Papildomo ugdymo užsiėmimų santrauka Tema: „Akvariumas“. Pamokos tema „Akvariumo pamoka akvariumas“ santrauka

Tikslas: Prisiminkite visų akvariumo gyventojų vardus

Tikslai: Apibūdinti bendrą akvariumo grožį ir patrauklumą

ugdyti gebėjimą atsakyti į klausimus

Programinės įrangos turinys:

Įtvirtinti žinias apie akvariumą kaip pagrindinę jo gyventojų gyvenamąją vietą.

Nuolat priminkite apie rūpestingą požiūrį į juos.

Kurkite teigiamas emocijas iš savo darbo rezultato (gerų jausmų ir santykių puoselėjimas).

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pamokos santrauka vyresnioji grupė"Akvariumas vaikų darželyje"

NVO: „Žinios“ (FTSKM)

Tikslas: Prisiminkite visų akvariumo gyventojų vardus

Tikslai: Apibūdinti bendrą akvariumo grožį ir patrauklumą

ugdyti gebėjimą atsakyti į klausimus

skatinti susidomėjimą vandens pasaulis akvariumas

Programinės įrangos turinys:

Įtvirtinti žinias apie akvariumą kaip pagrindinę jo gyventojų gyvenamąją vietą.

Nuolat priminkite apie rūpestingą požiūrį į juos.

Kurkite teigiamas emocijas iš savo darbo rezultato (gerų jausmų ir santykių puoselėjimas).

Žodyno darbas:

Akvariumas, dirvožemis, vandens augalai (dumbliai, sraigės - tvarkdariai,

Akvariumas, lempa, žuvis.

Pamokos eiga:

K. Vaikinai, šiandien kviečiu jus į kelionę į gražią povandeninis pasaulis tai yra mūsų namuose.

Bet pirmiausia atspėk mįsles:

Ji nėra stipresnė pasaulyje

Nėra pasaulyje smurtingesnio,

Jūs negalite jos laikyti savo rankose

O aplenkti arkliu negalima. (Vanduo)

1. Teka, teka, neteka,

Bėga, bėga neišsenks (upė)

K. Kaip vadinasi namas, kuriame gyvena mūsų žuvys?

D. Akvariumas.

3. Ant lango yra tvenkinys, jame gyvena žuvys (akvariumas)

Vaikinai, kaip manote, kas gyvena akvariume?

pabandykite atspėti mįslę

Vaikai kviečiami įminti mįsles:

Plaukiu po tiltu

Ir vizgina uodegą

Aš nevaikštau žeme

Yra burna, bet aš nesakau

Aš turiu akis – nemirksiu

Yra sparnai – neskraidau. (Žuvis)

2. Yra sparnai, bet neskraido, nėra kojų, bet negali pasivyti (žuvis)

Purslai švarioje upėje

Nugara sidabrinė.

Kas čia?

(Žuvis)

Tėvai ir vaikai

Visi drabužiai pagaminti iš monetų.

(Svarstyklės)

Nagrinėjant iliustracijas upės žuvys

Mokytojo pasakojimas apie žuvies sandarą ir mitybą:

Pedagogas: žuvų žvynai yra apvalūs, blizgūs, tvirtai prigludę vienas prie kito. Žuvis vandenyje plaukia greitai ir vikriai, nes jos kūnas atrodo kaip verpstė, suspaustas iš šonų. Ar žuvis turi kaklą?

Vaikai: ne.

Pedagogas: žuvies galva iškart pereina į kūną. Kas dar padeda žuvims plaukti?

Vaikai: uodega ir pelekai.

K. Kodėl jie laiko žuvį namuose?

D. Kad namai būtų patogūs, gražūs.

Užlipi į akvariumą, pažiūri į žuvis – ir pasidaro džiaugsminga, ramu širdyje.

K. Kokios žuvys gyvena akvariume?

D. Tai akvariumo žuvys.

Dekoratyvinis.

K. Teisingai, vaikai!

Kas turi namuose akvariumą?

Ar gali žuvys jame gyventi be žmogaus priežiūros?

D. Negaliu!

K. Ar jums patinka ši žuvis?

D. Taip!

K. Ir ką?

D. Ji turi gražią kuoduką, spalvą.

K. Koks šios žuvies pavadinimas?

K. Taip, žmonės, ši žuvis yra auksinės žuvelės rūšis. Ir išoriškai tai primena auksinė žuvelė.

K. Kodėl ši žuvis tokia graži?

E. Su savo auksine spalva.

Uodegos struktūra.

Fizikos minutė „Penkios žuvytės“

Penkios mažos žuvelės nardė upėje

(žuvies imitacija).

Didelis rąstas gulėjo smėlyje

(išskleiskite rankas į šonus).

Pirmoji žuvis pasakė: – čia lengva nardyti

(nardymo imitacija).

Antrasis pasakė: – čia gilu

(purtydamas rodomąjį pirštą).

Trečias pasakė: - Aš noriu miego

(rankos valtyje po ausimi).

Ketvirtasis pradėjo po truputį stingti

(pečius patrinkite šepečiais).

Penktas sušuko: – štai krokodilas

(rankos imituoja krokodilo burną).

Greitai plaukite, kad nenurytumėte

(pabėgti).

Pirštų gimnastika"Rybka"

(smulkiosios motorikos ir kalbos derinimo su judesiu lavinimas)

Žuvis plaukia vandenyje

Žuvis smagu žaisti

Žuvis, neklaužada žuvis,

Mes norime tave sugauti.

Žuvis sulenkė nugarą

Paėmiau trupinėlį duonos,

Žuvis vizgina uodegą,

Žuvis greitai nuplaukė.

Kaip manote, kas dar gali gyventi akvariume...

atspėk mįslę:

Kur jį rasti?
Žinoma, pelkėje!
Žalia kaip žolė
Sako: "KVA, KVA, KVA!"

