Рисуване на диви и домашни животни във втора младша група: теми и специфика на организацията на занятията. Резюме на възлите във втора младша група "диви животни и техните малки. Абстрактни диви животни от втора младша група

Наталия Турушкина
Резюме на GCD за формиране цялостна картинасвят "Дивите животни" във втория по-млада група.

Последен урокНа формацията

цялостна картина на света

в втора най-млада група.

« Диви животни» .

Цел: да се затвърдят знанията на децата за диви животни.

Задачи:

1. Образователни: формаспособност за диференциране животни чрез оцветяване, навици, външни отличителни черти... Закответе концепцията « диви животни» ... Продължете да учите да назовавате и показват малките животни.

2. Развиващи се: обогатява речника, развива съгласувана реч. Развийте зрително и слухово възприятие.

3. Образователни: формаумения за сътрудничество в клас. Култивирайте грижовно отношение към представителите дивата природа... Насърчавайте активността и независимостта.

Работа с речник:

Обогатяване на речника: бяла като сняг, сладко.

Активиране на речник: диви животни, малки, зайчета, малки. Дълга опашка, бяло и червено кожено палто.

Материал и оборудване: маска на заек, игра с щампи „Намерете бебе за всеки животно и го наречете» , снимки на диви животни, високи дървета, играчка - дървар, вълшебна чанта, играчки - диви животни, статив.

Ход на урока:

възпитател: Деца, отиваме на разходка в гората. Играта "По равна пътека".

Краката ни вървят по равна пътека. По камъчета, по камъчета, в дупка буу и има петел. Краката ни са уморени по равната пътека. Тук е гората. възпитател: Вижте, деца, кой дойде при нас.

Старец - Лесовичок: „Дойдох при вас с изненада. Донесох такава прекрасна чанта. Аз ще отгатвам гатанки за вас, а вие ще ги отгатнете. Ако отговорите правилно, ще ви покажа кого донесох със себе си.

Дълга опашка, червена коса, самата хитра. (лисица)... Показва играчка.

Той прилича на куче. Тогава всеки зъб остър нож. (вълк).

Който живее в глуха гора, обича да яде малини, мед. (Мечка).

Точно така, той обича мед, така че има сладко.

Какво горско животно е това, изправено като стълб под бор. И той стои сред тревата, с уши над главата. (заек)... Какъв цвят има заекът през зимата? (бяло)... Защо би бяло кожено палто? (Така че не се забелязва сред белия сняг).

Браво, правилно реши всичките ми гатанки." (Учителят поставя на дъската снимки на животни) .

възпитател: Сега, деца, погледнете и отговорете на въпросите. (Поставя подходящите изображения) ... Намерете домашен любимец, който съхранява за зимата? (катерица)... Кой се страхува от вълка и лисицата? (заек)... Кой спи в бърлога цяла зима? (Мечка)... Кой сменя коженото палто за зимата? (Катерица, заек)... Къде живеят животните? (В гората)... как се казват? (Див) .

Сестричката лисица седи под един храст.

Малката сестричка лисица маха опашка.

И горкият заек гледа от храсталака.

Зайчето няма такава опашка.

Вижте зайчето и лисичките. Каква е разликата? Какви са ушите на лисица (заек? (Кратко, дълго)... Каква е опашката на лисица, заек? (Дълго кратко)... Какъв цвят е козината на лисица или заек? (червенокоса, бяла).

Сега, деца, нека да играем една игра "Малко сиво зайче седи".

Сивият заек седи и мърда уши. Така, така, така, така, така, така.

Много добре, забавна играОказа се. Сега елате на масата, да играем една игра „Намерете бебе за всеки животно и го наречете» . (Настолна игра за печат).

Кой има мечката? (мечета).

Кой е зайчето? (заек).

Кой има лисицата? (кученца, лисици).

Добре, свършихме работата. Хареса ли ти как се справят децата, лесовичок?

Лесовичок: „Много ми хареса, но трябва да отида в гората, там ме чакат горските жители. Сбогом “, сбогува се горският. Децата отиват при Обратно пътуване. Играта се повтаря"По равна пътека".

Свързани публикации:

Резюме на GCD за формирането на холистична картина на света в първата младша група "Опознаване на кравата и телето"Цел. Развитието на познавателния интерес към заобикалящия свят, формирането на представи за кравата като домашно животно. Задачи. Образователни.

