Pristatymas "Pasivaikščiojimas miške" pristatymas pamokai apie supantį pasaulį (vyresnėje grupėje) šia tema. GCD „Pasivaikščiok vasaros miške“ santrauka!

Nadežda Biriukova

GCD « Vaikščioti po mišką» . Vyresnioji grupė

Tikslas: meilės ir pagarbos gamtai, miškui ugdymas.

Užduotys:

Patikslinti ir išplėsti turimas vaikų idėjas apie mišką ir jo gyventojus;

parodyti gyvų organizmų ryšį ir sąveiką miške.

Ugdyti vaikų pažintinį domėjimąsi miško ir jo gyventojų gyvenimu, taip pat atmintį, rišlią kalbą, gebėjimą analizuoti, daryti išvadas;

skatinti fantaziją.

Išmokite išreikšti savo fantazijas žodžiais, trumpais teiginiais ir pasakojimais.

Ugdykite estetinį skonį, atsargus požiūrisį mišką.

Medžiaga: multiprojektorius, rudeniniai lapai (iš popieriaus, stebuklinga knyga, natūrali medžiaga rankdarbiams, plastilinas, didaktinės kortelės žaidimui "Nedaryk".

Ugdymo sritys : "Žinios", "Bendravimas", "Saugumas", "Meninė kūryba"

1. Auklėtojas: Labas rytas Vaikinai, man malonu matyti visus. Pasveikinkime vieni kitus tylus: kaip lyja.

Šiandien mes eisime su jumis į neįprastą kelionę, bet kur - atsakymas mįslė:

Herojus stovi turtingas, elgiasi su visais sutartis:

Artem - braškės, Vika - kaulų uogos,

Mašenka su riešutu, Eliziejus su russula.

Olenka - avietė, o Nikita - šakelė (miškas)

Kviečiu pasivaikščioti rudenėjančiame miške, bet pirmiausia pakartokime elgesio miške taisykles.

2. kalbos žaidimas„Neįmanoma“. Ką galima ir ko negalima daryti miške?

(Negalima laužyti šakų, žaloti medžius, skinti gėlių, išnešti gyvūnų iš miško ir pan.

Gali: žaisti miške, vanagas, grybauti, uogauti ir pan.)

globėjas: Ir dauguma Pagrindinis dalykas: stenkitės nekelti per daug triukšmo, kitaip miškas išsigąs, pasislėpk, ir nesužinosi nė vienos paslapties.

(Vaikai eina pagal P. Čaikovskio muziką „Rudens daina“ į kėdes)

globėjas:

3. Štai mes atėjome Slide. Rudens miško panorama.

Vaikas skaito S. Pogorelovskio eilėraštį „Miškas“

Sveikas miškas, nuostabus miškas!

Pilna pasakų ir stebuklų!

Ko keliate triukšmą?

Tamsi, audringa naktis?

Ką tu šnibždi mums auštant,

Viskas rasoje, kaip sidabre?

Kas slepiasi tavo dykumoje

Koks gyvūnas? Koks paukštis?

Viską atidaryk, neslėpk:

Matote – mes esame mūsų!

globėjas: Sėskim ant kelmų (kėdės) ir surengti pasakojimų konkursą apie rudenį. Ir nuo medžių nukritę lapai mums tai padės.

4. Kalbos žaidimas "Kaip atrodo lapas"

Skaidrė. Rudeninis auksinis klevas, raudonasis šermukšnis, geltonasis beržas

(Kiekvienas vaikas paima nuo kilimėlio paklodę, apžiūri ir pasakoja, ką galėtų įsivaizduoti žiūrėdamas į šią paklodę, pvz., Lapelis atrodo kaip valtis, didelis, plaukioja jūroje.

Lapas atrodo kaip balionas, kuris skrenda aukštai danguje ir pan.)

globėjas: Ar žinote, kaip kalbėti su lapais?

5. Žaiskime žaidimą "Iš kokio medžio lapas?" (dialogo forma, pagrįsta empatijos priėmimu - galimybe transformuotis į kitą objektą, šiuo atveju - į medžio lapą)

Lapai, iš kokio tu medžio?

Iš beržo!

Kaip atsidūrei žemėje?

Vėjas pakilo, aš buvau sūkuriuotas, lėkiau, lėkiau ir kritau ant žemės;

Lapai, ant kokio medžio tu gyveni?

Aš gyvenau aukštame ąžuole.

Kaip atsidūrei žemėje?

Pūtė vėjas, suko mane ir nunešė ant žemės. ir kt.

6. Auklėtojas: Vaikai, o aš čia dar turiu lapus, bet ant jų kažkas parašyta. Mįslės. Meilės mįslės? Pažiūrėkime, kaip galite juos atspėti (miško medžių skaidrių demonstracija su mįslėmis).

medžių čiuožyklos (beržas, eglė, drebulė)

1 - Draugės pabėgo palei kraštą baltomis suknelėmis. (beržai)

2 - Kokia tai mergina: ne siuvėja, ne amatininkė, pati nieko nesiuva, o adatomis

ištisus metus. (Eglė)

3-Niekas negąsdina, bet visa dreba. (drebulė)

7. Fizminutka-etiudas „Mes – lapai“

Mes esame lapai, mes esame lapai

Mes esame rudens lapai.

Mes sėdėjome ant medžio

Pūtė vėjas, jie skrido.

Mes skridome, skridome

Ir kai pabodo skraidyti

Vėjas nustojo pūsti

Visi susėdome ratu.

Vėjas staiga vėl papūtė

Ir vėl nupūtė lapus.