(Varlė)

Žemiau yra akmuo, viršuje yra akmuo, keturios kojos ir viena galva. (Vėžlys)

Namas visada tavo,
Netgi eina į jį aplankyti...
Yra ragai, bet ne smukimas,
Kas tau laikosi prie delno?
(sraigė)

K. Kas atsitiks, jei pašalinsime sraiges iš akvariumo?

E. Nebus kam valyti akvariumo sienelių.

Po žuvies nebus kam baigti valgyti.

Nebus kam valyti akvariumo dugno.

K. Teisingai, vaikinai!

Taigi, ką galima pavadinti sraigėmis?

D. Sraigės – akvariumo tvarkdariai.

Jie yra valytojai ir prižiūrėtojai.

Vaikinai, ką jūs manote

K. Ką turėtume daryti prieš dedant žuvis, varles, sraiges į akvariumą?

D. Ant akvariumo dugno būtina užberti smėlio, ant smėlio – akmenukų.

Kl. Kodėl reikia smėlio ir akmenukų?

D. Dugne, tarp akmenukų, žuvys slepiasi ir ilsisi.

Jame auga augalai.

D. Augalų sodinimas.

Klausimas: O kaip tie augalai vadinasi, pabandykite atspėti

Jie auga, vaikai, aišku kur?
Ne ant žemės, o, žinoma, vandenyje.
Yra jūra, upė...
Nežinau kas dar...
Akvariumo dugne ir pas mus jie augo.
Jie tiesiog vadinami - ...

Atsakymas: Dumbliai

K. Kodėl akvariume reikalingi augalai?

E. Augalai išskiria deguonį, kuriuo žuvys kvėpuoja.

Dėl grožio.

Augalai valo vandenį.

Tarp augalų žuvys slepiasi ir žaidžia.

Žuvys minta augalais.

K. Kokia yra pagrindinė žuvų gyvenimo akvariume sąlyga?

E. Pagrindinė sąlyga – vanduo.

K. Kokio vandens pilame į akvariumą?

D. Kelias dienas apsigyveno.

Kl. Kodėl?

E. Kad žuvims kenksmingos dalelės nusėstų.

Kad išgaruotų chloro kvapas.

K. Vaikinai, kodėl jie įjungia lempą akvariume?

E. Kad akvariumas būtų šviesus.

K. Taip, jei akvariumas yra tamsioje vietoje, bet kas dar?

D. Vandeniui pašildyti įjungiama lemputė.

K. Vaikinai, ar žuvys gali gyventi tokios pat temperatūros vandenyje?

D. Skirtingos žuvys jie mėgsta gyventi skirtingos temperatūros vandenyje:

Kai kuriems reikia šalto vandens

Šilta kitiems

Kai kurios žuvys klesti tiek šiltame, tiek vėsiame vandenyje.

K. Teisingai, vaikinai!

Todėl reikalinga tam tikra vandens temperatūra.

"Ant upės"

Siūlau pailsėti ir maudytis.

Greitai nusileidome prie upės,

Pasilenkėme ir nusiprausėme.

1, 2, 3, 4 –

Štai kaip šlovingai atsigaivina!

Ir dabar jie plaukė kartu.

Tai reikia padaryti savo rankomis:

Kartu – kartą, tai plaukimas krūtine.

Vienas, kitas, tai šliaužimas.

Visi, kaip vienas, plaukiame kaip delfinas.

Išlipo į krantą tuščias

Ir jie nuėjo namo.

Taigi, ko reikia akvariumui?

E. Smėlis, akmenys, augalai, vanduo, oras.

GERAI VYRAI.

Pedagogas:

Dabar noriu žaisti su tavimi

Parodysiu po 3 nuotraukas, o jūs atidžiai pažiūrėkite ir išsirinkite paveikslėlį, kuris akvariumui nesvarbus

ŽAIDIMAS!

Pedagogas:

Vaikinai, kokie jūs puikūs! Visi gamino antis, vaikinai, pasakykite man, ar jums patiko pamoka? Kokių naujų dalykų išmokote iš pamokos?

O dabar įvertinkime save, jei manote, kad jums viskas pavyko, tada paimkite raudoną apskritimą nuo lentelės, o jei kažkas nepavyko, tada geltoną!

Dėkojame už studijas!


Pamokos „Akvariumas ir jo gyventojai“ santrauka

Tikslas:

  • sužadinti norą sukurti akvariumą
  • tobulinti darbo su plastilinu įgūdžius
  • vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius rankų raumenys, spalvų pojūtis, domėjimasis vaizduojamaisiais menais

Asmeninis:

  • sukurti grožio jausmą
  • ugdyti kūrybiškumą

Reguliavimo:

  • įtvirtinti gebėjimą planuoti savo veiklą ir veikti pagal pasirinktą planą

Kognityvinis:

  • savarankiškas kūrybinio pobūdžio problemų sprendimo būdų kūrimas

PAMOKOS PROCESAS

Vaikinai, atspėk mįslę:

Platus platus
Giliai giliai
Diena ir naktis plaka krante.
Tu negersi iš jo vandens,
Nes neskanu -
Ir kartaus ir sūraus.
Aplink vanduo
Ir bėda su gėrimu.
(Jūra)

Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime? Tai va, pakalbėsime apie jūrą ir jos gyventojus.

Ar mėgsti keliauti? Ar norite leistis į kelionę jūra?

Tuomet kaip draugiška komanda vyksime į jūros dugną ir geriau pažinsime povandeninio pasaulio gyventojus. Prieš pamatydami pirmuosius jūros gyventojus, turime užimti vietas batiskafe. (vaikai sėdi ant kėdžių)

Kas yra batiskafas?


Pasiruoškite nardyti. Užsimerkėme. Atliekame atvirkštinę ataskaitą 5,4,3,2,1.

Taigi, mes esame batiskafe. Pažiūrėkime pro iliuminatorių. Kas yra iliuminatorius?

