaidė paveikslėlius, turite surinkti kiekvieną savo paveikslėlį.
DI. „Sukurk iš dalių visumą“.
Pedagogas: Koks sezonas pavaizduotas paveikslėlyje? (žiema)
Pedagogas: Puiku, jie atliko užduotį, o zylė duoda mums vieną dalį.
Mokytojas: Eikime toliau. Koks šio paukščio vardas? (buliukas)
Pedagogas: Žiūrėk, jis mums irgi paruošė užduotį. Bukas mums parengė diagramas, kad galėtume kurti istorijas. Kiekvienoje diagramoje ieškokite paslėptos istorijos apie paukštį. Atspėk, koks tai paukštis, ir parašyk apie jį istoriją.
3-4 vaikų pasakojimai, likusieji atspėja apie kokį paukštį kalbama.
Šauniai padirbėta. Puikiai atlikote šią užduotį. Bulkas suteikia mums dar vieną paveikslo dalį.
Pedagogas: O, vaikinai, žiūrėk, kas mus pasitinka? (šarka).
Pedagogas: Ji sėdi ir saugo dėžę. Pažiūrėkime, kas jame yra. Taip, tai irgi užduotis. Šarka kviečia mus žaisti žaidimą "Pasakyk man žodį ..." Tyliai, kaip sapne
Nukrenta ant žemės... (sniegas)
Iš dangaus slysta visi pūkai
Sidabrinis... (snaigės)
Į pievą, į pievą
Tyliai krinta... (sniegas)
Čia linksmybės vaikinams
Viskas stipriau... (sniegas)
Visi lenktyniauja
Visi nori žaisti... (sniego gniūžtės)
Kaip balta pūkinė striukė
Apsirengęs... (sniego senis)
Šalia sniego figūrėlės
Tai mergaitė ... (sniego mergelė)
Pažiūrėk į sniegą
Su raudona krūtine... (buliukai)
Pritvirtinkite iliustracijas prie lentos.
Pedagogas: Kokius žodžius pridėjome, tarkime vieningai.
Pedagogas: Kokiu garsu jie prasideda (iš garsų)
Puiku, ir jūs atlikote darbą. Tačiau šarka turi dar vieną užduotį. Ji kviečia mus pailsėti.
Fizinis lavinimas:
Paukščiai šokinėja ir skrenda.
Paukščiai renka trupinius.
Plunksnos nuvalytos
Snapai nuvalyti
Paukščiai skraido ir gieda.
Paukščiai pešasi.
Pedagogas: Šarkos užduotis buvo atlikta, šarka pailsėjo ir atidavė mums dalį paveikslo. Keturiasdešimt mūsų visiškai pasišnekučiavo, laikas mums tęsti savo kelią.
O ir kas mus pasitinka šioje proskynoje? (Žvirblis).
Pedagogas: Žiūrėk, jis mums irgi paruošė užduotį.
– Vaikinai, aš žinau, kad žinai daug mįslių apie paukščius.
Raudonskruostis, juodasparnis,
Mėgsta pešti grūdus
Su pirmuoju sniegu ant kalnų pelenų
Jis vėl pasirodys.
(Bulkis)
Chick-chick!
Peršok į grūdus!
Peck, nebūk drovus!
Kas tai?
(Žvirblis)
Beldžiu į medieną
Noriu gauti kirminą
Nors paslėpta po žieve
- Jis vis tiek bus mano!
(mednis)
Šis paukštis turi kreivą snapą,
o ji lizdus krauna žiemą,
Nuskina sėklas iš spurgų,
kas vadins šį paukštį? (Crossbill)
Žvirblis mums taip pat suteikia dalį paveikslo.
Dnygė laiko raštelį, paskaitykime, kas ten yra.“ „Man menininkas atsiuntė stebuklingus lapus su taškais. Jei sujungsite visus taškus, gausite vaizdą. o kurį jau žinai. Padėk man, prašau. „Padėkime geniui išsiaiškinti, koks bus piešinys. Atsisėskite prie stalų. Lapai yra ant stalų. Sujunkite taškus ir pažiūrėkite, kas atsitiks.
Kokius piešinius gavote? (paukščiai).
Geros mergaitės. O genys mums suteikia dar vieną paveikslo dalį.
Žiūrėkite, vaikinai, mūsų draugai davė mums visas nuotraukos dalis. Surinkime nuotrauką ir pažiūrėkime, kas pasirodys?
Kas tai? (senas miškininkas)
Žinoma, tai senas miškininkas. Jis paruošė mums kitą žinutę (krepšelį su laišku).
„Ačiū, vaikai. Už jūsų gerumą ir dosnumą. Man labai patiko, kad tu tokia maloni, simpatiška, protinga, greita. Buvau įsitikinęs, kad baltašakė šarka manęs neapgavo. Jūs man įrodėte savo išradingumą. O labiausiai man patiko, kad dirbate kartu ir kartu. Ir už tai aš jums paruošiau skanėstą. Valgyk dėl sveikatos. Iki greito pasimatymo mano pasakų miškas. Senis yra medkirtys.
Padėkite sau. Pasidalinkime skanėstais su svečiais.
Mūsų kelionė į žiemos mišką baigėsi, laikas grįžti į darželį (skambant muzikai).
Vaikinai, pasakyk man, kur tu šiandien ėjai? ką tu matai? Kaip visus šiuos paukščius galima pavadinti vienu žodžiu?
kas tau patiko labiausiai? Man taip pat patinka jūsų darbo būdas.