Visi lapai skrido

Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės.

globėjas: Na, draugai, ar jums patinka būti miške? Atėjo laikas išsiaiškinti, kas gyvena miške. Pažvelkime į magišką knygą. Jei atspėsime mįsles, sužinosime, kokie gyvūnai ir paukščiai gyvena miške

8. Skaidrės apie gyvūnus ir paukščius.

1-Miške rieda kamuoliukas, turi dygliuotą pusę.

Naktį jis medžioja vabzdžius ir peles. (ežiukas)

2-Jis atrodo kaip aviganis, kad aštrus peilis nėra dantis.

Jis bėga, plika burna, pasiruošęs pulti avį. (vilkas)

3 - Stovi ant vienos kojos, žiūri į vandenį.

Atsitiktinai kiša nosį – ieško varlių upėje. (gandras)

4-Juodas, judrus, rėkiantis "krakas", kirminų priešas. (rokas)

9. Pokalbis klausimais:

Kas dar yra miške, be gyvūnų, paukščių ir vabzdžių?

Kokius grybus žinai?

Ar galima surinkti visus grybus?

Kodėl negalima nužudyti nuodingų grybų?

Ar vaikai gali grybauti vieni?

Kodėl negalite eiti į mišką be suaugusiųjų?

Ką daryti pasiklydus?

globėjas: Miške gyvena skirtingi gyventojai, kuriems miškas yra namai ir maitintojas, o žmogui – draugas. Viskas gamtoje yra tarpusavyje susiję. Atsekime vieną iš santykių grandinių.

10. Loginės grandinės kūrimas

Kad žmogus gyventų, jam reikia kvėpuoti. grynas oras kuriame yra daug deguonies. Augalai ir medžiai išskiria deguonį.

Medžių lapus minta daugybė vikšrų ir kirmėlių.

Paukščiai ir skruzdėlės minta vikšrais ir kirmėlėmis.

Sukurkime atvirkštinę grandinę.

Skaidrė. Santykių grandinė gamtoje.

11. Kalbos žaidimas „Aš pradėsiu, o tu baigsi“

Jei nėra paukščių, skruzdėlių, vikšrų ir kirminų. (valgykite medžių lapus)

Jei medžiai neturi lapų, jie negali. (išleisti deguonį)

Jei ore mažai deguonies, žmogau. (gali mirti)

globėjas: Taigi mūsų kelionė į mišką baigėsi.

Vaikas: „Tankus miškas, atsisveikink!

Džiaugiamės galėdami su jumis draugauti

Geras miškas, galingas miškas,

Pilna pasakų ir stebuklų!

12. Komandinis darbas. Siūlau visiems pereiti prie stalinių kompiuterių ir pasidaryti kolektyvinį amatą natūrali medžiaga„Miško pakraštyje“. Šį miško laikraštį pakabinsime tėvų kampelyje – tegul tėveliai pasidžiaugia mūsų žiniomis ir įgūdžiais ekologijos srityje!

13. Refleksija: Ar tau patiko būti miške? Kas tau labiausiai įsiminė? Kam šiandien padėjai?

Paskutinė pamoka senjorams logopedinė grupė vaikams, sergantiems ONR III lygiu

Tema: pasivaikščiojimas pavasario miške

Tema : „Pasivaikščiojimas pavasario miške“

( baigiamoji pamoka vyresniojoje logopedinėje grupėje su OHP III lygiu )

Tikslas : vaikų žinių leksikos temomis sisteminimas"Pavasaris", "Medžiai", „Migruojantys paukščiai“, "Laukiniai gyvūnai".

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Daiktavardžių kaita raidėmis; daugiskaitos daiktavardžių daryba. h. P. ;

Būdvardžių daryba iš daiktavardžių. ; patrauklumas būdvardžiai, sudėtiniai būdvardžiai.

- Duomenų galūnių formavimo taisymas.

Korekcinis vystymasis:

Vystymas loginis mąstymas, vaizduotė;

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Iškvėpimo trukmės mokymas;

Kolektyvizmo jausmo kėlimas.

Įranga : muzikinė kompozicija P.I. Čaikoskio „Pavasaris», dalykiniai paveikslėliai temomis, gyvūnų būstų išdėstymas, medžių išdėstymas, kamuolys, pristatymas.

Pamokos eiga:

1. Org. momentas.

Kad vaikai mūsų nepaliktų gera nuotaika dovanokime vienas kitam savo šypsenas.

2. Pasivaikščiokite miške. (į muziką)

Kviečiu pasivaikščioti pavasariniame miške. Norėdami patekti į pavasario mišką, turite pasisemti jėgų.

Įkvėpkite per nosį ir iškvėpkite per burną

Giliai įkvėpkite ir tada

Pučiame aukštai

(Vaikai pakelia rankas aukštyn, atsistoja ant kojų pirštų ir pučia).

Pučiame žemai

(Jie ištiesia rankas priešais save, pritūpia ir pučia).

Mes nupūsime toli

(Laikykite rankas priešais save, pasilenkite į priekį, pūskite).

Mes išpūsime arti.

(Uždėkite rankas ant krūtinės ir pūskite ant jų).

Pripildytas jėgos?

Tačiau prieš eidami į mišką prisiminkime elgesio miške taisykles. Ko negalima padaryti miške? (šaukimas, garsus kalbėjimas, paukščių lizdų naikinimas, gėlių draskymas, laužo kūrenimas, šiukšlių mėtymas).

Vaikinai užmerkite akis. 1,2,3 - apsisukti

Ir atsiduri miško proskynoje.

Štai mes miško proskynoje.