Резюме на GCD за формирането на холистична картина на света в подготвителната група "Домашни птици" с помощта на ИКТРезюме на GCD за формирането на холистична картина на света в подготвителна групаДомашни птици с използване на ИКТ Тема: Домашни птици.

Резюме на GCD за формирането на холистична картина на света в подготвителната група "Професии" с помощта на ИКТТема: "Професии" Цел: Да се ​​систематизират и консолидират представите на децата за хората различни професии, техните бизнес и лични качества.

Резюме на GCD за формирането на холистична картина на света в старшата група "Моята страна е скъпа"Резюме на GCD за формирането на холистична картина на света старша група„Скъпа моя страна“ Цел: Да даде първоначална представа за.

Резюме на GCD за формирането на холистична картина на света в старшата група "Животът на мигриращите птици"Абстрактирайте директно образователни дейностиза формирането на цялостна картина на света в старшата група „Животът на прелетните птици в.

Резюме на GCD за формирането на холистична картина на света "Запознаване с видовете транспорт" в средната група.МБДОУ "Детска градина номер 30" Горска приказка", град Балашиха, Московска област. Цел: пропаганда на Правилата пътен трафикЗадачи: - Разширете.

Резюме на ГКД във втора младша група на тема: Диви животни

Този урок беше представен от мен на състезанието "Последен урок (GCD) в MBDOU" и беше високо оценен от колегите и ръководителя. Урокът е придружен от презентация „Диви животни“.

Интеграция образователни области:
„Познание”, „Социализация”, „Комуникация”, „Художествено творчество”.

Софтуерно съдържание:
-разпознават, различават черти външен види начина на живот на дивите животни
(заек, вълк, мечка, лисица);
-умее да прави обобщения, най-прости изводи и изводи.

цели:
- за трениране на зрителната памет;
-активиране и попълване на речника; да формират интонационната изразителност на речта; да развива умението да слуша;
-Продължете да учите децата да оценяват действията на героите в приказките;
-да развива способността за творческо себеизразяване.

Материали и оборудване:илюстрации към приказки: "Колобок", "Хижа Заюшкина", "Червената шапчица", "Теремок", лаптоп, екран, слайдове с изображения на диви животни.

Ходът на урока.

1. Организация.
възпитател:
-Кой е това? ( катерица)
-Къде живее катерицата? Така че днес ще отидем на екскурзия в гората.

2. Актуализиране на знанията. (Презентация)
възпитател:
-Кой е това? ( джинджифилов човек)
-Кого срещна меденкинята по пътя си?

Къде беше пътят, по който се търкаляше: в града, в гората или в селото?
- Защо мислиш, че е в гората? ( Чуват се отговори на децата)

възпитател:
-Историята се случи през лятото в гората и всички срещани кифлички бяха горски обитатели.

Кого първо срещна меденкинята? ( Първият беше заекът).
- Нека го обмислим.
- Какъв цвят е той? ( Сиво. През лятото зайците са сиви.)

възпитател:
-През зимата зайците сменят сивата си шуба с бяла.
-Защо мислиш?
-Какви други приказки идваза зайчето?

Динамичен танц пауза "Зайчета на моравата"

възпитател:
-Кого срещна меденката след заека?
-Как мислите, колко далече меденката срещна вълка от мястото, където се намира?
срещнах заек? ( Отдалечено. В крайна сметка, ако вълкът беше близо, той щеше да изяде заека)

възпитател:
-Какви приказки разказват за вълка? ( Чуват се отговори на децата).

Динамична пауза - физическа минута
Момичето вървеше през гората (децата ходят на място)
И попаднах на къща, (свържете ръцете им над главата им с къща)
Вижда, че няма собственици. (Изпънете се на пръсти, издърпайте главата напред)
На масата има обяд. ( Лява ръкасвивам в юмрук,
поставете дясната си длан отгоре)
Тя отпи от три чаши, (покажи как ядат)
Лежах в три легла. (Сложете дланите заедно под бузата)
възпитател:
-Кой беше последният човек, който срещна колобок? ( лисица)
- Какъв цвят е лисицата?
-Колко лапи (опашки, уши, глави) има тя?
-Какво е палтото й?
-Как се казва лисицата в приказките? Мамят.
- Това означава измамник.

Кого измами лисицата в тази приказка?
-Как го направи тя?

