Nurodykite pamokos ta tema apybraižą „žmonių darbas pavasarį“. Vidurinės grupės integruoto GCD santrauka „Žmonių darbas pavasarį“ pamokos visame pasaulyje (vidurinėje grupėje) tema „Žmonių darbo pavasario jaunesniojo“ pamokos santrauka.

Žvalgomosios ir tiriamosios veiklos santrauka

„Žmonių darbas pavasarį“

Metodistas: Pashchenko G.V.

Parašas: … … … … … …

Pedagogas:… … … … …

Parašas: … … … …

Atlikta: studentas

3 kurso „B“ grupė

GOBU SPO VO "RPK"

Ševčenka Jekaterina

Rossosh

Tikslas: supažindinti vaikus su žmonių darbais pavasarį gamtoje.

Užduotys:

Švietimo- patikslinti ir suaktyvinti vaikų žinias apie pavasarinius gamtos pokyčius; pataisyti pavasario mėnesių pavadinimus; plėsti vaikų žodyną šia tema.

Besivystantis- ugdyti vaikų mąstymą, dėmesį ir atmintį, kalbą ir smulkiosios motorikos įgūdžius rankas.

Švietimo– Skiepyti vaikams pagarbą suaugusiųjų darbui, norą jiems padėti.

Įranga: nuotraukos, vaizduojančios pavasario mėnesius (kovą, balandį, gegužę), siužetinės nuotraukos tema „Žmonių darbas pavasarį“.

Pamokos eiga

aš. Laiko organizavimas

Pavasaris turi daug darbų
Spinduliai jai padeda:

Kartu jie važiuoja keliais

Kalbėjimo srautai
Jie tirpdo sniegą, skaldo ledus,
Jie šildo viską aplinkui.

Iš po spyglių ir žolės

Išslinko pirmasis mieguistas vabalas.

Gėlės ant atšildyto pleistro

Auksas pražydo

Inkstai pilni, inkstai patinę,

Iš lizdo skrenda kamanės.

Pavasaris turi daug rūpesčių
Bet viskas klostosi gerai:

Laukas tapo smaragdiniu
Ir sodai žydi.

II. Pagrindinė dalis.

Pamokos temos pranešimas.

Apie kokį metų laiką kalbama eilėraštyje? (Apie pavasarį.)

Šiandien klasėje kalbėsime apie pavasarį ir tai, ką žmonės veikia pavasarį.

Pokalbis apie pavasarį.

Vaikinai, dabar anksti arba vėlyvas pavasaris?

Kokio tipo pavasario mėnesiai tu žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

Pavadinkite 1-ąjį pavasario mėnesį, 3-ąjį mėnesį.

Koks mėnuo yra nuo kovo iki gegužės?

Koks mėnuo laukia balandžio? Gegužė?

O dabar aš užduosiu jums sudėtingų klausimų. Norint į juos atsakyti, reikia pagalvoti.

Kas daugiau pavasario ar žiemos mėnesiais?

Kokie dar pavasario mėnesiai ar pavasario dienos?

Kas yra daugiau metų laikai ar pavasario mėnesiai?

Puiku, vaikinai, ir jūs išsprendėte sudėtingus klausimus.

Prisiminkime, kaip prasidėjo pavasaris.

(Saulė tapo šviesesnė.)

Ir kas pradėjo vykti?

(Sniegas pradėjo tirpti, tekėjo upeliai, lašai pradėjo verkti.)

Kas nutiko medžiams?

(Ant medžių išsipūtė pumpurai, pradėjo žydėti lapai.)

Pavasarį gamta atgyja, įvyksta daug įvairių reiškinių. Kokių dar pokyčių gamtoje įvyko pavasarį? (Pasirodo šviežia jauna žolė. Iš šiltųjų kraštų atskrido paukščiai ir pradėjo kurti lizdus. Gyvūnai pabudo po žiemos miegas... Vabzdžiai iššliaužia.)

Žaidimas „Baik sakinį“.

Raskite veiksmo žodžius ir užbaigkite sakinius.

Pavasarį saulė... (šildo, karšta, glamonėja...)
Pavasarį po saule varvekliai... (lydyti, lašėti...)
Pavasaris slenka iš saulės šilumos(nusėda, ištirpsta...)
Pavasarį ant medžių pumpurai ... (išsipūsti, sprogti...)
Pavasario upeliuose... (bėga, murma, skamba, triukšmauja...)
Paukščių pavasarį... (grįžta, atvyksta...)
Pavasarį paukščiai lizdus ... (austi, statyti, daryti...)
Pavasarį ledas ant upės... (tirpsta, trūkinėja, lūžta, plūduriuoja...)
Pavasarį pirmieji žiedai ant atšilusių lopinėlių... (pasirodyti, žydėti, žydėti...)
Pavasarį žolė... (išsilaužia, auga, pažaliuoja...)