Susėskime ir šiek tiek pasikalbėkime. (Pokalbis vyksta ant kilimo)

Vaikinai, koks dabar sezonas?

vardas pavasario mėnesiai? Koks dabar mėnuo?

Užbaikite sakinį žodžiu"Pavasaris":

Laukėme (ko?)(pavasaris). Ilgą laiką (ką?)(pavasaris). Džiaugiamės (kodėl?)(pavasaris). Nusirengėme šiltus drabužius (kada?)(pavasaris). Mes mylime (ką?)(pavasaris).

Vaikinai, kelkimės ir eikime toliau taku. Apsidairykite, pamatysite, kiek medžių auga miške.

(vaikai sėdi prie stalų)

Žaidimas: „Tanya pasiklydo“ (pristatymas)

Žiūrėk, ar sužinojai, kas atėjo į mūsų pamoką? Teisingai, tai mergina Tanya. Tanya pasiklydo miške. Pasakyk man, kur Tanya?

(Tanya stovi po beržu) (po beržu, prie ąžuolo, už eglės, ant pušies ir pan.)

Žaidimas: „Pavadink tai meiliai“

Vaikinai, Tanya visai nemoka meiliai vadinti žodžių. Išmokykime ją šito.

medžio medis

krūmo krūmas

grybelinis grybas

kiškis zuikis

lapė lapė

gėlė gėlė

Pušis – pušis

Ąžuolas-ąžuolas

Žolė - travushkka (žolė)

Bump - guzas

uogų-uogų

3. Pirštų gimnastika

O dabar Tanya kviečia žaisti pirštais.

Sniegui tirpstant (išskleidžiame rankas delnais žemyn į šonus),
Atskrenda paukščiai (vaikas mojuoja rankomis kaip sparnais).
Lizdai daromi iš šakų (sujungia rankas delnais į viršų, pirštai pusiau sulenkti „lizdą“)
Viščiukams, vaikams (pirštai susipynę, sulenkti - atlenkti pirštus).

4. Pokalbis apie paukščius.

Žaidimas: „Iškirpti paveikslėlius“

Kol žaidėme, pas mus atskrido paukščiai. Tačiau norint sužinoti, kurie paukščiai pas mus atskrido, juos reikia surinkti iš dalių.

Atliko darbą, gerai atlikta. Dabar kiekvienas iš jūsų įvardins paukštį, kurį gavo. Kaip vienu žodžiu pavadinti visus šiuos paukščius? (migruojantis). Kodėl mes juos taip vadiname? (nes rudenį išskrenda į šiltesnius kraštus, o pavasarį grįžta atgal).

5.Fizminutka

Kelkis, mums reikia pailsėti

Papurtykite pirštus.

Pakilk, rankenos, aukštyn,

Judink, pirštai, -

Taigi jie judina ausis

Pilki zuikiai.

Tyliai sėlina ant kojų pirštų

Kaip lapės klaidžioja po miškus.

Vilkas apsidairo

Ir mes pasuksime galvas.

Dabar sėdime tyliai, tyliai -

Kad jis mūsų negirdėtų.

Žaidimas: „Surask namą“ (prie lentos)

Saulė sušildė vaikinus, ištirpo sniegas ir vanduo pateko į meškos guolį. Ir prisiminkime, kaip vadinami laukinių gyvūnų būstai. Kur gyvena kiškis? Vilkas? Ežiukas, voverė? (darbas su kortelėmis - būtina prie jų būsto pritvirtinti laukinius gyvūnus).

Dabar kiekvienas iš jūsų paims po gyvūną ir įkels jį į savo namus.

Šauniai padirbėta.

Žaidimas: „Pridėti žodžių“ (su kamuoliu)

Miško gyventojai siūlo su jais pažaisti žaidimą: „Pridėti žodžių“

Prie kiškio ilgos ausys. Koks kiškis? (ilgasausis)

Voverė turi raudoną uodegą. Kokia voverė? (raudonauodegė)

Ežiukas turi trumpas kojas. Kas jis? (trumpai)

Prie meškos Trumpa uodega. kas jis toks? (trumpauodegė)

Prie lapės ilga uodega…. ji ilgaplaukė.

Meška turi storus kulnus. kas jis toks? (riebios pėdos)

Vilkas turi ilgą uodegą. kas jis toks? (ilgauodegė)

Triušis turi pasvirusias akis. kas jis toks? (skersusi akis)

(Vaikai sėdi prie stalų)

Žaidimas: „Pavadink šeimą“ (pristatymas)

Išvardink visą vilkų šeimą?(mama, tėtis, jaunikliai). (meškos šeima, kiškis, lapė, voverė)

Vilkas, vilkas, jaunikliai.

Meška, meška, jaunikliai ir kt.

Žaidimas: „Rasti pagal siluetą“

Gyvūnai miške žaidė slėpynių ir slėpėsi nuo tavęs. Pažiūrėkite į visus ant stalo, ten yra kortelė, nupieškite gyvūną, kurį radote.

Įvardinkime, kokius gyvūnus slėpė?

Mačiau ežiuką, lokį ir t.t.

6. Apibendrinant rezultatus . (į muziką)

Ir taip mūsų pasivaikščiojimas baigiasi. pavasario miškas. Kas tau patiko? Laikas grįžti prie Darželis. Užsimerk. 1,2,3 coliogrįš grupė.

Štai mes savo darželyje.

Jūs visi puikūs! Esu labai tavimi patenkinta.