Коя друга приказка разказва за измамната лисица?

3.Творческа задача "Приказката за Колобка" (Децата променят края на приказката).

4.Долен ред.
-Какво е едно и също за всички животни?
-Всички имат 4 крака, опашка, всички са покрити с косми, всички живеят в гората.
- Приказките ни учат на доброта. Всеки, който слуша приказки, става умен, мил и справедлив.


Тема: Диви животни.
Интегриране на образователни области: „Познание” (формиране на холистична картина на света), „Комуникация”.
Видове детски дейности: игрови, общуващи, трудови, познавателно-изследователски.
Целите на учителя: да формира умение да разпознава, назовава и различава особеностите на външния вид и начина на живот на дивите животни; да възпитава активност, самостоятелност, любов към животинския свят.
Планираните резултати от развитието на интегративните качества на предучилищното дете: отговаря на въпросите на учителя, участва в разговори в разговор за диви животни, докато разглежда панела „ Зимна гора“, Отгатва гатанки за животни.
Активиране на речник: диви животни Материали и оборудване: картинки с изображения на домашни и диви животни, пано „Зимна гора”.
Съдържание организирани дейностидеца
Организиране на времето.
- Момчета, вижте снимките. Кой е изобразен на тях? Изберете животни, които живеят в гората. (Децата намират животни и говорят за тях.)
- Лера, кой е на твоята снимка?
- Това е мечка. Той живее в гората, голям е, обича да яде горски плодове. Сега е зима и той спи в бърлога (закача се за панела "Зимна гора").
- Женя, кой е показан на твоята снимка?
- Това е лисица. Тя живее в гората, много е хитра, има красива и пухкава опашка. Къщата на лисицата се нарича дупка.
- Алина е катерица. Катерицата препуска през дърветата. През лятото събира ядки, гъби, а през зимата ги намира и яде. Къщата на катерицата се нарича хралупа.
Елина е таралеж. Той е бодлив, обича да яде мишки. Свива се на топка и се убожда. Така се защитава от врагове. Той спи през зимата Рома, кой е на твоята снимка?
- Това, зайче. Той живее в гората. Страхлив е, страхува се от всичко. Заекът обича моркови, зеле. Спи под един храст. През зимата е бяло, а през лятото е сиво.
- Браво момчета. Нека се превърнем в зайчета.
2. Физкултурна минута „Седна бяло зайче”
Децата стоят в кръг, възрастен в центъра. Той говори и показва движения. Няколко души играят. Играта се повтаря 3-4 пъти.
Малко бяло зайче седи
(Възрастният сяда)
И мърда с уши.
(Възрастен поднася пръстите си към главата си, мърда ги, завъртайки надясно и наляво)
Като това, като онова
Той мърда уши.
(Децата имитират движенията на възрастен и повтарят думите след него)
На зайчето му е студено да седи
Трябва да затоплим лапите.
Като това, като онова
Трябва да загреем лапите!
(Възрастни и деца пляскат и повтарят последните два реда)
Зайчето е студено да стои
Зайчето трябва да скочи.
Като това, като онова
Зайчето трябва да скочи!
(Всички скачат на едно място, повтаряйки: „Зайчето трябва да скочи!) Вълкът уплаши зайчето!
(Възрастният ръмжи.)
Бъни веднага избяга!
(Децата се разпръскват)
Отгатване на гатанки.
Червена измама
Тя се скри под дървото.
Хитрият чака заека.
Какво е нейното име ? … (лисица)
Ходя с пухкава шуба
Живея в гъста гора.
В хралупа на стар дъб
гриза ядки. (катерица)
Прилича на овчарско куче.
Всеки зъб е остър нож!
Той тича с оголени челюсти,
Овцата е готова за атака. (вълк)
Кой, забравяйки тревогите,
Да спиш в бърлогата си? (Мечка)
Вместо кожено палто, само игли.
Вълците също не се страхуват от него.
Заострена топка, краката не се виждат,
Обадете му се, разбира се... (таралеж).
4. Отражение.
Организирано по сюжет - ролева игра"Зоопарк" с животни играчки.
- Какво знаете за дивите животни?

Цел:обобщаване на представите на децата за диви животни, техните бебета.

задачи: Образователни:

Консолидиране на идеи за особеностите на външния вид на диви животни.