Logopedės pasakojimas apie žmonių darbą pavasarį.

Kai tik sniegas ištirps nuo laukų, pavasario darbai... Pavasarį žmonės turi daug rūpesčių. Pavasaris ūkininkams yra karščiausias metų laikas. Žmonės sako: „Jeigu miegojai pavasarį, tai žiemą badauji“. Taigi žmonės pavasarį dirba kaime su ankstus rytas iki vėlyvo vakaro. Jie tręšia dirvą, aria (akėja) žemę laukuose. Laukai apsėti grūdiniais augalais.

Kokias kultūras žinai? Kiek iš jūsų esate matę tokius laukus?

Sėjamos daržovių sėklos, sodinamos bulvės. Reikia pasivyti trumpam laikui kol žemė išdžius. Vėlyvą pavasarį, šiltomis gegužės dienomis, sodinami agurkų, pomidorų, kopūstų daigai.

Kastuvai ant pečių, o vaikinai lauke!

Džiaugiamės galėdami dirbti! Ir džiaugiuosi saule!

Žemė tokia šilta – truputį rūko.

Ir ariama žemė paruošta priimti sėklas.

Žmonėms jų soduose ir vasarnamiuose atsirado daug darbų.

O kokie pavasario darbai laukia žmonių savo nameliuose?

Kokie rūpesčiai, darbai, bėdos laukia žmonių?

Soduose medžiai ir krūmai purškiami nuodingais tirpalais, siekiant atbaidyti vabzdžius kenkėjus. Apatinė kamienų dalis vaisių medžiai balinimas.
Pavasarį soduose sodinami vaismedžių ir krūmų sodinukai.
Soduose, parkuose, gatvėse genimi medžiai, sodinami nauji medžiai. Ant gėlynų sodinamos gražios gėlės.

Parkuose, soduose, skveruose, prie namų žmonės grėbliu grėbia pernykščius lapus, šakas, šiukšles. Mokiniai padeda tvarkyti parkus. Nuomininkai prie namų tvarkosi. Ten, kur žmonės sunkiai dirbo, mūsų miestų parkai, aikštės, gatvės tampa tokie gražūs.

O jei sunkiai dirbsi šalyje, kas ten bus rudenį?

Žmonės įdėjo daug darbo. Jie dirba lauke ir sode, soduose ir parkuose, kieme ir prie namo. Tada vasara bus graži, o ruduo – su derliumi, o žiema – su atsargomis.

Žaidimas pirštais.

O dabar dirbsime ir su jumis. Mūsų įrankiai bus mūsų pirštai. Pasiruošę?

Rankos kaip grėblis ( nykštys prispaustas prie delno, o likusieji šiek tiek išsiskyrę ir sulinkę), pirštų pagalvėlėmis subraižykite grubų paviršių (ant kirčiuoti skiemenys):

Grėbliu grėbiame šiukšles nuo žemės,
Kad daigai prasiskverbtų į šviesą.

Pamokos apie kalbos raidą santrauka vyresnioji grupė kompensacinis dėmesys temai

„Žmonių darbas pavasarį“

Tikslas: supažindinti vaikus su žmonių darbais pavasarį gamtoje.

Edukacinis – patikslinti ir suaktyvinti vaikų žinias apie pavasarinius gamtos pokyčius; pataisyti pavasario mėnesių pavadinimus; plėsti vaikų žodyną šia tema.

Lavinantis – lavinti vaikų mąstymą, dėmesį ir atmintį, kalbą ir smulkiąją rankų motoriką.

Ugdomasis - Skiepyti vaikams pagarbą suaugusiųjų darbui, norą jiems padėti.

Pamokos eiga

Pavasaris turi daug darbų

Spinduliai jai padeda:

Kartu jie važiuoja keliais

Kalbėjimo srautai

Jie tirpdo sniegą, skaldo ledus,

Jie šildo viską aplinkui.

Iš po spyglių ir žolės

Išslinko pirmasis mieguistas vabalas.

Gėlės ant atšildyto pleistro

Auksas pražydo

Inkstai pilni, inkstai patinę,

Iš lizdo skrenda kamanės.

Pavasaris turi daug rūpesčių

Bet viskas klostosi gerai:

Laukas tapo smaragdiniu

Ir sodai žydi.