Edukacinė sritis: Kognityvinė raida

Veiklos rūšis: tiesiogiai-ugdomasis

Amžiaus grupė: vyresni

Tema: Kelionė į žiemos mišką

Tikslas: Vaikų interesų, smalsumo ir pažintinės motyvacijos ugdymas

Programos turinys

Edukacinės užduotys:

- Išaiškinti ir išplėsti vaikų idėjas apie miško gyvūnų (voverės, kiškio, vilko, lapės, meškos, ežio) gyvenimo būdą žiemą;

- Apibendrinti vaikų žinias apie būdingus gyvūnų įpročius žiemą, būdus apsisaugoti nuo priešų, gauti maisto.

- Išmokykite vaikus rūpintis gyvūnais.

- Apibendrinti ir įtvirtinti taisyklingo nuoseklaus apsirengimo įgūdžius.

Kuriama:

- Lavinti vaikų kalbą, atmintį, mąstymą, vaizduotę, daryti išvadas.

- sukelti teigiamas emocijas.

Švietimas:

- Ugdyti meilę gamtai, rūpestingą požiūrį į miško gyvūnus, teigiamų savybių charakteris.

Preliminarus darbas: pasakojimų apie miško gyvūnus skaitymas, iliustracijų peržiūra tema „Laukiniai gyvūnai“, pokalbiai.

žodyno darbas: suaktyvinkite žodyną: "tuščiaviduris", "lizdas", "urvas".

Medžiagos ir įranga: Nešiojamasis kompiuteris, multimedija, kuprinė, snaigė ant pagaliuko (vaizdinei gimnastikai), pienas, riešutai, medus, šakos, saldainiai, kiškis, ežiukas.

Veiklos eiga:

Laiko organizavimas

Vaikai stovi aplink mokytoją.

Pedagogas:

Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas!

Tvirtai suimkime rankas

Ir mes šypsomės vienas kitam.

Pedagogas: Vaikai, ar jums patinka keliauti?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Ar nori į žiemos mišką?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Ir stebuklingas ekranas mums tai padės.Vaikinai, pasakykite man, ar žiemą lauke šalta ar šilta?

Vaikai: Šaltai.

Pedagogas: Kaip žmonės rengiasi žiemą?

Vaikai: Šiltas.

Pedagogas: Vadinasi, ir mums kelionėje reikia šiltai apsirengti?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Vaikinai, prašau, pasakyk man teisinga sekažieminiais drabužiais.

(Du, trys vaikai pasakoja apsirengimo seką)

(Vaikai imituoja viršutinių drabužių apsivilkimą fizinės minutės pavidalu)

Pedagogas: Kad miške nepatektume į gilias sniego pusnis, reikia slidžių.

(Vaikai imituoja slidžių užsidėjimą ant kojų ir slidžių lazdas „ima“ į rankas)

Pedagogas: Taigi mūsų kelionė prasideda!

(Ekrano užsklandoje „Žiemos miškas“)

Pedagogas: Klausykite, vaikinai, vėjas nurimo... Miške pasidarė tylu! Toks miškas vadinamas paslaptingu! Kodėl manote?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Įdomu, kokie gyvūnai gyvena miške? Gal raganosiai ir žirafos?

Vaikai: Nr.

Pedagogas: O gal krokodilai ir beždžionės?

Vaikai: Nr.

Pedagogas: Kas tada gyvena miške?

Vaikai: Voverės, kiškiai, vilkai, lokiai, briedžiai, ežiai.

Pedagogas: Tiek daug gyvūnų gyvena miške?

Vaikai: Taip.

(Ekrane „atsiranda“ mįslė. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į ekraną)

Pedagogas: Vaikinai, stebuklingas ekranas nori mums kai ką pasakyti!

Ne pelė, ne paukštis

linksmintis miške,

Gyvena ant medžių

Ir kramto riešutus.

Vaikai: Voverė.

Pedagogas: Nežinau, ar mes atsakėme teisingai, ar ne. Paklauskime stebuklingo ekrano. Magiškas ekranas, ar teisingai atsakėme? Parodyk mums atsakymą, prašau!

(Ekrane pasirodo voverės vaizdas)

Pedagogas: Vaikinai, voverė nori jūsų užduoti klausimą.

(Ekrane pasirodo klausimas „Kur aš gyvenu?“ ir paveikslėliai kaip atsakymo variantai: „urvas“, „lizdas“, „tuščiaviduris“)

(Vaikai pasirenka atsakymų variantus. Svarstomi visi atsakymai. Vaikai argumentuoja savo atsakymą)

Pedagogas: Vaikinai, paprašykime stebuklingo ekrano parodyti teisingą atsakymą.

(Vaikai kartu su mokytoja kreipiasi į stebuklingą ekraną: Magic screen, parodykite teisingą atsakymą)

(Paveikslėlis ekrane pasirodo „tuščiaviduris“)

Pedagogas: Vaikinai, kad voverei būtų lengviau išgyventi šią žiemą, padovanokime jai dovaną!

Vaikai: Taip, paaukokime!