Изясняване на идеята на децата, че всяко животно се нуждае от дом, топлина.

Разработване:

Развитието на съгласувана реч на децата чрез отговаряне на въпроси, активиране на концепцията за "диви животни", "малчета на диви животни".

Формиране на памет, внимание, мислене, фини и общи двигателни умения.

Образователни:

Насърчаване на интерес към опознаването на света около вас.

Възпитаване на добро, внимателно отношение към обитателите на дивата природа.

Оборудване:меки играчки: мечка, заек, лисица, катерица; картинки "Дивите животни и техните бебета"; D / и "Намери майка си."

Предварителна работа:

  1. Четене измислица: "Лисицата и заекът", аранж. В. Дал, А. Блок "Зайче", И. Токмакова "Мечка".
  2. Разговори за диви животни
  3. Изработване на гатанки.
  4. Разглеждане дидактически материал, илюстрации на книги.
  5. D \ и игри "Чии деца", "Чия опашка" настолни игри: "Домино".
  6. П/ и "При мечката в гората", "Кой, къде живее?" и т.н.

Ход на урока:

  1. Време за организиране:

възпитател:Момчета, вижте колко гости дойдоха при нас днес. Нека им кажем здравей.

деца:Здравейте!

възпитател: Добро утроказвам ти

Добро утро, обичам ви всички!

Желая ти добра практика,

Бъдете мили, усмихвайте се един на друг и придобивайте ум!

За да придобият малко интелигентност, момчетата трябва да могат да отгатват гатанки. Слушам.

Косата няма бърлога,

Не му трябва дупка.

Краката спасяват от врагове

И, от глад - кора. (заек)

  1. Момент на изненада (пристигане на зайче).

възпитател:Кой тихо чука на вратата?

деца:Малък заек!

възпитател:Вижте и ми кажете кое зайче?

деца:Мека, сива, с уши и пр. Козината му е пухкава.

възпитател:Зайчето ни кани да посетим гората му. Съгласен ли си?

деца:Да!

възпитател:Заекът ще ни покаже пътя.

Ти си готов?

деца:да

Е, на път!

  1. Главна част.

възпитател:Момчета, ето ни в гората. Колко красиво е в гората! Който свеж въздух! Мирише на коледни елхи, гора...

възпитател:(правете дихателни упражнения)

Вдишайте дълбоко през носа и издишайте през устата.

Усещате чист въздух.

Червена измама

Тя се скри под дървото.

Хитрият чака заека.

Какво е нейното име? .(лисица)

възпитател:Момчета, вижте лисицата. Какъв цвят е козината на лисицата?

деца:Червенокос, топло

възпитател:Каква е опашката на лисица?

деца:Дълга, пухкава

възпитател:През зимата лисицата се храни с мишки. Фокс, хвърля ги под снега. Къде живее лисицата?

деца:В дупката

Големият крак и голям

През зимата спи в бърлога.

Обича шишарки, обича мед,

Е, кой ще назове? (мечка)

възпитател:Каква мечка?

деца:Клубно стъпало, голямо

възпитател:Какъв цвят е козината на мечката?

деца:Козина на мечка Кафяв, Кафява мечка.

възпитател:Какво прави мечката през зимата?

деца:Спи и суче лапа.

възпитател:Кажи ми как се казва къщата на мечката?

деца:ден.

Червено-огнена бучка,

С конска опашка като парашут

Кара бързо през дърветата

Той беше там...

Сега тук.

Той е бърз като стрела.

Така че това е (катерица)

възпитател:Момчета, каква катерица?

деца:Катерицата е малка, има кръгла глава с големи черни очи и дълги уши с пискюли в краищата. Ушите на катериците растат през зимата. Хубава, пухкава опашка. Козината през зимата е пухкава, мека и става много топла, така че в студено време в палтото й не е студено.

възпитател:Какъв цвят стана козината на катерицата през зимата?

деца:Сив. През зимата има кожено палто сиво, а през лятото червено.

възпитател:Защо една малка катерица се нуждае от голяма пухкава опашка?

деца:Да се ​​подслоня от студа през зимата и да скочиш от дърво.

възпитател:Къде живее катерицата?

деца:В хралупата

възпитател:Лисица, мечка, катерица - какви животни са те?

деца:"Диви животни".

възпитател:Защо се наричат ​​така?