Apie kokį metų laiką kalbama eilėraštyje? (Apie pavasarį.)

Atėjo pavasaris.

Kokius pavasario mėnesius žinai?

Kas pasikeitė gamtoje?

Pavasarį gamta atgyja, įvyksta daug įvairių reiškinių. Kokių dar pokyčių gamtoje įvyko pavasarį? (Pasirodo šviežia jauna žolė. Iš šiltųjų kraštų atskrido paukščiai ir pradėjo kurti lizdus. Gyvūnai pabudo po žiemos miego. Vabzdžiai iššliaužia.)

Žaidimas „Baik sakinį“.

Raskite veiksmo žodžius ir užbaigkite sakinius.

Pavasarį saulė... (šildo, karšta, glosto)

Pavasarį po saule varvekliai... (tirpsta, laša)

Pavasarį dreifuoja nuo saulės kaitros... (nusėda, ištirpsta)

Pavasarį medžių pumpurai ... (išsipučia, sprogsta)

Pavasarį upeliai... (bėga, ūžia, skamba, ošia)

Pavasarį paukščiai... (grįžta, atvyksta)

Pavasarį paukščiai peri lizdus... (stato, stato, gamina)

Pavasarį ledas ant upės (tirpsta, skilinėja, lūžta, plūduriuoja)

Pavasarį pirmieji žiedai ant atšilusių lopų (atsiranda, žydi, žydi)

Pavasarį žolė ... (pralaužta, auga, žalia)

V.V .: -Gyvename rajone, kur jis gana ilgas ir Šalta žiema ir šilta vasara... Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas statoma daržuose, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Ant kalvos yra namas,

jis iš viršaus padengtas plėvele

Namuose auga pomidorai.

(šiltnamis)

D / žaidimas "Kodėl mums reikia ..."

Žemę jie kasa kastuvu.

Laukui suarti reikalingas traktorius.

Kombainas surenka grūdus.

Galima šieną pjauti dalgiu.

Interaktyvus žaidimas„Padėkite gnomui surasti įrankį darbui sode“

D / ir "Kas pirma, kas tada"

Vaikai išdėsto paveikslėlius eilės tvarka

D / ir „Vienas – daug“.

Traktorius – traktoriai.

Sėjamoji - sėjamosios.

Kastuvas – kastuvai.

Dažai – dažai.

Laistytuvai - laistytuvai.

Šepetys - šepečiai.

Medis yra medžiai.

Krūmas – krūmai.

Gėlė – gėlės.

Pomidoras - Pomidorai.

Agurkas – agurkai.

Šiltnamis – židiniai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

Tema: "Žmonių darbas pavasarį"

Integracija edukacinės sritys : pažinimo, kalbos, meninio ir estetinio, fizinio, socialinio ir komunikacinio.

Tikslas: Patikslinti vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode.

Programos užduotys:

1. Išplėskite supratimą apie darbo įrankius.

2. Susisteminti žinias apie sodinimo procesą.

3. Ugdyti praktinius sodinimo įgūdžius.

4. Ugdyti protinę veiklą dėl užduočių atlikimo, mįslių sprendimo.

5. Koreguoti produktyvios veiklos įgūdžius.

6. Ugdyti teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbais.

Medžiaga: įrankiai, naudojami dirbant sode ir kitoje veikloje (žaidimas „Kas yra perteklinis?“); iliustracijos, vaizduojančios darbo įrankius, skaičiavimo lazdas; paveikslėlis su uždėtais įrankių kontūriniais vaizdais; siužeto iliustracijos „Kas pirma, kas paskui“; dėžės žemių, svogūnų sėklų (svogūnų rinkiniai), prijuostės kiekvienam vaikui, pagaliukai, maži laistytuvai.

Veiklos eiga:

Sveikinimai:

Mes patraukėme rankas į saulę,

Paėmėme spindulį ir prispaudėme prie savo širdies,

Nusišypsojome, padovanojome svečiams spindulį,

Sveiki, svečiai, laukiame jūsų visų!

V.: -Atėjo pavasaris. Prisiminkime, kas pasikeitė gamtoje? (vaikų atsakymai) Šiuo metų laiku žmonės turi daug darbo. Prašau atspėti mįslę, apie ką ji?

Yra morkų, yra kopūstų, skaniai kvepia braškėmis.