Tikslas: idėjų apie vėlyvą rudenį per tiriamoji veikla.
Medžiagos: smėlis, akmenukai, laistytuvas; gyvūnų ir paukščių „pėdsakai“, kuriuos galima uždėti ant rankų; juodo popieriaus lapai, didintuvai (kiekvienam); indelis vandens, pagaliukas, siūlų rutulys, lapai, susmulkinti lapai, dubuo, žaislas paukščiams, sulčių dėžutės lesyklėms kurti, lėkštė vandens, stiklinė, degtukai, lėkštė, spirituoti gėrimai (ramunėlių, mėtų, erškėtuogių) skanėstams .

Pamokos eiga

AT: Dienos trumpėjo
Naktys ilgėjo.
Laukai tušti, žemė šlapia,
Lietus pliaupia.
Kas pasakys, kas žino
Kada tai atsitinka?
D: Rudenį...
AT:Šiandien leisimės į kelionę į rudens miškas, bet pirmiausia pasiliksime šiek tiek pakraštyje ir apsvarstysime smėlį.
Patirtis Nr. 1:
AT: Atidžiai pažiūrėkite į smėlį, palieskite, pilkite nuo delno iki delno. Įvardykite smėlio savybes.
D: Smėlis gali būti sausas, šlapias, šlapias, labai šlapias. Smėlis yra birus ir trupa. Smėlis liejamas. Spalva gali būti geltona, šviesiai ruda, tamsi. Smėlis gerai praleidžia vandenį per save.
AT: Kai vaikštome sausu smėliu, ar mums patogu? (Vaikų atsakymai). Taip, labai nepatogu. Sunku vaikščioti ant sauso smėlio, jis trupa, pėdos grimzta į smėlį. Alena eik smėliu ir papasakok apie savo jausmus. (Mergaitė išpildo prašymą). Ar galime lipdyti iš sausos aikštelės? (Vaikų atsakymai). Įsivaizduokime, kad rudenį lyja. Egorai, tu būsi lietus: paimk laistytuvą ir užpilk smėlį. (Berniukas daro paslaugą). Kur dingo vanduo?
D: Vanduo įsigėrė į smėlį.
AT: Ar galime lipdyti iš šlapio smėlio? (Vaikų atsakymai). Ar patogu vaikščioti? Milana, eik smėliu ir papasakok apie savo jausmus. (Mergaitė išpildo prašymą). Dabar nuvalykite batus šluoste. Vaikinai, Milanos nebėra, bet kas liko ant smėlio?
D: pėdsakai.
AT: Taip, yra pėdsakų. Paimkite gyvūnų ir paukščių „pėdsakus“, uždėkite juos ant rankų ir atsispausdinkite. Įvardink čia vaikščiojusius. (Vaikų atsakymai). Vaikinai, kodėl smėlis mums dabar nepatogus?
D: Smėlis lieka ant pado.
1 pastebėjimas
Mokytojas ant juodo popieriaus lapo uždeda nedidelę saują smėlio ir kviečia vaikus apžiūrėti smėlį per padidinamąjį stiklą: smėlio grūdeliai smulkūs, nelygūs, kieti, skirtinga spalva, apvali forma yra atskirai vienas nuo kito, lengvai perkeliami.
AT: Iš ko pagamintas smėlis?
D: Smėlis sudarytas iš labai smulkių smėlio grūdelių.
2 pastebėjimas
Vaikai renka akmenukus ir smėlį, lygina, glosto, jaučia, spaudžia, bando pilti, klausosi krentančio akmens garso, smėlio srovės šniokštimo.
AT:Įvardykite akmenų savybes.
D: Uolos kietos. Jie yra lygūs, grubūs, skirtingų spalvų ir formų.
AT: Smėlio grūdeliai yra smulkūs akmenukai. Jie susidaro, kai dideli akmenys trinasi vienas į kitą.
Patirtis Nr.2
AT: Išsiaiškinkime, kas sunkesnis: akmenys ar smėlis?
Mokytojas supila smėlį ir akmenis į indelį vandens ir sumaišo pagaliuku. Vaikai stebi, kaip medžiaga nusėda ant dugno. Jie daro išvadą: akmenys nusėda anksčiau nei smėlio grūdeliai, jie yra sunkesni.