(Mokytojas iš kuprinės išima pieną, riešutus, saldainius, medų, šakeles)

Pedagogas: Vaikai, kokią dovaną padovanosime voveraitei?

(Vaikai siūlo atsakymų variantus. Palikite dovaną, kurią „voverė turėtų pasiimti“ ir paklauskite ekrano teisingo atsakymo)

(Ekrane pasirodo paveikslėlis „Voverė su riešutais“)

Garso akompanimentas: traškantis sniegas, kaukiantis vėjas su stiprėjančiu garsu, kad vaikai būtų geriau susipažinę.

(Ekrane paleidžiama ekrano užsklanda „Žiemos miškas“)

(Vaikai kartu su mokytoja imituoja slidinėjimą)

(Kiškis susitinka keliautojų kelyje)

Pedagogas: Ach! Kas tai?

Vaikai: Kiškis.

Pedagogas: Vaikinai, kodėl kiškis žiemą baltas, o vasarą pilkas?

Vaikai: Paslėpti. Žiemą baltu kailiu kiškio sniege nesimato, o vasarą pilku kailiu po krūmais nesimato.

(Ekrane pasirodo nuotraukos „Kiškis žiemą“, „Kiškis vasarą“)

Pedagogas: Ar kiškis turi gyvūnų priešų?

Vaikai: Taip aš turiu.

(Vaikai išvardija kiškio priešus)

globėjas : Vaikinai, paklauskime ekrano ir jis parodys mums teisingus atsakymus.

(Vaikai klausia teisingo atsakymo stebuklingame ekrane)

(Ekrane pasirodo nuotraukos „Vilkas“, „Lapė“)

Pedagogas: Vaikinai, kad kiškiui būtų lengviau išgyventi šią žiemą, padovanokime jam dovaną!

Vaikai: Taip, paaukokime!

(Mokytojas iš kuprinės išima pieną, saldainius, medų, šakas)

Pedagogas: Vaikai, kokią dovaną padovanosime zuikiui?

(Vaikai siūlo atsakymų variantus. Palikite dovaną, kurią „zuikis turėtų pasiimti“ ir paklauskite ekrane teisingo atsakymo)

(Ekrane pasirodo paveikslėlis „Kiškis graužia šakelę“)

Garso akompanimentas: traškantis sniegas, kaukiantis vėjas su stiprėjančiu garsu, kad vaikai būtų geriau susipažinę.

(Ekrane paleidžiama ekrano užsklanda „Žiemos miškas“)

(Vaikai kartu su mokytoja imituoja slidinėjimą)

Pedagogas: Seva, prašau, pažiūrėk po eglute. Ar tai tik sniego pusnys ar kažkieno namai?

Showa: Yra ežiukas.

(Ekrane rodomas paveikslėlis „Ežiukas“)

Pedagogas: Vaikinai, ką ežiukas veikia žiemą?

Vaikai: Užmigo.

Pedagogas: Nežadinkime ežio. Turiu ir kitų dygliuotų ežių.

(Mokytojas pagal vaikų skaičių iš kuprinės išima masažo kamuoliukus)

masažo kamuoliukų žaidimas"Dygliuotas ežiukas"

Paglostyk man rankasVaikai ridena kamuolį rankose

Ežiukas, ežiukas.juda pirmyn atgal,

Tu dygliuotas, na ir ką.kairėje ir dešinėje tarp delnų.

Noriu tave paglostytiRitinkite kamuolį ant dešiniojo ir kairiojo delno

sukamaisiais judesiais.

Aš noriu su tavimi sutarti.Paimkite kamuolį į bet kurią ranką ir "šokkite" O. Krupenčukasjuos kitos rankos delne, tada pakeiskite

rankos.

Pedagogas: Vaikinai, padovanokime ir ežiukui dovaną!

Vaikai: Taip, paaukokime!

(Mokytoja iš kuprinės išima pieną, saldainius, medų)

Pedagogas: Vaikai, kokią dovaną padovanosime ežiukui?

(Vaikai siūlo atsakymų variantus. Palikite dovaną, kurią „ežiukas turėtų pasiimti“, kai atsibunda, ir paklauskite ekrano teisingo atsakymo)

(Ekrane pasirodo paveikslėlis „Ežiukas geria pieną“)

Pedagogas: Vaikinai, kas dar miega žiemą, maišo avilį vasarą?

Vaikai: Turėti.

(Nuotrauka rodoma ekrane" rudas lokys»)

Pedagogas: Kokią dovaną padovanosime meškiukui?

(Mokytojas iš kuprinės išima saldainius, medų)

Vaikai: Medus.

Pedagogas: Pažvelkime į stebuklingą ekraną!

(Ekrane pasirodo paveikslėlis „Meška valgo medų“)

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokia graži snaigė!

Vizualinė gimnastika"Žiemos miškas"

Atėjome į žiemos mišką

Kiek čia stebuklų!

Dešinėje - beržai kailiniais,

Kairėje į mus žiūri medžiai.

Danguje sukasi snaigės

Taigi zuikis pašoko

Jis pabėgo nuo lapės.

Tai pilkas Vilkas sėlinti,

Jis ieško grobio!

Čia mes dabar slepiame

Tada jis mūsų neras!

Tik lokys guolis miega,

Taigi jis miega visą žiemą,

Praskrenda buliai, kokie jie gražūs

Miške grožis ir ramybė, bet mums laikas namo.