Filmo povandeninis pasaulis peržiūra.

- Povandeninis pasaulis yra labai gražus ir įvairus. Ką pamatėte povandeniniame pasaulyje?

Teisingai, vaikinai, yra po vandeniu nuostabus pasaulis ne toks, koks yra paviršiuje. Čia yra taisyklės ir sąlygos išgyvenimui.

Povandeninis pasaulis – tai ne tik žuvys, bet ir įvairūs kiti gyventojai: jūrų ežiai, jūrų arkliukai, taip pat dumbliai, akmenys, koralai.

Grįžtame į paviršių. Pasiruoškite dengimui. Atgalinis skaičiavimas: 5, 4, 3, 2, 1

Ar jums patiko mūsų kelionė? Pamatėme daug jūros gyvybės.

Fizinės minutės „Auksinė žuvelė“Pažiūrėk į mano žuvį. Žaiskime su ja. Aš patikrinsiu, koks tu dėmesingas. Žuvis plauks. Kai ji iššoka iš vandens, ploji rankomis.

Jau seniai keliautojai atkreipė dėmesį į mažų žuvelių grožį jūros gelmės... Jie labai norėjo juos turėti namuose. Taip atsirado akvariumas.

Filmas

Žiūrėk, upė yra prie mano lango.

Ten gelmėse plaukia mėlynos žuvys.

Yra raudonos žuvys, kurių uodegos išskleistos

Apšiurusią žolę stumdo krūmai.

Ir jie atrodo tarsi ant siūlų,

Sraigės šliaužioja žolės ašmenimis,

Žingsnis po žingsnio juda į priekį.

Bet mano upė niekur neteka.

Ji apsitaškytų, tekėtų

Bet jie laikosi stiklo krantų.

N. Niščeva

Apie ką šis eilėraštis? Kas turi namuose akvariumą? Pasakyk mums, kas jame gyvena? Ir ką akvariumo žuvys tu žinai?

Ar norite pasidaryti savo akvariumą?

Atsisėskite prie stalų.

Rodyti akvariumo žuvys, akvariumai ant čiuožyklos

Pagalvokite, o iš ko galime padaryti akvariumą? (ant kartono, dėžutėje, iš plastilino).

Ir aš siūlau jums padaryti akvariumą stiklainyje.

Dabar paimsime įprastą plastiliną ir pradėsime kurti neįprastiausią akvariumą.

Pagalvokime, kas gyvens mūsų akvariume? (žuvis, dumbliai, sraigės ir kt.)

žuvų dumblių sraigės, žvaigždės, kriauklės

Jūs turite tas pačias korteles ant savo stalų. Sudėkite juos tokia tvarka, kokia atliksite darbą. Tai bus jūsų darbo planas.

Papasakokite apie savo darbo planą.

Kad jums būtų lengviau susidoroti su užduotimi, naudosime korteles – užuominas.

Rodyti skaidrėje.

Kai formuojate jūros dumblius, galite naudoti šią užuominą.

Jeigu

Ar galiu

Ir mes pastatysime akvariumo gyventojus lauke bankai.

VAIKAI PRADEDA DARBĄ

Vaikai, kurie greitai atlieka darbą, atlieka dumblius akvariume.

Užpildome akvariumo dugną.

Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus.

Mokytojas parodo savo darbą – Aštuonkojis akvariume.

Pažiūrėkite, ko trūksta jūsų akvariume?

AKVARIUMŲ UŽPILDYMAS VANDENIU

KŪRINIŲ PARODA

Aštuonkojui patiko tavo darbas. Jis atnešė tau dovanų. Tai yra žuvys.

Savianalizė (refleksija).

Jei veikla jums patiko ir atlikote gerą darbą, imkite „auksinę“ žuvelę. Jei manote, kad ne visai susidorojote su užduotimi, galite imtis mėlyna žuvis... Priklijuokite juos prie akvariumo.

Šiandien jūs visi puikiai padirbėjote. Mūsų kelionė į jūros dugną baigėsi.


Piešimo pamokos vyresniųjų grupei „Akvariumas“ santrauka

Akvariumo su unikaliomis žuvimis įvaizdžio kūrimas.

Sąlygų kūrybiškam pritaikymui anksčiau įsisavintų darbo technikų sudarymas meno medžiagos o figūrinės išraiškos priemonėmis.

Kolektyvinio akvariumo sukūrimas.

Edukacinis: ankstesnėse pamokose įgytų žinių ir įgūdžių įtvirtinimas ir apibendrinimas; mokyti vaikus savarankiškai ieškoti vaizdavimo būdų, dailės medžiagos ir vaizdinės raiškos priemonių šiai temai atskleisti; tobulinti meninius ir grafinius įgūdžius; toliau formuoti meninius poreikius, gebėjimą analizuoti savo ir kitų vaikų darbus.

Ugdyti: lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę, savo darbe naudojant įvairias menines medžiagas; ugdyti ritmo, spalvų, kompozicijos pojūtį; ugdyti estetinį supančio pasaulio suvokimą, gebėjimą matyti gražų; domėjimosi aplinkiniu pasauliu ugdymas.

Ugdomasis: ugdyti estetinius ir moralinius jausmus, norą užjausti, užjausti ir padėti, pagarbą supanti gamta ir augintiniai.

Preliminarus darbas:

A. S. Puškino pasakos „Pasakojimas apie žveją ir žuvį“ skaitymas, nagrinėjant šio kūrinio iliustracijas.

Paveikslėlių ir nuotraukų, iliustracijų ir atvirukų, vaizduojančių jūrų, upių ir akvariumų žuvis, tyrinėjimas, siekiant praturtinti vaikų meninę patirtį.

Pokalbiai apie jūros ir upių žuvų gyvenimą.

Lauko žaidimas „Jūra nerimauja – vienas, jūra neramu – du...“. Akvariumo priežiūra: augalų, akmenukų skalavimas.