деца:Защото тези животни живеят в гората, сами си набавят храна, строят собствено жилище.

възпитател:Да поставим горски животни в къщите си?

Гимнастика с пръсти:

Зайче скача на моравата Свийте ръцете си в юмруци и вдигнете показалеца и средния пръст нагоре - "зайче".

Скочи - скочи, скочи - скочи, Стиснете ръцете си в юмруци, "зайче" - редуващи се движения.

Страх от зайчето вълк Притиснете ръцете си към гърдите.

И той излетя. Отворете дланите си, протегнете ръцете си пред себе си

D / и "Намери къща"(децата рисуват линия до къщата на лисица, катерица, мечка).

възпитател:Сега да си поиграем с нашето зайче, нещо му е скучно.

Играта "Хайде на Bunny Hike"

Хайде, зайче, излизай!

Изпълняваме приканващи движения с дясната ръка.

Хайде, бяло, излизай!

С лявата ръка изпълняваме приканващи движения

Зайче, зайче, танцувай,

Хайде, бяло, танцувай!

Ръцете на колана, танцувайки, завиваме наляво, след това надясно.

Пляснете с ръце

Потопете се с краката си

И завъртете малко

Поклони се ниско пред всички нас. Движенията се изпълняват според съдържанието на текста

възпитател:Слушай, някой плаче! Кой е това?

Да, това са бебетата на нашите животни! (посочва снимки). Защо мислиш, че плачат?

деца:Загубиха майка си.

възпитател:Нека им помогнем, ще намерим майка за всяко малко!

деца:Лисица - при лисицата

Мече - при мечката

Катерица - при катерицата

Заек - при заека

възпитател:Браво момчета, помогнахте на малките да намерят майките си!

Нашето зайче също ви казва благодаря за вашата доброта.

Кой знае как да бъде мил

Той ще може да пази и обича природата

Защитете животните

И винаги им помагайте.

малък заек:И ми е време да се скрия под един храст от лисица и вълк.

  1. Резултатът от игровата тренировъчна ситуация.

възпитател:Пътуването ни в гората приключи, време е да се върнем в групата. Отивам!

възпитател:Къде бяхме днес?

деца:В гората.

възпитател:Кого срещна?

деца:Със заек, лисица, мечка, катерица.

възпитател:Какви животни са те?

деца:Див

възпитател:Хареса ли ви гората?

деца:Да!

възпитател:Познавате животните, които живеят в гората, знаете как да им помогнете, вие сте мили и дружелюбни момчета. Много добре.

Общинска предучилищна образователна автономна институция

„Център за развитие на детето – детска градина№ 113“, Орск

Реферат от GCD във 2-ра младша група

Тема: "Диви животни"

Възпитател: Алмухамбетова A.S.

Основна образователна област:познание

Интегриране на образователни области: развитие на речта, социално и комуникативно развитие, физическо развитие.

Цел:затвърдете знанията на децата за диви животни.

задачи:

    Да се ​​затвърдят знанията на децата за диви животни, за външния им вид.

    Поправете имената на малките. Изяснете името на жилището.

    Развийте съгласувана реч, способност за координиране на различни части на речта.

    Развийте вниманието, паметта, мисленето.

    Доведи се уважениекъм външния свят.

Материали и оборудване:играчка колобок, горска украса, презентация "Диви животни", саундтрак "Звуците на гората" и "Крака и длани" под. изд. Железнов, дидактическа игра— Мама е малко.

GCD ход

Решете гатанката и разберете кой ни дойде на гости.

Остърган съм около кутията

Пометен по дъното,

Напуснах баба си.

Напуснах дядо си!

Кой е това? (Джинджифилов човек)

Къде отиде джинджифиловият човек от баба и дядо? (В гората)

Така меденкият човек ни кани на пътешествие. Искате ли да отидете в гората?

Знаете ли правилата за поведение в гората? (Не трябва да вдигате шум в гората; не можете да се приближавате и да докосвате птици и животни с ръце; не можете да ядете непознати плодове; трябва да ходите по двойки и да сте в крак един с друг.)

С какво можете да пътувате? Нека си припомним видовете транспорт.

Със самолет по въздух, с влак по суша (по релси), с кораб по вода, с автобус, с кола по суша (по шосе).

И с какво е пътувал колобокът? (Той се търкаля по пистата)

Това означава, че ти и аз вървим пеша, следвайки колобок.