Pilna pasakų ir stebuklų!
Ko keliate triukšmą?
Tamsi, audringa naktis?
Ką tu šnibždi mums auštant,
Viskas rasoje kaip sidabre?
Kas slepiasi tavo dykumoje
Koks gyvūnas? Koks paukštis?
Atidarykite viską, neslėpkite:
Matote, mes esame savo! (S. Pogorelovskis)
Žaidimas „Tęsk žodį“
AT: Vaikinai, pažaiskime šiek tiek su jumis?
Įrodykime miškui, kad esame savi. Aš messiu kamuolį ir pasakysiu žodžio pradžią, o tu grąžinsi kamuolį ir užbaigsi žodį ...
Lapė, medus, galų gale, grybas, e-žikas, lapelis-I, voveraitė, riešutai, kiškis, medis, saulė, gėlės ir kt.
„Draugų miško taisyklės“
AT: Kol takas nenuves toli į mišką, prisiminkime miško bičiulių taisykles. Kaip reikėtų elgtis miške, kad nenukentėtų jo gyventojai?
(Vaikas vadina taisyklę ir paima kaimyno ranką, tas pats vadina taisyklę ir paima kaimyno ranką ir pan.)
D: Miške negalima kūrenti laužų. Negalite trypti žolės ir rinkti didelių gėlių puokščių. Po poilsio turite išnešti visas šiukšles. Nereikia triukšmauti miške, kad netrukdytų gyvūnams ir paukščiams. Negalima sugadinti skruzdėlynų – jie yra miško tvarkdariai. Jūs negalite gaudyti vabzdžių - jie apdulkina augalus ir naikina amarus. Negalite sulaužyti medžių šakų, gėlių. Jei randame gyvūno skylę, negalime prie jos priartėti. Jūs negalite nueiti toli nuo suaugusiųjų. Jei matote kažkieno šiukšles, turite padėti jas pašalinti. Jūs negalite eiti giliai į rezervuarą. Nelieskite lizde esančių paukščių kiaušinių rankomis.
AT: Kodėl būtina žinoti ir laikytis elgesio miške taisyklių? (vaikų samprotavimai)
Anya: Miškas yra gyvūnų namai. Turite gerbti kažkieno namus.
AT: Kaip dabar galime padėti savo vietovės augalams ir paukščiams?
D: Kai sninga, mes galime padengti medžių šaknis sniegu, pakabinti lesyklas ir lesinti paukščius.
AT: Tik dabar sakėme, kad tai neįmanoma, tai neįmanoma... Bet ką tu gali veikti miške?
D: Galite ramiai eiti takais, kad išgirstumėte miško gyventojų balsus, pasigrožėtumėte augalais ir gėlėmis. Galima stebėti voverę, snapelį. Jei pagausime žiogą ar skruzdėlę stebėjimui, apžiūrėsime ir paleisime. Miške galima žaisti kamuoliu.
AT: Teisingai, gerai padaryta!
Žaidimas „Vėlyvo rudens ženklai“ (su siūlų kamuoliuku)
AT: Dienos trumpos, o naktys ilgos ir tamsios.
D: Duetas šaltas vėjas. Lapai pagelto, paruduoja, nukrito. Paukščiai išskrido į pietus, nes nėra vabzdžių. Saulė šviečia vis rečiau, pakyla žemai. Dangus dažnai tamsus, pilkas. Kartais lyja su sniegu. Pasidarė šalta, vaikai ir suaugusieji aprengiami šiltais drabužiais. Yra šalnų, uždengtos balos plonas ledas. Dažnai lyja. Žemė užšąla. Gyvūnai kaupia reikmenis žiemai. Daugelis gyvūnų ruošiasi žiemos miegui.
AT: Fizminutka
Lauke augantys medžiai
Lauke išaugo medžiai.
Gera augti laisvai! (Gurkšnojant – rankos į šonus.)
Visi stengiasi
Tiesiasi į dangų, į saulę. (Gurkšnodama – rankas aukštyn.)
Čia pučia linksmas vėjas
Šakos tuoj pat siūbavo (Vaikai mojuoja rankomis.)
Net stori kamienai
Pasilenkė ant žemės. (Pasvirusi į priekį.)
Dešinė – kairė, atgal –
Taigi vėjas lenkia medžius. (Pakreipiama į dešinę-kairėn, pirmyn-atgal.)
Jis suka juos, suka juos.
Bet kada bus likusieji? (Kūno pasukimas.)
AT: Vaikinai, pasakykite man, kaip medžiai ruošiasi žiemai.
D: Medžiai ir krūmai meta lapus, kad nemaitintų ir išmaitintų – jiems patiems reikia jėgų išgyventi šalta žiema. Lapus numeta ant žemės, po šaknimis, kad pridengtų, o jei nenumes, daug sniego užpuls ir nuo jo svorio lūžtų šakos.
Gamtoje niekas nevyksta atsitiktinai. Nukritę lapai reikalingi medžiams, krūmams rudenį ir žiemą atšilimui. Ir netrukus juos uždengs sniegas.
Patirtis numeris 3 su lapais
AT: Pažiūrėkite, kiek lapų turime po kojomis! Vaikščiokite ant jų. Ar kvepia?
D: Taip, kvepia lapais.
K: Ką girdi?
D: Girdime, kaip lapai ošia, ošia.
AT: Kodėl lapai nuvyto, išdžiūvo? (Vaikų prielaidos). Paimkite vieną lapą. Pažiūrėkite į lapo vidų – jis išmargintas mažais taškeliais. Kas tai yra? Pasirodo, lapai yra medžių „langai“. Medžiui augti ir gyventi reikia daug vandens. Šaknys sugeria vandenį iš žemės, tada jis kyla išilgai kamieno, šakojasi ir krenta į lapus. Saulė kaitina lapus, atsidaro „langai“, išskiria drėgmę – lapas atvėsta ir neišdžiūsta. karštas oras. (Parodykite visiems susmulkintus lapus).
vėlyvą rudenį kaip dabar, lapkričio pabaigoje, žemė užšąla. Į medį patenka mažai vandens, saulė nedega, o „langų“ nereikia. Jei vasarą lapai tvirtai prigludę prie šakos, tai rudenį tarp lapo ir šakos susidaro pertvara-kamštiena. Ji atskiria lapą nuo šakos ir blogai ant jo laikosi. Net mažas vėjelis nuplėšia lapus nuo šakų. Taigi ateina ruduo. O dabar sudėkite lapus į baseiną ir Maksimas išpils iš laistytuvo, tarsi lietus. Užsiėmimo pabaigoje pamatysime, kas jiems nutiks. (Lapai taps minkšti ir nešiauš).
AT: Kas čia sėdi ant mūsų šakos? Taip, tai mažytis paukštelis... Vaikinai, ji turi būti alkana. Kaip manote, ar galime padėti paukščiui?
D: Pamaitink ją.
AT: Teisingai! O kad ją pamaitintume, reikia jai pagaminti lesyklėlę. Pagaminkime lesyklėles savo paukščiams.
Vaikai su mokytoja gamina lesyklėles.
Patirtis Nr. 4 „Dry out of water“
AT: Vaikinai, pažiūrėkite: mūsų miške bala dar neužšalo. (lėkštėje - raktas)
Pagalvokite ir pasakykite, kaip galite gauti raktą nesušlapdami pirštų. (Siūlo vaikai Skirtingi keliai ir patikrinkite juos)
AT: Siūlau atlikti kitą eksperimentą pagal algoritmą: stiklo viduje uždekite popieriaus lapą. (Paaiškinimas, patirties demonstravimas). Išdegė oras. Apverčiame stiklinę ant lėkštutės, šalia rakto. Po kurio laiko stiklinėje esantis popierius užges, oras pradės vėsti, o vanduo pamažu trauksis į stiklinę, atidengdamas plokštelės dugną. Dabar raktą galima pasiekti pirštais. Vaikinai, papasakok, kaip viskas atsitiko? (Vaikų prielaidos). Dar kartą kartoju: oras iš pradžių sušilo stiklinėje ir išsiplėtė, iš stiklo išėjo oro perteklius. Kai pradėjo vėsti, jo neužteko, o lauke esantis oras ėmė labiau slėgti vandenį nei stiklinėje. Esant lauko oro slėgiui, vanduo buvo įtrauktas į stiklą.
Eko kavinė
AT: Vaikai, ką mes galime atidaryti šiuo raktu? (Vaikų atsakymai) Sako, čia šalia atsidarė neįprasta miško ekologinė kavinė. Manau, kad tai šarka vėl bandė pavogti raktą, bet jį numetė. Atidarykime kavinę... Užeik, atsisėsk ant kėdžių. Neatsitiktinai tokia kavinė atsidarė miške: čia grynas oras, tylu ir gražu. Miške gyvena gyvūnai, paukščiai ir vabzdžiai. Manau, jūs gerai pažįstate miško gyventojus. Pažaiskime šiek tiek.
Atspėk mįsles:
Žvėris pūkuotas, šleivapėdis, čiulpia letenėlę į urvą. (Turėti)