Svarstymas vandens augalai ir lyginant juos su antžeminiais (kuo jie panašūs, kuo skiriasi).

Gamtos dumblių ir žuvų eskizai, piešimas ant pristatymo; gaminimas ir ragavimas žuvies patiekalai ir jūros dumblių patiekalai.

Žuvies figūrėlių dekoravimas, iškirptas iš spalvoto popieriaus.

Metodiniai metodai: Apsvarstykite piešinius su įvairiais akvariumais su vaikais, nustatykite, iš kokių medžiagų jie buvo sukurti; atkreipkite dėmesį į vaikų laikyseną piešdami, netikėtumo akimirką.

Medžiagos ir įranga:

molbertai, planšetės, ruošiniai apvaliam akvariumui A4 arba A3 formato, pritvirtinti prie planšetės su juostele, guašu, akvarelėmis, šepečiais, skudurais, paprasti pieštukai, vaškiniai pieštukai, juodi markeriai, žuvytės, iš anksto vaikų papuoštos skirtingos spalvos, pieštukiniai klijai.

1. Laiko organizavimas- 2 minutės.

2. Euristinis pokalbis - 6 min.

3. Kūrybinės paieškos ir eksperimentinis darbas - 10 min.

4. Dinaminė pauzė- 2 minutės.

5. Pamokos rezultatas:

a) vaikiškų darbelių paroda ir analizė - 2 min.

b) savistaba – 3 min.

PAMOKOS PROCESAS

1. Organizacinis momentas

Visi čia!

Suaugusiems ir vaikams!

Galime pradėti!

Bet pirma,

Būtina pasakyti „Labas“!

D: Sveiki.

P .: Šiandien prie darželio sutikau saulę, kuri atėjo mūsų aplankyti. Tačiau saulė nėra paprasta, o stebuklinga. Kas paims į rankas, tas taps meiliausias ir geras vaikas pasaulyje. Patikrinkime! (Perduodame balioną – saulę, tardami vienas kitam meilų žodį). Tiesa, mes tapome patys maloniausi ir meiliausi.

2. Euristinis pokalbis

P: Vaikai, ateik pas mane. Pažiūrėk, koks didelis ir gražus akvariumas... O kokios žuvys jame plaukia?

Kokios yra žuvies dalys? Ir ką geometrines figūras kaip jie atrodo? (svarstyklės, kūnas – ovalus, uodega – trikampis, pelekai, akys). Pakvieskite vaikus parodyti žuvies kūno dalis, paaiškinti jų paskirtį. Pelekai tarnauja kaip vairas ir stabdys, o uodega – kaip žuvies variklis.

P .: Vaikai, dabar pažiūrėkite čia. Mokytojas veda vaikus prie televizoriaus ir rodo skaidres su nepaprastomis žuvimis. Atkreipia dėmesį į jų ryškias skales.

Kas bandys nupiešti žuvį? Vaikas piešia žuvelę ant magnetinės ar kreidinės lentos.

3. Praktinis darbas

P.: (Veda vaikus prie magnetinės lentos, ant kurios tvirtinami iš įvairių meninių medžiagų pagaminti akvariumai).

V.P .: Kokias medžiagas ir technikas menininkas panaudojo kurdamas tokius gražius akvariumus? Kokias kitas medžiagas galite naudoti? (Vaikų atsakymai)

Bet jūs taip pat galite piešti žuvį savo rašikliais.

4. Pirštų gimnastika:

Mano žuvis visą laiką tyli

Nedainuoja, neurzgia, neniūniuoja.

Nesuprantu kodėl, čia bėda.

Gal vandens pateko į burną?

Prašom eiti prie molbertų, jie tvirtinami prie akvariumų ruošinių. Turite guašo, akvarelės, vaško kreidelių ir juodų žymeklių. Pabandykime panaudoti šias medžiagas, kad sukurtume akvariumo įvaizdį, bet kad kiekvienas iš jūsų būtų kitoks ir kitoks nei

5. Fizinės minutės

Žuvys linksmai žaidžia

Mėlynos spalvos saulės vanduo,

Jie susitrauks, atsitrauks,

Jie palaidos save smėlyje.

Virsti žuvėdromis.

Mes esame žuvėdros, išskleidę sparnus ir sukame ratus virš upės, ieškodami grobio. Pamatėme žuvį, nusileidome į vandenį, (pasilenkėme) pagavome žuvį ir išskridome į krantą.

Vaikai atlieka veiksmus, išreikšdami savo požiūrį į meninį žodį judesiais, mimika.

6. Vaikų darbelių analizė ir eksponavimas

P .: Pažiūrėkime, ką tu padarei. Ar atlikome darbą (nupiešėme akvariumą)? Kas gavo spalvingiausią žuvį? Koks jų vardas? Kas smagiausia? Kas turi įdomiausią, linksmiausią, gražiausią, skaidriausią, magiškas akvariumas? Kodėl? ir tt (Darbo metu)

7. Introspekcija

P .: Vaikai, pažiūrėkite, koks didelis ir gražus nupieštas akvariumas. Bet tuščia. Užpildome žuvimi. O štai žuvytės, kurias puošėme anksčiau. Jei padarėte gerą darbą, paimkite raudoną arba geltoną žuvį. Jei manote, kad ne visai susidorojote su užduotimi, galite pasiimti žalią arba mėlyną žuvį.

Vaikai klijuoja žuvis į didelį akvariumą.

P .: Šiandien puikiai padirbėjai. Mūsų pamoka baigėsi. Žuvies dar turime, padovanokime jas svečiams kaip pamokos atminimą. Iki pasimatymo kitoje pamokoje.

Užsiėmimo tipas: Naujos mokymo medžiagos mokymasis.

Pamokos tipas:Žaidimas yra kelionė.

Metodinis tikslas: Sąlygų žinių, įgūdžių ir gebėjimų formavimuisi sudarymas; gebėjimų ugdymas; asmenybės bruožų ugdymas.