Изглежда, че стигнахме. Вижте колко е красиво тук. Чуйте как шуми гората, как пеят птиците. (саундтрак звуци от гората)

Погледнете внимателно, кой е този среща с нас?

Кой е най-големият заек? Какъв цвят е козината му, какви са ушите, лапите и

опашка? Какво обича да яде заекът? Къде е къщата му? Как се казва заекът в приказките? От кого се страхува заекът в гората?

(Заекът е малък. Носи бяло палто през зимата и сиво палто през лятото. дълги ушии добър слух. Заекът бяга много бързо. Той има 4 крака. Заекът къса опашка... Той яде млади клони на дървета, листа от различни растения, трева, а също така обича зеленчуци. Заекът не строи къща за себе си. Заек се нарича зайче - зайче, страхливец. Той се страхува от вълк, лисица, бухал.)

Зайци, бягайте!

Сив звяр. Пази се!

Той щракна със зъби, щракна.

Излязох на лов.... (вълк)

Помислете за вълк. Какво е той? Какъв цвят е козината му, какви са лапите и опашката му? Какво обича да яде вълкът? Как се казва къщата на вълка? Как се казва вълкът в приказките?

(Вълкът има гъста сива козина. Има мощни, силни лапи. Храни се с месо (елени, овце, дребни гризачи, зайци, птици). Къщата на вълка се нарича бърлога. В приказките се нарича сив вълк, щракащи зъби

Кого срещна меденката след вълка?

Вижте кой е?

Кажете ни какво знаете за мечката?

(Мечката е огромна. Има мощни, силни лапи, гъста кафява коса, къса опашка. Яде плодове, гъби, ядки, месо, риба, мед, мравки. През зимата спи в бърлога. В приказките, мечката се нарича косолапка, тромава, мечката - реве силно.)

Този червен звяр живее в гората.

Стъпки тихо, плаши зайци.

Кок пееше на носа й,

Всички вие, разбира се, разпознавате ... (лисица)

Какво знаеш за лисицата?

(Лисицата има червена козина, дълга, пухкава опашка. Много е хитра. Може да яде мишки, птици и техните яйца, зайци, бръмбари, плодове, горски плодове, плодове, жаби, гущери, риби. Къщата на лисицата се нарича дупка. В приказките лисицата се нарича измамник, лъжец, лисицата - сестра.)

Джинджифилов човече, знаеш ли как се казват животните, които живеят в гората?

Момчета, кажете ми. (диви животни)

Защо се наричат ​​диви? (те сами получават храна, защитават се от врагове, уреждат жилища за себе си, отглеждат потомство).

Игра на открито "Зайчета и лисица"

На горската морава

Разпръснати зайчета

Това са зайчетата, бягащи зайчета!

Зайчетата седнаха в кръг

Изкопайте гръбнака с лапа.

Това са зайчетата, зайчетата-зайчета!

Изведнъж лисица бяга

Червенокосата сестра,

Гледам, къде са зайчетата, зайчетата, зайчетата!

Да седнем на пънчетата и да си починем малко.

Гимнастика с пръсти:

Този пръст е катерица

Червенокосо момиче.

Този пръст е зайче

Зайче си е зайче.

Тази е лисичка,

Хитра сестра.

Това е плюшено мече,

Обича да крещи силно.

Този е сив топ.

Оказа се камера.

Отворете юмрука си бързо

Пуснете животните в гората.

Кои от изброените животни не сме срещали днес в гората? (катерица)

Какво знаете за протеина?

Игра "Мама - Малче"

Момчета, джинджифиловото човече ни кани да играем любимата му игра.

Върху килима са поставени снимки на животни (катерици, мечки, зайци, лисици, вълци). Трябва да свържете майката с малкото. (Работа по двойки)

Как се казва бебето катерица (заек, мечка, вълк, лисица)? (катерица, заек, мече, вълче, лисиче)

Момчета, джинджифиловото човече ще продължи пътуването си през гората и е време да се върнем в детската градина. Да му благодарим и да се сбогуваме.

Реч с движения по музиката на Железнови "Крака и длани"

Къде бяхме с теб днес? Кого срещнахте там? Как се казват тези животни? Защо се наричат ​​диви? Как се казват малките катерици (лисица, заек, мечка, вълк)?

Наслаждавахте ли се на пътуването?