Ir mes negalime ožkos ten eiti, draugai. (vaikų atsakymai)

Teisingai, tai yra daržovių sodas. Kas vaikinai turi daržovių sodą? Kiek iš jūsų mėgstate dirbti sode? Kokius darbus dirbate sodo sklype, kad augtumėte geras derlius? (vaikų atsakymai)

"Paaiškink patarles"

1. Kas nemeluoja pavasarį, visus metus bus pilnas.

2. Pavasario diena maitina metus.

V.:-Gyvename vietovėje, kur gana ilgos ir šaltos žiemos bei šiltos vasaros. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas statoma daržuose, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Pas mano močiutę yra namas, iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena, tame name auga pomidorai.

Kad ir koks būtų pavasario oras, namas uždengs ir šaltyje, ir karštyje.

(Šiltnamis, šiltnamis) Iliustracijos demonstravimas.

O kokius ištikimus pagalbininkus žmogus turi sode, išskyrus židinius ir šiltnamius, sužinosite mįsdami mįsles.

„Atspėk mįsles“ (su iliustracijų demonstravimu).

Į kiemą įslinko juoda ir ilga gyvatė,

Laisčiau mūsų sodą, darbe nežiovavau. (žarna)

Pagaminta iš lentų ir užsegta diržu,

Ir šie indai saugo vasarą surinktą iš sodo. (statinė)

Du broliai nuėjo maudytis į upę.

Vienas plaukia, kitas laukia krante.

Jie eina prie upės - šoka, o iš upės eina - verkia. (kibirai)

Aštrūs nagai stovi vienoje eilėje.

Jomis patogu sukrauti krūvas šiukšlių. (grėblys)

Debesis pagamintas iš geležies, o debesis turi rankeną.

Šis debesis tvarkingai vaikščiojo aplink sodo lysvę. (laistytuvas)

Kasiau žemę, išlyginau lysves,

Brooksas prasiveržė ir nepavargo. (kastuvas)

V.:– O dabar siūlau iš skaičiavimo pagaliukų išdėlioti įrankius, su kuriais dažniausiai tenka darbuotis sode.

„Ištrauk įrankius iš pagaliukų“

Iš pagaliukų išskleiskite kastuvo, grėblio kontūrus.

V.:- Vaikinai, šiandien į mūsų grupę atėjo laiškas nuo Zabavuškos močiutės. Ji prašo mūsų jai padėti. Rašo, kad paseno, nusilpo, pati negali dirbti sode, o padėti nėra. Ji turi anūką Antošką, bet jis yra šiek tiek tingus. Ar mes tau padėsime? Tada kelkis, eime į sodą.

Fizinė minutė.

Eime į sodą, pradėsime šokį. (Eidamas ratu susikibęs rankomis)

Paimsime ridikėlį apvaliame šokyje, su juo sėdėsime žemai ir žemai. (Pritūpęs)

Imame morką apvaliame šokyje, o su morka mikliai šokame. (Šokio judesiai)

Ištieskite į viršų lanku (Ištieskite aukštyn, pakilkite ant kojų pirštų)

Bėgame cukinijos (Bėgime ratu vienas po kito)

Ir važiuokime taku kaip žali žirneliai. (Jie važiuoja ratu vienas po kito)

Knarkimo garsai. Antoška miega kampe, laikydamas didžiulį šaukštą.

V.: -Kas čia? Taip, tai Antoshka! Jis rankose laiko šaukštą, tai ką daryti, kaip jį pažadinti? Pabandykime su daina.

Antoška, ​​Antoška, ​​einam bulvių kasti! / 2p.

Hmm, nesikelia. Gal šiek tiek pakeisti dainą?

Antoshka, Antoshka, paruošk šaukštą vakarienei! / 2 p.

Antoshkapašoka, apsidairo ir šaukia: „Kur vakarienė, kur maistas? Aš noriu valgyti! Ir mano šaukštas visada paruoštas!

V.: -Mums gaila tavęs, Antoška, ​​kad tu truputį tingi.

Geriau atsikelk anksčiau, negailėk jėgų darbe!

Antoška verkšlena.

V.: -Antoshka, kas atsitiko? Pasakyk man, kodėl tu verki?

A.:- Na... noriu valgyti. O močiutė nemaitina. Sako pirma pasodinti svogūnus. Net patarlę pasakiau. Kas nedirba, tas... Eee, aš neatsimenu... (Vaikai man sako - jis nevalgo)

V.: -Tavo močiutė kalba teisingai. Kas trukdo sodinti svogūnus?

A.:-Taigi visos priemonės sujauktos, net nesuprantu kaip ir ką ištraukti.