Pamokos tikslai:

  • Švietimo: Žinių apie akvariumo įrangą formavimas.
  • Besivystantis: mokinių įgūdžių apibendrinti įgytas žinias, analizuoti ir lyginti, daryti reikiamas išvadas ugdymas.
  • Švietimo: sukurti būtiną komunikacines savybes, savitarpio pagalbos, tolerancijos, pagarbos aplinkai ugdymas vandens gyventojų pavyzdžiu. (2 skaidrė)

Pamokos materialinė ir techninė pagalba:

  • kompiuteris, ekranas, projektorius, pristatymas;
  • kortelių rinkinius didaktinis žaidimas;
  • taros rinkinys (stiklinis stiklas, 1,5 l. butelis, 3 l. stiklainis, akvariumas);
  • akvariumo įranga (šildytuvas, termometras, akvariumo fluorescencinė lempa, filtras, kompresorius);
  • eksperimento įranga: dvi stiklinės kolbos, viena pripildyta vandens, užteršto smulkiomis šiukšlėmis (pjuvenomis, šakelėmis), kita tuščia; piltuvas, popierinis filtras;
  • vaizdo fragmentas (Fixies: Animacinis serialas: 1 leidimas: 19 serija „Akvariumas“);
  • A-4 popieriaus lapai, flomasteriai, pieštukai, akvariumo šablonas;
  • aukso ir sidabro medaliai „Geriausias keliautojas“.

Tarpdisciplininė ir tarpdisciplininė komunikacija:

  • Chemija, fizika, matematika; zoologija, botanika, ekologija

PAMOKOS PROCESAS

I. Organizacinis ir parengiamasis etapas:

Mokytojas susitinka su mokiniais.

Sveiki, vaikinai!

Mokytojas paskiria budintį pareigūną.

Budėtojas atsiskaito mokytojui apie grupės pasirengimą pamokai, apie dalyvaujančius ir nedalyvaujančius mokinius.

1. Motyvacinis momentas.

Džiaugiuosi tave matydamas! Šiandien mūsų laukia daug naujų atradimų, įdomių užduočių kelionėje po akvariumą, kurios pabaigoje dėmesingiausi keliautojai bus apdovanoti aukso ar sidabro medaliais „Geriausias keliautojas“ (medalių demonstravimas) 6 PRIEDAS.

Taigi, kelionės tikslas: pažintis su akvariumo įranga.

Sužinosite, kas vadinama akvariumu ir kokia įranga reikalinga vandens gyventojai buvo patogu.

2. Pagrindinis etapas:

1) Naujos medžiagos mokymasis. (Paskirstyti į pogrupius)

Mokytojas: Bet prieš pradedant kelionę, noriu su tavimi pažaisti žaidimą „Surask savo namus“ 1 PRIEDAS, 2 PRIEDAS. Priešais jus – kortos su gyvūnais ir kortų „nameliai“. Jūsų užduotis yra išsiaiškinti, kuriame name gali gyventi šie gyvūnai. Ir greitai įdėkite kiekvieną gyvūną į savo namus. (3 skaidrė)

(Vaikinai rodo „Namai“ su nuomininkais)

Pedagogas: Patikrinkime su jumis, ar tinkamai apgyvendinote savo nuomininkus.

Mokytojas: Pirmasis "namas" - akvariumas, tai permatomas konteineris, skirtas nuolatiniam vandens organizmų laikymui. V namų akvariumas gali gyventi maži gyvūnai.

Ir jūs teisingai įdėjote gupijas.

Mokytojas: Kitas "namas" - terariumas, tai konteineris, kuriame palankiomis sąlygomis laikomi kai kurie gyvūnai (varliagyviai, ropliai, vabzdžiai ir kiti bestuburiai), taip pat augalai. Mūsų terariume turite gyvatę. Teisingai.

Mokytojas: Trečiasis „namas“ yra paludariumas. Terminas „paludarium“ kilęs iš lotyniškų žodžių paluda – pelkė, o arium – vieta. Tai patalpa, kurioje laikomi augalai ir gyvūnai, kuriems reikalinga didelė drėgmė. Paludariume dirbtinai sukuriama nedidelė prie vandens ar pelkių gyvūnų ir augalų buveinė.

Čia tu turi purviną džemperį.

Paskutinis "namas" -
Tai pastatas, kurį dažnai lanko turistai,
Kuriame dirba specialistai,
Už kurio stiklo plaukioja narai,
Ir taip pat vandens gyventojai!

Tai okeanariumas, kuriame, kaip taisyklė, yra keli įvairaus dydžio baseinai. Mažuose akvariumuose yra mažų žuvų ir bestuburių, o norint stebėti jų gyventojus, viena iš šoninių sienelių yra skaidri. Didelis akvariumas didelė žuvis, vėžliai, irklakojai, sirenos, banginių šeimos gyvūnai. Yra akvariumų, kuriuose vyksta pasirodymai su dresuotais delfinais ir irklakojais. Kai kuriuose akvariumuose atliekami moksliniai tyrimai.

Pedagogas: Ar žinojote, kad akvariumuose dirba ichtiologai, okeanologai, akvariatoriai, delfinologai ir kt.? (4 skaidrė) Plaukimas su delfinu dar nereiškia, kad jau tapote delfinologu. Norint įgyti šią profesiją, būtina studijuoti ne tik biologiją, bet ir fiziką, chemiją, matematiką ir kitus mokslus.

Pedagogas: Jūs teisingai įkūrėte delfiną ir ryklį akvariume.

Mokytojas: Vaikinai, kodėl manote, kad gupija gali gyventi akvariume, o delfinas negali gyventi namų akvariume?

Kol mąstote, klausykite trumpos istorijos.