Dabar raudona, tada pilka, o pavadinimas baltas. (Voverė)

Šleivapėdė, maži, baltu kailiniu, veltiniai batai. (Kiškis)

AT: O dabar takas. Užduotis: pavaizduokite žvėrį, kad visi galėtų atspėti, kas tai yra. (Vaikai žaidžia)
AT: Trasa. užduotis – „Kas gyvena gimtasis miškas? Vardinsiu įvairius gyvūnus, o renkuosi tik tuos, kurie gyvena mūsų miškuose ir ploja rankomis. Atidžiai klausykite: voverės, lapės, žirafos, begemoto, kiškio, elnio, krokodilo, kašaloto, vilko, kupranugario, vėplio, ruonio, lokio, dramblio, beždžionės.
AT:Čia mūsų pasivaikščiojimas baigiasi. Vaikinai, ar jums buvo sunku atlikti užduotis, atlikti tyrimus? kas tau patiko labiausiai? (Vaikų atsakymai).. O dabar kviečiu visus paragauti vitaminų gėrimų!

Oksana Kadykova
Pamoka vyresniųjų grupėje „Pasivaikščiojimas miške“

Veikla-žaidimas.

įvartis pamokos: taisyti su vaikais medžių, grybų, uogų pavadinimą; išmokti rūpintis gamta; ugdyti vaikams elgesio kultūrą miškas.

Logopedas: Vaikinai, šiandien eisime pakeliauti miškas. Kaip manote, kas auga miškas?

Vaikai: medžiai, uogos, grybai.

Logopedas: Teisingai, vaikinai, dabar užduosiu jums mįsles, o jūs pabandykite jas atspėti.

Baltvagiės gražuolės

Kartu stovėjome ant kelio,

Šakos leidžiasi žemyn

Ir ant auskarų šakelių (Beržas.)

Tai net ne paslaptis

Paskambinkime tuoj pat

Jei tik kas pasakytų -

Gilės ant jo (ąžuolas)

Mažas ir nerangus

Ir kukliai žalia

Tačiau rudenį jų lapai

Ir uogos parausta (Šermukšnis.)

Visi žino, kad Kalėdų eglutė

Ne lapai, o spygliai

Ir kaip ji

Su adatomis. Pušis

Logopedas: beržas, drebulė, ąžuolas, pušis, kaip visa tai vienu žodžiu pavadinti?

Vaikai: medžiai.

Logopedas: Ir štai tau dar viena mįslė.

Švelni uoga

Slepiasi negyvame miške

Mėlyna juoda saldi

Atrodo paslapčia.

Plyš taip, žinau -

Nesusitepkite rankų! (Mėlynė)

Kaip mažos vynuogės

Raudoni spiečiai kabo.

Pasiimkite juos rugsėjį

Apsirūpinkite vitaminais.

Viduryje negyvos medienos – žiūrėk! -

Kas yra uoga? (Grupuogė)

Kaip avietė

Aš gyvenu žemumoje

Aš myliu pelkę!

Kohlas, kad sutrikdytų medžioklę -

Nebūk tingus, pasilenk

Mėgaukitės geltonomis uogomis.

šiek tiek pagalvok:

Koks mano vardas? (Debesėlis)

Surinkite saldžias uogas

Išsaugokite uogienei

Nuo peršalimo, nuo gerklės skausmo

Kaip arbata gali padėti? - SU. (avietės).Vaikinai, apie ką buvo šios mįslės?

Vaikai: apie uogas.

Logopedas: Dabar patikrinsiu, ar žinai grybų pavadinimą.