„Surask įrankį“

Atidžiai pažiūrėkite į šį paveikslėlį ir įvardykite, kokie įrankiai čia paslėpti. (Vaikų atsakymai)

„Apskritimas ir šešėlis“

Dabar atlikite užduotį ant savo popieriaus lapų. Sujunkite taškus su linijomis ir šešėliais. Kokius įrankius gavai? (Vaikų atsakymai)

A.:– Taip, tai lengva užduotis, aš pats galėčiau. Gerai, dabar atnešiu įrankius. O, pažiūrėk, kiek atnešei!

V.:- Kažkas daug įrankių. Vaikinai, pažiūrėkite, ar yra kokių nors perteklinių?

"Kas yra perteklinis"

V.:– Kas yra perteklinė, kodėl? (Vaikų atsakymai)

A .: -Ačiū, vaikinai, jie man padėjo išsirinkti priemones, kitaip aš šiek tiek sutrikau. Dėl to ir nuotaika dingo, aš visai nesu toks tinginys. Beje, čia močiutė man paliko nuotraukas, kad būtų aiškiau, kaip sodinti. Aš pats viską žinau, tik noriu jus išbandyti, ar mokate sodinti augalus. Apsvarstykite šias nuotraukas ir išdėstykite jas eilės tvarka: kas atsitiko pirmiausia ir kas vėliau.

"Kas pirma, kas tada"

Vaikai išdėsto paveikslėlius eilės tvarka ir pasakoja, kas ant jų pavaizduota.

A .: -Aš jums parodysiu sėklas. Apsvarstykite juos. Pasakyk man, kas jie? (Vaikų atsakymai)

Ar mokate sėti, sodinti? Na, o ko reikia daržovėms auginti? (paruošti lysvę, padaryti griovelius, pasodinti sėklas į žemę, palaistyti).

V.:-Taigi kam augalams reikia geras augimas? (Dirvožemis, vanduo, šiluma, šviesa)

Ką darysime? (pirmiausia nubrėžiame griovelius, delno kraštu sutankiname griovelių apačią, pilame vandenį, nes sėklos turi būti pasėtos šlapia žemė, sėklos bus išdėliotos grioveliuose po vieną nedideliu atstumu)

A .: -Na, dabar galiu jums, vaikinai, patikėti šį svarbų darbą!

V.:-O kad nesuteptų rūbų, užsidėsime prijuostes. (Vaikai užsideda prijuostes ir kimba į darbą).

V.:-Na, pasodinome lanką. Kokius darbus reikia nuveikti, kad svogūnas užaugtų stiprus ir aukštas? (Laistyti lysves, purenti dirvą, ravėti nuo piktžolių).

A .: - Kokie jūs geri bičiuliai! Kaip šlovingai jie dirbo. Ačiū vaikinai! Bėgsiu greičiau, pasakysiu močiutei. Viso gero! (Jis mojuoja rankomis ir pabėga).

Atspindys.

V.:-Tuomet mūsų pamoka baigėsi. Apie ką mes šiandien kalbėjome? Ką veikėme pamokoje, kokias užduotis atlikome? kas tau patiko labiausiai? ir kt.

Žmonių darbas pavasarį

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas

Logopedas: Pratimas „Daryk, kaip sakau“.

Sveikiname saulę ir vieni kitus.

Sveiki, saulė auksinė
Sveiki, dangus mėlynas
Sveiki, gaivus vėjelis

Sveikas ąžuoliukas

Mes gyvename toje pačioje žemėje -

Sveikinu jus visus!

2. Pagrindinė dalis

Logopedas: - Vaikinai, nusišypsokime ir duokime gera nuotaika vienas kitą ir prisijunk prie pamokos.Pažiūrėk pro langą.

Kas yra dabar laikas metų? (vaikų atsakymai: pavasaris)

Atėjo pavasaris. Prisiminkime, kas pasikeitė gamtoje? (vaikų atsakymai)

Logopedas: – Teisingai. Atėjus pavasariui keičiasi orai. Lauke darosi šilčiau. Saulė šviečia ryškiau. Sniegas tirpsta, po juo matosi žemė. Žydi naujos gėlės. Pavasaris skirstomas į tris sezonus: prasideda kovo mėn.

Vidurys – balandžio mėn.

Pabaiga – gegužės mėn.

3. „Paaiškinkite patarles“

1. Kas nemeluoja pavasarį, bus sotus visiems metams.

2. Pavasario diena maitina metus.

Logopedas: Vaikinai, ką žmonės veikia pavasarį? (pristatymas„Žmonių darbas pavasarį“) (kasa žemę, sėja gėlių sėklas į gėlynus, sodina sodinukus, sėja į lysves daržovių sėklas)

Žaidimas „Pateikite pasiūlymą dėl siužeto paveikslėlio“.