Garso akompanimentas: traškantis sniegas, kaukiantis vėjas su stiprėjančiu garsu, kad vaikai būtų geriau susipažinę.

(Ekrane paleidžiama ekrano užsklanda „Žiemos miškas“)

Pedagogas: Tai mūsų kelionės pabaiga! Pats laikas grįžti į darželį!

(Vaikai kartu su mokytoja imituoja slidinėjimą)

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, prašau, teisinga nusirengimo seka nusirengiant.

(Du, trys vaikai pasakoja nusirengimo seką)

(Vaikai imituoja viršutinių drabužių nusivilkimą fizinės minutės pavidalu)

Pedagogas: Vaikinai, kas jums labiausiai įsiminė iš mūsų kelionės? Ir kodėl?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Padėkokime visi kartu už savo stebuklingą ekraną.

(Vaikai dėkoja ekranui)

(Ekrane pasirodo nuotrauka „Vaikai valgo saldainius“)

Pedagogas: Ach! Kuris graži nuotrauka! Mūsų grupė yra vietoje, o vaikai – visi savo vietose. Ko mums trūksta, palyginti su fotografija stebuklingame ekrane?

Vaikai: Saldainiai.

Pedagogas: Vaikinai, jūs visi šiandien puikūs! Šauniai padirbėta!

(Mokytojas vaišina vaikus saldumynais)

Naudotos knygos

    Voronkevičius O.A. Sveiki atvykę į ekologiją! ilgalaikis planas dirbti formuojant ekologinė kultūra vaikams ikimokyklinio amžiaus. - Sankt Peterburgas: "VAIKYSTĖ-SPAUDA", 2012. - 496 p., su iliustr. – (Programos „Vaikystė“ biblioteka)

    Žaidimai tobulėjimui smulkiosios motorikos įgūdžius rankas naudojant nestandartinę įrangą. – Autorius-komp. O.A. Zažiginas. - Sankt Peterburgas: OOO "LEIDYBA" VAIKYSTĖ-SPAUDA ". (Serija „Logopedo kabinetas“). 2013. - 96 p.

„Kelionė į žiemos mišką“

Vyresnioji grupė

Tikslas:

Išmokykite vaikus nuosekliai ir logiškai perpasakoti tekstą.

Užduotys:

Mokyti vaikus perpasakoti

Pagerinkite monologinę kalbą

Mažybinių žodžių atrankos pratimas.

GCD progresas

Vaikinai, į mūsų darželį atėjo laiškas, kad suprastume, iš ko reikia įminti mįslę.

Sušalusios balos kieme

Visą dieną sniegas sukasi ratu,

Namuose tapo balta

Tai atėjo pas mus Žiema).

Dabar skaitykime laišką

Mieli vaikinai! Kviečiu į kelionę į Žiemos mišką.

Aplankysite žiemos mišką

Gaukite užduotis iš manęs

Vykdykite be klaidų

Nustebink mane savo žiniomis.

Pasiruošę keliauti? Tada užmerkite akis ir aš pasakysiu stebuklingus žodžius.

Vienas du trys keturi Penki

Turi užmerkti akis

Skrenda, sukasi

Ir visi atsidūrė miške.

Reikia aplankyti 3 miško proskynas. Kiekviename iš jų atlikite užduotį.

Pirma užduotis iš žiemos. Įvardink ženklus, pagal kuriuos atpažįsti žiemą?

*Žiemą labiausiai trumpos dienos ir ilgos naktys.

* Saulė aukštai ir mažai šildo.

* Dangus dažnai būna pilkas.

* Žiemą būna pūgos, pūgos, sninga.

*Upės ir ežerai padengti ledu.

* Šaltis ant langų piešia keistus raštus.

* Medžiai ir krūmai stovi be lapų.

*Visi vabzdžiai pasislėpė žievės plyšiuose, po lapais ir žemėje.

*Liko tik žiemojantys paukščiai.

* Zuikis ir voveraitė pakeitė kailį.

* Meška, barsukas, ežiukas per vasarą ir rudenį sukaupė storą riebalų sluoksnį, miega guolyje ir urveliuose.

* Vaikams žiemos pramogos- slidės, pačiūžos ir rogės.

*Žmonės dėvi žieminiai drabužiai ir tt

Antroji užduotis yra ant jūsų stalų. Nufotografuokite ir pieštuką. Pieštuku apibraukite objektus, susijusius su žiema.

Apskritimas ratu

Viskas baigta? Mes tikriname. Pažiūrėk į ekraną. Ar visi jį turi?

Teisingai.

Kad nesušaltume miške, reikia šiek tiek sušilti. (fizinė minutė „Mes trypiame kojomis“)

Trečia užduotis. Vaikinai, dabar mes perpasakosime. Aš perskaitysiu istoriją, o jūs bandysite ją perpasakoti. Atidžiai klausytis.

Mokytojo pasakojimas „Svečias žiema“

Žiema atėjo. Ji užklojo žemę balta antklode.

Sninga. Pučia vėjas. Spragsėja šerkšnas.

Žiema neatėjo tuščiomis rankomis. Ji atnešė dovanų: sniego kritulių, sniego pusnių, pūgų, ledo. Šios dovanos žmonėms reikalingos norint slidinėti, čiuožti, važinėtis rogutėmis. Taip pat galite pasidaryti sniego senį, statyti tvirtovę, žaisti sniego gniūžtes. Mes labai mėgstame žiemą.