įsitaisęs po pušimi

Šis grybas yra tarsi miško karalius.

Džiaugiamės radę savo grybautoją.

Jis yra baltas. (baravykas)

Broliai sėdi ant kelmo.

Visi strazdanoti kaip berniukai.

Šie draugiški vaikinai

Yra vadinami. (medaus agara)

Šis mielas grybas

Pasirinkau ramią vietą.

Nupjaukite jį peiliu

Juk jis valgomas. (Russula)

Jei jie randami miškas,

Iš karto prisimink lapę.

Raudonplaukės seserys

Yra vadinami. (voveraičių)

Logopedas: Puiku vaikinai! Ar žinai, kas yra miškas taip pat galime sutikti gyvūnų ir paukščių. Miškas yra jų namai, todėl miško reikia branginti: nesulaužyk krūmai ir medžiai, negąsdinkite gyvūnų ir paukščių, neniokokite jų lizdų. Miškas yra dosnus žmogaus draugas, ir jei su juo rūpestingai elgsimės, jis mums tikrai duos savo dovanos: uogos, grybai, suteiks mums grožio!

AT miškas

Nuėjome uogauti į tolimą mišką.

Matyt, yra stebuklų!

Pamatėme raudoną skruzdėlę,

Prie upelio sutikome voverę.

Mes radome mažą baltą grybelį,

Jie atsargiai įdeda į konteinerį.

Na, prinokusių uogų nesuskaičiuosi!

Grįžę namo valgysime.

Mes esame miškas vaikščiotų iki ryto,

Vakaras artėja – laikas miegoti.

Svetlana Vidloga
GCD „Pasivaikščiojimas miške“ santrauka ( vyresnioji grupė)

GCD santrauka« Vaikščioti po mišką»

Vyresnioji grupė

Pedagogas MKDOU "6-darželis" Liski, Voronežo sritis

Tema: Pasakojimas tapybos būdu « Vaikščioti po mišką»

Tikslas: pagerinkite gebėjimą atskirti vaizdą.

Užduotys: 1 Išplėskite veiksmus ir ženklus žymintį žodyną; toliau vartoti sinonimus kalboje; atskleisti prasmę "miškas". Švinas vaikų žodyno žodžiuose; spygliuočių, lapuočių, mišrių.

2 Išmokykite vaikus sudaryti dviejų ir trijų žodžių sakinius.

3 Ugdykite rūpestingą požiūrį į mišką; piešinyje įtvirtins miško įspūdžius.

parengiamieji darbai: Skaityti kūrinius apie mišką, medžius, mįsles, kūno kultūrą.

Vaikai sėdi puslankiu, o paskui prie stalų.

1 dalis. Pasibelsti į duris. Įeikite į Raudonkepuraitę.

Auklėtojas. Kas atėjo pas mus?

Vaikai. Raudonkepuraitė.

Auklėtojas. Ką ji atnešė į krepšelį?

Raudonkepuraitė minė mįsles.

Ir tėvai, ir vaikai

Jie dėvi madingas beretes. (Grybai.)

Į šią elegantišką dėžutę

Bronzinės spalvos

Paslėptas mažas ąžuolas

kitą vasarą (Gilė.)

Augti, žaliuoti

Jie kris, pagels,

Atsigulk, pajuodink (Lapai.)

Raudonkepuraitė. Visa tai radau miške ir noriu išgirsti, ką tu žinai apie mišką

Pedagogas Kas yra miškas, vaikai?

Vaikai. Miškas – tai vieta, kur auga daug medžių ir krūmai.

Auklėtojas. Kokius medžius žinai (vaikų atsakymai.) Ir ką krūmai žinote(vaikų atsakymai) paaiškinu: jei miške auga tik pušys ir eglės, tai spygliuočių miškas. O jei auga medžiai su lapais (ąžuolas, beržas, klevas, tada toks miškas bus vadinamas lapuočių. (kartoti chore ir individualiai).Jei abu medžiai auga miške, tai šis miškas vadinamas mišriu (kartoti chore ir individualiai).

2 dalis Pedagogas. Dabar mes esame šiame mišrus miškas. Pažiūrėkite į šią nuotrauką ir pasakykite. Kokį mišką dailininkas pavaizdavo paveiksle, ką manote? (mišrus.) Kodėl? Apie ką ši nuotrauka (Apie tai, kaip vaikai vaikšto miške.)

Kaip manote, kurią dieną dailininkas pavaizdavo paveikslėlyje ir kaip tai žinojote (Šilta, nes vaikai švelniai apsirengę. Saulėta, šešėliai po medžiais matosi. Giedras - dangus mėlynas, giedras.)

Taigi, apie dieną, kurią menininkas pavaizdavo paveikslėlyje, galima sakyti, kad vasara, šilta, giedra, saulėta. Ką vaikai veikė miške (Uogavome, grybavome, gėles.) Ką jie matė miške (Kiškis, voverė.)

Klausyk, dabar aš tau papasakosiu apie šiuos vaikus. (rodoma pirmame plane vaikų grupė) Jie vaikščiojo po mišką, grybavo. kalbėjosi. Staiga iš už krūmo iššoko kiškis. Sasha ir Tanya labai nustebo ir numetė grybų krepšelį. Grybai išsibarstė, o vaikai visi žiūrėjo į kiškį. Kiškis taip pat bijojo vaikų. Peršokęs per upelį pradėjo bėgti. Kas nori kalbėti apie šiuos vaikus?

Mokytoja siūlo planą:

1) Ką vaikai veikė miške?

2) Ką jie matė?

3) Ką padarė kiškis?