Temos nuotraukos, vaizduojančios žmogaus veiksmus pavasarį sode:

žmogus žemę kasa kastuvu. Žmogus balina medžius. Žmogus valosi

grėbti šiukšles iš lysvių. Vyras pjauna medžius.

Žemė išarta, laikas kloti lysves ir pradėti sodinti. Vaikinai

sodinami sodo augalai įvairiais būdais... Tokie kaip salotos, ridikai,

petražolės, krapai ir kiti - SĖKLOS (barstomos sėklos), tai taip ir daro

sėjėjas yra katė; kiti, svogūnai, žirniai, pupelės, česnakai - AUGALAS (lipdomas

visi į žemę; likusi dalis, pomidorai, agurkai, kopūstai, baklažanai ir

kiti - iš pradžių iš sėklų ištraukė SĖKLAS, o paskui jau

sodinkite sodinuką į žemę.

4. Pirštų gimnastika"Pavasaris" ... [Smulkiosios motorikos lavinimas. ]

Skaisčiai šviečia saulė, Sugniaužiame - suspaudžiame rankas į kumštį.

Vaikams pasidarė karšta. Mojuojame delnais į veidą.

5. Bendrosios motorikos ugdymas.

Paėmėme pečių ašmenis

Lovos buvo iškasti.

Jie paėmė grėblį į rankas,

Lovos buvo išlygintos.

Sėklos eilėmis

Kartu pasodinome

Ir tada su vandeniu

Laistoma šiltu vandeniu.

Logopedas: Ten, kur gana ilga ir šalta žiema, bet šilta vasara, auginami vaisiai ir daržovės. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, todėl daržovės nespėja subręsti. Kas statoma daržuose, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Pas mano močiutę yra namas, iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena, tame name auga pomidorai.

Kad ir koks būtų pavasario oras, namas uždengs ir šaltyje, ir karštyje.

(Šiltnamis, šiltnamis) Iliustracijos demonstravimas.

O kokius ištikimus pagalbininkus žmogus turi sode, išskyrus židinius ir šiltnamius, sužinosite mįsdami mįsles.

6. Inventorius – „Atspėk mįsles“(su iliustracijų demonstravimu).

Į kiemą įslinko juoda ir ilga gyvatė,

Laisčiau mūsų sodą, darbe nežiovavau. (žarna)

Pagaminta iš lentų ir užsegta diržu,

Ir šie indai saugo vasarą surinktą iš sodo. (statinė)

Du broliai nuėjo maudytis į upę.

Vienas plaukia, kitas laukia krante.

Jie eina prie upės - šoka, o iš upės eina - verkia. (kibirai)

Aštrūs nagai stovi vienoje eilėje.

Jomis patogu sukrauti krūvas šiukšlių. (grėblys)

Debesis pagamintas iš geležies, o debesis turi rankeną.

Šis debesis tvarkingai vaikščiojo aplink sodo lysvę. (laistytuvas)

Kasiau žemę, išlyginau lysves,

Brooksas prasiveržė ir nepavargo. (kastuvas)

7. Žaidimas „Vienas-daug“

Turiu vieną inkstą – turiu daug inkstų

Turiu vieną medį – turiu daug medžių

Aš turiu vieną srautą, turiu daug srautųir taip toliau (pagal nuotraukas)

8. Žaidimas "kas, ką, ką"

Kokia bala? purvinas, gilus, šaltas lašas - ką? skaidrus, mažas

Saulė - ką ? -spindintis, šiltas, karštas lapas-kas - žalias, lygus...

Debesis-kas- baltas, pūkuotas, aukštas ir tt

9. Žaidimas „Įvardink žodį“.

Logopedas skaito vaikams mįsles – lankstes apie profesijas, vaikai pagal spėlioja žodžius prasmė:

L o g o p e d. Pagal pavasario paukščio švilpukas

Aria žemę…. (traktorininkas).

Kriaušės, obelys, agrastai

Pasodintas pavasarį (sodininkas).

Kad turime tvartą su grūdais,

Reikalingas lauke (agronomas).

10. Istorijos piešimas iš paveikslėlio« Žmonių darbas pavasarį»

Logopedas: norėdami sukurti istoriją, turite išsiaiškinti, kas pavaizduota paveikslėlyje, ir atsakyti į klausimus:

Kur vyksta paveikslas?