„Petijai tėvai leido turėti akvariumo žuvytes. Gyvūnų parduotuvėje jis nusipirko gražių gupijų. Parsinešiau juos namo ir sudėjau į trijų litrų stiklainį. Tačiau ryte pamatė liūdną vaizdą, vandens paviršiuje plaukiojo negyvos žuvys. "Kodėl žuvis mirė?" - pagalvojo Petja. Juk išploviau stiklainį, užpyliau nusistovėjusį vandenį “.

Mokytojas: Vaikinai, padėkime Petijai, atsakysime į jo klausimą "Kodėl žuvis mirė?" (vaikų atsakymai).

Mokytojas: Prašau pasakyti, kuriam Pitui reikia pasirinkti „namą“ savo žuviai.

Žiūrėk, priešais tave yra konteineriai. 3 PRIEDAS. (5 skaidrė)

Kuris, jūsų nuomone, pasiteisins. Kodėl kiti netinka?

Pedagogas: Prisiminkime, kas yra akvariumas?Taip, vaikinai, tai permatomas konteineris, skirtas nuolatinei vandens organizmų priežiūrai.

Tačiau reikia atsiminti, kad kiekvienai žuvų rūšiai reikia tam tikro akvariumo tūrio. Didelėms žuvims reikia 100 litrų ar didesnio akvariumo. Dideli akvariumai reikalingi ir mažoms žuvims, jei jų yra daug. Vidutiniškai žuviai iš degtukų dėžutės reikia 2,5 litro vandens!

Pedagogas: Prisimeni mano klausimą apie gupiją ir delfiną? Dabar galite atsakyti. (Vaikų atsakymai)

Mokytojas: Vaikinai, mes padarėme gerą darbą, o dabar šiek tiek pailsėkime su jumis.

Fizinis lavinimas: "Žuvis"(visi atsistojo)

Žuvis plaukė, nardė (abiejų rankų pirštai sulenkti, rankos juda į priekį)

Skaidriame šviesiame vandenyje. (rankos juda nuo peties, vaizduojamos nardančios žuvys)

Tada jie susijungia, išsiskirsto (rankos susijungia ir išsiskiria)

Jie palaidos save smėlyje. (rankos juda žemyn, o tai vaizduoja besikasančią žuvį)

Mokytojas: Atsisėskite, prašau, į savo vietas

Pedagogas: Taigi, mūsų kelionė prasideda!

Įsivaizduokite, kad mes tapome mažomis žuvytėmis (6 skaidrė) ir buvome patalpinti į akvariumą. Mūsų naujuose namuose yra tiek daug naujų ir įdomių dalykų. O kiek čia įrangos sumontuota. Įdomu, kam jis skirtas? Ar galima be jo?

Mokytojas: Dabar mes su tavimi ir bandome tai išsiaiškinti. Taigi, mes plaukėme!

Mokytojas: O, koks šiltas vanduo akvariume. Žuvys, bet kuris iš jūsų yra susipažinęs su šiuo įrenginiu (įrenginio ekranas - šildytuvas), ir kaip manai koks jos tikslas? (7 skaidrė)(vaikų atsakymai). 4 PRIEDAS.

Pedagogas: Jei planuojate laikyti tropines žuvis, vandens temperatūrą akvariume turėsite palaikyti +20 - +32 0 С, saltas vanduo jiems bus blogai gyventi. Tam reikia šildytuvo. Patogu, jei šildymo įrenginys derinamas su termostatu – jutikliu, kuris reaguoja į vandens temperatūros sumažėjimą akvariume. Norint stebėti vandens temperatūrą, jums reikės termometro.

Mokytojas: Žuvyte, kas mums taip ryškiai šviečia iš viršaus akvariumo? Gal saulė? (8 skaidrė)(vaikų atsakymai)

Mokytojas: Tai specialus vandeniui atsparus akvariumas liuminescencinės lempos suteikiant tolygią „dienos šviesą“. (įrenginio ekranas – fluorescencinė lempa) (9 skaidrė)

Pedagogas: Šviesa turi įtakos žuvų vystymuisi, augalų augimui. Nesvarbu, kokia šviesa akvariume – dirbtinė ar natūrali. Dirbtinis apšvietimas yra dar patogesnis nei saulės šviesa, nes jį galima reguliuoti. Žiemą šviesiąją paros dalį akvariume galite pailginti iki 10-12 valandų, ko reikia daugumai augalų ir žuvų, o vasarą – iki 15 valandų.

Mokytojas: Vaikinai, kokia nelaimė, vanduo mūsų akvariume užterštas. Ją reikia išvalyti. Ir aš žinau, kaip tai galima padaryti. Padarykime nedidelį eksperimentą su jumis.

Patirties demonstravimas

„Vandens valymas naudojant popierinį filtrą“ (10 skaidrė)

Išvalysime smulkiomis šiukšlėmis užterštą vandenį. Kad vanduo vėl būtų švarus, reikia šiukšlių filtras (filtras – iš prancūzų kalbos „filtras“)... Tam reikia piltuvo ir filtravimo popieriaus, visa įranga yra priešais jus.

Išvyniokime filtrą iš filtravimo popieriaus – kaip parodyta skaidrė 10.

Įdėkite šį filtrą į piltuvą ir įdėkite piltuvą į tuščią kolbą. Tada užterštą vandenį perkošiame (filtruojame) į kolbą. (11 skaidrė)

Mokytojas parodo filtravimo būdą, tada vaikai filtruoja vandenį.

Mokytojas: Žuvyte, ar tu viską padarei? Kaip manote, ar mums pavyko vandenį išvalyti, filtruoti? Apsvarstykite filtravimo popierių. Ką tu matai? Kokio vandens gavote į kolbą? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Žuvyt, gal toks vandens valymo būdas tinka mūsų akvariumui? (vaikų atsakymai)

Mokytojas: Visai teisingai. Popierinis filtras negali būti naudojamas tokiam dideliam akvariumui valyti. Todėl akvariume įrengiami specialūs akvariumo filtrai. ... (prietaiso ekranas - filtras) (12 skaidrė)

Mokytojas: Akvariumo filtrai skirti mechaniniam, cheminiam ir biologiniam vandens valymui (filtravimui).