Norėdami prisiminti istoriją, galite pažvelgti į užuominų diagramą.

mnemoninis stalas

Koks dabar metų laikas? Koks metų laikas buvo anksčiau? – Kaip žiema apėmė žemę? – Kokių dovanų atnešė žiema? Kodėl žmonėms reikia šių dovanų? – Kas yra žiemos pramogos?

Aš perskaitysiu istoriją dar kartą, o jūs ruošiatės perpasakojimui.

Jūs esate puikūs bičiuliai!

O dabar pažaisime žaidimą — Paskambink maloniai.

Sniegas - sniego gniūžtė,

Vėjas – vėjelis

Ledas – ledas

Pūga - pūga,

Lovatiesė - lovatiesė,

Šerkšnas - šerkšnas,

Žiema - žiema,

Dovana – dovana

Pačiūžos - pačiūžos,

Rogės - rogės,

Sniego senis - sniego senis.

Puiku vaikinai! Gerai!

Jums paruošta dar viena užduotis. Bet ką nors mes atsisėdome! Norite šiek tiek atsipalaiduoti? Tada atsikelkite ir atkreipkite dėmesį į ekraną. (fizinė minutė)

Prisėskite. Vaikai, Žiema mums dovanoja daug dovanų, padarykime jai dovanų. Siūlau pasidaryti popierines snaiges, kad jos neištirptų pavasarį.

Ant jūsų stalo yra spalvotas popierius, baltos popieriaus juostelės, klijai ir žirklės. Ant spalvotas popierius priklijuosite baltus snaigių spindulius. Jei norite, spindulį galite supjaustyti mažais spinduliais ir jais papuošti snaigę.

Mūsų kelionė per mišką baigėsi. Užmerkime akis ir aš pasakysiu stebuklingus žodžius.

Vienas du trys keturi Penki

Turi užmerkti akis

Skrenda, sukasi

Ir visi atsidūrė sode.

- Kas jums ypač patiko mūsų kelionėje? Su kuo tu turėjai problemų?

Pasakyk man, ko tu šiandien išmokai? Kas buvo įdomiausia?

Tikslas : Formuoti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus.

Užduotys :

1 . Pamokos:
- įtvirtinti vaikų žinias apie laukinių gyvūnų įvaizdį ir įpročius žiemos laikas, per žaidimo mokymosi situacijas;
- formuoti gebėjimą atskirti ir pavadinti gyvūnus (voverę, lapę, kiškį, lokį);
2 . Kuriama:
- lavinti vaikų kalbą atsakant į auklėtojo klausimus, atmintį, fizinį aktyvumą; skaityti eilėraščius apie gyvūnus, spėti mįsles;
- suaktyvinti vaikų žodyną: purus, minkštas, šiltas, guolis, tuščiaviduris, žievė;
3 .Švietimas:
-Sužadinkite vaikuose norą dalyvauti pokalbyje (pokalbyje) su mokytoju.
- Ugdykite malonų, jautrų požiūrį į laukinius gyvūnus.
- Skatinkite dėmesį ir ištvermę vaizdinės medžiagos pagalba.

Medžiagos ir įranga: Peizažas: laukymė žiemos miške, guolis, eglutės, kelmas. Žaislai: minkštoji voverė, lapė, lokys, kiškis; sniego senelio lėlė, krepšelis su skanėstais gyvūnams, žaidimas „Raselas namuose“.

Preliminarus darbas: Paveikslų, iliustracijų apie laukinius gyvūnus tyrimas; Skaitydamas V.V. Bianchi" Gudri lapė ir protinga antis“;
E. Charušina „Meška – galva“, „Volčiška“, „Lapė ir pelė“; R.Sc. „Lapės sesuo ir pilkasis vilkas“; „Trys lokiai“, „Lapė ir kiškis“; I. Tokmanovo eilėraščiai „Meška“; mįslių apie laukinius gyvūnus spėjimas; didaktiniai – spausdinti žaidimai „Miško gyventojai“ (loto), „Kieno vaikai?“, „Kas kur gyvena?“; gyvūnų piešimas, modeliavimas, spalvinimas.

Švietimo sričių integracija: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Skaitymas Grožinė literatūra“, „Socializacija“,
"Fizinis lavinimas"

GCD pažanga:

1. Organizacinis momentas:

Pedagogas: Atspėk mįslę:

Sniegas ant laukų, ledas ant upių
Pūga vaikšto, kada tai įvyksta?

Vaikai: Žiemą!

2. Praktinė dalis:

Pedagogas: Teisingai. Taip, gatvėje daug sniego, pasidarė šalta, rečiau šviečia saulė, medžiai numetė lapus, o sniegas iškrito, paslėpė ir žolę miške.

Įdomu, kas dabar vyksta miške?

Eime su tavimi į žiemos mišką. Pasiimkime su savimi krepšelį dovanų gyvūnams, jeigu juos ten sutiktume. Norėdami tai padaryti, užmerkite akis ir pasakykite:

„Pasisuk žiemos miške, surask save!
(vaikai taria žodžius, atmerkia akis, šiuo metu skamba miško paukščių balsų įrašo fonograma).