Koks sezonas rodomas? Kodėl taip manai?

Ką matote nuotraukoje

Kaip juos pavadinti vienu bendru žodžiu?(šeima)

Ką jie daro?

Kodėl jums reikia tai padaryti?

Ką galima pavadinti istorija?

Ir dabar jums reikia surinkti visus savo atsakymus į vieną istoriją. Kas jam nori pasakyti?

11. Žmonių darbas pavasarį.

Pavasarį šeima darbuojasi sode... Mama dažo medžių kamienus, kad jų nesugadintų vabzdžiai. Tėtis kasa žemę, kad pasodintų jaunus medžius. Berniukas Miša sodina sodinukus. Mergina Maša juos laisto, nes augalams reikia drėgmės. Visa šeima puiki nuotaika... Visi laimingi pavasaris!

12. Pamokos santrauka


Tatjana Kazakova
Anotacija tiesiogiai organizuota veikla apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje „Žmonių darbas pavasarį“

Tikslas: Supažindinkite vaikus su gimdymu suaugusiems pavasarį.

Užduotys:

Norėdami atnaujinti vaikų žinias apie metų laiką - Pavasaris

Pakartokite pavasario mėnesių pavadinimą

Ugdykite pagarbos jausmą žmonių darbas pavasarį... Sukelkite norą patys dirbti.

Ugdykite reagavimą, norą padėti

GCD judėjimas

V grupė ateina beždžionė.

Sveiki, vaikinai! O, kur aš nuėjau? (v Darželis) Tiesa, tai ir matau, kiek čia vaikų. Vaikinai, ar žinote, kur aš gyvenu? Aš gyvenu karštoje Afrikoje, kur visada šilta ir ištisus metus vasara. Ar visada turite vasarą? (Ne) Tiesa? Kokius sezonus turite? (Žiema, Pavasaris, vasaros ruduo) Koks dabar metų laikas? (Pavasaris) Pavasaris? Aš nežinau, kas tai yra Pavasaris... Vaikinai, papasakok man apie tai pavasaris!

Vaikinai, padėkime Beždžionei išmokti ženklų pavasaris? (Taip) Beždžione, atsisėsk, o jūs, vaikinai, atsisėskite ant kėdžių. (Nuotrauka pakabinta « Pavasaris» ) Vaikinai, ką jūs žinote apie pokyčius gamtoje, prasidedančius pavasaris? Teisingai, su atvykimu pavasario orų permainos... Lauke darosi šilčiau. Saulė šviečia ryškiau. Sniegas tirpsta, po kojomis matosi žemė. Žydi naujos gėlės. Pavasaris dalijasi iš trijų sezonus: kovo pradžia, balandžio vidurys, gegužės pabaiga. (rodoma visų sezonų nuotraukoje).

Vaikinai, šiandien mes sužinosime apie žmonių darbas pavasarį ir papasakoti apie šią beždžionę. Ar sutinki? Pristatymas « Žmonių darbas pavasarį»

Vaikinai, prašau prisiminti pirmojo pavasario mėnesio pavadinimą? (Kovas) Kovo mėnesį sniegas tirpsta. Nutirpus sniegui atsiranda balos. Norėdami to išvengti, sniegą reikia pašalinti. Sniegas iš miesto surenkamas krūvomis. Tada juos išveža automobiliu. Nuo sniego ir varveklių nuimami ir namų stogai.

Vaikinai, įvardinkite antrąjį pavasario mėnesį. (Balandis) Teisingai. Balandžio mėnesį ant medžių pasirodo pirmieji lapai. Kas pasirodo iš po sniego? (sniego lašeliai)... Sniegas ištirpo laukuose, ir žemė tapo matoma. Jie pradeda arti žemę lauke. Arti – tai kasti. Traktoriai kasa žemę laukuose. Pavasarį žmonės išvalo šiukšles, rudenį nukritę lapai, sausos šakos. Su atėjimu pavasaris, pas mus iš šiltų šalių paukščiai skrenda. Pažiūrėkite į paveikslėlį, ką žmonės daro dėl paukščių? (lesyklėlės ir paukščių nameliai)... – Kam sukurti paukščių nameliai? (kad paukščiai turėtų kur gyventi)... Ar žinote, kam žmonėms reikia paukščių? Jie naudingi žmogui – saugo augalus nuo kenksmingų vabzdžių.

vardas praeitą mėnesį pavasaris. (Gegužė)... – Gegužės mėnesį, kai visi laukai suarti, žmonės sodina daržoves. Mieste žmogus rūpinasi sodais ir parkais. Žmonės sodina medžius ir juos balina. Kamienai nubalinami, kad vabzdžiai nepakenktų medžiams.