Mokytojas: O Fixiki animacinių filmų personažai padės mums išsiaiškinti akvariumo filtro struktūrą. (vaizdo įrašo fragmento 13 skaidrė)

Mokytojas: Vaikinai, ar manote, kad šie filtrai naudojami vandeniui valyti akvariumuose? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Šių filtrų valymui neužteks didelis skaičius vandens akvariume, todėl ten sumontuoti galingi filtrai. (14 skaidrė)

Mokytojas: Žuvys, o kokie burbuliukai plaukioja mūsų akvariume? (15 skaidrė) o is kur jie atsiranda? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Tai yra oro burbuliukai, kurie susidaro iš akvariumo kompresoriaus. (įrenginio ekranas – akvariumo kompresorius) (16 skaidrė)

Akvariumo kompresorius yra specialus prietaisas, skirtas vandeniui praturtinti deguonimi.

Pedagogas: Deguonis yra būtinas visų gyvų organizmų kvėpavimui akvariume. Deguonis gali būti gaminamas akvariume, kai gyvena vandens augalai (17 skaidrė)... Visų tipų akvariumo augalai gamina deguonį per fotosintezės procesą. Tinkamai pasirinkus augalų ir žuvų skaičiaus santykį (trečdalis akvariumo apsodinta augalais, du trečdaliai – laisvam žuvų maudymui), tuomet žuvims pakanka deguonies ir jos gerai jaučiasi. Kai augalų mažai arba visai nėra, o žuvų daug, tuomet žuvims neužtenka deguonies, tuomet reikėtų griebtis dirbtinio vandens sodrinimo deguonimi, kompresoriaus pagalba.

2) Mokomosios medžiagos konsolidavimas.

Vaikų vizualinė veikla

Pedagogas: Vaikinai, įsivaizduokite, kad aš taip pat esu maža žuvelė, kurią apsigyvenote savo akvariume. Turiu daug klausimų apie savo naujus namus. Padėkite man į juos atsakyti.

Rybka - mokytojas: Bijau, o jei aš sušalsiu šiuose namuose? (vaikų atsakymai)

O jei man tamsu? (vaikų atsakymai)

Ir aš neuždustiu? (vaikų atsakymai)

Kas išvalys vandenį? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Tu puikus! Nuramino žuvelę.

Labai džiaugiuosi Jūsų žiniomis, visi buvote labai dėmesingi, aktyvūs ir darbštūs.

Mūsų kelionė eina į pabaigą. Kviečiu kiekvieną nupiešti savo namus su įranga, su kuria susipažinome šiandien. O tada iš jūsų piešinių surengsime parodą. 5 PRIEDAS.

Mokytojas: Gerai padaryta! Visi piešė nuostabius piešinius! Mūsų paroda atidaryta! Pateikė 15 d kūrybiniai darbai... Aptarkime juos! Pažiūrėkite, ar žuvys gyvens šiame akvariume? Ir šitame? (vaikų atsakymai) Po diskusijos išsiaiškinome, kad ne visi keliautojai buvo dėmesingi, netenka aukso medalio, bet nusipelno sidabro!

Medalių įteikimas.

3. Galutinis etapas:

Pamokos rezultatas.

Mūsų kelionė-kelionė, kurios metu rengėme eksperimentus, atlikome stebėjimus, atlikome eksperimentą, baigėsi ir atėjo laikas įvertinti. Prisiminkime savo kelionės tikslą (vaikų atsakymai).

Vaikinai, kas yra akvariumas? (vaikų atsakymai)

O kokia įranga turi būti įrengta akvariume, kad žuvytės patogiai gyventų (vaikų atsakymai)?

4.Atspindys.

Pratimas „Savybės“. Pratimo tikslas: padėti dalyviams išsiugdyti objektyvesnę savigarbą.

Mokytojas: Vaikinai, mes stovime ratu, laikomės rankomis, o dabar nubrėžiame žuvies kontūrą.

Auklėtoja: kreipiasi į kiekvieną vaiką: kaip jautėtės mūsų kelionės metu? Kas trukdė ar padėjo pamokoje? (vaikų atsakymai)

Mokytojas: Mūsų pamoka baigėsi, ačiū visiems, iki pasimatymo. (18 skaidrė)

Interneto ištekliai.

Svetlana Ponkratova
Pamokos „Akvariumas ir jo gyventojai“ santrauka

Tikslas:

Išsiaiškinkite vaikų nuomonę su negalia apie tai, kas yra žuvys gyvena akvariume, sraigės, augalai;

Įtvirtinti vaikų su negalia žinias apie žuvų funkcijas, paskirtį akvariumo augalai(plaukioja žuvys, šliaužia sraigės, valo sienas akvariumas, augalai auga, puošiasi akvariumas tarnauti kaip maistas ar prieglobstis kai kurioms žuvims);

Ugdykite empatijos jausmą ir emocinį reagavimą į akvariumo gyventojams.

Medžiaga ir įranga: akvariumas gyvenamojoje zonoje, žuvies maketas, plastilinas, lipdymas lentos, rietuvės, muzikinis centras, muzikos įrašas poilsiui.

Pamokos eiga:

(vaikai sėdi puslankiu priešais stalą, ant kurio uždengta servetėle akvariumas)

Auklėtojas: - Vaikinai, pabandykite atspėti mano mįslė:

Žiūrėk, namas stovi

Užpilta vandeniu iki kraštų.

Be langų, bet ne niūrus,

Permatomas iš keturių pusių.

Šiame name gyventojai

Visi įgudę plaukikai (Akvariumas)

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas: - Teisingai, akvariumas, o kokie nuomininkai gyvena šiame skaidriame name? (Žuvys)

Susipažinkime su žuvimis ir pažiūrėkime, ką žuvys turi.