Pedagogas: Vaikinai, klausykite, žiemos miškas tylus ir ramus. Žiema apėmė mišką purus sniegas.

baltas sniegas pūkuotas
Sukasi ore
Ir žemė tyli
Kritimas, atsigulimas
(Vaikai lėtai eina į mišką. Priešais – miško proskyna. Plyte, ant kelmo, – sniego senis.)

Pedagogas: O, vaikinai, pažiūrėkite, kas mus pasitinka miške? Kas čia sėdi?

Vaikai: Sniego senelis, (sveikina visus) vaikai taip pat sveikina jį.

Pedagogas: Kodėl tu toks liūdnas, sniego seneli? Kas nutiko?

Sniego senelis: Čia tylu, nėra su kuo pasikalbėti, o ir pažįstamų gyvūnų nesutiksi.

Pedagogas: Eime su mumis, norėjome pamatyti žiemos mišką, taip pat pamatyti, kaip miške gyvena laukiniai gyvūnai. Ar ateisi su mumis?…

Sniego senelis: Taip.

Vaikinai, kas tai? Aš jo neatpažįstu.

Vaikai: Kiškis.

Sniego senelis: Tikrai kiškis. Kodėl jis baltas? Kas jam nutiko?

Pedagogas: Vaikinai,

Kodėl kiškis baltas paltas paskirstymas?
Kur žiemą slepiasi triušiai? Kodėl? (po krūmu)
Ką valgo triušis?

Vaikai: žievė, šakelės, sausa žolė.

Pedagogas: Kas žino eilėraštį apie kiškį?

Vaikas kartoja eilėraštį:

Ilgaausis vikrus kiškis
Valgyti lapus pievelėje.
Ir kiškis pasislėpė
Miške jis visko bijo.

Pedagogas: Pavaišinkime zuikį morka. (Mes gydome zuikį).
-Dabar eime toliau.
Vaikinai: Pažiūrėkite, kiek kriauklių. Kas čia valgė? (Prie eglutės ateina vaikai, sėdi voverė).

Vaikai: Belka.

Pedagogas: Teisingai, tai voverė.

Kokius reikmenis voverė ruošia žiemai? (Riešutai, grybai, obuoliai).
Kur voverė slepia savo atsargas? (Tuščiaviduryje).

Vaikas pasakoja eilėraštį apie voverę:

Voverės kauburėliai renkasi
Ir saugo grybus.
Dvi mažos voveraitės
Ji visada pasiruošusi padėti.

Pedagogas: O taip, voverė, o taip, varginu!

Pedagogas: O kokia ugnis dega tarp eglučių? Kas ten slepiasi?

Vaikai: Lapė.

Pedagogas: Teisingai.O kokia lapė? (Gukrus, rudaplaukis, gražuolis, apgavikas).

Ką lapė mėgsta valgyti?

Vaikai: vištos, žuvys, triušiai ir pelės.

Pedagogas: Paklausykime rimo apie lapę.

Vaikas kartoja eilėraštį:

Meilės raudona lapė
Valgykite šviežią žuvį.
Ir lapė ant kalno
Pagauna pelę prie audinės.

Pedagogas: Pagydykime lapę žuvimi, kad ji taptų maloni. (Vaikai gydo lapę)

Pedagogas: Tęskime savo kelionę.

Sniego senelis: kas tai per skaidrė?

Pedagogas: Vaikai, girdžiu, kad kažkas ten knarkia. Atspėk apie ką aš kalbu:

Kas pūkuotas ir didelis
Vasarą vaikščioti miške?
Poilsis guolyje žiemą?

Vaikai: Meškiukas.

Teisingai, meška.

Kaip sniegas ant kalno, sniegas.
Ir po kalnu sniegas, sniegas,
Ir ant eglutės sniegas, sniegas,
O po medžiu sniegas, sniegas.
O po medžiu miega meška
Tylu, tylu, netriukšmauk.

Ką veikia lokys žiemą? (Miegantis).

Kas pasakys eilėraštį apie lokį?

Vaikas kartoja eilėraštį:

Rudasis lokys be rūpesčių
Gyvena su meškų jaunikliais.
Miške jiems skirtos avietės
Ir kvapnus bičių medus.

Pedagogas: Ką mėgsta valgyti lokys? (Medus, avietės, žuvis).

Palikime čia medaus, kad staiga pabustų meška turėtų ką valgyti.

Parodykime, kaip vaikšto meškos?

Fizminutka: „Trys lokiai“

Trys meškos ėjo namo - Vaikai vaikšto vietoje braidžiodami.
Meškiuko tėtis buvo didelis – pakelkite rankas aukštyn.
Mama šiek tiek trumpesnis- Pasilenk į priekį.
O mažasis sūnus paprastas – Pritūpęs.
Jis buvo labai mažas su barškučiais – Vaikai imituoja žaidimą barškučiais.
Žiedas - žiedas - žiedas su barškučiais vaikščiojo.
(Paliekame dėžutę su medumi ir judame toliau, ant kelmo yra žaidimas „Raselas namuose“).

Pedagogas: O, žiūrėk, vaikinai, kažkas paliko žaidimą, pažaiskime su jumis dabar. Pažiūrėkite, kiek vaikų, padėkime jiems rasti savo namus. Kas kokiame name gyvena? Kur yra lapė? (Skylėje). Kur zuikis? (Po krūmu). Kur yra meškiukas? (Antinėje). Šauniai padirbėta!

Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, kokia nuostabi pieva, kiek sniego ir kažkieno ausys matosi.

Vaikai: Tai zuikis.

Pedagogas: Vaikinai, jam turbūt labai šalta, žiūrėk visas drebantis, pažaiskime su juo.

Žaidimas „Kiškiui šalta sėdėti“.

Sėdi mažas baltas zuikis – vaikai tupi, rankos virš galvų, patinka
Ir judina ausis – kiškio ausis
Kiškučiui sėdėti šalta - jie atsistoja, ploja rankomis
Reikia sušildyti letenas.
Zuikiui šalta stovėti – vaikai šokinėja ant dviejų kojų
Zuikiui reikia pašokti.
Kažkas zuikį išgąsdino – tupi, rankomis užsidengia veidą.
Zuikis pašoko ir pasislėpė.

Auklėtoja: Taigi mūsų zuikis sušilo.

Vaikinai, mes labai ilgai buvome miške, laikas mums grįžti į darželį. Atsisveikinkime su sniego seneliu, atsisveikinkime su juo. Užmerkite akis rankomis ir pasakykite: Apsisuk, atsidurk darželyje “(Vaikai užmerkia akis ir kartoja žodžius).

3. Refleksija.

Vaikinai, kur mes buvome? (Žiemos miške).

Ar tau patiko būti miške?

Su kuo mes susitikome žiemos miške? (Voverė, kiškis, lapė).

O kokie dar gyvūnai gyvena miške, kurių nesame sutikę? (Briedis, bebras, vilkas, ežiukas). Kas pasakys apie juos eilėraštį?

O kas tie gyvūnai? (laukinis). Kodėl? (Nes jie gyvena miške). Ačiū, kad šiandien gerai dirbote.

Integruotų edukacinių užsiėmimų vyresniųjų grupėje konspektas „Kelionė į žiemos mišką“.

Tikslas:
- apibendrinti vaikų žinias leksinė tema"Laukiniai gyvūnai";
- Prisegti prie vaizduojamieji menai;
- ugdyti vaikų meninį kūrybiškumą (skulptūrą);
- ugdyti vaikų kalbos ir bendravimo įgūdžius.

Integruojamas edukacinės sritys : "Žinios", " Meninė kūryba", "Sveikata", " Kūno kultūra“, „Grožinės literatūros skaitymas“.

Vaikų veiklos rūšys : produktyvus, komunikabilus, žaismingas.

Užduotys:
Švietimo
Toliau supažindinkite vaikus su plastilino piešimo kontūro viduje technika.
Išmokite išdėlioti dekoratyvinius elementus (gabalėlius, vatą). tam tikros dalys kompozicijos.
Pratinkite vaikus pasirenkant antonimus - žodžius, turinčius priešingą reikšmę. (žodynas)
Įtvirtinti vaikų gebėjimą pavadinti būdvardžius ir veiksmažodžius daiktavardžiais. Ugdykite dėmesį, gebėjimą aiškiai ir kompetentingai atsakyti į užduotą klausimą. (gramatika)

Švietimo
1. Lavinti bendrąją, smulkiąją ir artikuliacinę motoriką.
2. Ugdykite mąstymą.

Švietimo
Įskiepyti vaikams meilės laukiniams gyvūnams jausmus ir norą išsaugoti pasaulis noras padėti.
Įranga ir demonstracinė medžiaga: filmuko „Pasakų miškas“ pristatymas; gyvūnų kaukės: lapė, voverė, vilkas, kiškis; vokai su užduotimis; kūgiai; nuotraukos su gyvūnų pėdsakais; kiškių kontūrai mėlyname fone pagal vaikų skaičių; vata, klijų lazdelė; juodas, baltas plastilinas, muzikinis akompanimentas „Voverė“ Aleinikovas.

judėti švietėjiška veikla:
I. Organizacinė dalis
Mokytojas: Dėmesio! Dėmesio! Norintys leistis į įdomią kelionę, prašome užimti savo vietas! O kur mes einame, sužinosite, jei atspėsite mįslę:
Šis miestas nėra paprastas, jis tankus ir tankus.
Jis stovėjo kaip siena į dangų,
Mes turime stebuklą
(Miškas)

Taip, mes būsime miške. Bet miške neįprasta, bet pasakiška.

Žaidimo situacija „Kaip elgtis miške?“.
- Norėdami patekti į mišką, turime užmerkti akis ir pasakyti:
„Atsisuk, apsisuk
Ir atsidurk pasakų miške“
(pristatymas „Pasakų miškas“.)