Vienas ar du vaikai pasakoja pagal planą (Pasakojimų metu mokytojas padeda, pasiūlo žodį, užduoda pagrindinį klausimą; tada istorija vertinama).

Auklėtojas. Kas nori kalbėti apie šiuos vaikus (rodo kitą grupė vaikai kitoje nuotraukoje.)

Mokytoja siūlo planą:

1) Kas tai?

2) Ką jie veikia?

Pasakykite dviem ar trims vaikams miegoti su prastais pasakojimo įgūdžiais. (kiekvieno vaiko įvertinimas.)

Auklėtojas. Ką galima pasakyti apie šiuos vaikus? (rodo kitą vaikų grupė.)

1 planas) Ką jie daro?

3) Ką berniukas matė?

2) Ką veikia voverė?

Pasakojimas pagal dviejų ar trijų vaikų planą

Vaikai gali būti įtraukti į pasakojimų vertinimą.

Auklėtojas. Dabar aš jums pasakysiu apie mišką ir vaikus, kas nupiešta šiame paveikslėlyje, o jūs klausykite: „Buvo šilta vasaros diena. Vaikai išėjo pasivaikščioti į mišką. rinkti grybus, uogas. Auga miške aukštų medžių. Staiga Sasha, Tanya. Lena ir Kolia proskynoje pamatė kiškį. Jie buvo labai išsigandę ir nustebę. Bet ir kiškis jų išsigando ir pabėgo. O Tanya ir Katya rinko gėles. Sveta ir Seryozha surinko pilnus krepšelius braškių. Dima pamatė voverę. Voverė išdžiovino grybus žiemai ir tapo budri. kai pamačiau vaikinus. Dima sušuko: — Žiūrėk, voverė! Visą kelią namo vaikai prisimindavo savo pasivaikščiojimas miške»

3 dalis. Raudonkepuraitė kviečia vaikus į kliringo: "Dabar eisime į mišką į proskyną ten daug gėlių auga kaip pievoje"

Fizkultminutka. Pievoje auga gėlės

Pievoje auga gėlės

Neregėtas grožis. (Gurkšnojant – rankos į šonus.)

Gėlės siekia saulę.

Pasitempk ir su jais. (Gurkšnodama – rankas aukštyn.)

Kartais pučia vėjas

Tik tai ne problema. (Vaikai mojuoja rankomis, imituodami vėją.)

pasvirusios gėlės,

Žiedlapiai nukrenta. (Pakreipia.)

Ir tada jie vėl atsikelia

Ir jie vis dar žydi.

4 dalis. Raudonkepuraitė. Mano krepšelyje viskas, kas yra miške, dabar tu man duosi mįslių ir aš pabandysiu jas atspėti.

Jis užaugo beržyne.

Ant kojos nešioja skrybėlę.

Iš viršaus prie jo prilipo lapas.

Ar tu žinai? Tai yra. (grybas)

Ne kaip adatos

Ir jie taip pat nukrito nuo medžio. (guzeliai)

Jie auga vasarą, o rudenį nukrenta. (Lapai)

Ji turi spygliuotus drabužius: Visos adatos, taip adatos.

Gyvūnai juokauja: "Dėdė ežiukas šiek tiek panašus į ją" (Kalėdų eglutė).

5 dalis Raudonkepuraitė. Jūs esate geri ir įdomūs mįslės, gerai atliktos. Dabar pažaiskime. Aš jums duosiu pastatą, o jūs atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį ir jį užbaigsite. Taigi, jums reikia sudaryti dviejų žodžių sakinį, pavyzdžiui, Kiškis bėgo (Vaikai kuria dviejų žodžių sakinius) O dabar iš trijų „Vaikai bijojo kiškio“(Vaikai grimuoja)Šauniai padirbėta!

6 dalis Pedagogas. Taip mūsų kelionė į mišką baigėsi, atsisveikinkime su Raudonkepuraite ir grįšime į darželį. (Vaikai atsisveikina su Raudonkepuraite)

7 Apibendrinimas Pedagogas. Šiandien lankėmės miške, kokių trijų rūšių miško išmokote iš pamokos?

Kaip greitai parašyti istoriją?

Ar susidomėjote kelionėmis į mišką?

Mylėkime mišką, saugokime

Ir suaugusieji šiame versle padėti.

Saugoti miškus, laukus ir upes,

Kad viskas liktų amžinai!

Vaikinai, ant stalo yra pieštukai ir popierius, dabar atsisėskime ir kiekvienas iš jūsų šiais piešiniais nupieš vieną iš trijų miško tipų ir mes įtvirtinsime pamoką „Kelionė į mišką“

Susijusios publikacijos:

Ugdymo sritis: PR Atpažįstamas stebėjimas, pažintinė istorija "Tokie skirtingi vabzdžiai". Darbas su vaikiškais vabzdžių determinantais.

Edukacinės sritys PR, RR, TFR, HER, FR Stebėjimas, edukacinis pasakojimas „Kiaulpienė gegužę“. Pakvieskite vaikus pasižvalgyti po apylinkes.

GCD „Mano šeima“ (vyresnė grupė) santrauka Užduotys. Išsiaiškinti ir plėsti vaikų žinias apie šeimą, jos sudėtį, santykius šeimoje, šeimos vertybes, santykius šeimoje.

Priešgaisrinės saugos GCD santrauka „Džiaugsmo diena“ (vyresnė grupė) Tema: „Džiaugsmo diena“ Tikslas: in žaidimo forma Išmokykite savo vaikus pagrindinių saugos taisyklių namuose. Tikslai: Gilinti ir sisteminti.