Žaidimas " Akvariumas ir jo gyventojai"

(mokytoja skaito eilėraštį apie žuvis ir atkreipia vaikų dėmesį į šias žuvis)

1. Ji atėjo pas mus iš pasakos,

Ten buvo karalienė

Ši žuvis nėra paprasta -

Ši žuvis yra auksinė

Dėvi ilgas smailas arklio uodega

Ir paskambino (kardo nešėjas)

2. Plėšri žuvis su ūsais

Mes skambiname... (gurami)

3. Kas turi namą po akmeniu?

Jis ūsuotas, margas (šamas)

4. Kaip sidabrinis mėnuo ir liūdna išvaizda,

Paslaptingos žuvys sėdėjimas akvariume(skaliarinis)

5. Mažas, gražus, vikrus ir išdykęs

Mažos žuvytės (gupis) plūduriuoja ant vandens.

Auklėtojas: - Pasigrožėjome žuvimi, o dabar pažiūrėkime ir įvardinkime, ką žuvys turi ir kam jos reikia reikia:

(atkreipia vaikų dėmesį į žuvies modelį)

Ovalus kūnas

Pelekai ant nugaros ir pilvo (padėti žuvims plaukti vandenyje)

Uodega (padeda plaukti, vairuoti ir sukti)

Turėti akis (žuvys miega atmerktomis akimis, nes šimtmečio nėra)

Valgyk burną (žuviai valgyti)

Yra žiaunų (savo žuvų pagalba jie kvėpuoja po vandeniu)

Kūnas padengtas žvynais.

Žaidimas „Aprenk žuvį“

(vaikams suteikiami siluetai akvariumo žuvys ir žvynai; vaikai įkiša žvynus į žuvies kūno angas, aprengia žuvį ir pataiso pavadinimą „žvynai“)

Auklėtojas: - Gerai pažiūrėkime, vaikinai, o kas dar gyvena su žuvimi akvariumas(vaikų atsakymai)

Teisingai – tai sraigės, kriauklės, akvariumo augalai .

Auklėtojas: - Kaip manai, žuvytės, sraigė ar ne? (vaikų atsakymai)

Auklėtojas: - Taip, žuvys ir sraigės yra gyvi padarai.

Kokiame vandenyje jie norėtų gyventi? (vaikų atsakymai)

Auklėtojas: - Švariame vandenyje.

Auklėtojas: - Žinai, vaikinai, akvariumas augalai taip pat reikalingi akvariumas, dėl grožio. Kai kurios žuvys ten pasislėps ir gali vaišintis žolės ašmenimis.

Auklėtojas: - Pažiūrėsim, kaip valgo žuvys.

(vaikai stebi maitinimo procesą akvariumo žuvys).

Auklėtojas: - O dabar mūsų žuvys kviečia pailsėti ant jūros kranto.

Atsipalaidavimas „Svajonė prie jūros“

Skamba rami muzika, vaikai sėdi kilimas: atsigulkite užmerktomis akimis ir klausykitės jūros ošimo. Mokytoja ramiu balsu pasakoja, kad visi vaikai sapnuoja tą patį. Šiame sapne jie mato jūrą su skaidriu mėlynu vandeniu, per kurio storį galite pamatyti povandenį ramybė: nepaprasti dumbliai, nepaprastos žuvys, medūzos ir juokingi delfinai (tada pauzė)... Tyla, girdisi tik jūros ošimas ir žuvėdrų klyksmas.

Bet laikas pabusti ir vėl sugrįžti (vaikai atmerkia akis, lėtai atsisėda ir tada pakyla)

Auklėtojas: - Šiandieniniam susitikimui su atminti akvariumo gyventojai Padarykime jums patinkančią žuvį.

(vaikai užima darbo vietas prie stalo ir pradeda dirbti ramiai muzikai; mokytojas padeda patardamas ar parodydamas)

Auklėtojas: - Puiku vaikinai! Jūsų žuvys labai gražios ir mums tikrai patiks akvariumo gyventojams.

Rūpinkitės savo grazus namasžuvims rūpinkitės žuvimis, nepamirškite, kad jos gyvos, kad joms reikia jūsų dėmesio, pamaitinkite jas ir jos džiugins savo grožiu.

Susijusios publikacijos:

Integruotos pamokos „Jūros gyventojai“ santrauka Savivaldybės ikimokyklinis ugdymas valstybės finansuojama organizacija « Darželis kombinuotas tipas Nr. 10 "Vsevolozhsk KONSPEKT tiesiogiai.

Pamokos „Jūrų ir vandenynų pasaulyje: jūrų gyvybė“ santrauka Tikslas: formuoti idėjas apie jūros dugnas ir jų gyventojai. Mokymosi uždaviniai: 1. Toliau plėsti vaikų žinias apie Žemės planetą;

Taikymo pamokos jaunesnėje grupėje „Akvariumas“ santrauka Programa "Akvariumas". Užduotys: - Ugdyti draugiškumą, draugiškus santykius su bendraamžiais. - Toliau mokyti vaikus kalbėti.

Integruotos pamokos tema „Miško gyventojai“ santrauka PROGRAMOS UŽDUOTYS: Įtvirtinti vaikų žinias apie gyvūnų pasaulį. Formuoti gebėjimą apibūdinti gyvūnus, juos išryškinant būdingi ženklai, teisingai.

Išsamios pamokos apie durklažuvių stebėjimą ir pritaikymą „Akvariumas“ santrauka Abstraktus sudėtingas užsiėmimas apie pažintį su kitais „Stebėti kardžuves“ ir aplikaciją „Akvariumas“ Pedagogas: Spiridonova.

Atviros ekologijos pamokos „Miškas ir jo gyventojai“ santrauka Programos turinys: Formuoti gebėjimą įvardyti žiemos ženklus, gebėjimą kurti pasakojimą iš paveikslėlių, dirbti su kortelėmis, schemomis.