Vaikinai, jūs visi atidžiai klausėtės istorijos, o dabar pažaiskime su beždžione.

Fizinis lavinimas.

Ir dabar yra žingsnis.

Aukštesnės kojos! Palauk, vienas, du (Eina vietoje.)

Pakelkite pečius aukščiau

Ir tada mes juos praleidžiame. (Pakelkite ir nuleiskite pečius.)

Dedame rankas prieš krūtinę

Ir mes darome trūkčiojimus. (Rankos prieš krūtinę, trūkčioja rankomis.)

Tau reikia šokti dešimt kartų,

Mes šokinėjame aukščiau, šokinėjame kartu (Šoka į vietą.)

Mes keliame kelius -

Žingsnį atliekame vietoje. (Eina vietoje.)

Mes ištiesėme iš visos širdies, (Tempimas – rankos aukštyn ir į šonus.)

Ir jie vėl grįžo į vietą. (Vaikai atsisėda.)

Vaikinai, ar pailsėjote, įgavote jėgų? Gerai. Beždžionė vėl prašo mūsų pagalbos. Mokykloje, į kurią ji eina, jai buvo paskirta užduotis. Ar galime padėti Beždžionei susidoroti su juo? Ateik prie staliukų, atsisėsk. Turite atidžiai apsvarstyti, kas parodyta paveikslėlyje. Pieštuku apibraukite tik tas nuotraukas, kurios rodomos žmonių darbas pavasarį.

Vaikinai, mes išmokome kaip žmonių dirba pavasarį... Sakyk, ką veikei šiais pavasario mėnesiais? Kaip padėjote savo tėvams dirbti? (vaikų atsakymai)

Vaikinai, mūsų svečias nori ką nors pasakyti. Klausyk jos.

Vaikai, aš to išmokau pavasarįžmonės gamina namelius paukščiams. Vaikinai, mūsų paukščiai Afrikoje neturi paukščių namelių. Ar galėtumėte man padėti juos pagaminti. Kad paukščiai Afrikoje taip pat turėtų namus. Vaikinai, ar galime padėti Beždžionei? Gerai. Ant stalo turite pieštukus ir popieriaus lapus. Pieškite paukščių namelius. Pasirinkite jums labiausiai patinkančios spalvos pieštukus. Paruošti namai paukščiams išdėliosime ant stalo, o Beždžionė išrinks gražiausią iš jų. Pradėti dirbti.

Puiku vaikinai. Ar tau patiko žaisti šiandien? kas tau patiko labiausiai? Ko išmokome šiandien? Kaip ir žmonės dirba pavasarį? Kitą kartą sužinosime, kaip žmonės dirba laukuose ir augina kviečius. O dabar atsisveikinkime su savo svečiu.

Susijusios publikacijos:

Tiesiogiai edukacinių užsiėmimų apie pažintinį vystymąsi santrauka vidurinėje grupėje „Matematika pasakose“ Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje tema „Matematika pasakose“ Edukacinis.

Tiesioginės pažintinės raidos edukacinės veiklos santrauka „Suaugusiųjų darbas – produktų gamyba“ Programos tikslai: Gilinti vaikų supratimą apie maistą ir jo gamybą, apie žmonių santykius skirtingi tipai profesijos (ūkininkai.

Tiesioginės edukacinės veiklos apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje konspektas „Linksmas arbatos gėrimas“ Bezdezhnykh Tatjana Nikolaevna Santrauka tiesioginis auklėjimas veikla "Linksma arbata" Švietimo sričių integracija :.

Tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje pažintiniam vystymuisi santrauka „Svečias iš Afrikos“ Tikslas: Apibendrinti vaikų mintis apie žiemos sezoną. Toliau supažindinkite vaikus su sniego savybėmis (baltas, šaltas, birus, lipnus).

Tiesiogiai organizuojamos pažintinės raidos veiklos „Padėkime sniego seniui“ santrauka (pirma jaunesnioji grupė) Santrauka (tiesiogiai organizuojama veikla, skirta ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintiniam vystymuisi, pirmoji jaunesnė grupė TIKSLAS: Padėkite sniego seniui.

Tiesiogiai organizuojamos pažintinės raidos edukacinės veiklos „Mūsų vardai“ konspektas Tema: „Mūsų vardai“ (ugdymo sričių integracija: „ Kalbos raida"," Kognityvinis vystymasis "," Socialinis ir komunikacinis vystymasis ").