Pedagogas: Vaikinai, kokiame miške mes?
Vaikai: Esame žiemos miške.
Pedagogas: Kas tau patinka žiemą?
Vaikai: žiemą daug sniego, galima žaisti sniego gniūžtėmis, pasivažinėti rogutėmis, pasidaryti sniego senį.
Pedagogas: O žiemą miške ant miško proskyno gyvenimas taip pat tęsiasi. O, tylėk! Negąsdink. Kas jį paleido?
(išbėga pagal Lapės muziką, užminė mįslę)
Pažiūrėk ką -
Viskas dega kaip auksas.
Vaikšto su kailiu, mieloji,
Uodega pūkuota ir didelė.
(Lapė)
Duoda voką su užduotimi

1 užduotis
Per mišką vaikšto briedis su veršiuku
Eglutėje palei šakas šokinėjo voverė su voveraitėmis
Už motinos vilko sekėsi vilko jauniklis
Ir per lauką perbėgo pelė su pele
(kiškis, lokys, lapė,)
Vaikinai, su tokia sėkme susidorosime su bet kokia užduotimi.
Einame toliau į mišką. (vaikščioti su kojinėmis)
Oi, vėl ką nors pastebėjau

2 užduotis
Vilkas išeina, užminė mįslę:
Pilka, baisu ir dantyta
Sukėlė maištą.
Visi gyvūnai pabėgo.
Išgąsdino tų gyvūnų...
(Vilkas)
Duoda voką su užduotimi.

Didaktinis žaidimas“ Mitybos grandinė»
Kas nutiktų miške, jei išnyktų kiškiai, medžiai, pelės)

Didaktinis žaidimas „Pasakyk priešingai“
Zuikis yra pilkas vasarą ir baltas (žiemą)
Vilko ausys trumpos, o zuikio (ilgos)
Meška yra stiprus, o zuikis yra (silpnas)
Dabar kiškis liūdnas, bet bus (linksmas)
Medis aukštas, o krūmas (žemas)
Vasarą karšta, o žiemą šalta
Paukštis pakyla nuo šakos ir atsisėda ant šakos
– Štai kokie mes protingi, užduotį atlikome.
Einame tyliai eidami per sniego pusnis. (pakelti kelius)

3 užduotis
Voverė išeina
Kartu su jumis atpažinome gyvūną
Pagal du tokius ženklus:
Žiemą jis vilki pilku kailiu,
O raudonu paltu – vasarą. (voverė)
Duoda voką su užduotimi

Sėdimas žaidimas „Kurgeliai voverėms“(vaikšto ratu pagal dainą „Voverė“, ant grindų kūgių vienu mažiau nei vaikai; kai tik muzika baigiasi, vaikai griebia kūgius, kurie neišėjo iš žaidimo.

Didaktinis žaidimas „Ketvirtasis papildymas“
Meška, vilkas, lapė, kiškis. (meška žiemą miega)
Vilkas, lapė, briedis, elnias. (elnio jauniklis)
Katė, lokys, kiškis, voverė. (katės augintinis)
Judėjimas keturiomis

4 užduotis
Įstrižas neturi duobės,
Jam nereikia skylės.
Kojos gelbsti nuo priešų
O nuo alkio – žievė.
(Kiškis)
Duoda voką su užduotimi.

Užduotis "Kieno pėdsakai?"
Zuikis:
-Vaikinai, aš nupiešiau paveikslą ir noriu padovanoti jums.
Pedagogas:
-Žiūrėk, zuikis nupiešė tik savo atvaizdo kontūrus. Ar galime pataisyti piešinį? Kaip? (spalva pieštuku, dažai,)
- Ar turime su savimi šių priedų? (Ne)
_ Ką daryti? (grįžta į darželį)
- „Atsisuk, apsisuk ir atsidursi darželyje“
Vaikai sėdi prie stalų.
-Pažiūrėk kokį piešinį padariau.(Rankų darbo ant lentos).
_Pirmiausia baltu plastilinu patepsime zuikio kontūro vidų, o po to juodu plastilinu sukdami padarysime akis ir nosį ir spaudimo būdu uždėsite ant piešinio. Po zuikučiu padėsime sniegą. Supūkime vatą, klijais nubrėžkime juostelę ir ant juostelės užtepkime purios vatos.
Susukame nedidelius vatos gumuliukus ir klijuojame per visą lapą aplink zuikį - tai snaigės.
Kodėl ant stalų yra servetėlės? (po darbo su plastilinu nuvalykite rankas)

Pirštų apšilimas.
Uždėkite pieštuką ant vieno delno, uždenkite jį kitu. Iš pradžių lėtai sukite pieštuką tarp delnų, o paskui greičiau – nuo ​​pirštų galiukų iki riešų.
Kiekvieno piršto galiuku paspauskite pieštuką ant stalo. Spausk stipriau!
Paimkite pieštuką ir suspauskite jį kumštyje, paslėpkite. Dabar paslėpk kitoje rankoje.
Suspaudžiu pieštuką
Ir aš pakeisiu Ladošką.

Paruoškime piešinį kiškiui.

Galutinis etapas.
Iš kur mes grįžome?
Su kuo mes ten susitikome?
O kurio iš laukinių gyvūnų nepavyko sutikti? (meška, ežiukas, barsukas). Kodėl?
- Kas tau šiandien labiausiai patiko? O gal kažkas nepatiko?
-Sustokime ratu ir parodykime vieni kitiems savo zuikius
Visi jie tokie skirtingi, bet labai gražūs.

Pavadinimas: Integruotos pamokos „Kelionė į žiemos mišką“ santrauka
Nominacija: Darželis, Paskaitų konspektai, GCD, dizainas ir rankų darbas, Vyresnioji grupė

Pareigos: auklėtoja
Darbo vieta: MBDOU "Talzhinsky det.sad" kombinuotas tipas
Vieta: Talžino atsiskaitymų stotis, Novokuznecko rajonas, Kemerovo sritis.